24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

DOBA: Umělá inteligence nám nastavuje zrcadlo

Doufejme, že vzájemný vztah bude trochu lepší, než má Homo sapiens s ostatními lidoopy, s kterými má také společný původ. To ukáže až budoucnost. Zatím se radujme, že nám přibyl nový šikovný, rychlý a „chytrý“ spojenec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.12.2023 13:09

Cituji ohledně nedávného krizového vývoje v americké firmě OpenAI (viz její produkt ChatGPT, verze 4, dnes už ve verzi Turbo):

... It’s also a reminder that in the great AI debate, we not only need to pay attention to the technology itself but also the people who develop and control it. (Je to také připomínka toho, že ve velké debatě o AI musíme věnovat pozornost nejen samotné technologii, ale také lidem, kteří ji vyvíjejí a ovládají.)

Souhlas!

Schopný programátor doc. Poláka, Leoš Továrek, byl současně morálně schopný všeho. Stal kdysi v minulosti se šéfem vědce matematika-logika doc. Poláka, a z toho titulu sprostě kradl Polákovi jeho vědecké práce. Docent Polák o tom sepsat několik stránek textu, které mi pak předal.

Když jsem argumentoval ohledně vysokého potenciálu Polákova AI výzkumu, Leoš Továrek na mne (při naší společné chůzi po ulici) vyjel: "Nikdo to tak nedělá, jako doc. Polák!"

Hm. Vězte, že inovátoři jsou vždycky svérázní (svou prací i svým chováním). Jenže Leoš chtěl zapadnout do většinového pracovního kolektivu, tehdy na Slovenské Akademii věd v Bratislavě, (Ústavu technické kybernetiky) kam doc. Polák z Brna 1krát týdně vlakem z Brna dojížděl. Ze zdravotních důvodů doc. Polák pracoval doma v Brně.

P. Skřivan 4.12.2023 17:35

Klídek: AI se přece vymýšlí sama, ne ? :-))))))))))

M. Pivoda 4.12.2023 18:17

S ideology nelze diskutovat.