9.12.2021 | Svátek má Vratislav


PR: FF 2008 - Červený trpaslík a Babylon 5

10.4.2008 0:05

FF logoTOPlistČervený trpaslík a další britské seriály na Festivalu fantazie

Spoluogranizátor Trpasliconu, festivalu britského humoru, sci-fi a fantasy, Petr "Hadati" Čáp vás zve na Festival fantazie, jehož součástí je i třídenní programová linie Červeného trpaslíka, dalších britských komediálních seriálů a Hugha Laurieho alias Dr. House.

Festival fantazie se koná v malém městečku Chotěboř, které leží jen pár kilometrů od Havlíčkova Brodu, ve dnech od 27. 6. do 6. 7. 2008. Samotná programová linie Červeného trpaslíka bude probíhat od 3. do 5. července.

Programová linie Červeného trpaslíka se dělí na tři hlavní bloky: Červený trpaslík, Hugh Laurie (Dr. House) a Stopařův průvodce po Galaxii. Bloku Hugha Laurieho věnujeme celý jeden den. Tohoto herce zná většina českých diváků z medicínského seriálu Dr. House. Málokdo však ví, že Hugh Laurie není americký herec, ale britský komik, který se již předtím proslavil v mnoha sitcomech jako je Černá zmije s Rowanem Atkinsonem (Mr. Bean) nebo v seriálu Mladí v partě. Se Stephenem Fryem dokonce uváděl vlastní pořad plný zábavných skečů.

 

Tyto tři bloky však nejsou to jediné, na co se můžete těšit. Nahlédneme pod pokličku i jiným britským sitcomům jako jsou Black Books, IT Crowd, Monty Python nebo animované příběhy Nicka Parka Wallace a Gromit, Shaun the Sheep (Ovečka Shaun) a Creature Comforts (Mezi námi zvířaty). Dokonce nám mezi tyto britské seriály proklouznul i jeden americký pod názvem The Big Bang Theory (Teorie Velkého třesku), který je velmi podobný britskému IT Crowd. Místo počítačových techniků se však seriál odvíjí okolo jiné nespolečenské skupiny dnešní moderní doby – okolo vědeckých pracovníků.

Podrobnosti o této akci můžete najít na stránkách linie Červený trpaslík, kde se již brzy objeví anotace na všechny pořady a přednášky. Na Festival fantazie se můžete přihlásit na těchto stránkách. Pokud se přihlásíte a zaplatíte do konce května, čeká vás výrazná sleva na vstupném.

Neváhejte a přijeďte se podívat na Festival fantazie, kde se můžete setkat nejen s mnoha fanoušky Červeného trpaslíka a britského humoru, ale i s fanoušky ze zcela jiných oblastí zájmů jako je sci-fi, fantasy a humor. Naleznete zde mnoho dalších tématických linií: Stargate, Star Trek, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter, Jára Cimrman, Cultcon... To je pouze zlomek toho, co vás čeká na festivalu plném zábavy. Filmy, seriály, TV dokumenty, hry a turnaje všeho druhu, divadelní a šermířská představení, koncerty, soutěže, besedy, přednášky a mnoho dalšího. A i kdyby Vás zde nezaujala ani jedna jediná linie, jediná přednáška či jiná akce (což je velmi nepravděpodobné), setkáte se zde s mnoha zajímavými lidmi, kteří se budou zajímat o to samé, co vy. Určitě tu mezi nimi naleznete nové přátele. Proto, nepromarněte tuto příležitost a přijeďte se podívat na nejdelší a největší setkání fanoušků těchto žánrů v České republice.

Petr Čáp, organizátor linie Červený trpaslík a šéfredaktor Discworld.cz

Babylon 5 na Festivalu fantazie

Dle mnohých jeden z nejlepších scifi seriálů, který kdy vzniknul, bude mít letos dvoudenní prostor v rámci Festivalu fantazie, největšího českého setkání fanoušků scifi a fantasy všech druhů. Kdo tento seriál nezná, dostane možnost se s ním podrobně seznámit a rozšířit si obzory. Kdo je již jeho fanouškem, dostane možnost si zasoutěžit o tematické ceny a jistě se i dozví mnoho nových a zajímavých informací o svém oblíbeném serial na jedné z mnoha tematických přednášek. Návštěvníci se mohou těšit také jak na projekci nejnovějšího přírůstku do rodiny B5 – dvojfilm Voices in the Dark – tak na reprízu oblíbené StarTrek/B5 parodie z Finska jménem StarWreck.

BabCon 2008 se odehraje 2. a 3. července v Chotěboři. Pokud se rozhodnete jet na Festival fantazie, můžete navštívit i mnoho dalšího zajímavého programu, např. linie věnovaná StarTreku, Hvězdné Bráně, Pánovi Prstenů, Jakubu Vandrovcovi, Narnii, Hvězdným Válkám a další! Rozhodně přijeďte, očekáváme letos rekordní účast přes 2200 fanoušků ze všech koutů České i Slovenské republiky! Festival fantazie jako takový se koná od 27.6. do 6.7. 2008. Více informací o FF na www.festivalfantazie.cz, o Babylonu 5 a jeho programu na www.centauri-prime.net.

Petr Čáp a Lukáš Krincvaj


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...