20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Interna pět minut po dvanácté

Úsloví praví, že tonoucí se stébla chytá. Reprezentanti České internistické společnosti usoudili, že oním stéblem může být ministr zdravotnictví Ludvík, muž s letitou praxí ředitele největší tuzemské nemocnice, pražského Motola, a 4. července.2017 mu odeslali otevřený dopis.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Č. Berka 28.8.2017 10:33

Já si pamatuji

akci "Děkujeme, odcházíme" A jaká byla reakce veřejnosti? Někteří dokonce psali- ať si jdou...a že je "předoktorováno" . A pan ministr chtěl doktory z Ukrajiny, Bulharska ( svérázná pomoc těmto zemím, kde je doktorů jistě přebytek), pamatuji návrhy na rušení 10 000 akutních lůžek. Zákony, které se týkají zdravotnictví neschvaloval jeden ministr ani jedna strana...a bude hůř- u nás ordinují lékařky, kterým je přes 80 let...

No, budeme mít ale čínskou medicínu... ta vám vyléčí nemoci ještě dříve, než je dostanete ;-)

O. Prokop 28.8.2017 11:40

Re: Já si pamatuji

ano, souhlas. A k té tzv.čínské medicíně. Tu zavedl Mao, co se mu díky kulturní revoluci podařilo fyzicky zlikvidovat lékaře. Tak zavedl bylinkáře, akupunkturu a další pavědy.

J. Pospíšil 28.8.2017 9:46

Ale co s tím?

Článek napsán pravdivě a na základě nedávných osobních zkušeností mohu jenom poděkovat autorovi!Ale bohužel...myslíte si že některý stranicky dosazený a za ten čurbes odpovídající politik to pochopí?A něco pro nápravu udělá?To už jen zbývá koukat na pohádky a modlit se aby jsem tam znovu nemusel!

Č. Berka 28.8.2017 10:14

Re: Ale co s tím?

já myslím, že politik chápe, ale sám s tím nic neudělá

M. Prokop 28.8.2017 10:17

Re: Ale co s tím?

Tak by si ovšem měl politikařit za své někde v parku.

Vládu a ministerstva, plná dobře placených flákačů, máme zrovna na to, aby udělali.

J. Jurax 28.8.2017 16:12

Re: Ale co s tím?

Politik možná i chápe (některý), ale přece nepůjde do reforem zdravotnictví, co ho připraví o voličskou přízeň, ale jejíž pozitivní efekty (budou-li jaké) se projeví po několika volebních obdobích.

Politik potřebuje být znovu zvolen.

P. Urban 28.8.2017 15:16

A proč by to měl politik chápat?

Zdravého voliče to nezajímá. A nemocný chce jen to, na co má právo. Pokud by to náhodou nedostal, budou politici získávat body za "hledání řešení".

To s tou modlitbou není špatný nápad.

J. Jurax 28.8.2017 16:15

Re: A proč by to měl politik chápat?

Jojo, ono vlastně u nás ani není přesně určeno, na co má nemocný z povinného zdravotního pojištění právo. Nejsou standardy.

Takže nemocný chce všechno to nejlepší a netuší, že doktor má limity na léky a další takové různé.

O. Prokop 28.8.2017 9:14

Krizi cítí už i pacienti

dlouhé čekací lhůty, sdělení specialistem pacientovi v ambulanci, že přečerpal limit daný pojišťovnou, že nemůže lékař napsat taký lék, atd. atd. Socialismus ve zdravotnictví je poslední relikt- a to 27 let po revoluci. Regulace - okrádání poskytovatelů zdravotní péče, žádná regulace konzumenta. Za 900 Euro, co jde na léčení jednoho pacienta ročně v ČR, nelze mít totéž jako za 3000 Eur např. v Rakousku. A k tomu v ČR minimální spoluúčast- nejnižší v EU - 14%- hlavně za léky. Co se týče sester, tak Ludvík a další politici jenom lžou, namlouvají nám občanům- voličům- pacientům, že máme všichni nárok na kvalitní nejlepší rychlou péči. Před cca 1/2 roku pochleboval sestrám, že sestra je nad zlato. Jeho pohádce přítomné sestry na Žofíně snad i věřily. Základní plat sester by měl být 1,5 násobků průměru, tak jak je v záp. Evropě běžné. Všude ve státě se zvyšují platy, takže nějakých 10%-tní navýšení pro zdravotníky se mine účinkem. Personální devastace je , nedostatek financí, nepřátelské postgraduální vzdělávaní mladých lékařů celou situaci dále zhoršuje a bude čím dále horší. A i kdyby se to začalo řešit hned, efekt přijde nejdřív za 5-10 let. A navíc české zdravotnictví drží hlavně důchodci, kteří to brzy zapíchnou, hlavně co po nich bude vyžadováno používat ( pod tvrdou pokutou) elektronické recept a pak i EET. - ačkoliv jsou tzv. soukr. lékaři ( lépe zaměstnanci zdravotních pojišťoven na švarcsystém) placeni od pojišťoven( lépe přerozděloven zdravotní daně).

Více na www.zdravotnictvivolaopomoc.cz

K. Bečka 28.8.2017 8:17

krutá pravda

Můj nedávný pobyt na interní klinice potvrzuje vše, co autor píše.Nejlepší by bylo příštího adepta na ministra zdravotnictví povinně a anonymně hospitalizovat na kterákoli interně minimálně na čtrnáct dní. To by koukal ! Nejspíš by ovšem z různých důvodů funkci nepřijal. Zdravotnictvím protékají miliardy, ale platy sester jsou na úděsné úrovni, jistě ovšem bez zájmu všech, kteří se propagují světovými operačními či transplantačními úspěchy.

Z. Rychlý 28.8.2017 7:42

Paradoxní je, že

většinu těch svinstev zařídili lékaři - politici.

Druhý prohřešek dělají socani s tím jejich rovnostářstvím. Ne všude ve zdravotnictví je možné zavádět tržní principy, to je fakt. Ale někde to možné je, a socani tomu zuřivě brání. Brání už jenom obyčejné diskusi o tomto výpomocném řešení.

V. Kain 28.8.2017 8:18

Re: Paradoxní je, že

Socialista Ludvík alias Kulich.To bylo terno pro naše zdravotnictví.

T. Vodvářka 28.8.2017 6:09

Perfektní článek, který podepisuji

Nicméně - oním zásadním problémem je to, že politik nerovná se automaticky odpovědný člověk. Stranická ideologie a poslušnost je nadřazena logice. V tom je jádro pudla

P. Dvořák 28.8.2017 0:49

Dopis si NEmůže každý přečíst po rozkliknutí odkazu

Když rozkliknu, objeví se nabídka s dalšími možnostmi:

"Jste odborný pracovník ve zdravotnictví? Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat. Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.

ANO vstoupit NE opustit stránky"

Jelikož nejsem odborníkem a nechci se dopustit zvláště zavržení hodného jednání, že bych třeba lhal a už vůbec nechci podstupovat rizika a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost, nemohu postupovat jinak, než opustit stránky.

J. Jurax 28.8.2017 0:48

Jak to tak čtu

tak je fakt lepší být zdravý a bohatý.