6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

DOBA: Jsou i dobré zprávy

Ceny paliv klesají, plynu je po Evropě tolik, že kolem ní dokola krouží tankery s tekutým plynem a nemají ho kde složit. A k tomu několik poťouchlostí z ruské říše zla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 9.12.2022 9:31

"jejich vedení vyznává heslo: "Nas mnógo""

Odkud víte, co si myslí jejich vedení? Vývoj na frontě (např. rychlé stažení ruských vojsk z Chersonu, aby se zabránilo ztrátám) tomu nenasvědčuje.

B. Rudolf 9.12.2022 10:55

Téměř všechno, co se Rusové rozhodli v této válce udělat, tomu nasvědčuje. Odeslat kluky, kteří jeli pouze na cvičení, bez pořádné výstroje a výzbroje, do války, byla z hlediska minimální úcty k jejich životům šílenost. Mobilizace a odesílání nevycvičených a špatně vyzbrojených a vystrojených vojáků do války je totéž, jen mnohem horší.

Výjimečný a ojedinělý projev zdravého rozumu, o kterém se zmiňujete, to nezachrání.

P. Hák 9.12.2022 11:05

"Výjimečný a ojedinělý projev" už trvá půl roku.

"Odeslat kluky, kteří jeli pouze na cvičení, bez pořádné výstroje a výzbroje, do války" - to psali kde? Na Novinkách? Netvrdím, že se to nemohlo stát, ale máte nějaký spolehlivý zdroj, např. anglicky psaný?

B. Rudolf 9.12.2022 12:36

Takhle to přece bylo na začátku ruské invaze.

P. Hák 9.12.2022 13:13

No a nějaký zdroj? Nejlépe anglicky psaný.

B. Rudolf 9.12.2022 15:31

Koukám, že, když vám dochází argumenty, tak začnete požadovat zdroje v angličtině. Přitom je to nesmysl. Jste si skutečně jistý, že to, co je v angličtině, můžeme brát jako nezpochybnitelný fakt a to, co je v češtině, je automaticky nedůvěryhodné?

Napsal jsem vám, kdy a za jakých okolností se to přesně stalo. Pokud je to pro vás důležité, a pokud věříte pouze zdrojům v angličtině, nebude problém, tak si to vyhledejte a přesvědčte se.

P. Hák 9.12.2022 15:46

Pane Rudolfe, Vy něco tvrdíte, nemáte to čím podložit, ale jste přesvědčen, že tak to musí být. To není argumentace - argumentace se opírá o jiné věci než je něčí pocit, předsudky a resentimenty.

"Napsal jsem vám, kdy a za jakých okolností se to přesně stalo."

A Vy jste u toho byl?

Pokud ne, nemá Vaše tvrzení žádnou výpovědní hodnotu. Napsal jste mi, co si představujete, že bylo. Představovat si může každý, co chce, mne zajímají fakta.

B. Rudolf 9.12.2022 16:08

Ale to je přece jasné, že jsem u toho nebyl.

Vy si hrajete na to, že toto není diskuse, ale soudní proces. Samozřejmě, že kdybych připravoval podklady pro soudní nebo pro rozhodnutí vlády, tak by bylo v pořádku po mně chtít co nejvýstižnější odkazy na renomované a důvěryhodné zdroje.

Zpochybnil jste (ale nevyvrátil) to, že ruští vojáci, kteří se zúčastnili začátku invaze na Ukrajinu, neměli řádnou výstroj a výzbroj.

Jenomže já jsem uvedl i druhý argument o tom, co se děje v současnosti. Je poměrně velké množství článků, které tvrdí, že Rudové nasadili nově mobilizované vojáky bez řádného výcviku (v podstatě bez výcviku) a bez řádné (možná bez žádné) výstroje a výzbroje. To opravdu zpochybňujete i toto tvrzení?

Rusko má v pohrdání lidským životem bohužel dlouhou tradici. Opravdu si myslíte, že to tak není?

P. Hák 10.12.2022 8:35

Pane Rudolfe, neuhýbejte od tématu. Ptám se na to, ODKUD víte, co se stalo. "Každý přece ví" říkají drbny a lidé zatížení předsudky. To Vy přece nejste.

Je-li "velké množství článků", klidně jste nějaký mohl uvést. Jenže by to zase byly jen Novinky, Respekt, Forum24, Blesk nebo něco takového, a to je i Vám asi trapné psát.

B. Rudolf 10.12.2022 12:01

Z toho, že do jednoho pytle házíte Blesk a Respekt, je zřejmá úroveň vašeho smyslu pro objektivitu.

P. Hák 9.12.2022 15:54

Mimochodem anglické zdroje čtu běžně. Nic takového jsem tam nenašel; mohl jsem to přehlédnout, ale to byste mne jistě upozornil. Ono se americké zpravodajství vůbec dost liší od toho, co předvádějí česká média a čemu Vy zřejmě věříte. Z toho soudím, že čeští novináři postupují stejně. Mají pocit, že by to nějak mělo být, a ten pocit prezentují jako fakt.

Srovnání českých politruků a amerických žurnalistů je pro ty české dost tristní.

B. Rudolf 9.12.2022 16:15

Věděl jsem, že vám šlo přesně o to, abyste mohl napsat tuto větu: "Mimochodem anglické zdroje čtu běžně."

Pokud po ostatních požadujete, aby se diskuse vedla pouze na základě anglických zdrojů, měl byste se spíše zapojit do některé diskuse, která je vedena v angličtině.

Pokud byste byl schopen tuto diskusi obohatit o kvalitní citace anglických zdrojů, tak byste byl v v této diskusi přínosem.

V okamžiku, kdy žádné jiné zdroje než anglické neuznáváte, a od ostatních diskutujících požadujete odkazy pouze z anglických zdrojů, začínáte být směšný.

P. Hák 10.12.2022 8:32

Vy jste neuvedl ŽÁDNÉ zdroje, pane Rudolfe. Dokonce ani ty české.

Zeptal jsem se, odkud to víte. Vy jste odpověděl, že tak to přece bylo. A toto nazýváte "argumentací".

B. Rudolf 10.12.2022 11:59

To podle vás všichni lžou?

Mobilizovaní Rusové mají špatnou a starou výstroj, sami si kupují neprůstřelné vesty - Aktuálně.cz (aktualne.cz) Bez jídla i vybavení. Frustrovaní ruští vojáci kritizují podmínky na Ukrajině - Deník.cz (denik.cz) Úroveň výstroje ruských vojáků se zhoršuje. Nejspíš si ji musí kupovat sami - iDNES.cz Mobilizovaní Rusové ukazují tristní podmínky v armádě: Takhle teď žijeme — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz) Vývoj bojů (257. den): Nespokojenost některých ruských „mobiků“ hraničí s vojenskou vzpourou (denikn.cz) Na bojišti bez rozkazů. Mobilizovaní Rusové si nevědí rady, umírá jich dvojnásobek - Echo24.cz Žalostný stav ruské armády. Ženy pořádají sbírky na instantní nudle i léky | Týdeník pro ekonomiku, politiku a byznys (tydenikhrot.cz)

P. Brecík 9.12.2022 10:14

Musíte, vážený číst i jiné věci než "Hovinky" a ČT. Doporučuji např. cz274.news Tam je - potěšitelné: https://cz24.news/dostalo-rusko-spat-svoje-miliardy-nato-priznava-ze-zapad-prisiel-o-zmrazene-aktiva-v-hodnote-200-miliard-dolarov-zapadni-financnici-su-v-soku/

J. Farda 9.12.2022 9:19

Rozsáhlý požár zachvátil v noci na pátek areál obřího obchodního centra Mega ve městě Chimki v Podmoskevské oblasti. Podle agentury TASS si vyžádal jednu oběť, zemřel strážný objektu.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-pozar-v-obi-u-moskvy-ma-jednu-obet-40416915

Strážný zřejmě kouřil, usnul a vajgl zapálil - klasická příčina požárů obecně. Požár vypukl v šest ráno, ale od vajgla se obvykle rozhořívá cca nějakou tu hodinu. Těch požárů je už v Rusku cu příliš, a moudrý vládce vší Rusi by už kouření svým poddaným určitě zakázal, ale nemůže řešit všechno - ta Speciální Teroristická Operace se místo několika dní, maximálně týdnů, zatraceně protáhla na nejméně rok, to aby měl chudák Vožď Vovka hlavu jako věrtel - a teď ještě ti nezodpovědní kuřáci! :-(Rv

J. Ziegler 9.12.2022 9:19

Vidět vztekat se putinovské a orbánovské dezoláty k nezaplacení a na všechno ostatní je tu Mastercard. ;-D

K. Křivan 9.12.2022 9:30

Vidět vztekat se bruselské a bidenovy dezoláty k nezaplacení ! ;-D

L. Novák 10.12.2022 2:42

Putinovi debílkové z páté ruské kolony v Česku, užívejte si svobody... Rv!! Dokud nespadne klec...

J. Majzlík 10.12.2022 15:09

A až spadne, tak teprve budete spokojen, neboť konečně klid a mír zůstane s touto krajinou.

F. De Winter 9.12.2022 9:32

Oni se nevztekají. Oni se vám vysmívají, soudruzi. Ale na to abyste to poznal vám chybí intelektuální kapacita.

K. Filip 9.12.2022 11:28

Co byste chtěl po Zieglerovi, další Flaška.

M. Šejna 9.12.2022 9:42

Zolát Ziegler nepochopil, že dezoláti se Kojzarovi Flaškovi smějí.

Což zatím smějí, než jim to zoláti typu Flaška a Ziegler "demokraticky" zakáží.

P. Brecík 9.12.2022 10:15

Zie ́glere - skus fakta. Sliny má u huby i vůl: https://cz24.news/dostalo-rusko-spat-svoje-miliardy-nato-priznava-ze-zapad-prisiel-o-zmrazene-aktiva-v-hodnote-200-miliard-dolarov-zapadni-financnici-su-v-soku/

L. Novák 10.12.2022 2:45

DEBIL Brecík a jeho DEZINFO weby...Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

R. Meišner 9.12.2022 8:54

autor---novodobý svazák jak z čítanky---kde ho proboha Neff vyhrabal? víc se k tomuto traktátu říct nedá. ---mimochodem zrovna včera vyšla zpráva, že za poslední měsíc plyn na burze zdražil o 40% , má teď mrznout až bude praštět, a zásobníky v takové zimě stačí na max. tři týdny provozu. autore, přijďte nám něco povyprávět třeba v únoru, souhlas? 8-o

J. Majzlík 9.12.2022 9:20

Uvedení příspěvku p. F. na stránkách NP představuje záslužný počin, neboť přibližuje trpělivému sledovači svět, v němž se uvažuje o problémech doby jen vysoce selektivním způsobem. Nemylme se, že je p. F. pouze osamělým chasníkem.

P. Hák 9.12.2022 9:38

Myslím, že máte pravdu. Zdá se, že pan Flaška je typickým příkladem stoupence Fialovy vlády. Sice jich není moc (podle průzkumů cca čtvrtina voličů), ale i tak jde o sedmiciferný počet lidí.

J. Majzlík 9.12.2022 9:54

Síla Fialovy vlády je úměrná x-té mocnině síly faktu, že z milostného objetí bruselských protektorů a protektorek není v historicky neurčité době úniku. Viz na příklad drsný průběh odchodu rodné sestry EU, GB z Brusele.

P. Hák 9.12.2022 10:43

To je pravda. Plus nenápadný konec demokracie.