24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

ÚVAHA: Rozjímání válečníka (předvolební)

Pryč jsou časy, kdy obraz války ztratil v mých představách nejprve jasné barvy a pak i ostré kontury. Úměrně tomu, jak začaly na světě mizet lokální konflikty. Sice se to nikdy nepovedlo úplně, ale bral jsem je už skoro jako nevyhnutelné zlo z rodu tažných ptáků. Protože se začaly postupně stěhovat z dálek do blízkých krajů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 26.1.2023 20:04

Podle toho úvodu to vypadá, že autorovi článku je už hodně let. Říká se, že se stářím přichází moudrost. Někdy se ovšem dostaví stáří samo. Jako v případě autora článku.

V. Čermák 26.1.2023 18:43

Tak že, Válka je Vůl, je většinou vyjádření zklamaného a překvapeného člověka, který to neočekával, protože se politikou do té doby nezabýval. Tedy spíše hodného Naivy, kterého to rozhořčilo. Takových lidí zmlsaných blahobytem bylo v EU většina. A pan autor toho propagandisticky zneužil. Ve skutečnosti je ale Válka pokračování Politiky jinými prostředky. Kdo si vzpomene na nabubřelé řeči Bidena a Stoltenberka proti Rusku a arogantní chování Ukrajiny, sankciování a buzerování významné velmoci Ruska USA a NATO skrze drzou Ukrajinu, pak Válka nezačala přepadením Ukrajiny, ale mnohem dřív, ještě před majdanem. No a ta autorem chválená Fialova 5kola není moudrá, ale servilní a kejvavá k Bruselu. No, jestli Většině voličů nevadí, že Zchudneme, aby Putin Nevyhrál, tak já tu Většinu akceptuji, protože jsem přežil vládu Komoušů a teď se budu snažit přežít i vládu DemoKradů...;-DRv

H. Lukešová 26.1.2023 19:55

No čtu vedle na Lidovkách, že USA označily vagnerovce za nadnárodní zločince...

J. Novotny 26.1.2023 14:35

Naprostý souhlas. Byla by to vlatizrada, pokud by ČR byla jeho vlastí.

J. Farda 26.1.2023 12:59

Vážený pane Boudo, nic nechápete - to přeci byla připravená provokace, Andy to neřekl a to, co řekl, tak nemyslel, a to, co myslel a řekl, bylo překroucené do znění, které si nemyslel, a každý, kdo ho zná, ví, že to, co tak řekl, tak nemyslel - summa sumárum byla a je to typická kampáň a účelovka! Je Vám to už konečně jasné? ;-)

J. Krásenský 26.1.2023 16:01

Víte, pane, jak se nazývá jednání, kdy kvůli jednomu přeřeku nebo nepřesnému vyroku, navíc takřka v zápětí oprávněnému, je ten nešika stále pranýřován a jeho hanobitelé jej stále opakují a toči se okolo té přiznané chyby? Tak to se nazývá nactiutrhání.

J. Farda 26.1.2023 20:22

Vy tomu říkáte - jen - nactiutrhání? Já tedy kampáň a účelovka! :-(

L. David 26.1.2023 12:34

Současná vláda se k válečnému konfliktu Ruska a Ukrajiny chová naprosto pomateně. Hůře by to snad ani nešlo!

Fialův úlet - že prý jsme ve válce a Pavlův výrok - že bychom měli do války s Ruskem vstoupit, jsou na zavření obou provokatérů do blázince, dříve, než se jim podaří jejich bláznovství uskutečnit!!!!!!

P. Smetana 26.1.2023 12:58

Pavel dokonce prohlásil, že bychom měli nukleárně bombardovat Moskvu a Petrohrad. Mám mnohem lepší desinformace než vy.

V. Čermák 26.1.2023 18:45

Pavel to určitě neřekl, ale Černochová si to přinejmenším Myslí...

Z. Koutecký 26.1.2023 11:06

No, pane Bouda, nevím kolik je Vám let, ale já jsem asi o dost starší a prožil jsem jakž takž v míru tak 30-40% života, zbytek byla příprava a hrozba války, studená válka a skutečná válka. Teď to vypadá, že svůj život skončím sice v posteli, ale v další válce.

J. Majzlík 26.1.2023 15:13

K tématům příčin a průběhu II. WW, války na počítači, války na cizím území, pohrávání si s představou, že bychom mohli být do ní vtaženi by se měli veřejně vyjadřovat i ti, kdož ji zažili v celé její obludnosti, doprovázeni dosud tíhou jejích těžkých nebo i menších následků.

M. Pivoda 26.1.2023 9:52

Rozjímání Neválečné

Proč je prodej dinosauřích koster prohrou pro vědu

VLADIMÍR SOCHA, Seznam.cz, 26.01. 2023

V říjnu roku 2020 byla prodána kostra tyranosaura v aukci za fantastických v přepočtu 733 milionů korun. Pro vědu jsou ale takové události prakticky tragédií.

M. Boháček 26.1.2023 9:31

Západní tanky dodávané nyní na Ukrajinu obsahují ochuzený uran, a to ve střelách, a v pancíři. Jakmile tento ochuzený uran unikne následkem bojů do krajiny způsobuje prudký nárůst rakoviny. Podle prestižní vědecké studie z roku 2020, které měřila hladiny ochuzeného uranu v krvi iráckých žen, bylo zjištěno, že ženy s rakovinou prsu mají v krvi od 19 do 238, průměrně 94 nanogramu ochuzeného uranu na litr krve, zatím co, ženy bez rakoviny prsu, jen 5 až 18, průměrně 10,5 ng L -1. Medicínský výzkum tak jednoznačně prokázal, že existuje přímá spojitost mezi ochuzeným uranem a několikanásobným výskytem rakoviny! Obdobně publikované starší výzkumy US Army potvrdily, že řidič tanku Abrams je z vlastního pancíře vystaven silné radiaci, díky které může mimo válku strávit v tanku 158 dní v roce, aby se nepřekročila hraniční hodnota ozáření 500 mrem/rok. Mnohem větší ozáření než z pancíře ovšem srší ze střel z ochuzeného uranu. Proto je směrnicí US-Army zakázáno mimo území Jižní Koree ukládat střely z ochuzeného uranu do tanků a bojových vozidel Bradley, a ani v Koreji se s nimi nesmí střílet. Mnohem horší situace nastane za boje, kdy se střely používají, a nebo, když nepřátelské střely roztaví části pancíře s ochuzeným uranem. Vzniknou tak jak úlomky, které zraňují, tak mikročástice, které se vdechují. To vše potom nebezpečně zamoří bojiště na stovky let! (Směrnice US-Army o ochuzeném uranu.) (Studie o rakovině iráckých žen.)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33221962/ -

Assessment of uranium concentration in blood of Iraqi females diagnosed with breast cancer

https://man.fas.org/dod-101/sys/land/docs/chapter6.html - 6.Ý HEALTH ISSUES ASSOCIATED WITH U.S. ARMY USE OF DU

M. Boháček 26.1.2023 9:31

Včera německá náčelnice Baerbocková v Reichstagu vyhlásila, že Německo je ve válce s Ruskem! Poslední, kdo to z Berlína hlásal, se zastřelil v jeho ruinách. V ty se nyní asi opět pomocí atomové záře Berlín promění, protože ani Rusové nezůstali včera pozadu a jejich diplomat na jednání OBSE ve Vídni slíbil, že pokud západní tanky zamoří Donbas ochuzeným rakovinotvorným uranem, stejně jako to už udělaly v Iráku, v Sýrii, a na Balkáně, bude to Rusko považovat za jaderný útok špinavou bombou na své území! Co bude následovat, je napsáno v ruské válečné doktríně. Jaderná válka se tak opět o něco přiblížila k našim ložnicím, a tak si vše v dnešní ranní analýze podrobněji rozebereme, aby se nám díky paní Baerbockové a jejím fialovým nohsledům dobře usínalo, protože náš pan generál nás v tom srabu nenechá samotné, a pošle do války i své syny!

P. Dvořák 26.1.2023 10:44

Co znamená údaj:

"řidič tanku Abrams ... může mimo válku strávit v tanku 158 dní v roce"

Pokud vycházím z toho, že den má 24 hodin, tak popravdě neumím si představit žádné místo, kde bych strávil 158 dní v roce. Nebo je to myšleno jako 158 x 1 hodina? 158 x 4 hodiny? 158 x 8 hodin?

Obecně vzato je údaj "158 dní" naprosto nesmyslný a nevypovídá absolutně o ničem.

M. Boháček 26.1.2023 12:20

No áno, ten urán a tá štúdia nevypodajú tiež o ničom? To je podstata toho článku.

Čo sa týka tých 158 dní, to si preštudujte v smerniciach us army - odkaz tam máte. :-P

O. Roldan 26.1.2023 13:11

Máte špatné informace - pancíř z ochuzeného uranu se na exportních Abramsech demontuje a nahrazuje wolframovým. Ochuzený uran na Ukrajině nebude.

M. Boháček 26.1.2023 13:57

A munícia?

Inak, stále je to aktívne zapojenie sa do vojny na strane nespojenca. Celé zle.

R. Meišner 26.1.2023 9:06

hezká volební agitka, autore--ale stačilo napsat jednou větou: volím generála. obíráte lidí zbytečně o čas.

P. Vychodil 26.1.2023 9:57

R^

M. Husovice 26.1.2023 10:27

R^R^Rv

M. Husovice 26.1.2023 10:29

překlepR^R^V

P. Pepax 26.1.2023 8:44

5-kolka není pouze vaše vláda autore, ale bohužel i vláda všech Čechů.

M. Boháček 26.1.2023 8:44

. Německo se rozhodlo po 78 letech po II. sv. válce, že znovu vyhlásí válku Rusku, protože už v pondělí večer na utajeném zasedání německé vlády bylo rozhodnuto [2], že Německo pošle proti Ruské armádě na Ukrajinu tanky Leopard 2 v počtu 14 kusů v první fázi a Američané ve čtvrtek potvrdili, že pošlou Ukrajině celkem 31 tanků Abrams. Oba tyto dva typy tanků jsou připraveny k používání munice s ochuzeným uranem, který má za úkol probíjet pancíře těžce obrněných tanků, případně tanků s aktivní ochranou na plášti.

Moskva bude považovat dodávky nábojů s obsahem uranu vyrobených na Západě Kyjevu za použití špinavých jaderných bomb, prohlásil vedoucí ruské delegace na vídeňských jednáních o vojenské bezpečnosti a kontrole zbrojení Konstantin Gavrilov.

“Varujeme západní sponzory kyjevské vojenské mašinérie před podporou jaderných provokací a vydíráním. Víme, že tank Leopard 2 a transportéry BMP Bradley a Marder jsou vyzbrojeny podkaliberními pancéřovými střelami s uranovým jádrem, jejichž použití vede ke kontaminaci oblasti, jak se to stalo v Jugoslávii a Iráku. Pokud budou takové náboje dodány Kyjevu pro těžkou vojenskou techniku NATO, budeme to považovat za použití špinavých jaderných bomb proti Rusku se všemi následky,” řekl diplomat na fóru OBSE o bezpečnostní spolupráci.

Na toto myslí Gerasimovova doktrína. V části o bezpečnosti Ruska se uvádí, že použití špinavých jaderných zbraní proti Rusku dává Ruské armádě oprávnění reagovat na takové údery operačně-taktickými jadernými zbraněmi Ruské armády. Podkaliberní střely s jádrem z ochuzeného uranu mají extrémní kinetickou průraznou sílu, přičemž mají za úkol vytvořit do pancíře díru. Ochuzený uran má tu vlastnost, že po nárazu do pancíře se vznítí a roztrhne, čímže dojde k podobnému jevu hoření jako u bílého fosforu. Hořící úlomky uranového jádra zapálí vnitřek tanku a propálí pláště uskladněných dělostřeleckých granátů v tanku, které explodují. Exploze tanku rozmetá zbytky ochuzeného uranu do okolí.

M. Boháček 26.1.2023 8:44

A protože během bojů jsou vystřeleny stovky nebo spíše tisíce takových střel, dochází potom k zamoření celého bitevního pole. Ještě horší je situace, kdy tato munice v rámci bojů je střílena v městské zástavbě. Dochází potom ke kontaminaci celého města, které potom nemůže být snadno opraveno a znovu vráceno k životu, protože trosky domů a celé ulice jsou zamořené ochuzeným uranem. Použití munice s ochuzeným uranem by tak naplnilo směrnici Gerasimovovy doktríny o oprávněnosti použití taktických jaderných zbraní proti nepříteli. Tohle je prostě jenom další z řady příkladů eskalace války krok za krokem, stupeň za stupněm.

I. Schlägel 26.1.2023 9:05

Vaše diagnóza je zjevná. Stejně jako neexistence efektivní léčby. Smutný příběh.

M. Boháček 26.1.2023 9:25

Vaše bezargumentačné, verbálne agresívne reakcie sú symptomatické. Diagnóza: [UA]

M. Pivoda 26.1.2023 8:38

Autor sděluje: "... 99,37% svého života jsem prožil v míru. ..."

Normálně. Zpívala Pavlína Filipovská (v roce 1963): "... v roce šedesátém šestém, kdy bude vážně všude mír ... "

https://www.youtube.com/watch?v=puPDqBMzTm8

P. Dvořák 26.1.2023 10:54

Jo jo. To víte, umělci. Ti žijí v jiném světě.

Počátkem 70. let zpíval F.R. Čech (Viktor Sodoma) "My máme parní stroj, úžasné síly zdroj a že náš je nja-ta-tá..." čímž vyjádřili svůj buržoazní přístup k vlastnictví výrobních prostředků.

To Věra Špinarová šla do toho hrudníkem: "Raketou na Mars, poletíme zas, ty a já ...." což znamená, že už tam minimálně jednou s kýmsi byla.

:-)