19.10.2021 | Svátek má Michaela


CON+WEB: BraCon 2007 - první Bradavický con

19.9.2007 0:05

hocz.org 1TOPlistNení to zas tak dávno, leč pro někoho to jsou hlubiny histore, co byl vytvořen web s tématikou zabývající se Harry Potterem. To si sedlo pár kamarádů a jen tak, nejspíše z nudy, si vytvořili hru ve světě inspirovaném romány spisovatelky Rowlingové. V té době si ani jeden z tvůrců neuvědomoval, co tímto, původně separátním, projektem způsobí.

Netrvalo moc dlouho, a po necelých třech letech navštěvuje stránky na tři tisíce uživatelů.

Hocz.org není jen tak obyčejná On-line hra, jak by si mohl někdo myslet. Nestačí se pouze zaregistrovat a pak sem tam zajít a podívat se, zda se děje něco nového. Po založení své postavy, se kterou hrajete roli v čarodějnickém světě a neustále ji rozvíjíte, musíte (nebo byste měli) jako studenti správné Bradavické školy čar a kouzel plnit domácí úkoly, dodržovat školní řád a poslouchat své profesory. Učení na této stránce je zkombinováno i s mudlovskými školami (ústavy pro nekouzelnické děti). Hodiny a výklady jsou zde vedeny tak, aby i v reálném životě byli hráčům ku prospěchu.

"Dnes nám paní učitelka vykládala o historických pramenech. Tak jsem jí hned přerušila a začala jsem jí pro změnu vykládat já, že jsou hmotné a nehmotné, písemné a podobně, jenom na mě zabrejlila a prohlásila, že dobře... vzpomněla jsem si totiž na první výklad v hodině dějin čar a kouzel od pana profesora Lukase W. Goldhaira." řekla dnes mladičká Sylva Baušová z Opavy.

Celé škole samozřejmě velí pan ředitel, který pro změnu dohlíží na profesory. V nynější době je k dispozici studentům několik desítek předmětů, ze kterých si mohou vybrat právě svůj nejoblíbenější. Pro příklad uveďmě třeba latinu, rétoriku, geomagii (obdoba zeměpisu) a nebo klasické rowlingovské přeměty jako přeměňování, lektvary nebo obligátní obranu proti černé magii. Tyto a mnohé další předměty nenápadně dětem podstrčí informace, které běžně ve škole pouští jedním uchem tam a druhým ven, ale také podněcují jejich fantazii, která v dnešní době mládeži spíše chybí.

V této internetové škole čar a kouzel se odehrává příběh. Jeho děj korigují převážně profesoři, vládnoucí mocným kouzlem, zvaným "Vypravěč". Vypravěč udává hlavní podtext příběhu a hráči na něj reagují, podle toho jakou si vytvořili postavu. Bez přestávky se tu tvoří kouzelnická story - každý den, každou hodinu a to už celé tři roky.

Ovšem aby děti a mládež neseděli jen u počítačů, pořádá Hocz.org nejrůznější akce. Většinou to bývají jednodenní setkání v různých městech České republiky.

Nejoblíbenější je však vždy sraz konaný v Olomouci (herní Oxford). Tento sraz hráčů je pořádaný právě již zmiňovaným Lukasem W. Goldhaire a hráči si na něm vždy užijí spoustu zábavy a především si zahrají svou postavu na živo. U některých z účastníků se projevují bravurní herecké sklony. Hraní své postavy na živo (Larp) se stalo na těchto akcích velice populárním, a tak už přestali stačit dvoudenní sjezdy kouzelníků z Hocz, přičemž se loňský rok uspořádal týdenní Larp na Cimburku u Kyjova. Ovšem ani ten nestačil a pro letošní rok se konal 14denní tábor na Komáří Pasece v jižních čechách nedaleko Jindřichova Hradce.

"Celý příběh na HOcz je promítán dávno po době Harryho Pottera. Žijeme ve světě podle Rowlingové, ale příběh je náš," shrnul dějovou linii Lukáš Hlaváček alias Salazar Draken.

Stránky Hocz.org nejsou jediné svého druhu. Na českém internetu naleznete mnoho podobně zaměřených, některé míně a některé více kvalitní. Proto se Anoran Lorbash (profesor z Hocz.org, bývalý pan ředitel Školy čar a kouzel a předseda OS Fenix Praha) v mudlovském světě známý jako Michal Mašek, rozhodl pro uspořádání velkého setkání fanoušků Harryho Pottera a všech možných internetových "škol čar a kouzel" s názvem Bracon.

BRACON se bude konat:

Od 28.9.2007 do 30.9.2007
v ulici Šalounova 2024 v budově Domu dětí a mládeže Jižní město (DDM JM – http://www.ddmjm.cz)
Slavnostní zahájení proběhne v Pátek 28.9.2007 v 14:30 v Tanečním sále DDM JM BRACON bude přístupný příchozím od 14:00
Vstupné: 90,– Kč za celé tři dny
Nocležné: 70,– Kč /noc

K dispozici je vybavení zdejší ubytovny tedy i postele ale kdo bude platit kdo dřív příjde ten dřív mele. Zároveň bude k dispozici kuchyň a sprchy.
Na programu jsou nejrůznější soutěže, turnaje a jiné hry nejen s fantasy tématikou, ale také přednášky a besedy tematicky zaměřené na svět Harryho Pottera a především světy jednotlivých internetových škol.

Tímto bychom rádi všechny pozvali a přivítali na tomto srazu:)

Kristýna Dubnická


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...