31.3.2023 | Svátek má Kvido


Diskuse k článku

VOLBY: Přešlap brněnských babišáků

Abych skončil pro Brňany trochu optimisticky, tuším vidinu úspěšného autobusového zájezdu seniorů třeba právě z Blekfildu (Černých polí) do matičky. Tam bezesporu dostanou od p. senátora kolektivní slevu na odpolední představení Divadla Na Vinohradech, a večer jim u Švejka zase p. senátor ve své krčmě k dodatečnému volebnímu guláši osobně natočí švejkovskou míru chmelového moku zdarma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 3.10.2022 8:18

Sakra, metropolité - asi jsem chtěla napsat něco jiného. Už nevím co 8-o

P. Boublíková 3.10.2022 8:09

Tak, tak.

Zatímco my metropolité a patricijové navštěvujeme divadla, koncerty, burlesky a jinou ušlechtilou zábavu, vidláci čučí v bedně na podřadné seriály. Pak to nemůže jinak dopadnout ;-D

J. Ganaur 3.10.2022 7:57

Prostě vidláci!;-D;-D;-D

Z. Lapil 3.10.2022 7:57

Teoreticky nejsou, ale momentálně mě nenapadá nikdo, kdo by práci konkretniho senatora hodnotil jinak, než podle "přínosu pro obec". Konkrétního přínosu, ne nějaké obecné " budou nižší daně, budeme se mít lip".

J. Macků 3.10.2022 7:54

Pan Diviš, a někteří další diskutující, zřejmě v návalu kritické náročnosti přehlédli, že obsahem mírně ironické glosy byly primárně brněnské volby, a ne senátní pravomoci.

J. Tulejová 3.10.2022 7:27

Souhlas, autore. Navíc nechápu, jak je možné, že v době předvolební byl po padesáté vysílán v ČT seriál "Četnické humoresky". A to přesto, že to sama ČT zakazuje! Töpfer ostatně sám sebe představoval lidu venkovskému jako "přijel k vám četník Arazim". Trapárna. Pište si, že dalších x let tam nezavítá. Sorry jako.

V. Hošek 3.10.2022 6:44

Pan autor je takový popleta. Například dle titulku, jaký přešlap udělali babišáci, když si dovolili hodit hlas zástupci ANO?

Nebo říká "pofoukat tamním seniorům případné bolístky", to jako když pan doktor uteče do Prahy, tak asi jak jim bude foukat na ty případné bolístky.

Dále pan autor asi neví co to je funkce senátora, že tato funkce z principu věci nemůže občanům volebnímu okrsku nicmoc přinést. To, že se tady takto lže znamená, že se senátor stává lobistou, ale tzn., že to je další funkce, kterou se senátor pověřuje, pokud toto slibuje.

M. Kanda 3.10.2022 6:04

Jestli ono to nebude tím, že skalní babišáci znají právě jen toho Babiše. A když zrovna u nich nekandiduje, tak nevědí, která bije a na volby dlabou. Nějaký doktor z Tišnova je opravdu nebere.

L. Novák 3.10.2022 5:39

Tohle myslí autor vážně? ;-D

Volební marketing funguje. Voliči volili známou tvář z televize. Babiš se do politiky taky dostal díky České televizi, z TV Nova převzatého "Kotle" díky Jílkové, která takhle v ČT už "udělala" řadu politiků. Co za to ČT dostala a proč to dělá dál, to ví jen její zaměstnanci.

S. Sedlák 3.10.2022 4:35

Já zase, jako brněnský senior, nevnímám tišnovského doktora jako vhodného kandidáta na senátora, protože od dospělého chlapa bych čekal víc rozumu při volbě strany.

Pokud by si onen doktor sedl do senátních lavic, tak bude starouškům více chybět, než v nemocnici o které pochybuji, že mu patří.

Poslední technická. Tišnov je sice blíž, než Praha, ale není to Kénig.

P. Boublíková 3.10.2022 4:31

No, dobrej trapas.

Jen bych upřesnila (abych se za své spoluobčany nemusela tolik stydět ;-)), že senátní obvod 55 se dříve nazýval Brno - venkov a název byl mnohem výstižnější: patří do něj pouze tři brněnské satelity Bystrc, Kníničky a Žebětín, zbytek jsou skutečně obce z okresu Brno-venkov a některé z nich leží až 40 km od Brna.

P. Hatina 3.10.2022 4:05

Sice to přešlap je, ale zase to ukázalo, jaký je v tom ohromný potenciál.

Takže se dá očekávat, že před příštími volbami dojde přímo k honu na charakterní herce, kteří hráli v oblíbených TV seriálech v nějakých lokalitách. Těch možností je vela, a zvláště pro ty důchodce příležitost si zavzpomínat na hrdiny svého mládí.

Jedinou nevýhodou je, že tahle generace charakterních herců už vymírá. Kdo mne napadl jako první, tak pan Brabec, co hrál majora Zemana, ale ten už je taky na pravdě Boží..:-/

V. Patrik 3.10.2022 3:27

Koblihy sežrali, na volby se vykašlali. To je pak těžká práce s takovým materiálem.

K. Dvořák 3.10.2022 1:49

Já zase kroutím hlavou nad tím, proč si autor myslí, že "personál tišnovské nemocnice dr. Semráda" (sic!) bude "foukat tamním seniorům případné bolístky" nějak fajnověji, pokud se dr. Bořek Semrád stane senátorem.

Popravdě, nekroutím nad názory pana Macků hlavou poprvé a nejspíš ne naposledy ...

P. Diviš 3.10.2022 0:13

Pan Macků zřejmě v návalu humoru zapomněl na pravomoci Senátu. Lokální záležitosti to nejsou.