29.1.2020 | Svátek má ZdislavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Sociální standardy chceme udržetŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 167, poslední: 16.7.2009 13:26, přehled diskusí

kdyby:
Autor: vlcak Datum: 14.7.2009 22:53

Kdyby"nedej bůh"vyhrála volby KSČSS-d,tak věřím,že všichni normální lidé jim neodvedou z daní ani korunu,jedině to vytřískají zase z chudáků.

Podpora živnostníků?:
Autor: kiwi Datum: 14.7.2009 21:24

"Program" CSSD hovoří o podpoře živnostníků. Proč se tedy Urban, ještě coby ministr prům. Nechal slyšet, že ho nějací živnostníci nezajímají, že má zájem jen o hlavní tahouny ekonomiky jako jsou doly a hutě? Stejně tak se distancují od KSCM, ale pouze slovy. V PS schvalují zákony třeba s KSCM (většinou), na krajích vládnou s komunisty. Pablbek by nejraději dostal komunisty do vlády, se slovy, že po 20 letech nic nehrozí. Tak mám pocit, že si soudruzi z KSCSSD dělají z huby prdel. (Y) a z voličů debily.

Dělníci, rolníci, živnostníci, spojte se v ČSSD!:
Autor: Mgr. Milda Datum: 14.7.2009 20:34

Kdysi to bylo heslo KSČ. Jak to dopadlo, všichni víme. Rolníci byli rozkulačeni a zbaveni majetku, živnostník byla sprostá nadávka. Dělníci získali pouze jedno právo, makat a držet hubu.

Myslíte, že to ČSSD myslí upřímněji, řekněme alespoň tak, jako známý poctivec Stanislav Gross?.

Re: Dělníci, rolníci, živnostníci, spojte se v ČSSD!:
Autor: kiwi Datum: 14.7.2009 21:33

Samozřejmě. Copak u levicových politiků politiků lze očekávat nějakou levárnu?;-D

Re: Dělníci, rolníci, živnostníci, spojte se v ČSSD!:
Autor: Pamětník Datum: 14.7.2009 22:59

Upřímě to myslel už soudruh (Pateigenosse) Hitler.

Sociální standardy chceme udržet:
Autor: cekon Datum: 14.7.2009 20:15

I kdybychom vám měli zavésr 100% zdanění!:-D:-D:-D

Re: Sociální standardy chceme udržet:
Autor: Pamětník Datum: 14.7.2009 23:03

Podotýkám, že slavný režisér Bergmann musel utéci ze Švédska, poté co mu byla vypočtena daň ve výši 109% a navíc mu hrozilo vězení za její nezaplacení, odvedl totiž "pouhých" 85% podle standardních tabulek, ale oni mu ten příjem zdanili dvakrát, k těm 85% mu ještě napařili dalších 24%.

Sobotka se neuvěřitelně mýlí:
Autor: Thujon Datum: 14.7.2009 19:53

Problém není ve zdanění fyzických osob, to je pouze populistická forma třídního boje. Sobotkova stupidita spočívá v tvrzení, že kdo má možnost optimalizovat daně,  využívá to. Tuto možnost má legálně každá právnická osoba. Je pouze otázkou rozdílu sazeb, kdy si majitelé zaregistrují firmu v některém daňovém ráji nebo i jen na Slovensku a začnou tam převádět zisk. Firma, která tuto optimalizaci začala, využívá ji již trvale a naplno a to i po budoucím zblížení sazeb. Tím dojde k trvalým a v budoucnu téměř nenapravitelným  fiskálním škodám.

Pak už mohou socani dosáhnout nápravy pouze spoluprací s komunisty a znárodněním.

Výborně pane Sobotko:
Autor: Socanský mozek Datum: 14.7.2009 18:48

Já osobně budu volit ČSSD. Proč? Protože většina lidí - zhruba 10 miliónů - má příjem pod 100.000 korun měsičně. A k nim patřím i já. ČSSD je stranou pro dolních 10 miliónů. ODS se svou rovnou daní je naopak stranou pro horních několik set tisíc boháčů, kteří beztak žijí z nadhodnoty vytvořené na úkor chudších a méně úspěšných.

Někteří kritizují ČSSD, že prý dělá dluhy. Ano, ale jen proto, aby bylo možno zajistit sociální standardy oněm 10 miliónům, kteří by jinak trpěli hladem. ODS naproti tomu nasekala dluhy proto, aby si kožení, bakalové a krejčířové mohli užívat svých miliard.

Re: Výborně pane Sobotko:
Autor: těchňik Datum: 14.7.2009 18:57

Buď jsi fakt takový pako, nebo zde máme dalšího Většího vlastence. Nicméně repliky obvykle nedosahují kvality originálu. ;-P

Re: Výborně pane Sobotko:
Autor: Luboš Datum: 14.7.2009 21:11

Už se někde léčíš? S tím si zajdi to není žádná legrace!!Myslím si, že všechny socanský ekonomy by měli nabalzamovat jako Vláďu a pak je ukazovat jako odstrašující případy.!!

Re: Výborně pane Sobotko:
Autor: Sid Datum: 16.7.2009 13:26

Boze, to je de.bil! A pak ze volici CSSD nejsou hlupaci. Nachapu, ktery vzdelany clovek muze volit tyhle zakuklene komunisty... A pro Socanskeho bezmozka - kolik lidi v teto republice trpi hladem? Ja vidim ty narvane obchodaky, obezni lidi, strejce v hospodach - ale umirajiciho hladem jsem jeste nevidel.

bojkot státu:
Autor: těchňik Datum: 14.7.2009 18:44

Navrhuji pro případ nastolení progresivního zdanění upořádat (třeba pomocí Facebooku a dalších komunitních udělátek) bojkot státu - vše v rámci zákona (nikdo nikoho nemůže přece nutit k nějaké výdělečné aktivitě). Kdyby se např. týden nic nedělalo (obětovat něco v rámci boje - třeba si odříci dražší dovolenou atp.), tak státu bude chybět cca 2% (a v konečném důsledku i víc). A to není málo. Zkrátka snížit výrobu, omezit různé ekonomické aktivity, atp. No a pak uvidíme Socanebotko, jestli se vybere o 5 miliard víc, nebo nakonec o 20 míň. A jestli se sníží nezaměstnanost! Chcete třídní boj, máte ho mít! Kde pak budete brát peníze na ty své předvolební sliby? Ono to ale bude zase spíš takové to: „Nikdo vám nedá tolik, kolik my vám slíbíme", že?

Re: bojkot státu:
Autor: Landys Datum: 14.7.2009 19:30

;-€Správně, všichni kteří si polepší, nebo vlastně jde hlavně o to, aby si aspoň nepohoršili - budou bojkotovat stát. Těch bude tak bratru 85 %. To bude na Facebooku fičák, až budou všichni protestovat, že ty peníze nechtějí a ať je radši  dají  těm bohatým. No a mladí vyštudovanci si moho při té příležitosti na Facebooku ještě sdělovat své zážitky z úřadů práce. Na prachy nárok mít nebudou, protože ten jim vznikne až po odpracování 12 měsíců, tak to bude určitě bujará zábava. No a těchňiku, bacha na řeči, ty tvé duchaplnosti by mohly být kvalifikovány jako pobuřování proti státu, a na to je hromada roků natvrdo. Vidím, že tady chceš obnovit třídní boj - říct to tady nějaký mladý komunista, tak myslím, že zítra už má klepeta na rukou. Ale jinak musím uznat že jsi borec, protože máš evidentně naštudovaného Marxe. Jestli ty nejsi nakonec bolševický provokatér. Já už jsem se málem chytil !

Re: bojkot státu:
Autor: těchňik Datum: 14.7.2009 21:05

Tebe, ty rudý (jak příznačné) nakaboněný smajlíku ;-€, už tady nějakou dobu pozoruji. Ty máš ten VUML v makovici definitivně vypálenej do mozkové kůry (jestli tam ale nemáš třeba nějakou jinou kůru).

Navíc z tebe smrdí totalita jak z Gottwalda (viz: ... duchaplnosti by mohly být kvalifikovány jako pobuřování proti státu, a na to je hromada roků natvrdo ... ). Ty totiž asi za prvé vůbec nechápeš, o čem jsem psal a komu je to určeno, za druhé nejde o nějaké pobuřování proti státu (ať se snažím sebevíce, nějaký takový paragraf mě nenapadá - když tak napověz, ty právní chytrolíne). Takže ty aparátčíku nomenklaturní: Je nezadatelným právem každého ekonomického subjektu chovat se ekonomicky tak, jak to považuje za racionální (tedy při progresivní dani omezit aktivity, přesunout je jinam, atp., prostě nevytvářet, když se to nevyplácí - to vše je v souladu se zákonem, trumpeto jedna totalitní). A stejně je nezadatelným právem každého takto někomu poradit, aby se choval racionálně (třeba prostřednictvím toho Facebooku). Takže na základě jakého že to paragrafu mě zavřeš, ty demagogu? Už si pospěš na státní zastupitelství s udáním, práskači, nemůžu se dočkat. Konečně budeš zas ve svém živlu. Teď už tolik možností jak za bolševika k práskání nemáš, tak seš na to dost nadrženej, co? ;-P;-D

Re: bojkot státu:
Autor: Landys Datum: 14.7.2009 23:16

:-/Chlapče, sleduji, že ty máš ten mozek daleko rudější než já. Nevím co se ti to honí hlavou, když ten kriminál bereš vážně ! Ty to tak žereš, že ani nepoznáš srandu - je to s tebou dost vážné. No a konkrétně mně nemusíš vykládat, co je v souladu se zákonem co se třeba těch daní týká. Můj známý je daňový poradce, a proto  velmi dobře vím, na co naši podnikatelé daňové poradce mají. I kdyby daně byly 10 %, tak naši podnikatelé mají jedinou snahu - když to jen trochu jde, neplatit daní ani korunu. Mohl bych tady sáhodlouze vyprávět - ale nebudu to dělat, abych to ještě nenaučil ty, kteří to snad  ještě neovládají. Poradce už má kvůli jednomu takovému stachanovci strach, že mu seberou živnosťák - ten boreček už je 10 let ve ztrátě - a před pár dny si koupil  Audinu SUV (to už je opravdu provokace !).  No a chlapče, rovněž bych tě rád informoval, že ani absolventem VUMLu  nejsem, ani bývalým nomenklaturním kádrem - právě opak je pravdou. Vždycky jsem se soudruhy měl jen problémy - a prodělal jsem na tom. Z těch bývalých soudruhů, kteří na můj úkor zastávali posty, na které neměli ani potřebné vzdělání, se šmahem stali největší porevoluční kapitalisté - takže jsem utřel nos podruhé. A jestli mě budeš dál nasírat takovými řečmi, tak na tebe opravdu upozorním orgány činné v trestním stíhání, ať tě aspoň na pět let zakastlují - ať si aspoň někdy šplhnu u vrchnosti. No a jinak bych tě rád upozornil, že pokud by tady měl ten kapitalismus fungovat podle tvých představ, tak co nevidět nám bude na okna klepat nějaký socialismus s lidskou tváří!

Re: Landys IP: 80.79.20.xxx:
Autor: Ladislav N Datum: 14.7.2009 23:43

Jsi obyčejný komunistický magor. Parazit!!

Re: bojkot státu:
Autor: těchňik Datum: 14.7.2009 23:58

Poslouchej ty Lojzo, od tebe ta rudost fakt sedí. Seš synku dost mimo. Zeptej se nějakých pre/adolescentů, co znamenají tyto smajlíky ;-P;-D (když už tady někdo jako nemá mít smysl pro humor a nepozná srandu). ;-)

BTW: Není problém být 10 let ve ztrátě a přitom mít Audinu (že ty závidíš). A to naprosto v souladu s daňovými a jinými zákony. Asi toho o té problematice daní a účetnictví moc nevíš, jinak by ti mohlo být jasné, že to tak může být (stačí, když do začátku naliju nějaké větší peníze - třeba jsem je zdědil - a pak již odpisy udělají své - chápala již makovička?). Tím samozřejmě nechci tvrdit, že se nepraktikují daňové úniky - to se děje všude na světě a ČR není výjimkou (ale o tom vůbec nebyla řeč). Ale nepaušalizoval bych. Možná nejsi absolventem VUMLu, ale jde ti to dobře - zřejmě snaživý autodidakt. :-P Ještě si zase trošku poplač, jak tě ten bolševik perzekuoval, a nakonec mi tě snad bude i líto, nešťastníku.

Marně teď přemýšlím, čím tě nasrath, abys mě už konečně nechal zavřít - tak už si tu kačenku u vrchnosti konečně zasluž.  ;-D

Mé představy o kapitalizmu jsou takové, jaké jsem zde již demonstroval - stejná procentuální sazba daně je solidární až až (co jde nad to už je razantní zlodějina). Takže pokud toto bude dodrženo (a samozřejmě jiné věci, které se předpokládají ve svobodné společnosti), tak nevidím problém. Socializmus s lidskou tváří zde již byl, historií odzkoušeno, děkuji nechci.

socializmus s xichtem:
Autor: těchňik Datum: 15.7.2009 0:12

Až mi zaklepe na okno nějaký ten socializmus s lidskou tváří, tak mu do toho socialistickýho xichtu vrazím trojky vidle (i kdyby mě to mělo stát kůži - to už je asi v genech). ;-D

A co udělá ODS ?:
Autor: Ludva Datum: 14.7.2009 17:37

Pokud vyhraje volby tak, jak nesměle přiznal Topolánek, podstatně zvýší DPH. O kolik, to raději neřekl. Samozřejmě ve svém tradičním stylu - ať platí zejména ti chudší.

Re: A co udělá ODS ?:
Autor: Kuchl Datum: 14.7.2009 18:07

Nepřímé daně platí všichni stejně a solidárně , co je na tom asociálního ?8-o

Re: A co udělá ODS ?:
Autor: těchňik Datum: 14.7.2009 18:28

U Ludina je to marný! To spíše chroustovi vysvětlíte teorii relativity (včetně obecné).

A zase nám smradlavá huba lže!!!:
Autor: jirka.s. Datum: 14.7.2009 16:21

"EURO: Zmínil jste čerpání z evropských fondů. K tomu je ale potřeba spolufinancování, což povede k dalšímu zvýšení deficitu.

SOBOTKA: Regiony a obce mají velké peněžní zůstatky z minulých let. I když jejich hospodaření je už letos zasaženo krizí, na konci minulého roku měly kraje a obce na účtech 70 miliard korun, právě na kofinancování evropských projektů."

To bude prča, až nebudou mít obce co rozprodat!!!!  ;-( ;-( ;-( 

Re: A zase nám smradlavá huba lže!!!:
Autor: slava Datum: 14.7.2009 17:25

Vzhledem k tomu, že většina starostů je z ODS, je to velmi pravděpodobné.

Re: A zase nám smradlavá huba lže!!!:
Autor: H.K. Datum: 14.7.2009 18:03

Autor: slava IP: 85.207.157.xxx Datum: 14.07.2009 17:41Ano, neudělali nic a pokračovali podle schématu, které vypracovala ODS, resp. ekonomický veleduch Klaus. Štěkáte půrostě na špatný strom.

1/ Já na nic neštěkám. Jenom jsem reagoval na Váš příspěvek.

2/ Pokud nechtějí nic dělat, jenom kazit, tak ať nechodí do politiky. Je to služba veřejnosti za kterou jsou královsky placeni.  Mají řešit věci problémy společnosti. Situace v roce 2009 je jiná než v roce 1989.

3/A po nich pokračovala zase ODS typickým způsobem od růstu k poklesu.  To nevím jetli si děláte srandu nebo jste to vymyslel hlavou.

Těžko říci...:
Autor: jirka.s. Datum: 14.7.2009 15:40

... jestli je větší prů/ser, když "právník" bosá hlava dělá ministra financí, nebo kdyby měl "ekonom" smradlavá huba někoho obhajovat u soudu!!!  ;-(

"EURO: Máte již spočítanou fiskální efektivitu těchto opatření?

SOBOTKA: Jejich význam je fiskálně pozitivní. Vyšší progrese přinese pět miliard korun, vyšší stropy možná tři miliardy korun."  - které obratem ruky vyhodíme třeba za šrotovné!

Re: Těžko říci...:
Autor: Ladislav N Datum: 14.7.2009 15:47

A co byste chtěl od partaje rudých vyžírků-parazitů? ;-)

Sobotka:
Autor: beruška Datum: 14.7.2009 14:37

My Sobotka, z lidské hlouposti ministr financí za ČSSD chce udršest sociální standart . jediná možnost jak toho dosáhnout je, že všichni sociální demokraté se zřeknou svých prebend a rozdají jechudým. On je takový vůl, že o sobě mluví v první osobě množného čísla.(Y)(Y)

Re: Sobotka:
Autor: slava Datum: 14.7.2009 17:27

Když nechápete smysl psaného textu, nediskutujte. :-D

Re: komunista slava IP: 85.207.157.xxx:
Autor: Ladislav N :-))) Datum: 14.7.2009 23:45

Ty jsi ten pravej, kdo má komu vyčítat "pochopení smyslu psaného textu", troubo... ;-D