25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Tvrdý lockdown má po sezóně

Už vloni jsem psal komentář o tom, že nevěřím, že se ta vakcinace úspěšně zdaří, ale po pravdě řečeno, že se to tak strašně zhroutí, to jsem opravdu nečekal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kratochvíl 26.2.2021 18:04

Ministru Hamáčkovi pokud bude kandidovat, hodím hlas také.

Také souhlasím, aby policie každého, kdo nemá roušku nebo má roušku pod nosem, vzala hezky pendrekem po kebuli jako v Indii.

V. Čermák 26.2.2021 17:36

Tak pan Neff má velmi rozumné názory. Škoda že jako Aston se řadí k té nenávistné mediální sféře, která špiní vládu a hází jí klacky pod nohy. Sebekriticky pak ale přiznává svůj díl viny...;-D

J. Šebek 26.2.2021 11:19

Současná situace a stav je názornou ukázkou toho kam až dovede jít patologická nenávist k Andreji Babišovi. No a když k tomu přidáme to, že si skoro každý z nás myslí, že je epidemiolog a nerad se podřizuje, tak jseme tam kde jsme.

V. Kain 26.2.2021 11:53

Ale,ale Šebku vy jste byl někde na Marsu?Ono toho je málo proč je Babiš trpěn jenom určitou částí obyvatel,ale ta větší část která to má v hlavě srovnané to vidí trochu jinak?Těch důkazů je plný pytel proč by měl Babiš odstoupit.

P. Černý 26.2.2021 12:33

Máte patrně na mysli demisi vlády. Mimo jiné proto, že US zajistil, aby beze změny volebního zákona nemohly řádně proběhnout předčasné volby, převládá názor, že by to bylo příslovečné z louže pod okap.

Proč to píšu? Napadlo mě, zda by nestalo za úvahu, požadovat, aby demisi spolu s neschopnou vládou podala také neschopná až sabotérska opozice?

J. Chaloupka 26.2.2021 18:27

A koho navrhujete na jeho místo? Lepší je schopný gauner než neschopný politolog.

P. Černý 26.2.2021 19:15

Někoho aspoň trochu kompetentního, kdo jeví minimálně elementární zájem jednat ve veřejném zájmu v soucasne době téměř nevidím. Snad bych zkusil i toho mírně komického panem Neffem zmíněného pana Hamáčka. A to i s rizikem, že ho ze sedla každou chvíli může vyhodit nějaký naivní euro či NATO Hujer typu pana Petříčka.

V. Čermák 26.2.2021 17:31

S patologickou nenávistí k Babišovi se vám pan Šebek trefil rovnou na komoru..;-D

P. Černý 26.2.2021 9:47

Jak to napsat srozumitelně?

Sněmovna neschválila žádost vlády o prodloužení nouzového stavu.

Ve zřejmé souvislosti s touto informací a také v souvislosti s výskytem nových mutací víru uzavřelo Německo hranice s Českem.

Řada právníků se domnívá, že už jen toto uzavření hranic, žádost hejtmanů a radikálně se zhoršující epidemická situace byly tou novou skutečností, která vládu opravňovala vyhlasit nový nouzový stav i bez souhlasu sněmovny. Řada právníků se domnívá opak.

A teď jeden městský soud v lokální věci pravomocně rozhodne o věci celostátního významu a briskně, v řádu dnů, aniž by připustil řádné posouzení podstatných skutečností, sdělí národu, že výjimečný stav je protiústavní.

Jestli toto není doslova právní terorismus, tak už nic.

J. Urban 26.2.2021 10:07

Hmm, otazkou je, proc mame vubec pravidla... aby se dodrzovala? Nebo aby se porusovala? Pokud je mozno verdiktem soudu prohlasit vyjimecny stav za protiustavni, co je spatne? To rozhodnuti soudu nebo Ústava? Kdyz nekolik hejtmanu prehlasuje rozhodnuti poslanecke snemovny, jsme jeste pravni stat? Vic otazek, nez odpovedi....

K. Nový 26.2.2021 11:05

Rozhodnutí zda je něco protiústavní musí udělat *ústavní* soud (a nikoliv městský soud v Praze).

P. Černý 26.2.2021 11:22

Pravidla máme pro obojí. Hejtmani nepřehlasovali sněmovnu. Požádali vládu.

Soud může suverénně prohlásit nouzový stav za protiústavní, ale pokud nevyčkal rozhodnutí ÚS ve věci příslušné stížnosti senátorů, rozhodnutim přeskočil jiné kauzy, neprovedl řádné dokazování a rozhodl (z hlediska důsledků jeho rozhodnutí) evidentně zcela nepřiměřeně, pak je mnoho důvodů domnívat se, že takové rozhodnutí soudu bylo motivováno spíše politikou než právem a veřejným zájmem.

J. Urban 26.2.2021 9:12

Jak funguje nas stat .... no, momentalne tak, aby to vyhovovalo Babisovi (predtim Necasovi, Topolankovi, Paroubkovi....). Babis chce stat ridit jako firmu, tedy maximalizovat svuj zisk, lidske obeti ho zajimaji jen potud, pokud by mu branily v podnikani... To cele ma vydrzet co nejdele, likvidaci pandemie by skoncil duvod vyjimecneho stavu a tim i "klidu na praci".

J. Fráňa 26.2.2021 9:07

Pan Neff to má celé pomotané. Na jednu stranu nadává lidem i státu, že se nedodržují pravidla a na straně druhé nadává ÚS, že vyžaduje dodržování pravidel (ústavy ČR). Chřipka se nešíří díky dodržování hygienických pravidel a současně se šíří Covid kvůli jejich nedodržování. To je blábol, co? Chce dodržování pravidel, chce přesná pravidla a současně obhajuje protiprávní rozvoz léků. Když celá léta vidím, jak se rozvážkové služby, včetně České pošty, chovají k zásilkám, tak chápu proč se léky nesmí takto rozvážet. Pan Neff ve vzteku přestal myslet hlavou.

V. Čermák 26.2.2021 17:41

Ale houby. Vás neukázněného klepl přes prsty a to vás rozlobilo...;-D

I. Polák 26.2.2021 8:30

Ministr Hamáček projevil , jako jediný , u politiků nezvyklou dávku empatie a soucitu. To se v naší Kotlince neodpouští. Pokud bude kandidovat, klidně mu to hodím také. Jinak budeme mít ve sněmovně jen lidské zrůdy prošpikované paragrafy .

F. De Winter 26.2.2021 10:21

To myslíte nákupem těch vodních děl?

R. Vacek 26.2.2021 7:24

Zajímavá zkušenost - být účasten rozkladu státu. A ten rozklad, který se projevuje neschopností reagovat správně na podněty je vidět po celé Evropě. Migrantská krize, energetika a teď pandemie ukazují, že se jedná o systémový problém. Vlastně neexistuje podnět, na který by Evropa správně zareagovala.

Uvidíme, kam až jde klesnout poté, co spotřebujeme to, co naši předkové vytvořili.:-/

J. Urban 26.2.2021 10:09

Tento pravni nihilismus v zadnem pripade nemuze skoncit dobre. Jen pokud jde o stav u nas: uz nyni desetitisice mrtvych a stovky mlrd. dluhu - a jsme teprve na zacatku. Az skonci pandemie (a budou to jeste spis roky nez mesice), prijde "povalecna" obnova...?

R. Vacek 26.2.2021 10:25

Poválečná obnova? A kdo by ji inicioval? USA asi ne, tam mají obdobné problémy jako Evropa. Zdroje jsou a budou v Číně, ta je ale spíš využije k upevnění své pozice.

T. Novotný 26.2.2021 7:20

tak úplně bych nesouhlasil, že "Důvěra a dobrá vůle tu byly". To možná na začátku jara a to ještě ne u všech. Ale od září bylo zjevné zpochybňování a neochota k čemukoliv s čím vláda přišla u značné části obyvatel.

P. Hatina 26.2.2021 7:04

Btw, naprosto nesmyslné a alibistické je vymlouvat se na občany bez roušek (resp. teď bez respirátorů). Protože, těch je venku mizivý počet, a každý je velkým obloukem obejde. Do veřejné dopravy je nepustí, do obchodů je nepustí, nikam je nepustí.. Takže tyhle pohádky, ať si nechají politici pro někoho jiného. A pan Neff do svých sci-fi povídek,,

T. Novotný 26.2.2021 7:23

v mhd a obchodě je možná maj i když kolikrát jen pod nosem a nikdo to neřeší, ale pak vlezete do kanceláře nebo nějakého provozu a tam je nemá nikdo.

V. Kolman 26.2.2021 5:36

Doporučuji přečíst si letitý fejeton Ludvíka Vaculíka "Hňup z kaštýla". Je v něm v kostce popsáno konání některých našich politiků. Aspoň mě se to tak jeví.

K. Kovařovic 26.2.2021 4:15

Pan Neff říká, že se v Německu za nedodržování protipandemických opatření dávají mastné pokuty a u nás se prý policisté většinou k tomu jen bohorovně obrátí zády. Předtím říká, že u nás je vytvořena taková spleť nařízení a protinařízení, že v ní uvízne vše, co je rozumné. On tím vlastně vysvětlil, proč se u nás policie chová tak bohorovně. A to ještě je každý policista dohlížen ústavním i jiným soudem, zda jeho chování není protiústavní a proti občanským právům, nebo nedej bože, zda udělenou pokutu řádně vysvětluje. Ještě poznámku k některým autorům česko-německým, kteří trvale upozorňují na to, že si sami v Česku neumíme vládnout - asi by tady chtěli nějaký ten protektorát. Tak já upozorňuji na to, jakým způsobem si vládli Němci před a v době 1. a 2. světové války, kdy se téměř podařilo Německo vymazat z mapy a Němce zlikvidovat. Každému co jeho jest. Také říkám, že neuvěřitelný chaos a hloupá rozhodnutí se nedají naší vládě prominout.

P. Hatina 26.2.2021 7:14

Tedy, trochu bych Vás opravil. Není pravda, že " je každý policista dohlížen ústavním i jiným soudem, atd.."Není věcí těch soudů , ani jiných institucí aby na ty policajty dohlížely,

Což znamená, že a pouze pokud ten postižený občan sám podá žalobu /stížnost nestačí - tu stejně kontrolní orgány zamítnou) - ale žalobu, sám předloží všechny potřebné důkazy, sám podrobně soudu právnicky formuluje v čem a jak se ten policista jednal protiprávně, a taky to sám fakticky prokáže, tak až potom, s patřičnou nevolí, ohromným zpožděním (až třeba za několik let) soud vydá rozhodnutí, kterým může tu pokutu zrušit - ovšem toho policistu potrestá jen formálně, nebo spíše vůbec.

Což se tedy většině lidí vůbec, kvůli nižším pokutám nevyplatí. Možná nějakým aktivistům, kterým ty právnické služby zaplatí jejich neziskovka, a sami z toho ještě vykřešou mediální show o svém napadení policií...

K. Nový 26.2.2021 0:18

Smutné ale pravdivé.