29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Zatím je ztracená snad jen Francie

Důvodů mám samozřejmě několik. Na prvním místě, jako u každé jasně a poctivě definované politické strany, je důležité stranictví, jen to umožňuje její pravou soudržnost, a já sdílím s Realisty značnou názorovou shodu, možná až 90procentní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Horak 1.9.2017 11:01

A má podle vás uskupení Petra Robejška šanci?

Autor: "Kdybych si to nemyslel, tak bych nekandidoval."

Pokud toto prohlaseni demonstruje schopnosti autora kvalitne analyzovat realne situace v politice, tak by se snad mel zivit necim jinym nez politickou publicistikou.

J. Kombercová 1.9.2017 11:20

Re: A má podle vás uskupení Petra Robejška šanci?

No a co by asi tak měl, podle vás, říct? Že Realisté nemají žádnou šanci, proto je, lidi, nevolte?

A. Alda 1.9.2017 11:33

No já je volit budu.

Skoro vždy jsem volil Lidovce a občas ODS. Tentokrát budu volit Realisty.

V. Student 1.9.2017 12:37

Re: A má podle vás uskupení Petra Robejška šanci?

Považuji za pravděpodobné, že o těchto volbách poprvé poruším svou zásadu dávat hlas pouze volitelným stranám a hodím to Realistům.

Když nás bude víc, stane se můj předchozí výrok docela zajímavým lingvistickým paradoxem:-)

Z. Lapil 2.9.2017 0:17

Re: A má podle vás uskupení Petra Robejška šanci?

Já se už poměrně dávno rozhodl volit toho, koho chci v parlamentu. Přinejmenším jim přihodím nějaké peníze za hlas, kromě těch úplně marginálních.

A důležité upozornění: volím-li například (například!) ANO, pak nevolím Babiše (ten se tam dostane nezávisle na mě), ale - předpokládám-li volební výsledek 30% - toho člověka, který je někde ve třetině té kandidátky, kterou mám v ruce (na té Babiš možná vůbec není).

J. Kanioková 1.9.2017 10:12

......

"Zatím je ztracená snad jen Francie"... tak nevím, ale že by Anglie na tom byla líp ? To se mi nezdá..

S. Netzer 1.9.2017 10:21

Re: ......

V Británii lze také časem očekávat občanskou válku?

:-))))

Je příznačné, že vás zaujal zrovna tenhle nesmysl.

J. Kanioková 1.9.2017 10:26

Ko ko ko ko dák

S. Netzer 1.9.2017 10:30

Chicht ...

J. Kanioková 1.9.2017 10:32

Chicht ... to je o vás, jak tu pořád kdákáte..

S. Netzer 1.9.2017 10:40

Re: Chicht ... to je o vás, jak tu pořád kdákáte..

A vy zde vydáváte jaké zvuky?

Zkuste to popsat nějakým citoslovcem, to vám jde nejlíp.

B. Hančl 1.9.2017 11:14

Re: Chicht ... to je o vás, jak tu pořád kdákáte..

Kdy nastoupíte zase jako Hájková?

J. Kombercová 1.9.2017 11:23

Re: Chicht ... to je o vás, jak tu pořád kdákáte..

Mýlíte se. Ty osoby jsou skutečně dvě, jedna z Karlových Varů, jedna z toho správného Německa. Bohužel, paní Netzer časem doběhala ve vulgaritách vždy sprostou paní Hájkovou. Takže Vám splývají, protože v názorech se taky v kruhu sešly.

A. Alda 1.9.2017 11:35

Dík za informaci.

Myslím, že obě jsou blbé, ale jedna to dělá zadarmo a druhá za peníze.

H. Lukešová 1.9.2017 14:50

Re: Dík za informaci.

Myslíte, že je paní Hájková také zaměstnána v neziskovce? Tomu bych se nedivila, neziskovkáři jsou často sprostí. A sibyla, ta kdáká jenom tak pro své svaté poslání šířit islám.

H. Lukešová 1.9.2017 15:00

Re: Chicht ... to je o vás, jak tu pořád kdákáte..

Vy slyšíte zvuky? No to byste se měla léčit. :-)

J. Kanioková 1.9.2017 20:02

Bože, vy jste blbá..

R. Houška 1.9.2017 9:35

Dá se souhlasit s větší částí obsahu článku. Lidé jako pánové Tomský a Robejšek jsou zárukou vysoké kvality, ale bohužel, nevědí nic o fungování reálné politiky. Ta sice zosobňuje vrchol nevkusu, dokonce i hnusu, ale aby se to dalo změnit, musí se do ní Realisté napřed dostat. S tím co dosud předvedli, marketing 0, tah na branku 0, atraktivní kampaň 0, nemají šanci. Kobliha je zavalí...škoda, někdy je potřeba trochy populismu i k dosažení intelektuálně vysokého cíle. Když nic jiného, měli by si vzít odstrašující příklad ze Svobodných...

V. Student 1.9.2017 9:06

Rád bych zde dosvědčil

že pan Tomský je názorově, i z dlouhodobého hlediska, zcela konzistentní, neodporuje si. Znám jeho přednášky z Akademických týdnů (lze vygooglit). Stojí za to si od něj něco poslechnout. Má přehled. Ani jsem nevěděl, že bude kandidovat za REalisty.

M. Prokop 1.9.2017 9:26

Re: Rád bych zde dosvědčil

Jo, taky ho dost dlouho se zájmem čtu.

J. Farda 1.9.2017 9:01

Pravdivá analýza.

https://www.novinky.cz/komentare/447810-komentar-uprchlicka-krize-rozumu-alexander-tomsky.html

K. Bečka 1.9.2017 8:50

k židovské lékařce

Pane Tomský, kdyby židovská lékařka vyhodila z okna arabského souseda, to by se svět asi zbláznil, jenom ty titulky ! Ale v opačném gardu si toho nikdo nevšimne. Beztak ho chudáka asi provokovala jenom svou existencí.

Jinak přeji Realistům hodně štěstí a ještě více realismu.

M. Prokop 1.9.2017 9:27

Re: k židovské lékařce

To by bylo ještě dobré, kdyby si nikdo nevšiml. Jenže všiml, ale psát se o tom nesmělo. Asi autocenzura, jak v Rusku.

S. Netzer 1.9.2017 15:40

Re: k židovské lékařce

"Psát se o tom nesmělo" :-))))

Asi proto žádal Emmanuel Macron před několika dny ve veřejném projevu, aby byl čin pachatele přehodnocen francouzskou justicí na antisemitskou vraždu.

J. Jurax 1.9.2017 21:06

Re: k židovské lékařce

No, u nás v TV to nebylo, v novinách taky ne - koneckonců vraždící moslemín je už banalita, a ke všemu jenom jedna oběť, a ještě židovka, třeba byla i sionistka a moslemín bojoval za své palestinské bratry ...

A mimochodem - žádal-li přímo prezident, aby byl čin pachatele přehodnocen na antisemitskou vraždu, tak co to bylo předtím? Nehoda při mytí oken?

S. Netzer 1.9.2017 9:32

Re: k židovské lékařce

Pan Tomský má skutečně přehled a v mnohém i pravdu, ale právě v případě Sarah Halimi ji nemá ("často se o individuálních útocích ani nepíše, jako v případě ... ").

Je nutné upřesnit, že "se" o něm možná nepsalo v českých médiích.

I. Babková 1.9.2017 15:19

Re: k židovské lékařce

O případu se trochu psalo:

http://echo24.cz/a/iNgr2/brutalni-vrazda-v-parizi-muz-vyhodil-z-okna-ortodoxni-zidovku

P. Maleček 1.9.2017 7:41

Nereální, intelektuálně nabubřelí Realisté - škoda.

Hned v úvodu - ano program Realistů patří k tomu nejlepšímu co v ČR na "politickém trhu" je. Avšak Realisté svůj program neumí prodat. To proto, že ho předkládají v podobě a prostředky pochopilelnými jen úzké intelektuální elitě.

I vesnickým trhovcům je známo, že i to nejlepší zboží neprodají, nespustí-li vychvalně halasný a v podstatě primitivní ryk, kterým osloví co nejvíc kupujících. Což je to, co dělá právě Babiš či Zeman nebo Okamura a tak snadno prodávají své až odpudivě páchnoucí zboží.

Realistům se s odvoláním na jejich intelektuální úroveň tohle ekluje. No ať se pak nediví, že na svém intelktuálně nabubřelém ostrůvku zůstanou přede dveřmi sněmovny.

Škoda - zrovna Tomský ve sněmovně, to by byla pochoutka.

A. Bocek 1.9.2017 8:15

Re: Nereální, intelektuálně nabubřelí Realisté - škoda.

Možná by to chtělo 10-ti bodový program pro čtenáře Blesku , místní "intelektuálové " stejně nic jiného nečtou.

P. Lenc 1.9.2017 9:09

Re: Nereální, intelektuálně nabubřelí Realisté - škoda.

Tentokrát pane Malečku naprostý souhlas.Stejné chyby se dopouští i ODS, je pro mnoho voličů v postavě svého předsedy příliš "intelektuální".