23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

UKÁZKA: Petr Heteša, Démoni jsou věční

Původně si Lenny Grimwood myslel, že pro svou soukromou válku nebude na škodu uzavřít dohodu s démony, s jejichž pomocí snad nebude možné prohrát.Smlouva byla velmi jednoduchá – v případě vítězství život, v případě prohry smrt…
Město Baltimore se tak stává svědkem Lennyho boje o život, doprovázeného mnohdy zmatenou podporou jeho démonických přátel, kteří, jak se brzy ukázalo, nejsou mocní, ale pouze věční. A aby toho nebylo málo, vstupuje do hry ještě ženský element, který pak dokáže rozhodit nejen svět Lennyho, ale i svět démonů. Hlavní hrdina se ocitá ve víru spousty přehmatů, překvapujících zvratů, zákeřných pastí, přestřelek, bláznivých akcí a automobilových honiček. A to vše je směrováno ke strhujícímu a velice explozivnímu závěru...
Autor zůstal věrný akčnímu stylu americké drsné školy, kde jsou břitké dialogy mnohdy překotnější než střelba z automatických zbraní, používaných Lennyho protivníky.
(anotace)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nelde 27.2.2009 10:24

Reálie!

Mám díla pana Heteši celkem rád. Jenže mě děsně vadí jeho ne-reálie. A hlavně ty kapitálky jako AMRUBBISH nebo NEW YORK. Psaní kapitálkami strašně bije do očí a při tom v jménu firmy to vůbec není potřeba.  Tak proč proboha. PŘIJATÁ POŠTA je pak vrchol.

Dále doporučuji dát knihu k redakci někomu, kdo tam alespoň chvíli byl (čím déle tím lépe). Já vím, že to jsou drobnosti (pro většinu českých čtenářů), ale proč je neodstranit. Tak třeba v první kapitole. Amíci nepijí turka. Davidoff je od Tschiba a těžko by se tam sháněl. A navolit POLICIE v mobilu je blbost. Emergency má číslo 911 (což zná i Čech odchovaný americkými filmy), navíc se těžko budou volit písmena, to se spíše vybírá ze seznamu. Dále husa v americe není běžné jídlo, doporučuji něco jiného (asi v tomto kontextu nějakou mexickou nebo i hamburger). A asi bych pro technickou specifikaci nechal americké jednotky (hlavně °F)

Bohdan Dlouhý 27.2.2009 10:10

Ale

to se nedělá! Utnout to v nejnapínavějším... :)