12.12.2019 | Svátek má Simona


LITERATURA: Bleskovky 31

28.8.2009 0:05

TOPlistFrantiška Vrbenská 25. července oslavila 57. narozeniny. Celá redakce Sardenu tímto první dámě a legendě české fantasy gratuluje a přeje jí hodně zdraví, štěstí a úspěchů na další cestě životem.

30. 7. vyšla v nakl. Laser-books další kniha z řady DSN. Padlí hrdinové Dafydda ab Hugha vyšli v překladu Jana Pavlíka s obálkou Petra Bauera v rozsahu 304 stran a ceně 185 Kč. Oddíl cizích válečníků se dožaduje propuštění vězněného druha - o němž nikdo na Deep Space Nine jaktěživ neslyšel - a komandér Benjamin Sisko se ocitá uprostřed vražedného sporu. Těžce vyzbrojení bojovníci zaútočí na stanici a Sisko s posádkou se je zoufale snaží odrazit, aby zachránili životy obyvatel na palubě. Podivné zařízení z kvadrantu Gama navíc mezitím přeneslo ferengského barmana Quarka a šéfa bezpečnosti Oda tři dny do budoucnosti na liduprázdnou stanici Deep Space Nine. Chtějí-li ji zachránit, musejí zjistit, proč vůbec k invazi došlo, a najít cestu zpátky časem. Dramatický návrat na stanici Deep Space Nine, která čelí naprosté zkáze!
Je tu další možnost zúčastnit se soutěže s Laserem... 

Vyšlo další číslo e-magu Camelotu, ale více o tom jeho šéfredaktor: Počínaje tímto vydáním, každé následující číslo chceme celkově zaměřit na jedno či dvě témata. V ideálním případě by první z nich mělo být z oblasti fantastiky a druhé z historie, mytologie či záhad. V tomto čísle je to Agent JFK – najdete tu článek o této sci-fi sérii, reportáž z JFK Conu a dvě recenze. Záhadologickým tématem jsou potom Mimozemšťané a UFO – z této oblasti je to můj článek Mimozemšťané existují, reportáž z výstavy Jsou mezi námi? a rozhovor s ufologem Vladimírem Šiškou. Dále si můžete přečíst např. předposlední díl seriálu Historie na vlastní kůži, zajímavý článek Spartakovo povstání nebo informace o keltském svátku Lughnasadu. Pěkné čtení a pohodové prožití zbytku prázdnin Vám přeje Jakub „Gandalf“ Cepník 

Několik let nevábně vypadající stránky organizace Science Fiction & Fantasy Writers of America prošly razantní změnou vzhledu i složení. SFWA jako organizace se snaží sdružovat autory, kteří publikovali žánrovou knihu v USA (samozřejmě ne všichni o členství stojí). Jako nejviditelnější činnost pro obyčejné smrtelníky můžeme považovat udělování cen Nebula. O povedené změně designu se ostatně můžete přesvědčit sami... 

Avizované vydání druhé části Odplaty Jana Hlávky ze série JFK bylo posunuto na 24. srpna 2009. Pokochat se můžete zajímavou obálkou s ještě zajímavější stavbou na ní zobrazenou. Nádavkem přihodíme anotaci ke knize: ... pýcha předchází pád. John Kovář se sice vrátil ze světa věčného šera a zimy, ale přinesl si s sebou víc, než by si sám přál. Jsou to především otázky, na které musí najít odpovědi, a to přestože ví, že některé pravdy zabíjejí. Sužován záhadnými vizemi i pochybnostmi se s hrstkou přátel tvrdohlavě probíjí blíž a blíž Pandořině skříňce, zatímco Agentura se zmítá v trpké předtuše vlastního zániku a vládkyně země prokletých trpělivě připravuje naplnění své pomsty. V pozadí už nade všemi krouží temný stín s jestřábí hlavou, aby v pravý čas udeřil a jednou provždy skoncoval s poraženými i vítězi vzpoury vyvolených. Konec možná nikdy nebyl tak blízko... 

Další z autorek si vyhrála se svým webem: Milí přátelé, známí i takřka neznámí človíčci!
Ráda bych Vás tímto upozornila na moje nové osobní stránky, které jsou nyní plně v provozu a najdete je na www.petranachtmanova.cz. Prosím, pokud máte na svých webových stránkách odkaz na mé předešlé, abyste si odkaz předělali. Děkuji moc, mějte se krásně.
Ráda bych Vám ještě oznámila, že mi právě vyšly dvě nové knihy – ZAZDĚNÁ ZAŽIVA (vydal Akcent), (O Kateřině ze Šelmberka a Kosti, která si vzala Mikuláše mladšího Trčku z Lípy proti své vůli. Posléze mu byla nevěrná a zamilovaná do jiného. Muž však její nevěru odhalil a krutě potrestal nejen Kateřinu, ale i ostatní, kteří se podíleli na neslýchaném tajemství. Jde o napínavý příběh z dob krále Vladislava Jagellonského, inspirovaný skutečnou událostí a několika pověstmi, které o opočenské zazděné paní kolují). Přeji dny plné pohody!
Srdečně zdraví
Petra Nachtmanová 

Perský princ je jedna z mála počítačových her, kterou znají generace odkojené playstationy i ti, kteří si naposledy hráli, když byl ještě počítač výsadou několika šílenců. Mike Newell, který se z videohry rozhodl udělat celovečerní film, si tak nemohl vybrat lépe. Cílová skupina je široká. (Zdroj: kultura.idnes.cz)

Jiří Walker Procházka - 18. 8. 2009 - padesátiletý! Redakce Sardenu mu gratuluje a doufá, že ještě nejméně stejně dlouho nás bude oblažovat svými povídkami a romány. 

Po románech Město a město, Padlí hrdinové a Lži Lockeho Lamory je tu další "soutěžní" pecka od nakl. Laser-books s názvem Zakalená. Nebojte se, nejedná se o příběh o ocelové sani nebo lesní studánce (ba ani o stav ženy po vydařené noční párty), ale o čtvrtý román z řady Moderní díla SF od Elizabeth Bear. Píše se rok 2062 a vysloužilá příslušnice zvláštních jednotek Kanadské armády Jenny Caseyová bydlí v zavšivených ulicích Hartfordu ve státě Connecticut. Jenny, sužovaná bolestmi, se skrývá před státem, kterému kdysi sloužila...
Román Zakalená je prvním dílem trilogie, za niž si autorka vysloužila cenu Locus pro nejlepší románový debut. Bearová je také nositelkou Ceny Johna W. Campbella pro nadějného nováčka.
. Kniha vyjde v nejbližších dnech v překladu T. Pelecha.

Podpořte sci-fi rubriku Neviditelného psa Sarden a nominujte ji v anketě Křišťálová lupa 2009 v kategorii Média - specializovaná. Do hlasovací řádky stačí vyplnit pouze www.sarden.cz.
Nominace v anketě Křišťálová Lupa 2009 – Cena českého Internetu. Nominace probíhájí od 3. srpna do 6. září 2009. Následovat bude hlasování, které proběhne od 21. září do 25. října 2009. Výsledky ankety budou vyhlášeny na slavnostním večeru 26. listopadu 2009 a poté budou zveřejněny na stránkách projektu Křišťálová Lupa 2009.

Aktuální soutěže Sardenu:
Laser-books - uzávěrka: 30. ledna 2010.

Hodnotitelská soutěž Sardenu s Baronetem a Albatrosem - uzávěrka: 31. srpna 2009
Soutěž s Brokilonem o Hořící přízraky - uzávěrka: 3. září 2009.

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...