Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

strangestorm

26. 5. 2007 21:55
distance od okultních věd?

zvláštní že autor prohlašuje o astrologii, že je to okultní věda, zatímco boha považuje za něco ověřeného. i já - český vidlák z vidlákova  - znám několik lidí, kteří můžou kohokoliv přesvědčit, že profesionální astrologie není okultní věda, zatímco jsem nikdy neviděl nikoho (bráno v médiích apod.), kdo by dokázal, že křesťanství a Bůh jako takový není jen okultní sekta (která se jen tak mimochodem zasloužila o miliony mrtvých lidí a o osmset let středověku (i když toto může být sporné)). jakékoliv náboženství do vědy nepatří a jestliže si to autor neuvědomuje pak to může být problém

0 0
možnosti

Jura Jurax

25. 4. 2007 9:20
Pěkné

do nedělní přílohy Blesku. Jinak se nemohu ubránit dojmu, že jde poněkud o slátaninu mírně umanutého autora.

Ale můžu se mýlit. Géniové bývají zhusta zneuznaní - dokud ovšem nepředloží důkazy svých tvrzení.

0 0
možnosti

Karel Mueller

10. 4. 2007 16:02
Pár připomínek

Vložením kosmologické konstanty do Einsteinových rovnic zůstane kovariantní divergence Einsteinova tenzoru nulová, v tomto směru se nezmění jeden ze základních požadavků teorie. Nelze ji však považovat za energii vloženou do vakua, byť po zůžení rovnic mění stopu tenzoru EH. Pro žádnou známou formu hmoty totiž nelze napsat tenzor EH ve tvaru (kosm.konstanta)x(složky metrického tenzoru). Jedná se tedy o imanentní křivost vloženou do časoprostoru. (Jisté možnosti plynou ze završené Einsteinovy unitární teorie od Prof. Hlavatého, kde vystupuje jako zálad kosmologická funkce, která přechází v OTR do kosmologické konstatnty. K návratu k Hlavatému však ještě nenastala doba). Pokud jde o autorem nabízenou teorii: Odvodit OTR z kantové teorie pole se pokoušejí fyzikové celou dobu, pokud se to autorovi povedlo, tak je třeba uvést, jak z těchto kvantových fluktuací plynou Einsteinovy rovnice. Pokud nabízí jinou teorii gravitace, tak je třeba uvést experimenty, které OTR vyvrací a jeho teorii potvrzují. Obecně lze však říct, že každá fyzikální teorie je jen matematický model popisující část "realty", otázka, co je to ta realita (resp. náš názor na ni) je dána právě tímto modelem, nic víc teorie nemůže.

Fraktály se dnes spekulativně dávají do souvislosti s vědomím, viz. zajímavý televizní pořad "Je bůh číslo" ? Já mám pocit, že to má souvislost s Einsteinovou unitární teorií a torzními poli, které zde vystupují (ovšem jen spekulace).

Závěrem mohu jen opakovat : Bez dokonalé matematické formuace a experimentálního ověření se vždy bude jednat jen o fantazírování, byť třeba i zajímavé.

0 0
možnosti

Milan

7. 4. 2007 14:20
Nove dimenze

bohuzel pan Michael  ma  pravdu a predklada  variantu, ktera  navazuje na  moderni pojeti {Dirac, Sipov atd]. Bohuzel, autor je sam,  ostatni kolem spi  a v polospanku  posilaji vyroku o nesmyslech atd.  

Pan Michael jednoznace predvedl  svoji genialnost, kterou doplnil  jeste o odvahu nove myslenky prezentovat na foru spacu, kteri se vzajemne hodnoti podle nesmyslnych tzv. vedeckych del,  kde vse opsali coz podtrhuji vypisem literatury. Trochu jim nekam zmizel vlastni usudek a nahled. Osobne se domnivam ze  autorovi  uvahy je nutne podekovat a poprat mu mnoho sil,  nebot prave on patri mezi ty kdo nas budou umet  vytahnout  z neprijemnosti vc. dluhovych pasti apod.  Diskutujicim bych chtel sdelit aby si proverili svoje ego, svoje falesne ja a pokusili se  take o prednes uvahy. Ne kazda uvaha musi byt spravna, ale jsme jehom lide a mame pravo na omyl. Bohuzel  diskuze ukazuje ze jsou vsichni chytri, ale nikdo zadnou uvahu neprednes.

Nezbyva nez si prat aby takovych lidi typu pan Michael bylo vice potom by nebyl ani tak veliky statni dluh, nebot  by penize sli na vyzkum a vyvoj nikoliv na utulek pro space s poznamenanym egem. 

Pane Michaeli diky, moje ucta

0 0
možnosti

Michael

4. 4. 2007 22:28
Pokud tomu nerozumíte

Pokud tomu sami nerozumíte, musí to být nutně blábol. To zní přece logicky?!

0 0
možnosti

jara cimrman

26. 3. 2007 21:19
..naprosto sokujici

...povazuji clanek a vsechny komentare za naprosto sokujici....uvahy, vedecke pojmy, zavery, udelaji novou cernou diru do vsech minulych, pritomnych a budoucich teorii o podstate vesmiru, cloveka a filosofie. Navrhuji, aby se od data publikace zacal pocitat novy letopocet. Vas Jara Cimrman

0 0
možnosti

Michael

4. 4. 2007 22:19
Re: ..naprosto sokujici

Hmm, to nezní ani vtipně ani vědecky, snad jedině typicky česky (Y)

0 0
možnosti

Arbis

26. 3. 2007 1:17
Vzhledem k tomu, že tvrdíte, že Bůh je zdrojem energie vakua a následně logicky

všeho ostatního, zdá se mi potom fyzika okrajová záležitost. Prokazatelně totiž existují hodnoty a kvality podstatně vyššího charakteru...  V žádném případě nemám na mysli náboženství. Co lidstvo dokáže tím, vysvětlí-li vyčerpávajícím a pravdivým způsobem zákony a pravidla  fyzikálních energií, hmoty a vesmíru?!  Zajímavější jsou pro mě jiné  oblasti myšlení... Proč se zabýváte fyzikou, a ne rovnou Bohem? Opět nemám ny mysli rovinu náboženskou. Kdyby jste, tak jako já, existenci Boha dokázal matematickým vzorcem, jistě byste si tento poznatek nenechal pro sebe... Nesouhlasím s Vámi, že Van Allenovy pásy jsou jakousi aurou Země...

0 0
možnosti

Michael

4. 4. 2007 22:23
Van Allenovy pásy

Není podstatné, jestli se mnou souhlasíte nebo ne. Van Allenovy pásy jsou dost možná i fyzikálním ekvivalentem teoreticky postulovaného morfogenetického pole planety Země.

0 0
možnosti

ZEPHIR

25. 3. 2007 21:21
"Vlastní autorův výklad"...

.. je ve skutečnosti 230 let stará LeSageho hypotéza

http://astronuklfyzika.cz/Gravitace1-3.htm" target="_blank" rel="nofollow">http://astronuklfyzika.cz/Gravitace1-3.htm

Zajímalo by mě, jestli to vůbec ví...

0 0
možnosti

Michael

4. 4. 2007 22:25
Re: "Vlastní autorův výklad"...

S LeSageho radiační teorií to nemá nic společného, přečtěte si článek znovu. Hmotná tělesa jsou rovnovážné bodové atraktory v energetickém kontinuu vesmíru.

0 0
možnosti

Autor článku

25. 3. 2007 21:19
Obsah článku

Čekám, až se někdo vyjádří konečně k celkovému obsahu článku a nebude hledat hnidy typu Mandelbrodt x Mandelbrot.

0 0
možnosti

Sebaus

25. 3. 2007 23:02
Re: Obsah článku

Strucne: Blabol vznikly spojenim naprosto nesouvisejicich veci. Jak se Vam snazili naznacit i jini.

0 0
možnosti

pf

25. 3. 2007 20:25
jen takova malickost

je zrejme minen MANDELBROT, MandelbroDt, pokud nejaky existuje, nema s fraktalni geometrii nic spolecneho.

0 0
možnosti

Autor článku

25. 3. 2007 21:16
Re: jen takova malickost

ANO!! Těší mne, že jste jako čtenář sám na tuto souvislost přišel (a dopnil si ji). Je to skutečně závažné vědecké pochybení - třeba jako když někdo napíše Primus místo Primas (což se stává celkem pravidelně). Nic jiného vás na mém článku nezaujalo? Škoda, asi je chyba na mé straně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz