12.8.2022 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Zelená politika EU je strašlivě nebezpečná

Pokud budu hodnotit rok 2021 čistě a jen z politického pohledu, tak samozřejmě musím být spokojený. Jinak to byl ale pro velkou spoustu lidí, naši společnost, ale i moji rodinu z důvodu odchodu velmi blízkého člověka, rok smutný, těžký.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Timmermans 21.1.2022 22:30

Mozna si drivim ani nezatopis. nevim co hledate v tom vsem za vedu. Manzelka mi rika prijmi, oni jsou skutecne tak blby, nic neumi a jeste tomu veri. Kdyz tak, tak se s voly podle toho musi zachazet. Jedno jestli v Belgii, Nizozemsku ci Bruseli kde je takovy bordel ze maji legionellu bakterii jeste v parlamentu.

Nasnade jest, tyhle lidi od stredni skoly delali socialismus, nedelali nic, papa to zaplatil, u mamky bylo teplo a upeceno. Tak jsme delali socialismus. Podle toho se s nima musi zachazet. Public je nakopat do riti, pokud tam je hodne lidi. Cesi se to musi stale ucit. Co ale s predstaviteli, ktery se domluvi jen Cesky a (Slovensky?) Muj kamarad s doktoratem z prace Ambroase puvodem z Kamerunu, se domluvil po svem, perfektne Francouzsky, English take, trochu Spanelsky. co chete tvorit s Ceskym materialem kdyz se ani nedomluvi ????

J. Jurax 18.1.2022 19:23

Ano. Zelená politika JE strašlivě nebezpečná.

Proč je tedy politik, který tohle tvrdí, členem strany ODS, která ji podporuje (viz slova předsedy ODS i vlády Fialy - teď už z Green Dealu vystoupit nelze) a nehodlá proti ni nic dělat?

Š. Hašek 18.1.2022 20:30

Protože nemyslí. Nemyslet ho naučily několikeré školy "ekonomického směru", kam docházel. Celkem jich je asi pět.

A tak bude propočítávat příspěvek na elektromobil, panely na střeše, pokuty za topení dřevem z lesa, .......

Zkrátka bruseleekonom. A na internetu hledá levné zboží z Číny.

J. Novák 18.1.2022 17:49

je premiér ztracen a je doporučeno tedy v zemích určených k subverzi podněcovat nepokoje především v řadách utlačovaných žen a etnických skupin s odlišným vyznáním víry. Je děsivé teď vidět ty výpisy z Hlídače státu, jak premiérova neziskovka se aktivizuje v Barmě. Doufám, že opozice ve sněmovně teď ví, co má s tímto materiálem dělat.

Š. Hašek 18.1.2022 20:31

Souhlas.

F. Zrcek 18.1.2022 17:25

Jak bylo nerozvážné vkládat přehnané naděje do EET, tak teď je neprozřetelné ho rušit, když se s ním všichni jakžtakž naučili žít. Pan ODS politik by si měl zopakovat, co je to politický odpangejtukpangejtismus. Nerad bych se mýlil, ale myslím, že tohle vládě slávu nepřinese.

V. Petr 18.1.2022 15:46

Chcete řešení? Tady je: https://www.youtube.com/watch?v=L9VoRmjxvPs

F. Kusák 18.1.2022 15:52

Jen ne nějakou revoluci. Ta vždy skončila tím, že požrala ty, kteří ji vyprovokovali. A bolševická nebo národně socialistická tragédie, tak to byly hory mrtvol a nekonečné utrpení.

J. Urban 18.1.2022 18:17

Jj. Revoluce obvykle neni reseni. Prinese jen jeste vic a vetsich problemu.

V. Humble 18.1.2022 13:28

Kdyz je ta EU tak strasna proc tedy nevystoupime? Neberte mne za slovo ja osobne nemuzu komunisty z Bruselu ani citit ale do EU jsme se narvali sami a zadnou velkou snahu o vystoupeni v politice nevidim mozna s vyjimkou Okamury. Ostatni strany ktere jsou proti EU se do parlamentu ani nedostali. Nadavat a zaroven podporovat EU je jako se mlatit do hlavy kladivem a soucasne si stezovat na bolest hlavy. Zasadni otazka je proc vetsina populace je pro EU a Green Deal ji nejak moc nevadi. Az se tohle ujasni teprve potom s tim budeme moci neco delat.

V. Povolný 18.1.2022 13:47

Většina populace má dlouhou časovou konstantu a snadno podléhá mazání medu kolem huby. Lidi se vzpamatují, až když jim to udělá průvan v peněžence, na peníze slyší každý.

V. Petr 18.1.2022 15:34

Většinová populace u nás je možná pro EU (BOJÍ se vystoupit) ale určitě ne pro grýndýl!

To jen naši eurohujeři či přímo zrádci!

J. Urban 18.1.2022 18:16

Nj, napsal jste to spravne. Kdyz ono je fajn, sice smradek, ale teploucko.:-/

V. Povolný 18.1.2022 11:26

Pan Skopeček by si měl udělat jasno v tom, jestli chce kritizovat to, co se na nás valí z EU, nebo EU podporovat. Chápu sice, že vzhledem k politice ODS to nemá jednoduché, ale jinak to působí schizofrenicky, podobně jako u Zdechovského nebo u Vondry. Není přece možné EU kritizovat a zároveň podporovat.

P. Brich 18.1.2022 15:57

Političtí komisaři EU se už postarají ...;-€EU;-O

J. John 18.1.2022 10:59

Proč vláda ani parlament nepojmenují viníka drahé energie? Současný růst cen energií je důsledkem nekompetentních, krátkozrakých rozhodnutí. Evropská unie nastavila před cca 10 lety tzv. „energetickými balíčky“ regulaci trhu s energiemi. Výrobce musí být oddělený od přepravce a od prodejce. Vyrobená elektrická energie se prodává na energetické burze v Lipsku. Do řetězce mezi výrobcem a spotřebitelem je tedy vloženo několik dalších firem: provozovatel přenosové soustavy, provozovatel distribuční soustavy, operátor trhu a obchodník s elektřinou, což energii konečnému spotřebiteli prodraží.

Tato legislativa fungovala, dokud nabídka energie převyšovala poptávku. Postupně se omezovaly dlouhodobé kontrakty na dodávky plynu, v nichž cena byla stanovena buď pevně nebo na základě nějakého vzorce, např. s vazbou na cenu ropy (v minulosti) nebo plynu (v současnosti) v minulém období. Obchodníci s energiemi nakupovali čím dál větší podíl energií na spotovém trhu, tedy uzavírali pouze krátkodobé kontrakty. Např. plyn je v létě podstatně levnější, protože není tak velká spotřeba a dá se uskladnit......

Zdroj: https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779453

P. Diviš 18.1.2022 11:03

Problém trhu s energiemi a spekulacemi na něm existuje, ale základní příčina drahoty je EUnijní i německé omezování výroby energie, z ideologických důvodů.

V. Petr 18.1.2022 15:36

R^R^R^R^R^

P. Brich 18.1.2022 16:00

Kdyby si to dělali jen doma, je to jejich věc. Němec ale myslí evropsky!!;-€EU;-O

V. Novak 18.1.2022 20:38

Loni v létě rozhodně plyn nezlevnil. Viz https://tradingeconomics.com/commodity/eu-natural-gas

Těm, kteří si zachovali staré dlouhodobé smlouvy, se plyn nijak výrazně nezdražil. Ti, kteří se snažili spekulovat na stále nízké ceny, brečí nad výdělkem. Třeba Poláci, kteří si vysoudili právo předčasně ukončit dlouhodobé smlouvy s argumentem, že na spotovém trhu jsou ceny nižší.

Moldavané už zase (podruhé za 3 měsíce) žádají Gazprom o odklad a půjčku na jeho plyn. V listopadu se tady někteří strašně radovali, jak "těm russákům zmehne", že Moldavani můžou kupovat jinde. Inu - můžou. Za dvojnásobek a na sekeru ji nikdo neprodá. Jedině možná Gazprom. Těžko říct proč...

J. John 18.1.2022 22:29

Souhlas. Pouze upřesnění. Pro české zákazníky jso u rozhodující cena PXE nikoli TTF. Rozdíl je zančný. naštěstí je plyn dražší na holandské burze.

L. Severa 18.1.2022 10:49

Páni diskutující, máte pravdu. Od této vlády nic nemůžeme očekávat, ale kdo ten Green Deal za nás odsouhlasil ?

Š. Hašek 18.1.2022 10:24

Pokud je "strašlivě nebezpečná", tak proč, pane Skopečku, má ODS hlavu v tak strašlivém zeleném chomoutu???

A Fiala se neustále tak "mile a křivácky usmívá"???

Jo, a uvědomte si, že podobné články (jako Zdechovský) - ty tady moc nefrčí. NP není ČT09.

J. Ptáček 18.1.2022 10:15

Pokud se vrátíme k petrolejkám nebo ještě lépe k loučím, ke koňským povozům nebo v oblasti informatiky k obecním bubeníkům (které já ještě z dětství pamatuji), je zelená politika EU naprosto bezpečná. A má budoucnost!

M. Šejna 18.1.2022 9:57

Skopeček se vůbec nevyjádřil k Fialovu slibu postavit 200 km nových dálnic.

Ten trouba Fiala společně s troubou Kupkou vůbec netuší, co už je rozestavěno, co je ve výběrovém řízení a co ještě ani nemá souhlasu úřadů.

Podle evidence ŘSD se dá do konce roku 2025 postavit max. 140 km dálnic, ale pouze v případě, že na to budou peníze v rozpočtu.

V. Novak 18.1.2022 10:22

A to jen díky tomu, že je připravily předchozí vlády...

P. Diviš 18.1.2022 11:02

Pokud ovšem připravily ...

Máte pravdu v tom, že současná vláda je odkázána na práci svých předchůdkyň a na její práci bude odkázána zase vláda následující, to už tak u složitých staveb chodí. Pokud se to téhle vládě nepodaří zjednodušit, což by možná i chtěla (podobně jako některé předchozí), ovšem úspěch nelze reálně očekávat.

M. Šejna 18.1.2022 11:45

Tak jsem znovu překontroloval, jaké stavby aktuálně provádí ŘSD.

Ve výstavbě je aktuálně 143 km dálnic. To jsou dálnice, které se začaly stavět ještě za Babiše a mají být dokončené nejpozději do roku 2025.

Dalších 25 km by se mělo v tomto volebním období zahájit a dokončit.

Pokud tedy bude Fialová vláda pokračovat v tom, co začala Babišova, dokončí 168 km dálnic.

Zbývajících 32 km je vlhký sen Fialy a Kupky. To by museli změnit zákon pro schvalování liniových staveb a uvolnit v rozpočtu další desítky miliard na urychlení stavby dálnic.

Vzhledem k tomu, že Fiala bude šetřit a snižovat daně, tak nejspíš nebudou peníze ani na dokončení toho, co zahájila Babišova vláda.

V. Petr 18.1.2022 15:38

Hitler postavil 3800 km dálnic za 5 let, a to z větší části ručně!

Jde jen o politickou VŮLI. Tím netvrdím že Fialova vláda neumětelů do dokáže.

M. Šejna 18.1.2022 9:50

Já myslel, že ceny energií jsou Babišova drahota, jak tvrdil Skopečkův šéf Fiala. Takže jsem očekával nástup Fialovy levnoty. A ono nic. Prý za to může Grýndýl, což je asi nový název Agrofertu. ;-D