17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vita 1.11.2007 10:27

Re: Re: Re: Inkvizice a UV KSSS jsou patrně nejoblíbenější instituce p. Breziny !

Že by humorné... Nevím. Můj humor to není.

Zvlášť když si vzpomenu na Vavilova. A na to, že sovětská biologie (i genetika) byla do T.D.L. na světové úrovni.

Jura Jurax 1.11.2007 10:14

Re: Re: Inkvizice a UV KSSS jsou patrně nejoblíbenější instituce p. Breziny !

Ale soudruzi, vědecká pravda musí sledovat vytýčenou linii, určenou xxxxx sjezdem ...

Sýček 1.11.2007 10:26

My nepořebujeme druhý panel

my potřebujeme věřít závěrům jediné komise ... Jak nám sdělil společensky unavený společenský vědec Ivan Rynda, sociální ekolog, který tomu sice nerozumí, ale postavil na tom svůj obor. ;-D

Jura Jurax 1.11.2007 13:42

Re: My nepořebujeme druhý panel

sociální ekolog, ekologický socialista - co je to za zvěř? :-D:-P

J.M. 1.11.2007 11:50

Re: Inkvizice a UV KSSS jsou patrně nejoblíbenější instituce p. Breziny !

To jste teda ujel, ono se totiž o té velké Gorově pravdě opravdu hlasovalo a to na IPCC. Takže to opravdu bude mít s vědou moc málo společného.

Stredocech 1.11.2007 12:14

Re: Inkvizice a UV KSSS jsou patrně nejoblíbenější instituce p. Breziny !

Takže aby bylo jasno.

Celá věc vznikla tak, že britské ministerstvo školství nechalo Gorův film povinně promítat na školách a jeden rodič se vzepřel, že si nepřeje aby jeho dětem takto vymývali mozek. A ten rodič to dal k soudu, to je v Británii možné. A soud rozhodl, že Gorův film opravdu představuje vymývání mozků a nařídil ho NA ŠKOLÁCH promítat jen s vysvětlujícím komentářem. 

Žádný britský soud neomezuje svobodu slova, tak jako v případě G. Bruna, ale rodiče mohou přes soud ovlivnit výuku svých dětí.

Aleš 1.11.2007 9:28

dotaz

 Pan Al Gore je bývalý politik, propagátor, který přehání. Četl jsem k jeho filmu hezkou polemiku od pana Pretela- ano Al Gore uvádí řadu nepřesností,  upozorňuje na věci, které nejsou doposud prokázané , ale v meritu věci má pravdu- riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2.

Proto se ptám-  znamená to,  že když Al Gore přehání, tak platí teze V.K. "GO je falešný mýtus a každý rozumný člověk a vědec to ví" a výsledky panelu IPCC neplatí.

libero 1.11.2007 9:35

" riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

To je ovšem názor pana Gora (kéž by to svým chováním potvrzoval) a váš, jiní  se mohou domnívat (a domnívají) že priority nebo způsob řešení jsou jiné.

IS 1.11.2007 9:55

Re: " riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

A také názor jakési komise pro udílení Nobelovy ceny.

Pavel41 1.11.2007 10:00

Re: Re: " riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

Tato komise ovšem v pohodě stejnou cenu udělila Jásiru Arafatovi ... a jiným.

vita 1.11.2007 10:02

Re: Re: " riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

Tedy 8 politiků, z toho jednoho teologa.

Připomínám, že Nobelova cena míru NENÍ vědecká cena.

Jura Jurax 1.11.2007 10:04

Re: Re: Re: " riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

nýbrž politická, takže se - je-li vůle bohů - dá i teroristům a módním pošukům ... ;-O(Y);-€

Von 1.11.2007 10:07

Re: " riziko GO způsobené člověkeme je realitou a je potřeba se k němu postavit- přizpůsobováním, snižováním emisí CO 2. "

Ta důležitost PŘIZPŮSOBENÍ není názor Al Gora, ale Jana Pretla, který správně zdůrazňuje OBĚ cesty, jak přistupovat k tomuto problému. Jak vidno, téměř každé vyjádření si kdekdo může vyložit různě! 

Sýček 1.11.2007 12:26

Proč takové eufemismy

 Gore přehání a to způsobem, který je ve slušné společnosti zařazovaný do kategorie lží (zkuste třeba takto předvídat vývoj ceny akcií na burze). Gore uvádí miliony lidí v omyl - už jen tvrzení, že za sto let stoupne hladina moří o šest metrů (odhadováno je maximálně 60cm), vede Nizozemce k opouštění vlasti. Gore spoluvlastní firmu, která obchoduje s CO2 povolenkami. Lži pana Gorea pomáhají k prosperitě jeho firmy, no jak to nazvat... podvod? Asi tak. Naši zelení   jsou na tom podobně - vzpomínáte na "soulad" zájmů náměstka ministra ŽP pana Bursíka v oblasti "větrných" elektráren? Co je u druhých pokládáno za společensky nepřijatelné, je na straně "zelených" tolerováno a dokonce i oceňováno. Aby se dnes intelektuál prosadil v mediích, musí být zelený. Zelenost je "společenské dobro" o kterém se nediskutuje, stejně jako kdysi o "vedoucí úloze strany" nebo "vedoucí úloze rasy". Zelenost je fakt, který se nazpochybňuje, idea ospravedlňující neznalosti, navzdělanost, hulvátství, lenost, nezodpovědnost, ziskuchtivost, lajdáctví. Má svoje hesla, stejně bezobsažná jako pružná: "Trvale udržitelný rozvoj" (pro někoho znamená redukci populace člověka na deset procent současného stavu, pro jiného ospravedlnění rozvoje jaderné energie) nebo "Princip předběžné opatrnosti" (nic není bez rizika a popravdě měsíčně zemře na nemoci způsobené přejídáním víc lidí, než na následky použití jaderné energie včetně jaderných výbuchů a havarií za celou historii a přesto je u zelených v naprosté většině, mediální většině tabu, velmi přísné tabu). Být zelený, je politicky korektní. Být zelený, znamená přízeň medií. Nemusíte nic prokazovat: vzdělání, zájmy, podnikání, rozhled ani dobré úmysly. Media vám půjdou na ruku a vybojují za vás spoustu nepříjemných bitev.

Sýček 1.11.2007 12:27

pokračování

To je přesně to co Klaus nazývá:"GO je falešný mýtus a každý rozumný člověk a vědec to ví". Asi nerozlišujete přírodní jev od mediání kampaně. Ale zkuste to. Potlačování diskuze, mediální tlak vytváří mýtus, který má a bude mít vliv na náš každodení život, zavádějí se zelené zákony, předpisy a daně, bez ohledu na jejich ohleduplnost k životnímu prostředí. Ty, kteří poukazují na nesmysly, které tento mýtus provázejí a které se postupně stávají součástí našeho světa, jsou pomlouvaní, umlčovaní, okřikuje je kdejaký hulvát. Jen si vemte případ pana Breziny, hulvát mezi politiky, pan Miloš Zeman jej označil jako zkorumpovaného novináře. Soud pana Brezinu osvobodil a Miloš Zeman se musel omluvit a nakonec zaplatil i soudní výlohy. I v této diskusi převažují ti, kteří okřikují pana Brezinu s poukazem jeho zkorumpovanost. Inu je asi proti pokroku, dělnické třídě a vyvolené rase.

VladaPing 1.11.2007 9:07

Je nepochybné, že specielně ministerstvo životního prostředí se ....

prostě za teorém globálního oteplování prostě postavit musí ! Jak jinak by dokázalo zdůvodnit občanům zdražování uhlí, plynu, elektřiny a posléze i dřeva, tedy komodit potřebných k vytápění obydlí občanů než tím, že jim současně nabídne i těšínské jablíčko ve formě globálního oteplování,....

Prostě sice za topení zaplatíte více, ale, vzhledem k onomu oteplování, ve skutečnosti méně, neb nebudete muset tolik a tak dlouho topit. Jak prosté....

JJ 1.11.2007 9:19

Re: Je nepochybné, že specielně ministerstvo životního prostředí se ....

Vase konspiracni teorie je jeste vic jeta, nez teorie GO. A to o nekolik radu.

VladaPing 1.11.2007 9:49

JJ, kde jste se toulal, když se rozděloval smysl pro humor ?

JJ 1.11.2007 9:59

Re: JJ, kde jste se toulal, když se rozděloval smysl pro humor ?

Tak to pardon. Ono tady na psu Vas prispevek velmi verohodne vystihuje nazor nekterych vazenych prispevatelu do diskuze.

Jura Jurax 1.11.2007 10:06

Re: JJ, kde jste se toulal, když se rozděloval smysl pro humor ?

No, ono to zas až tak sranda není - zelení jsou zemští škůdci, množí se a není na ně pesticid :-D 

J.M. 1.11.2007 11:45

Re: JJ, kde jste se toulal, když se rozděloval smysl pro humor ?

Pingu, onJ.J. je klasickým potvrzením faktu, že smysl pro humor je přímoúměrný IQ.

Stredocech 1.11.2007 12:30

Re: Re: Je nepochybné, že specielně ministerstvo životního prostředí se ....

Cílem ekoiogistů je "uvědomnělá skromnost" a to se musí lidem nějak zdůvodnit. Církev svatá strašila peklem, Bursík a Gore globálním oteplováním. Mimochodem, když Albigenští popřeli začátkem 13 století moc církve posílat lidi do pekla, vyhlásila proti nim křížovou výpravu, neb popírání tohoto strašáka považovali za bezprostřední ohrožení své moci.

libero 1.11.2007 9:37

Re: Je nepochybné, že specielně ministerstvo životního prostředí se ....

Ano, vyděsit lidi aby kamarádíčkové mohli hrabat. Lety osvědčený princip. A nejen zde.

IS 1.11.2007 9:57

Re: Re: ministerstvbo zdravotnictví děsí také

Prý jde o životy, nebudou-li se platit poplatky !!

Richard 1.11.2007 8:53

zelená totalita

Enviromentalismus je nové návoženství, poručíme větru a dešti

JJ 1.11.2007 9:22

Re: zelená totalita

Nazor, ze neni zrovna dvakrat rozumne nicit si prostredi, na kterem jsme zivotne zavisli, mi neprijde jako návoženství.

Snizeni emisi produkovanych clovekem neni porouceni vetru desti. Tedy jestli mate trochu citu pro zakladni logiku.

honzak 1.11.2007 9:27

Re: Re: zelená totalita

Boha jeho! Zase užitečný idiot. Máte nějaký realizovatelný plán, jak snížit emise všeho škodlivého v rostoucích Asijských ekonomikách?

nemáte? Tak si svoje melounistické mantry nechte od cesty!

JJ 1.11.2007 9:44

Re: Re: Re: zelená totalita

Je videt, ze jste se nenaucil poradne cist. Pouze komentuji to, ze snizeni emisi nelze logicky povazovat za porouceni vetru desti.

To jestli je to technicky (a geopoliticky) mozne je uplne jinou otazkou a vubec jsem se k tomu nevyjadroval. Je videt, ze Vas svet, kde lide mohou mit rozdilne nazory silne frustuje. Mne ne. A celkem jste me rozesmal, kdyz me nazyvate melounistou. ;-D;-D;-D

vita 1.11.2007 10:09

Re: Re: Re: Re: zelená totalita

Snížení emisí ZA ÚČELEM omezení klimatických změn, je pokus o poroučení větru dešti. Snížení emisí CO2 jiný význam mít nemůže, protože CO2 je v koncentracích, které se běžně v atmosféře vyskytují, naprosto neškodný inertní plyn.

Snížení spotřeby fosilních uhlovodíků za tím účelem, aby nám déle vydržely a abychom nespálili něco, co je mnohem významnější jako chemická surovina, je samozřejmě rozumné.

JJ 1.11.2007 12:19

Re: Re: Re: Re: Re: zelená totalita

Je zde urcita skupina vedcu, ktera se domniva, ze omezeni sklenikovych plynu, ktere produkuje clovek muze zabranit sepnuti urcitych kladnych zpetnych vazeb, ktere v systemu jsou. Netvrdim, ze maji pravdu, ale omezeni emisi je v tomto pripade rozumna opatrnost (pro Vas mozna nerozumne plytvani ekonomickym rustem), spise nez arogantni porouceni vetru a desti.

Pokud jako status quo vezmeme prirodu bez cloveka, tak omezeni emisi clovekem porouceni vetru desti rozhodne neni.