11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

UDÁLOSTI: Na prahu supervolebního roku

Nynější rok přinese dvě velevýznamné volby (závěrečná fáze té druhé, prezidentské, přeteče až do ledna 2018). Jejich výsledky ovlivní osud České republiky na dlouhá léta dopředu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 12.1.2017 20:05

Ano, dobře nakladená slova

Jenže jsem skeptik. Demokratické síly se nesemknou - ono to ani dost dobře nejde - a Babiš je převálcuje.

Jedinou nadějí je, že nemaje většinu nepodaří se mu sestavit vládu - jenže nevěřím, že by s ním za podíl na moci do holportu nikdo nešel; lidovci určitě a nakonec i ti socani by nejspíš šli - koryta se počítají. Pochybuji i o ODS a topce - už dlouho nebyly u lizu.

F. Žůrek 12.1.2017 20:26

Re: Ano, dobře nakladená slova

Babiš má převahu - to proto, že jeho založená politická strana (či hnutí) není podvod vůči občanům. On se nesnaží občany klamat -. na to on zase jako opravdový podnikatel nemá povahu. On skutečně pomocí nějakých kupónů nezbohatl. Jeho machinace jsou transparentní, a právě to všechny rozčiluje až nadmíru - Lex Babiš má jemu zakroutit krkem. Slušný člověk je v české politice vskutku nežádoucí.

M. Prokop 12.1.2017 21:23

Re: Ano, dobře nakladená slova

Když k tomu neuděláte smajlík, tak by to někdo mohl vzít i vážně, jsou zde lidé, nechápající ironii.

"Všetci kradnů", jen Bureš bere dotace.

J. Jurax 12.1.2017 21:46

Re: Ano, dobře nakladená slova

Nevěřte ve spasitele.

Jeho strana či hnutí je či není podfuk na občany stejně jako všechny strany a hnutí ostatní - záleží na úhlu pohledu.

A že se nesnaží klamat - ale snaží, je podnikatel - je jen otázkou, zda tak činí v mantinelech zákona. Zatím na něj nic většího neprasklo. Výstižné je ono "všetci kradnů, len ja čerpám".

A termín "transparentní machinace" je kouzelný ... :-)

Ovšem souhlasím s Vámi, že slušný člověk je v české politice vskutku nežádoucí. On tam taky žádný takový ve vrcholové politice nebude - nedostal by se tam.

T. Kočí 12.1.2017 15:51

Velmi ,velmi dobre.

V. Mlich 12.1.2017 15:27

Minimální mzda

Nechápu, jak může někdo nazvat populismem, když strana vyhrožuje zvýšením minimální mzdy. Vždyť oni vlastně říkají, že nařídí propustit každého, kdo si nedokáže vydělat aspoň X tisíc!

Koketování Sobotky se Zemanem je jen taková Zemanova taškařice. On moc dobře ví, že zdravotní stav mu nedovolí kandidovat na další období, ale když vidí, jak je z něj kdekdo vyděšen, tak si to užívá a živí ty fantasie dalšími náznaky. Jenže on je dost rozumný na to, aby pochopil, že jezevec má jít v pokoji umřít zpátky na Vysočinu a situace v ČSSD mu je totálně ukradená. Maximálně tak "na cestu" ještě hodí Sobotkovi nejaký klacek pod kotníky, pokud si myslí, že by neměl dál být v čele jeho srdcovky.

Demokratickým (ve smyslu článku) kandidátem na presidenta bude Čunek. Předvedl, že umí vyvést tmavokožce ze Vsetína, tak mu lidé uvěří, že je ochrání i před islámským nebezpečím.

V. Mlich 12.1.2017 15:33

Amnestie

A zapomněl jsem dodat, že možná i Zeman před návratem na Vysočinu vyhlásí nějakou amnestii. Ono těch presidentských pravomocí není zas tolik, a Zeman si bude chtít svou funkci užít do poslední kapky, když se k tomu odhodlal Klaus, tak Zeman neodolá se předvést: "Takhle si to, Vašku, měl udělat", aby ho aspoň v něčem trumfnul.

J. Kučera 12.1.2017 15:56

Re: Minimální mzda

ZEMAN NENÍ JISTĚ DOKONALÝ, ALE KDO MÍSTO NĚHO? Když se podíváte na preference, tak nikdo. Všichni "protikandidáti" jsou nevolitelné figury. Každému realistovi je jasné, že bude-li kandidovat (já věřím, že bude) vyhraje Zeman již v prvním kole. Na tom nic nezmění ani pan Doležal, dokonce ani pan Čunek (kterému bych fandil naplno) o Horáčkovi a Halíkovi ani nemluvím.

MINIMÁLNÍ MZDA je na druhé straně vyloženě protilidová, i když si hlupáci myslí, jaká je to výhody pro "náš pracující lid". Odboráři předvádějí, jaký mají vliv a jak dokážou škodit. Kolik asi tak procent zaměstnanců reprezentují? Prosadili zavření obchodů o státních svátcích opravdu jen proto, aby si znepřátelili zaměstnance, kteří o svátcích musí ze statutu své profese pracovat, stejně jako většinu zaměstnanců obchodu, kteří se na příplatky těšili. Jsou to vlastně rudí hlupáci. V našem podniku jsme již před lety odbory zrušili a v ničem nám nechybí.

V. Mlich 12.1.2017 17:29

Zeman by to nevyhrál

Zeman by to nevyhrál a moc dobře si to uvědomuje, nebude si chtít udělat do důchodu z ostudy kabát. Protože voliči ho teď podporují, ale taky vidí, že už v tomto období má obrovské zdravotní problémy, nezvolili by kripla. Stejně jako neprošel Schwarzenberg, protože jeho paní neumí česky, tohle si mohl dovolit jen Masaryk.

F. Žůrek 12.1.2017 20:18

Re: Zeman by to nevyhrál

Masaryk byl jedinečný prezident. Jeho žena Charlotta se brzy naučila česky a bránila český národ - Masaryk byl jednu dobu již tak znechucen Prahou, že chtěl odejít, ale Charlotta to jemu rozmluvila. Masaryk si velmi vážil své ženy, která zemřela dříve než on (byla jen o nějaký měsíc mladší), ale on dobře věděl, jak sama v Praze trpěla v době 1914-18, kdy on musel pobývat v zahraničí. Dokonce úřadoval v její blízkosti v "nemocnici" a jemu to bez potíží prošlo. Najít aspoň trochu takového prezidenta, který by nám snad připomněl TGM, tak to je velmi obtížné (po dlouhé době marasmu). Pan senátor Jiří Čunek má chrakter, odvahu a také statečnost, ale nemá pořád dostatečný přehled o světě, jaký TGM měl (dokonalý). TGM přednášel na světových univerzitách atd.

M. Prokop 12.1.2017 21:24

" ALE KDO MÍSTO NĚHO?"

Jak tak koukám, tak kdokoliv, třeba i Dežo.

L. Florner 12.1.2017 12:32

Zajímavé...

Babiš je cenou za devastaci politické kultury, vypráznění ideí, obohacování se z veřejných prostředků a odrtžení se od denní skutečnosti většiny společnosti realizované "tradičními" "demokratickými" stranami už pěknou řádkou let. A je to cena zasloužená a narozdíl od Altnerovy pohledávky i cena, kterou "tradiční" "demokratické" strany snad i budou muset zaplatit.

Pro nás celkem dobrá zpráva, protože ačkoliv je ANO líčeno div ne jako obdoba NSDAP a Babiš v ústech "komentátorů" (jak může někdo komentovat a současně agitovat, to opravdu nechápu) skoro není Andrej nýbrž Adolf, tak ve skutečnost se od bujné fantazie "demokratů" naštstí dost liší.

R. Dubravský 12.1.2017 10:44

Tak...

...jste nám pěkně odborně a obšírně vysvětlil, že není koho volit. Jenže to už jsme věděli. A co dál?

I. Mertl 12.1.2017 8:46

Dobrý, věcný a pravdivý

B. Doležal, když dokáže zapomenout na svou a Mandlerovu politickou prohru před čtvrtstoletím.

F. Žůrek 12.1.2017 8:40

Shodnu se s Vámi v jediném: naše domokracie stojí za prd

Chartu 77 bych dnes nechválil. Nepolitická politika byla velká chyba: otevřela dveře komunistům, aby se vrátili. Tito lidé (chartisté na čele s Havlem) se šábli s komunisty. Komunisté jen odhodili stranické knížky a pokračovali ve svém vládnutí: poctivost - nepoctivost, to je přece jedno: peníze jsou teď na prvém místě! Soudruzi nejdříve ovládli bankovnictví - půjčovali peníze sami sobě. Splácet dluhy? Tůdle!

Pak se rozkradly fabriky (nějaká privatizace)- ́pomocí kupónů anebo přímo za úplatky zahraničním zájemcům. A stejné to bylo i s médii či s novinami. Německá MAFRA si zde dělala ci chtěla - přece jim šlo o peníze a že nás podvádějí (politikové) a pravdu neřeknou, ani ty slavné lidovky tehdy, které se také podle mne nedaly číst.

Souhlasím s prof. Vladimírou Dvořákovou, že se provádělo rozkrádání státu. Kromě hospod a malých soukromých pivovarů nám již velice neptří nic. Cukrovary padly také, řepa cukrovka vzala za své a jak se obecně daří zemědělscům? Čekají na podporu z EU.

Ani pitná studniční voda nám nepatří - to ovládá nějaká Veolia. Atd.

Celkem shrnuto: hanba pluť. Jak jsme to krásně zprivatizovali, Podnikatel Radovan Krejčíř je pomalu náš vzor. Tady se jemu ani nic nestane, zabásnou ho konečně někde v JAR. Tož tak nějak po těch 27 letech svobodného podnikání.

E. Vašátko 12.1.2017 6:51

Dobrá analýza a dost skličující stav

Někdy jsem skutečně rád, že už mě bude 75 let a pokud nedojde k nějaké nesmyslné válce na našem území to snad už v klidu nějak dožiju. Když se tak dívám kolem sebe... Stačí pár dobře zaplacených demagogů a lidi totálně zblbnou, to je staletími ověřená praxe. A vždycky to potom stojí spoustu životů, stačil jeden Hitler a s následky se potýkáme dodnes. A teď nám těch Hitlerů roste na všech stranách až dost.