23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

CO S TÍM: Krize hodnot současné Evropy

Především tu dnešní rychle se šířící skepsi a strach, ten pocit, že se s tím rychle postupujícím chátráním zahrady zvané Evropa nedá nic dělat. Že nejbohatší kontinent na světě už bude jenom chudnout a jednotlivé evropské státy se budou víc a víc zadlužovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 21.11.2022 11:23

No, když se podíváte co všechno požadujete, tak snad pochopíte, že tohle se volbami změnit nedá.

Vidíte to teď sám, že dnes je ve vládní koalici 5 stran a ty výsledku v tom co požadujete jsou katastrofální.

V případě europarlamentu, to je sice hezké, že máte radost že naši poslanci ODS tam se tam docela ozývají a kritizují, ale tím taky nic nemění, ta celková rozhodnutí EU jsou spíše proti nám, a taky ty Vaše požadavky nesplní.. Nebo snad ano?

R. Langer 21.11.2022 11:22

Jo, a hlavně ve vládě předvádí ODS naprosto skvělou práci. Jenom nějak nevidím ten rozdíl vůči EP. Víte, tak mám takový pocit, že bude lepší, když raději chodit volit nebudete. ;-)

R. Langer 21.11.2022 11:19

Zelený restart Evropy z Německa už je na cestě... ;-€

R. Langer 21.11.2022 11:18

R^ [>-]

G. Kříž 21.11.2022 11:14

Přinejmenším začít důsledně chodit k volbám. Jestliže většina lidí kašle i na to, aby věnovala malou chvíli volbám do EP, čemu se divit? Já chodím volit vždy, přičemž ovšem u různých druhů voleb volím různě. Do EP jsem volil ODS a nemám důvod litovat, docela se ozývají a kritizují.

H. Kotaz 21.11.2022 11:01

1* R^

F. De Winter 21.11.2022 10:21

Přestalo se věřit v tvrdou práci a vlastní iniciativu, kterou člověk překonává životní překážky, i tu která je dána málo příznivým původem. Nikdo přece už nesmí mít smůlu. Osudová nespravedlnost daná rasou, pohlavím nebo i talentem nesmí existovat. Všichni musí být šťastni. A zodpovědný je za to stát. Tyto teorie vymýšlejí "intelektuálové" na tučně dotovaných místech. Nejdřív bylo tématem vykořisťování prostého člověka kapitalismem. Dalším stupněm demagogického pokroku bylo tvrzení, že k lidem nízké kvalifikace vykonávajících špatně placené pracovní činnosti se nepřistupuje spravedlivě. Existují skupiny opravdu potřebných, postižení od narození a také blázni, asociálové, alkoholici, padlé dívky, kteří trpí osudem nevyvolených. Postupně se tyto skupiny začaly považovat za oběti systému. V pozadí vznikaly kolosální byrokratické aparáty požírající sociální rozpočty států. Armáda dobře placených úředníků a činovníků neziskovek vyhledávající utlačované. A tak přišla na svět legenda o ženách, které jejich manželé permanentně týrají, v zaměstnání jsou znevýhodněny, domácí práce a děti je přivádí do depresí, navíc jsou neustále znásilňovány. Kulturní proměna ženy, kvóty v politice a ideologie mé lůno mi patří a vrstva funkcionářek, činovníků, institutů, organizací, kteří za gigantické sumy státních peněz odkrývají diskriminaci žen. Posledním hitem tunelářů veřejných rozpočtů jsou migranti a rasizmus. Ale vždy je to stejné. Nejde o peníze pro migranty, ale pro ty, kteří jim "pomáhají". Je to boj byrokratů o rozpočty. Je jedno, že každé nové opatření situaci zhorší. Z toho se výplatní pásky nepočítají.

J. Jaroš 21.11.2022 9:01

Inu Evropa, do zničujících válek přivedl Evropu německý militarismus a následně německý nacionalismus. Pokud jde o kolonie a kolonialismus při jeho hodnocení bych vycházel z porovnání stavu při kolonizaci, dekolonizaci a současný stav.

F. Navrátil 21.11.2022 8:28

Mladí s budoucností chátrající Evropa nic neudělají. Oni to tak chtějí!

H. Kotaz 21.11.2022 8:06

Pro Evropu a euroatlantický region je základem křesťanství -

takže ty hodnoty jsou dané Desaterem.

Nebo snad ne?

J. Roškota 21.11.2022 7:54

Při tesknění nad starými, dobrými, evropskými časy bychom neměli zapomínat, že Evropa dovedla svět do dvou zničujících světových válek, zplodila dvě nejodpudivější státní ideologie a v neposlední řadě způsobila strádání obyvatelstva v kolonizovaných zemích.

Tahle Evropa v druhé polovině a poslední dekádě 20.století potřebovala restart. Je možné, že se to úplně nevede. Cesta ale není v návratu.

Z. Lapil 21.11.2022 7:07

Já vím, že za mého mládí bylo všechno lepší, ale stejně mám dojem, že naše generace, mluvim o 70. až 80. letech, ale dřív byl ten patos snad jeste silnejsi, jsme chtěli měnit svět. Dnes mám spíš dojem, že mladí tu změnu chtějí po nás ("Jak jste mohli").

Z. Lapil 21.11.2022 7:02

Ad 2. Prosím, jaké jsou ty odlišné zájmy? Stačí naznačit, snad jsem přiměřeně chápavý.

Postavime-li to celé jako problém mladých proti starým, pak si myslím, že mladí mají představu, jak by měl svět vypadat, a po starých chtějí, aby to zařídili. Takové to myšlením k bohatstvi: stačí moc chtít, a ono se to stane.

Což ovšem staří ovládají taky skvele, viz manažerská metoda Když podřízení nefungují, musíš na ně víc tlačit.

S. Sidlichovsky 21.11.2022 6:34

bizarní, nikoliv bitarní

S. Sidlichovsky 21.11.2022 6:33

Bitarní je, kým byla nahrazena.

Sunaka jasně porazila v hlasování členské základny Konzervativní strany a stávající min. financí Jeremy Hunt se nedostal ani do 2. kola volby nového šéfa konzervativců - podpořilo ho pouhých 18 poslanců konzervativců

S. Sidlichovsky 21.11.2022 6:21

Jedna taková ze střední generace se našla.

Bylo to v Británii a její jméno je Liz Truss. Následovala hysterická reakce WEF, davoského Schwaba, IMF, EU, Bidena, Světové Banky, BBC a řady domácích "woke". Prostě pokud se někdo postaví ortodoxii stále se zvyšujících daní a vládních výdajů, zvyšujících se interferenci do ekonomiky a soukromého života lisdí musí být smeten.

Snad, snad její jedinou chybou bylo, že to chtěla provést až příliš rychle. Omluvou je, že na to měla pouhé 2 roky.

R. Langer 21.11.2022 5:51

Však oni to mladí změní, a ty změny už v praxi právě pozorujeme.

Jenom nevím, jestli jste si všiml, že to rozhodně není k lepšímu. ;-)

P. Hatina 21.11.2022 1:51

Jsou to zajímavé myšlenky, to ano. Ale jsou v tom dva problémy

1. Co konkrétně by v tom ty mladé a střední generace mohly dělat?

2. Že a to je snad zřetelné, v těchto požadavcích se zájmy mladých a středních generací diametrálně liší.