19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VOLBY: Pokus o „orbanizaci“ Česka nevyšel

O co si Andrej Babiš koledoval, to dostal. Českou politiku nezatížil jen svými kauzami, které rezonují i za hranicemi, ale také sebestředným stylem, kdy se nám do poslední chvíle chlubil, co všechno on osobně zařídil, co vybojoval, čemu zabránil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 13.10.2021 15:12

R^

F. Zrcek 13.10.2021 13:15

V našich zeměpisných šířkách láme politikům vaz jejich neuvážená sebereklama. Nějakému Vladu Mečiarovi, (ne?)blahé paměti, neprospělo, když se ukázal s Claudií Schiffer...

D. Laurencikova 13.10.2021 14:59

Cloveka to potesi, kdyz cte tak rozumne nazory, jak je ten vas. Jeste snad prece jenom neni vsechno ztracene!

V. Braun 13.10.2021 16:17

Neliberální demokratizace, jinými slovy, co se většině znelíbí bude zakázáno, případně odstraněno. Děkuji nechci, velmi to připomíná tragické dějiny minulosti.

D. Laurencikova 13.10.2021 18:10

Vy myslite "neliberalni demokracii". V takove neplati ze "co se vetsine znelibi bude zakazano, pripadne odstraneno", ale plati nazor vetsiny. Vetsina rozhoduje. To je demokracie. Mensiny se samozrejme toleruji. Nerozumel jste.

J. Ptáček 13.10.2021 11:33

Ale jednu zásluhu Babišovi nikdo nevezme. Po stu let "vyhnal" komunisty z parlamentu a ti možná skončí definitivně. A ne tím, že by na ně útočil ale tím, že částečně převzal jejich agendu. Socani sice taky vypadli ale jistě budou mít ještě šanci v rámci pravidelného střídání pravice a levice ve většině demokracií.

D. Laurencikova 13.10.2021 15:05

Pane Ptacek, dnes nic neni, tak jak tomu bylo driv. Pred par dny jsem cetla v nemeckem tisku, ze "Ceska komunisticka strana zastava nektere krajne pravicove pozice". Po parlamentnich volbach se v Nemecku raduji, ze budou Cechy evrope pratelstejsi, po te, co byl odvolen "populista Babis". Co to znamena, "pratelstejsi EU?" Znamena to uprchicke quoty, islam, vic zeleneho socializmu, vic homo- a transsexualu, vic feministek...min normality a zdraveho rozumu. Pritom pisi, ze v Cechach zvitezila Pravice. Tak se v tom vyznejte!

V. Mokrý 13.10.2021 10:57

Raději Orbána,

než Posselta !!

Š. Hašek 13.10.2021 13:04

V Praze nikdá Maďar nebyl. Němec ano.

L. Severa 13.10.2021 10:41

Jenže Babiš vyhrál, protože se vyhne řešení nevídaných problémů současného stavu (zdražování, inflace, řešení dopadu zeleného šílenství, covid).

L. Písařík 13.10.2021 11:38

Reálně nazíráno, každý premiér bude stát před stejnými problémy = dobře už bylo.

V. Kuhaj 13.10.2021 10:34

Víte, za okolností, kdy hrozí oficiální vládní eurohujerismus s vlezdozadkovstvím par excellence, by mi trochu té "orbánizace" ani nevadilo...:-/

Z. Jiroušek 13.10.2021 10:18

Před mnoha lety jsem Vás označil za polovzdělance.

Bohužel jsem Vám moc fandil. Jste plný hvězdiček, nedělá Vám to problém při močení?

V. Povolný 13.10.2021 10:00

Pane politilogu, už poněkolikáté kroutím hlavou nad vašim politilogickým rozborem: "Čistokrevný autokrat" Orbán má volební výsledky, o kterých se politikům u nás může jen zdát. Chápete vůbec základní pricipy demokracie? "Neobdivuju manipulátory, populisty, extrémní názory" říká Fiala. Já tyto pojmy chápu úplně jinak. Hnízdo manipulace je momentálně v ČT, vrcholem populistické politiky jsou předvolební dárečky Maláčové a pokud je extrémním názorem vlastenectví, odpor k bruselskému progresivismu a důraz na národní stát, tak já jsem taky extrémista. A taky Masaryk a další, kteří usilovali o samostatný národní stát a taky za tu ideu umírali. "Zvítězil apel na předvídatelnou a programově čitelnou politiku", ale houby. Hlavním volebním tématem byl antibabiš, výsledkem je nepředvídatelná a nečitelná politická situace. Pozitivem voleb je, že vypadli komunisti a "neplatící dlužník" ČSSD. Těm to opravdu přeju, sklízejí výsledky své politiky. Za špatné pokládám, že u nás v podstatě neexistuje opravdová pravice, sterilního Fialu nelze za pravicového politika pokládat ani náhodou. A ten povolební eintopf mu fakt nezávidím.

M. Valenta 13.10.2021 10:16

Dobré volební výsledky a autokracie se nevylučují. Bude ovšem zajímavé sledovat, jako se Orbán zachová až mu dříve nebo později bude hrozit osud Babiše. A ještě drobná poznámka. Pletete si slušnost se sterilitou a nejste sám.

V. Povolný 13.10.2021 10:33

Já Fialovi slušnost a serióznost neupírám, na úspěšného politika je to ale málo. Ne že by se mi to líbilo, ale takové vlastnosti ve skutečném světě nevyhrávají.

K. Tomek 13.10.2021 11:24

Pane Valento, jak může autokratovi hrozit volební porážka?

M. Valenta 13.10.2021 13:08

Na tom se právě pozná kam až to na té cestě k autokracii Orbán dotáhl.

K. Tomek 13.10.2021 17:42

Víte pane Valento že si hodně pročiřečíte? Autokrat z řečtiny (Auto Kratos) = samovládce. Na volební výsledky se neohlíží. Vidíte nějaký příznak toho že by se Orbán neohlížel na volební výsledky?

D. Laurencikova 13.10.2021 15:12

Domnivate se, ze autokrata lze tak snadno odvolit?

V. Novák 13.10.2021 10:20

Tak to já mu ten povolební ajntopf přeju.

Sám si na něj zadělal, sám ho bude řešit.

V. Kuhaj 13.10.2021 10:36

Pane Povolný, nevím kolik zvednutých palců bych sem musel dát, abych dostatečně zdůraznil, jak mi Váš názor kovenuje. Tak za všechny aspoň jeden: R^

V. Kuhaj 13.10.2021 10:37

konvenuje, sakriš!;-D

J. Černý 13.10.2021 9:35

Nastává doba lejnazice Česka a Jelínek se teteli radostí.

L. Beneš 13.10.2021 13:24

Co můžete chtít od politického paroháče?

K. A. 13.10.2021 9:11

Radši orbanizace než merkelizace :)

Pan autor zjevně soudí, že migrace a míra podřízenosti EU není téma. Není mi ale jasné, že proč to skoro všechny evropské země řeší, když to není téma.

Vůbec nejzajímavější mi přijde Jelínkova zloba proti Babišovi. Jak říkal Masaryk: "Rozčílení není program." Lukáš Jelínek, jako jeden z mála rozhlasových komentátorů sympatizujících s levicí, se tu raduje z výsledku voleb, po nichž není v parlamentu ani jeden levicový poslanec. Máme nejpravicovější parlament od roku 1918! Konstatuji, že autorova nenávist k Babišovi je větší než jeho láska k levici.

J. Koutský 13.10.2021 9:24

ANO není levice?8-o

R. Langer 13.10.2021 12:55

Jistě že je. Ale menší než dnešní ODS. ;-D

J. Jurax 13.10.2021 23:54

No, obě ty slepené koalice zase nejsou pravice ani omylem.

J. Kárník 13.10.2021 9:26

Nesouhlasím. Levici nyní v parlamentu reprezentuje ANO a TOP0,9. Naopak zcela chybí autentická konzervativní pravice.