20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POVÍDKA: ICQ

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
osud 21.5.2009 18:10

jo líbí se mi to a asi jsem i pochopil

Já bych totiž taky (být Osudem) vraždil každého kdo módně pyzdí tak skvěle květnatý a rozssochatý jazyk v rychlé komunikaci (SMS, ICQ, MSN apod.). Doufám, že jsem myšlenku povídky pochopil správně. Módní trendy v komunikaci ztěžují čitelnost a obecnou použitelnost - snad si jen generace vytváří svůj argot a jinak umí komunikovat i lidsky. Podobně jako politici a jejich mluvčí nadužívají cizích výrazů (byť mají používaná česká synonyma). Díky za povídku, ale nic neslibuji, i Osud má nadřízené ;-)

vvv 12.5.2009 20:34

mmmm

,,,

Alča 5.5.2009 7:39

Re: Tak znovu

  za sebe mohu napsat,  že se mi ta práce líbí. Je evidentní, že je autorka hodně mladá, protože text, který používá k navození tajemné a hrůzostrašné atmosféry by dospělý člověk odmítl jako slabý a málo úderný, ale tím, jak  prokládá osudový rozhovor líčením vlastních pocitů dociluje věrohodnosti a opravdovosti, což je velmi cenné. Co se týká závěru - ano, je předvídatelný, ale dobře zpracovaný - není tam ani slovo zbytečné, takže vyznívá dobře. Také je zajímavé autorčino pojednání o češtině, byť se jeví mírně podbízivé, ale dokážu si představit, že když má někdo v tomto věku schopnost komunikovat bez problémů ve spisovném jazyce, cítí se poněkud výjimečně.

Doufám, že se i v budoucnu s touto autorkou a jejími pracemi na Sardenu setkáme...

Jarda 4.5.2009 16:17

Tak znovu

A když vám někdo prozradí, že autorovi je 13? ;-)

Revo 3.5.2009 11:07

Re: Nezabíjejte posla

Souhlas. Jako slohovka někde na nižším gymplu dobrý, ale tady to působí nepatřičně.

Stanislav 1.5.2009 23:56

Re: Nezabíjejte osla

Jste obyčejný malý kritik a vůbec jste to asi nepochopila ... ;-) Tolik formální povinnost -- a nyní -- co se vám nelíbí, co byste dala na konec vy?

Jana Dvořáčková 1.5.2009 23:15

Nezabíjejte posla

Pokaždé, když někam písnu kritiku, tak mi je vynadáno a sděleno, že jsem to asi nepochopila. Zkrátka z mého pohledu je to nejslabší povídka, která tu kdy byla (dobře, z těch, které jsem tu četla). Oceňuji snahu autorky. Ona povídka s tímhle námětem by zajímavá být mohla, ale tak blbý konec (a ne ve smyslu tom, že mi je Terky líto), bych nečekala.

Tosha 1.5.2009 9:25

Re: ?

ňják tak

? 1.5.2009 8:09

?

:-/