26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Ondrejkovič 8.2.2023 17:05

Možná bude podstatný OBSAH těch pojmů, jako je NORMÁLNÍ svět. Příklad: Pro mne je normální platit tak, jako platí drtivá většina lidí - tedy bezhotovostně. Pro ty, kteří se NAPŘÍKLAD bojí, aby nepřišli o možnost utajit před manželkou, že platí prostitutce za sexuální služby, může být normálním způsobem placení zase hotovost. Takže když oba řekneme "NORMÁLNÍ", myslíme tím každý něco jiného.

L. Novák 8.2.2023 5:27

Kdyby paní doktorka, co jako ministryně kdysi nechala utéct dva nebezpečné zločince do zahraničí, ... viz:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniela_Kov%C3%A1%C5%99ov%C3%A1 ... odstavec Kontroverze

... kdyby jako právníčka nevěděla, co jsou to LŽI A DEZINFORMACE, a jak je odlišit od názoru, měla by si téma prostudovat. Lid vs. Larry Flynt skvěle zpracoval téma svobody projevu v běžném civilním životě. Ale není v něm ani slovo o propagandě nepřátelské mocnosti s agresívní politikou, jakou právě provozuje Rusko. Rv

Mimochodem, Parlamentní listy jsou jako zdroj dezinformací a nesmyslů v seznamu pochybných webů uvedeny taky...

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

Z. Linda 8.2.2023 5:42

Máte naprostou pravdu.Souhlasím s vámi,no ale co s tím a jak se dostat stohoven?

L. Novák 8.2.2023 14:40

Záměr vlády není cenzurovat vše, ale jen zablokovat rozvratnou ruskou propagandu plnou lží, kvůli které celá záležitost vznikla. Jak si s tímto problémem dokáže poradit, je věcí práce právníků. Obvykle není velký problém doložit, že se jedná o lež a ukázat pravdu.

Z. Linda 8.2.2023 18:06

Tak to s vámi souhlasím. ČT 24 , Forum24 a desítky podobných, skutečně dokládají a ukazují tu pravdu s dovětkem podle nedoložených informací.

L. Novák 9.2.2023 1:31

Jistě, informace z míst bojů proti ruské agresi je nutno prověřit, pokud se týká přesných počtů padlých a zničené techniky. Nicméně základní pravda, že Rusko je agresívní mocnost, která napadla vojensky Ukrajinu a jsou zdokumentovány tisíce válečných zločinů, které ruské jednotky na Ukrajině spáchaly, je prokázaná a nelze ji zpochybnit. Ruská propaganda ale tvrdí opak, proto se jedná o zjevnou LEŽ.

S. Falout 10.2.2023 17:57

Správně. Je třeba nekompromisně zatnout tipec samozvancům, zaprodancům a válečným štváčům z Volstrýtu. Naši pravdu si zpochybnit nenecháme. Šibenice jsou již připravené a železná pěst demokratické společnosti dopadne tvrdě na každého, kdo má jiný názor, než je ten námi schválený! Váš Vítek.

V. Pavelka 8.2.2023 7:20

Vy nejste Novák ,vy jste "Nepochopil" ! Lary Flint, je o ochraně svobody vždy a za všech okolností! "Nejvyšší soud USA řekl", že Fiala a Rakušan , nemá větší pravdu v tom co plácá s podporou většiny medií i třeba Bruselem dohromady ? ! Proti několika tisícům demonstrantům v čele s Vrábelem v praze ?!

V. Pavelka 8.2.2023 7:23

První dodatek k ústavě USA!

L. Novák 8.2.2023 14:02

Melete blbosti. V USA po II. sv. válce odsoudili hlasatelku nacistického propagandistického vysílání v angličtině, jehož cílem bylo rozvracet bojovou morálku amerických vojáků, k 17 letům vězení. A to ji advokát vysekal z trestu smrti.

V. Pavelka 8.2.2023 16:48

Rozvrátila tu Morálku těch USarmy ? V USA můžete jezdit v Nacistické uniformě hajlovat a být nacista a První dodatek vás chrání aby jste to mohl dělat !Tak nekecejte o 17 letech !

L. Novák 9.2.2023 0:50

Když tápete a nevíte, zkuste si o tom něco přečíst:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mildred_Gillars

https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Mildred_Gillars?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

O. Vašíček 8.2.2023 10:40

"Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti" - pokud té informaci věřím a jsem o ni přesvědčen, a takto ji budu publikovat, tak šířím dezinformaci nebo svůj názor? Kdo rozhodne o tom, že šířím záměrně lež?

Že jsou Parlamentní listy na nějakém seznamu je spíše dobře nebo špatně? Kdo to posoudil za mě? Můžu mu věřit? Kdo ho pověřil posuzováním pravdivosti informací? Je někde konkrétní důkaz, který si můžu nezávisle ověřit, že daná informace je nepravdivá?

Toto není jednoduchý problém a nemá řešení. Pokud informaci nemůžu "změřit" a ověřit, tak nemůžu na 100% prohlásit, že je lživá.

Kdysi se věřilo, že Země je placatá a kdo říkal něco jiného, byl "dezinformátor" a byl perzekuován. Svět se změnil a nyní je to obráceně. Tzn. informační hodnota stejného znění se otočila o 180 st.

L. Novák 8.2.2023 14:54

Samozřejmě lze poměrně snadno rozeznat, kdo řekne jenom svůj názor, a kdo záměrně a opakovaně šíží lži a dezinformace vygenerované ruskou státní propagandou..

Už po okupaci Ruskem (SSSR) Československa (1968) se o ruské (sovětské) státní tiskové agentuře TASS (TACC) říkalo, že "má krátké nohy". Šířila se na českých vysílačích po okupaci, kdy zastavili běžné civilní vysílání a místo něj vysílali ruskou propagandu plnou lží. Chová se tak dodnes.

V. Pavelka 8.2.2023 16:57

Boha, to bylo za Komunistů ? Ted už je třicet let po pádu komunistů ! Tak běžte s tím Haraburdím starýho Marxe někam ! Soroš a Soudruzi z Bruselu si před třemi roky postavili v Trevíru Sochu Marxe ?! NE Putin v Moskvě ! Tam už nekecejte ..EU

L. Novák 9.2.2023 1:36

V jste prostě obyčejný ;-O ignorant, který nechápe podstatu problému ŠÍŘENÍ LŽÍ A DEZINFORMACÍ a boj proti těm, kteří jsou šiřiteli takové propagandy. Rv

V. Pavelka 9.2.2023 13:07

Jaké Propagandy a dezinformace ? Obyčejná Cenzůra je to ? Co je Tisíce let lidské existence tak nového a neznámého v konání lidí ?! Že se vlády bojí aby se jejich občané nedozvěděli co dělají špatně a proti jejich zájmům ? Je to pořád stejné ! Vláda je zbabělá a proto jim brání ve svobodném chování a informacích !RvRvEU[>-][UA]

V. Pavelka 8.2.2023 18:25

Používa Zelenský Dezinformace ? jako Rusko ? nebo je křištálově čisté co vypustí z huby ?!

J. Jurax 7.2.2023 19:22

Moudrá to žena ...

A ano, šrouby se utahují. Stát si hodlá platit neziskové špicly a udavače a připravuje legislativu na trestání nesprávných názorů. Samozřejmě nesprávných podle něj.

Za bolševika to bylo jednodušší - jeden si přečetl Rudé právo a hned věděl, co má a smí ten den říkat. Dnes ale takový zdroj chybí a tudíž jeden pak tápe. Bylo by tedy na místě vytvořit orgán, jenž by byl každodenně zveřejňoval certifikované správné názory pro daný den. Aby i dnes jeden věděl, co má a smí ten den říkat či psát.

P. Hák 7.2.2023 19:57

Třeba dají vládní nařízení denně číst nějaký web? Já bych i věděl, který, ale příčí se mi to napsat.

Jinak co se týče novin, vzpomínám si na někdejší dialog Wericha s Horníčkem: "To bylo v novinách." "A v jakých? ... No vlastně to je jedno."

P. Marcín 7.2.2023 18:07

Rozhovor výstižně popisuje stav v němž se naše společnost momentálně nachází. Z toho je mi smutno. Ale radost mám z toho, že paní senátorce neschází povědomí o svobodě jako takové a navíc má odvahu svůj názor veřejně prezentovat.

Potřebujeme více takových veřejných činitelek a činitelů.

P. Kozelský 7.2.2023 16:38

Jak to vnímáme? Jako pokus o totalitu ze strany vládnoucí garnitury, nijak jinak to ani vnímat nelze. Ono platí, že 40 % lidí neovlivníte žádnou řízenou propagandou , a těch 60% zmanipulujete, jak jsme zaznamenali při poslední volbě prezidenta. [>-]

V. Petr 7.2.2023 16:40

Je otázka, jestli národ, který se dá oblbnout má nárok na existenci.

V. Novák 7.2.2023 17:46

Souhlasím s vámi; Rusové nemají nárok na existenci svého vlastního státu.

J. Jurax 7.2.2023 19:42

Ehm ... Německo po WWII mělo?

V. Novák 7.2.2023 23:44

Německo, alespoň ta americká část, bylo denacifikováno a občané mohli samostatně myslet.

J. Jurax 8.2.2023 1:19

Jo.

Dotaz zněl: Je otázka, jestli národ, který se dá oblbnout má nárok na existenci.

Národ německý se oblbnout dal. Proto se ptám, aby vynikla pitomost podobných dotazů a rázných odpovědí.

Z. Linda 8.2.2023 5:44

Správně a výsledky jsou vidět na mladé generaci Helmutů.

V. Pavelka 8.2.2023 7:35

A přesto ho mají stovky let Novák ,měli ho i než jste se vyskytl ve své rodině ,Kterou pomáhali osvobodit od Němců . "Vy potrhlý spravedlivý" !Troubo.

V. Novák 8.2.2023 9:01

Tak proč si myslí, Pavelka, že Rusové mají právo napadat a okupovat cizí země, notabene když s okolními zeměmi mají podepsané "mírové smlouvy"?

"Vy potrhlý proruský vlastizrádce" !Troubo.