Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ÚVAHA: Rozjímání válečníka (předvolební)

Pryč jsou časy, kdy obraz války ztratil v mých představách nejprve jasné barvy a pak i ostré kontury. Úměrně tomu, jak začaly na světě mizet lokální konflikty. Sice se to nikdy nepovedlo úplně, ale bral jsem je už skoro jako nevyhnutelné zlo z rodu tažných ptáků. Protože se začaly postupně stěhovat z dálek do blízkých krajů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J45a94n 30V28i24n41t86r

26. 1. 2023 20:04

Podle toho úvodu to vypadá, že autorovi článku je už hodně let. Říká se, že se stářím přichází moudrost. Někdy se ovšem dostaví stáří samo. Jako v případě autora článku.

0 0
možnosti

Tak že, Válka je Vůl, je většinou vyjádření zklamaného a překvapeného člověka, který to neočekával, protože se politikou do té doby nezabýval. Tedy spíše hodného Naivy, kterého to rozhořčilo. Takových lidí zmlsaných blahobytem bylo v EU většina. A pan autor toho propagandisticky zneužil. Ve skutečnosti je ale Válka pokračování Politiky jinými prostředky. Kdo si vzpomene na nabubřelé řeči Bidena a Stoltenberka proti Rusku a arogantní chování Ukrajiny, sankciování a buzerování významné velmoci Ruska USA a NATO skrze drzou Ukrajinu, pak Válka nezačala přepadením Ukrajiny, ale mnohem dřív, ještě před majdanem. No a ta autorem chválená Fialova 5kola není moudrá, ale servilní a kejvavá k Bruselu. No, jestli Většině voličů nevadí, že Zchudneme, aby Putin Nevyhrál, tak já tu Většinu akceptuji, protože jsem přežil vládu Komoušů a teď se budu snažit přežít i vládu DemoKradů...;-DRv

0 0
možnosti
Foto

No čtu vedle na Lidovkách, že USA označily vagnerovce za nadnárodní zločince...

0 0
možnosti
JN

Naprostý souhlas. Byla by to vlatizrada, pokud by ČR byla jeho vlastí.

0 0
možnosti
JF

Vážený pane Boudo, nic nechápete - to přeci byla připravená provokace, Andy to neřekl a to, co řekl, tak nemyslel, a to, co myslel a řekl, bylo překroucené do znění, které si nemyslel, a každý, kdo ho zná, ví, že to, co tak řekl, tak nemyslel - summa sumárum byla a je to typická kampáň a účelovka! Je Vám to už konečně jasné? ;-)

0 0
možnosti
Foto

Víte, pane, jak se nazývá jednání, kdy kvůli jednomu přeřeku nebo nepřesnému vyroku, navíc takřka v zápětí oprávněnému, je ten nešika stále pranýřován a jeho hanobitelé jej stále opakují a toči se okolo té přiznané chyby? Tak to se nazývá nactiutrhání.

0 0
možnosti
LD

L35i38b94o89r 83D73a14v59i74d

26. 1. 2023 12:34

Současná vláda se k válečnému konfliktu Ruska a Ukrajiny chová naprosto pomateně. Hůře by to snad ani nešlo!

Fialův úlet - že prý jsme ve válce a Pavlův výrok - že bychom měli do války s Ruskem vstoupit, jsou na zavření obou provokatérů do blázince, dříve, než se jim podaří jejich bláznovství uskutečnit!!!!!!

0 0
možnosti
PS

Pavel dokonce prohlásil, že bychom měli nukleárně bombardovat Moskvu a Petrohrad. Mám mnohem lepší desinformace než vy.

0 0
možnosti
ZK

No, pane Bouda, nevím kolik je Vám let, ale já jsem asi o dost starší a prožil jsem jakž takž v míru tak 30-40% života, zbytek byla příprava a hrozba války, studená válka a skutečná válka. Teď to vypadá, že svůj život skončím sice v posteli, ale v další válce.

0 0
možnosti
JM

K tématům příčin a průběhu II. WW, války na počítači, války na cizím území, pohrávání si s představou, že bychom mohli být do ní vtaženi by se měli veřejně vyjadřovat i ti, kdož ji zažili v celé její obludnosti, doprovázeni dosud tíhou jejích těžkých nebo i menších následků.

0 0
možnosti
MP

Rozjímání Neválečné

Proč je prodej dinosauřích koster prohrou pro vědu

VLADIMÍR SOCHA, Seznam.cz, 26.01. 2023

V říjnu roku 2020 byla prodána kostra tyranosaura v aukci za fantastických v přepočtu 733 milionů korun. Pro vědu jsou ale takové události prakticky tragédií.

0 0
možnosti
MB

Západní tanky dodávané nyní na Ukrajinu obsahují ochuzený uran, a to ve střelách, a v pancíři. Jakmile tento ochuzený uran unikne následkem bojů do krajiny způsobuje prudký nárůst rakoviny. Podle prestižní vědecké studie z roku 2020, které měřila hladiny ochuzeného uranu v krvi iráckých žen, bylo zjištěno, že ženy s rakovinou prsu mají v krvi od 19 do 238, průměrně 94 nanogramu ochuzeného uranu na litr krve, zatím co, ženy bez rakoviny prsu, jen 5 až 18, průměrně 10,5 ng L -1. Medicínský výzkum tak jednoznačně prokázal, že existuje přímá spojitost mezi ochuzeným uranem a několikanásobným výskytem rakoviny! Obdobně publikované starší výzkumy US Army potvrdily, že řidič tanku Abrams je z vlastního pancíře vystaven silné radiaci, díky které může mimo válku strávit v tanku 158 dní v roce, aby se nepřekročila hraniční hodnota ozáření 500 mrem/rok. Mnohem větší ozáření než z pancíře ovšem srší ze střel z ochuzeného uranu. Proto je směrnicí US-Army zakázáno mimo území Jižní Koree ukládat střely z ochuzeného uranu do tanků a bojových vozidel Bradley, a ani v Koreji se s nimi nesmí střílet. Mnohem horší situace nastane za boje, kdy se střely používají, a nebo, když nepřátelské střely roztaví části pancíře s ochuzeným uranem. Vzniknou tak jak úlomky, které zraňují, tak mikročástice, které se vdechují. To vše potom nebezpečně zamoří bojiště na stovky let! (Směrnice US-Army o ochuzeném uranu.) (Studie o rakovině iráckých žen.)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33221962/ -

Assessment of uranium concentration in blood of Iraqi females diagnosed with breast cancer

https://man.fas.org/dod-101/sys/land/docs/chapter6.html - 6.Ý HEALTH ISSUES ASSOCIATED WITH U.S. ARMY USE OF DU

0 0
možnosti
MB

Včera německá náčelnice Baerbocková v Reichstagu vyhlásila, že Německo je ve válce s Ruskem! Poslední, kdo to z Berlína hlásal, se zastřelil v jeho ruinách. V ty se nyní asi opět pomocí atomové záře Berlín promění, protože ani Rusové nezůstali včera pozadu a jejich diplomat na jednání OBSE ve Vídni slíbil, že pokud západní tanky zamoří Donbas ochuzeným rakovinotvorným uranem, stejně jako to už udělaly v Iráku, v Sýrii, a na Balkáně, bude to Rusko považovat za jaderný útok špinavou bombou na své území! Co bude následovat, je napsáno v ruské válečné doktríně. Jaderná válka se tak opět o něco přiblížila k našim ložnicím, a tak si vše v dnešní ranní analýze podrobněji rozebereme, aby se nám díky paní Baerbockové a jejím fialovým nohsledům dobře usínalo, protože náš pan generál nás v tom srabu nenechá samotné, a pošle do války i své syny!

0 0
možnosti
RM

hezká volební agitka, autore--ale stačilo napsat jednou větou: volím generála. obíráte lidí zbytečně o čas.

0 0
možnosti
PP

P27e15p72a 88P46e64p39a18x

26. 1. 2023 8:44

5-kolka není pouze vaše vláda autore, ale bohužel i vláda všech Čechů.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz