28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: IZIP sem, IZIP tam

Sleduji s podivem orkán v lavoru vody, který se rozpoutal kolem IZIPu. Mám dojem, že něčemu nerozumím. Nebo snad rozumím až příliš dobře?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Rychlý 19.10.2011 22:05

Vypadá ten IZIP hezky, ale

já bych dal přednost, aby veškeré informace o mém zdraví sbíral můj rodinný lékař a všichni ostatní specialisté ať se ho laskavě zeptají. Ostatním je po těchto informacích prd. Ač nemám co skrývat, kumulovaná data o mém zdraví potulující se po internetu by mě znepokojovala. Souhlasil bych, aby jediné státem bezezbytku vlastněné zdravotní pojišťovně (která bude zajišťovat standardy), aby této pojišťovně můj rodinný lékař posílal anonymní agregované údaje, k nějakým statistikám (netuším jakým, ale čert to vem). Ostatní KOMERČNÍ zdravotní pojišťovny (pokladny, kterým budu platit skutečné pojištění) budou platit nadstandardy a můžou si kdykoli udělat kontrolu u mého rodinného lékaře, či jiného zdrav.zařízení, kam mě můj lékař pošle se zprávou (jsou vázáni tajemstvím).

Izip se mi sem nějak nevešel. A hlavně to, že desetiletí platíme něco docela drahého, co přitom málokdo využívá - je krajně podezřelé. Připomíná mi to věhlasnou českou činnost - tunelování.