10.12.2023 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Majkl 24.6.2009 7:27

Vydarená recenzia

dokopy si z príbehovej zložky vyzradila len tému antológie, nič konkrétne ale tak dobre napísané, že by som si túto antológiu kúpil. :) Chválim

Jana677 24.6.2009 9:39

Re: Vydarená recenzia

Nepřeháněj, Majkle ;-). Na první recenzi to není špatné, ale určitě je co zlepšovat;-). Z mého hlediska je to jen anotace se zamyšlením nad kvalitou, uvítala bych krátký rozbor všech povídek (samozřejmě bez spoilerů:-)). Možná by mě to nalákalo ke koupi, zvláště těch 90%, naštěstí knihovna projednou nakoupila dobře a "Imperium Bohemorum" mám zdárně za sebou. Zajímavá antologie, neobvyklá, mně se nejvíce líbily dobrodružnější kousky Pecinovského, Novotného a Šlechty, ale ani ty bych IMHO nehodnotila jako stoprocentní, ostatní povídky by si vysloužily maximálně mírný nadprůměr, celkově bych to ohodnotila na solidních 70-75%. Což je samozřejmě jen můj subjektivní názor.

Majkl 24.6.2009 11:34

Re: Vydarená recenzia

Veď nepreháňam, ináč by som si to kúpil :-D

Alča 24.6.2009 11:47

Re: Vydarená recenzia

Souhlasím, že je stále co zlepšovat a tahle práce není moje první a snad ani poslední...

Jen bych se dotkla toho, proč jsem nehodnotila jednotlivé povídky. Tahle recenze je můj dluh (spolu s dalšími, které teď v brzké době přijdou na řadu), který po zlepšení zdravotního stavu urychleně splácím. A protože se zajímám, co o každém díle píší i jinde, připadá mi, že rozborů, recenzí a hodnocení z hlediska jednotlivých povídek je k mání na netu opravdu hodně a je těžké se neopakovat, případně nevykrádat. Proto se budu snažit tyhle "dlužní" recenze pojmout z trošku jiného pohledu, než je ten tradiční. A to vysoké hodnocení není průměrem jednotlivých povídek,  nýbrž hodnocením celé antologie - její pestrosti a rozmanitosti, což u našich tématických sbírek není až tak obvyklé...

Jana677 24.6.2009 13:43

Re: Vydarená recenzia

OK, nechtěla jsem se Tě nijak dotknout (Tvé předchozí články mi asi unikly) a to, že recenze s rozborem povídek už existuje a nechtěla jsi to tedy psát duplicitně mi dodatečně docvaklo;-). Určitě je snadnější psát recenzi, dokud je první, originální:-).

Alča 25.6.2009 7:33

Re: Vydarená recenzia

Nic se neděje  - a díky za reakci, ať je kladná, nebo záporná, vždycky je to lepší, než když je pod článkem prázdno...;-)

Alča 24.6.2009 11:33

Re: Vydarená recenzia

Děkuji a příště se budu snažit být ještě lepší...;-)