19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

VÁLKA: Objeví se ukrajinský generál Patton?

Po první fázi nepodařeného blitzkriegu ruských sil u Kyjeva následovaném druhou fází nemilosrdného bombardování a pomalého postupu ruské armády na Donbase se nenápadně dostáváme do třetí fáze války na Ukrajině, kdy ukrajinská armáda začíná na některých úsecích fronty získávat strategickou iniciativu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 19.8.2022 7:14

No přečtěte si ještě jednou a pomalu můj příspěvek. A zkuste se na to podívat trošku s humorem. Vám připadá, že kupř. váku s Japonskem USA prohrály? Asi ano, vyhrál jí samozřejmě SSSR..... ten totiž vyhrál všude všechno.... J.L. end

P. Hatina 17.8.2022 9:39

Mimochodem, na Jaltě, v únoru 1945 už bylo prakticky pozdě něco domlouvat, to už byli Rusové u Berlína , a na "východě" před Ostravou.

Ta poslední šance Američanů dostat se rychleji směrem na východ padla, když Němci odrazili jejich útok v Nizozemsku, během zpackané operace Market Garden v září 1944.

M. Vaněk 17.8.2022 19:44

Ta operace byla zpackaná záměrně; celé západní tažení bylo jen kamufláží které mělo vypadat jako invaze, ale ve skutečnosti šlo jen o vyvolání iluze "spojenectví" a stání na té "správné" straně. Do poslední chvíle "spojenci" doufali, že hitler válku otočí, a zažene SSSR zpět až za Ural, jak se prsil v létě 41...; i proto také následně zachraňovali nacistické zločince...

J. Ziegler 18.8.2022 9:48

Inu Vaněk trpí duševní poruchou, a o obávám se, že je to neléčitelné.

J. Sládeček 16.8.2022 19:07

Patton, ten rozmazlený generál z bohaté rodiny co mlátil americké vojáky?

M. Krátký 16.8.2022 19:24

jak velký pupínky ti naskákaly při vyslovení jména Patton milý vole ?!!?!!?!!

J. Vintr 16.8.2022 18:17

Ukrajinský režim je především naprosto šílený. Jinak nelze hodnotit snahu zničit jadernou elektrárnu a způsobit jadernou katastrofu.

L. Novák 16.8.2022 18:51

Že jsi trouba bez mozku, to už víme, ale má to progresi, tak se hrozím, co sem ;-O napereš za kravinu zítra... ;-D

J. Sládeček 16.8.2022 19:08

Pěkně ses popsal.

L. Novák 16.8.2022 19:17

Jenom idiot může tvrdit, že si Ukrajinci stříli do vlastní jaderné elektrárny, kterou nutně potřebují. A že tam po střílení zůstávají zbytky ruských raket, z nichž se dá zjistit, odkud přiletěly, je nepodstatný detail... :-P

J. Sládeček 16.8.2022 20:27

Ta elektrárna patří Rusku.

L. Novák 16.8.2022 20:46

Od okamžiku vojenského přepadení Ukrajiny a obsazení elektrárny Putinovými ruskými hrdlořezy? ;-D

J. Lukavsky 17.8.2022 7:34

"Ta elektrárna patří Rusku." a nejen ta elektrárna, celá Ukrajina, Polsko, Německo, Finsko - později i celá Evropa ... prostě celý svět netouží po ničem jiném než se stát součástí velikého obnoveného SSSR, "kde tak vólno dýšet čelověk". J.L. end

J. Novotny 17.8.2022 11:29

Tak to by vysvětlovalo. Vaše duše taky.

J. Kostelanský 16.8.2022 22:16

Jenom tuplovaný idiot může tvrdit, že Rusové střílejí do jaderné elektrárny, v areálu které mají své vojáky.

Na to, aby Ukrajině zastavili elektřinu, jí Rusové nepotřebují vyhodit do vzduchu...

A co se týče těch zbytků raket, jaké výroby než ruské by měli být? Vždyť Ukrajina má hlavně ruské rakety... :-)

Rusové používají přesné rakety, Ukrajinci jenom Točky s přesností plus minus stovky metrů...

Někteří lidé jsou schopni věřit jakémukoli nesmyslu, co přichází z Ukrajiny. Viďte pane L.Nováku.

L. Novák 16.8.2022 22:42

LŽEŠ jako Putinova propaganda.

J. Brunner 17.8.2022 1:11

Vy jste povedené dílo evoluce. Kolikrát jste propadnul?

J. Kostelanský 16.8.2022 18:13

Když se tak mluví o skvělé taktice ukrajinské armády a o tom, jak bídně si ruská armáda na Ukrajině vede, bylo by vhodné si připomenout jeden klíčový fakt.

Rusko - podle západních měřítek - na Ukrajině vede (řečeno slovy klasika) takovou neválku. Způsobem, který je pro Západ nepochopitelný. Na základě toho vyvozují, že Ukrajina má šanci válku vyhrát. V čem tedy spočívá ta ruská "slabost"?

Rusové primárně neválčí proti Ukrajině, resp. proti ukrajinským občanům, jeho cílem je vyvinout tlak na Zelenského & Company, s.r.o., aby buď začali jednat nebo aby odešli. Na rozdíl od západních armád se ta ruská na Ukrajině snaží vyhýbat se taktice "spálené země". I když samozřejmě ukrajinsko-západní propaganda tvrdí pravý opak. Pokud si vzpomenete, Rusko se o Ukrajincích NIKDY nevyjádřilo špatně, zpravidla o nich mluví jako o svých bratrech (výjimka potvrzuje pravidlo). Což se o politicích na Ukrajině a jejich vyjádřeních směrem k Rusku nedá říct ani náhodou. Na Donbasu nežije moc lidí, kteří mluví ukrajinsky. V drtivé většině tam žijí rusky mluvící Ukrajinci a rusky mluvící Rusové. Běžní lidé ale toto rozdělení na "Ukrajince" a "Rusy" nevnímají.

Rusko se tedy snaží co nejvíc omezit civilní oběti - ať už v ty přímém důsledků války, ale zejména v tom nepřímém, kterých by mohlo být řádově víc. To si ovšem vybírá daň a pomalém postupu a relativně vysokých válečných ztrát.

Jak by tedy Rusko na Ukrajině - podle západních "standardů" vést mělo, ale odmítá to? Nejdřív Rusové měli celé týdny raketami a letadly ničit infrastrukturu Ukrajiny a začít tím nejdůležitějším - vypnout na Ukrajině elektřinu. To by nebyl býval žádný problém. Stačilo zasáhnout několik strategicky důležitých uzlů rozvodní sítě, obsadit několik největších elektráren (což Rusové také udělali) a Ukrajina by byla na kolenou. Mezitím dílo zkázy dokonat zničením důležitých mostů a železničních uzlů. (Přesně to samé Američané udělali v Iráku nebo v Srbsku). Ale Rusové nic. Na začátku války dokonce ani neútočili na vojenské kasárn

J. Kostelanský 16.8.2022 18:15

... kasárna, a prý (podle jejich slov) zajaté vojáky regulérní ukrajinské armády (tedy ne AZOVce) posílali domů. Možná si to někdo všiml, ale ruská armáda přepne na vyšší stupeň, až když na vyšší stupeň přepne i armáda ukrajinská. Tedy až když se konflikt díky západním zbraním posune na vyšší úroveň ničení a zabíjení.

Co se týče té elektřiny, z pohledu Západu je na Ukrajině zcela absurdní situace. Místo aby Ukrajina jela v nouzovém režimu, tak elektřinu začala přes Bulharsko ve velkém vyvážet do Evropské unie. A prý dodávky plánuje v krátkém čase zdvojnásobit. Proč jsou ruští generálové tak pitomí, že ač mají zbraně, proti kterým není obrany, tak ukrajinskou energetickou síť nechávají nedotčenou? A dokonce do ní dodávají elektřinu ze Záporožské atomové elektrárny, kterou má ruská armáda pod svojí kontrolou? Stačilo by přece jen vypnout dodávky z této elektrárny (největší v Evropě), která dodává více než 20 % elektřiny pro Ukrajinu, a Ukrajina by měla s elektřinou velké problémy. Proč si tedy ruští generálové takhle komplikují válku na Ukrajině?

Odpověď je jednoduchá: protože vypnutí energetické sítě na Ukrajině by přineslo mnohem, mnohem více civilních obětí než válka samotná. Bez elektřiny se současná společnost takřka zastaví. Nefungují úřady, nemocnice, výroba (čehokoli), ale zejména potravin, výroba léku, zásobování rovněž zkolabuje (všechno se dělá přes počítače). A odnesli by si to běžní Ukrajinci. Těch pár procent nejbohatších Ukrajinců by se uměli přizpůsobit - samozřejmě na úkor těch obyčejných. Korupce dokáže neuvěřitelné věci. :-)

Na Ukrajině žijí desítky milionů lidí. I kdyby jenom jedno procento mělo vážné zdravotní problémy, tak by vypnutím energetické sítě byly přímo nebo nepřímo ohroženy životy statisíců Ukrajinců. Ale těch procent bude určitě mnohem víc.

J. Kostelanský 16.8.2022 18:15

Obávám se ale, že práve o tohle Zelenskému jde . Způsobit (na) Ukrajině co největší katastrofu, nejlépe takou, která by Západ přinutila vstoupit do přímé vojenské konfrontace s Ruskem.

L. Novák 16.8.2022 18:53

Další blb. Už tradičně s plachtami. :-P

M. Vaněk 16.8.2022 19:59

O tom židovi zelenskému jde především - zničit gojimy, a to jak ruské, tak i ukrajinské, to je smysl celé války na Ukrajině, kterou se snaží rozšířit na celou Evropu. Mají v tom praxi: II. sv. válku také začali židé; hitlera sponzorovali americké a švýcarské banky ve vlastnictví židů, a stejně tak sponzorují i současné války všude na světě.

L. Novák 16.8.2022 20:20

Už ti zase cinkají ruble do kasičky, a nebo ti "šplouchá na maják"? ;-D

H. Lukešová 16.8.2022 21:03

Nemáte pravdu a píšete hloupé antisemitské konspirace. Druhou světovou válku začali nacističtí Němci, kteří byli spojenci Arabů a muslimů, a vyhladili 6 milionů evropských Židů, švýcarské banky nejsou ve vlastnictví Židů, ty naopak Židy odrali a zlato že zubů zplynovaných Židů si Němci v bankách ukládali..

M. Vaněk 16.8.2022 21:29

Váš svět je matrix, poskládaný z iluzí a lží,, ale k probuzení vám nepomůže vaše víra; netušíte, co ve skutečnosti hájíte.

H. Lukešová 16.8.2022 21:35

Já na rozdíl od vás mám čistý racionální úsudek, ale vy máte vymytý mozek Protokoly sionských mudrců, antisemitského škváru a navíc hájíte islám a islámské teroristy. To je váš svět.

M. Vaněk 16.8.2022 21:57

To je jen váš subjektivní názor.

L. Novák 16.8.2022 22:16

Jako bolševický dezinformační magor (a navíc agresívní antisemita) se na Internetu prezentuješ už dlouhou dobu. Objektivně. Rv

M. Vaněk 16.8.2022 21:57

To je jen váš subjektivní názor.

J. Novotny 17.8.2022 11:32

Blbost. Rus napochodoval, myslel, že Ukrajinu jenom obsadí, Zielinský zdrhne, nebo ho budou vodit jako maňáska. A přepočítal se. Pak nastoupil s taktikou z druhé světové, ale nemá na to počty, protože by musel mobilizovat. To je celé.