Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FE

F. Eliáš

21. 3. 2010 20:35
Musíme si zvyknout na myšlenku,

že škola romské děti přetvořit nemůže. Nemůže proto, že je vyloučené výchovné působení po šestém roce věku. To jenom v hlavách úředníků na ministerstvu školství straší představa, že by školy mohly také vychovávat. Jenže na výchovu je ve školním věku příliš pozdě. Komunisté, naprosto bezvýsledně, vychovávali žáky v duchu proletářského internacionalismu. V hlavách některých pedagogů (nikoli učitelů) myšlenka na vychovávání přetrvala. Na výchovu jsou určeni rodiče a nikdo jiný. Jejich působení mohou převzít někdy pěstouni. V žádném případě školy.

0 0
možnosti
JM

J. Mrázek

20. 3. 2010 18:50
Jak donutit a máme právo donutit ?

Dokud bude existovat možnost lehkého živobytí a kosi,holubi,vrabci,dlaskové a další budou mít trvale prostřené plné krmítko, tak je nic nedonutí učit se tomu, jak se sámi uživit a posléze pojdou, ochuzeni o zkušenost, že to lze . Dokud budou nasypaná krmítka, pardon sociální dávky. poskytovány současnou formou ane v podobě odečtu z daní pracujícího člena rodiny.....prostě nedávat, ale poskytovat úlevu . Jiná cesta není, pokud ovšem nechceme spáchat národnostní sebevraždu (volby a přehlasování nerozumnou většinou)počtem závislých voličů geometrickou řadou své množství zvyšující. Zatím mají romové šanci, zatím.Bod zlomu je ale na dosah.A ačkoli 95% současné populace nejsou rasistá a jen mají špatné zkušenosti, nelze vyloučit převrácení tohoto poměru ve prospěch velmi pravicové a národnostně nesnášenlivé strany, následnému vítězi voleb( bude se to omlouvat pudem sebezáchovy společnosti...oprávněně?)....smutné, být v romském společenství aktivistou, tak opravdu pracuji a snažím se z tohoto bludného kruhu wsvé etnikum vyvěst dřív, než bude pozdě (skoro už je).Mnoho aktivistů bohužel funguje jen jako zdroj příjmu .Co s tím, navrhněte !

0 0
možnosti
RK

r. kriz

20. 3. 2010 17:07
ne, autore,

pekne zacnete tim, na co uz jste utratil vsechny svoje penize, kdyz mate pocit, ze musite realizovat sve predstavy o "spravnem inklusivnim skolstvi" za moje penize (ktere mi stat kazdy mesic ukradne).

poradne popiste sve aktivity, zda opravdu ani nestihate spat, jak bojujete o integraci romu.

nebo to jsou jenom kecy, kdy jen uplne presne vite, jak ma nekdo jiny neco udelat a my vsichni mu na to mame dat penize?

0 0
možnosti
MM

M. MATOUŠEK

20. 3. 2010 12:32
romský problém

Nejlépe by bylo,kdyby OSN prosadila vytvoření romského státu tak jako prosadila po druhé světové válce vytvoření státu Izrael pro židy.Nápad který jsem zaslechl,aby se vyučoval ve školách romský jazyk považuji za absurdní.Česká většina začíná být zvolna více utlačována než ta romská.Romové vybydlí byt či celý dům a požadují další,který časem rovněž zdevastují.80 %,možná ještě více,se nikdy nepřizpůsobí pořádkem a chováním .V jejich okolí je vše vždy zdevastováno,odpadky kam se podíváte,ba i krádeže.Škoda že hudebník Kocáb nepřijal nabídku Chomutova na čas sdílet byt v romském prostředí.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

20. 3. 2010 9:14
Vyloučení kohokoliv do zvláštních škol byla fatální chyba komunistů a jejich typický zločin !

Právě to je cesta k tomu, aby romské děti nepochytili z toho dobrého, co přináší civilizace,  nic ! Přebírání zvyků a informací méně civilizovaných od civilizovaných více je přece normálni spontánní proces ! Od koho však malá cikáňata pochytala zvyky z cikánských tříd ?! Sama od sebe a byla utvrzena v tom, že tak je to správně ! A pak příjde nějaký mamlas a mudruje pořád o nějaké  integraci ! Dzp.

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

21. 3. 2010 20:37
Re: Vyloučení kohokoliv do zvláštních škol byla fatální chyba komunistů a jejich typický zločin !

Já myslím, že nkdo odnikud romské a jiné nevzdělatelné děti nevylučuje. Ony se vylučují samy.

0 0
možnosti
FP

F. Pavlis

20. 3. 2010 8:01
H¨Je to stejné

jako vždycky. Vietnamci nepotřebují žádné asistenty. Děti ve druhé a další generaci jsou dokonale připravené na život nejen u nás, ale v celé EU.  Jsou pilní, skromní a ambiciózní aspoň ve valné většině. Jejich "kriminální" chování roste z podmínek našeho "obchodního modelu", který není úplně asijský, ale krade se tu ve velkém a po evropsku jinak  /topné oleje, benzin e.t.c./  Nikde neslyším, že by romské iniciativy byly k čemukoli dobré - s výjimkou získávání finančních prostředků na cokoli. Analysy jsou nesmlouvavé i v jiných případech než je školství. Není-li vůle u Rómů samotných, žádný sociolog ani ministr na tom nic nezmění.  My s Rómy musíme žít. Oni žijí z NÁS . Tak to bylo po staletí a najít model, který by nejméně zatěžoval obě strany, není snadné. Není to ovšem tak, že budeme jako majorita trvale obviňováni ze špatného stavu romské populace. To je nehorázný blud a intelektuální zkrat.

0 0
možnosti
EK

E. Kůrka

20. 3. 2010 12:02
Re: H¨Je to stejné

Souhlas. Prapůvod již byl po roce 18, kdy vzniklo Československo. Také lze litovat, že nezůstalo Slovensko samostatné po odtržení 14.3.1939 Tisem. Dnešní stav dovršil Husák, který sem cikány natahal.

0 0
možnosti
JB

J. Bakulová

20. 3. 2010 6:20
Já bych se zkusila

porozhlédnout jinde, kde jsou úspěšnější. Zhruba před 150 lety měla Amerika černé otroky. Dnes má černého prezidenta. Jakpak se jim to podařilo?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz