28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

SNĚMOVNA: Registrované partnerství 2.0

Ve středu 28. února schválila Sněmovna novelu občanského zákona. Podle ní mohou stejnopohlavní páry uzavírat partnerství s většinou práv, jaká mají v manželství muž a žena.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Povolný 4.3.2024 15:45

Aston píše, že když se bude říkat homosexuálnímu svazku manželství, tak to nikomu neublíží. Zároveň píše, že je kolem tohoto názvu jakýsi emocionální opar a že to bude mít pro homosexuály menší atraktivitu, když to manželství nebude.

Je to podivné. Manželstvím se vždycky zakládala rodina a to je místo, kde se plodí a rodí děti. To v homosexuálním svazku není možné. S tvrzením, že nazývat homosexuální svazek manželstvím a rodinou nesouhlasím. Je to salámová metoda. Přetvoření a předefinování zavedených a časem ověřených názvů a norem není nějaká nevinná zábava. Je to manipulace. Je to snaha o sociální inženýrství a experimenty.

O co tady vlastně jde? O emocionální opar a atraktivitu, nebo o praktické věci, jak je nám často předkládáno? Nebo o adopci dětí, u které nám zástupci této menšiny tvrdili, že o ni usilovat nebudou? Nebo o prosazení politické ideologie?

M. Doleželová 4.3.2024 16:50

Protože Aston komentáře pod svými články nečte, tak jsem mu žádný neadresovala. Rovněž se obávám určité manipulace. Manželství je definováno zákonem o rodině jako svazek muže a ženy. Stejně jako mrkev je mrkev a ne špenát, tak homosvazek není manželství. Kdoví, co bude dál! Osvojení cizích dětí budí obavy o jejich možném zneužívání. Jak se navenek pozná homosexuál od skrytého pedofila?