2.12.2020 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

PRÁVO: Státní zastupitelství a politika

Státní zastupitelství je ze zákona apolitické. To je šedivá teorie, zatímco ve stínu zeleného stromu života je zřejmé, že jde-li o trestní stíhání takové osobnosti, jakou je šéf nejsilnější politické strany a předseda vlády, nelze přehlížet politické souvislosti chování státních zástupců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 3.9.2019 19:17

Re: Jako kdyby k odsouzení nestačilo to,

No, souhlas, asi jsem vás špatně pochopil...

R. Vacek 3.9.2019 18:20

Re: Jako kdyby k odsouzení nestačilo to,

Bolševiků je u nás pořád stejně. Stále bojují za lepší svět, přejí smrt zpátečníkům, rádi demonstrují a politbyro mají v Bruselu.

J. Chaloupka 3.9.2019 18:16

Chápu Babiše, když říká, že neodstoupí.

Při "rychlosti" naší justice by se mohlo stát, že dříve umře, jako třeba Miloševič v Haagu.

V. Čermák 3.9.2019 18:13

Re: Jako kdyby k odsouzení nestačilo to,

Inu, Bolševikovi to samozřejmě stačí. Toš tak, pane Vacku...

V. Čermák 3.9.2019 18:09

Re: Jen si vzpomínám co se říkalo o platech v justici.......

Pane Flenere. Přestaňte se brodit v "Hnusu" Minulosti. Dělá to kyselo v žaludku a způsobuje to plačtivé příspěvky. Inu, zase to nedopadlo podle vašeho přání. Asi patřte mezi smolaře. Ale většina lidí je spokojena, situace se zlepšuje. Toš tak...

A. Alda 3.9.2019 12:24

Ale ho w no.

Justice je moc soudní. V Ústavě jde o hlavu čtvrtou https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-1#hlava4

Advokáti, notáři, exekutoři jsou soukromníci. Soukromé živnosti, kdy živnostníci jsou vzhledem ke své reálně moci (pro znalost práva) svázáni v profesní komoře, která je formou veřejnoprávní samosprávy profesní.

Státní zástupci jsou součástí exekutivy, čili moci výkonné, a pojednává o nich hlava třetí Ústavy https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-1#hlava3

P. Flener 3.9.2019 12:09

Jen si vzpomínám co se říkalo o platech v justici.......

Že údajně musí být extrémně vysoké a pak nebudou soudci na úplatcích závislí. Je to samozřejmě k smíchu a kdo to tvrdil je buď hlupák, nebo vědomě oblboval veřejnost. Ale dnes už veřejnost tak blbá není(alespoň její část, která nepatří mezi primitivy, kteří volili Zemana)a pravdy se vždy dopídí a vyčmuchá si ji. Já osobně jsem přesvědčen, že v této pseudodemokracii se dá za peníze koupit všechno, tedy i soudci...Proto je mi z dnešního shnilého a hyenismem páchnoucího systému nanic. První krok k němu učinil už lidsky křivý a zhrzený politik V.Klaus, který se choval jako šmejd, který může všechno. Národ ho dodnes nenávidí a on se mu nezapomněl pomstít amnestií zločincům. Pokud takový hnus jako byla Klausova amnestie projde bez jeho potrestání, nežijeme v žádné demokracii ale v politické žumpě.

V. Student 3.9.2019 11:57

Re: Názor, že

Babiš je vinen, rozhodli (někteří) občané. A také některá média, pravda? Souběžně s tím je také šířen názor v tom smyslu, že nebude-li Babiš odsouzen, bude to ostuda justice, protože je přece vinen. Takže vina v každém případě, ten chlap nemá šanci. Toť vše. Veřejné sledování vyšetřování od honu na člověka ještě poznám.

J. Krejčí 3.9.2019 11:27

Re: Co to žvaníte?

Dovzdělejte se. Na jedné straně máte soudy, soudní moc, na druhé justici. Ten druhý pojem je širší. K justici se řadí advokacie, exekutoři, notáři... a mj. i státní zástupci. Mj. i dle zákona je státní zástupce justičním orgánem, i dle řady mezinárodních smluv o právní pomoci.

J. Krejčí 3.9.2019 11:25

Rovnost před zákonem?

Toto je pěkná věta:

"jde-li o trestní stíhání takové osobnosti, jakou je šéf nejsilnější politické strany a předseda vlády, nelze přehlížet politické souvislosti chování státních zástupců. Ti by v takových případech při rozhodování o sporných krocích měli brát zřetel na jejich politické účinky."

Ať žije rovnost před zákonem.

Je top stejná argumentace, jako když autor ve svých PR článcích k trestní věci Zemků argumentoval tím, že Zemci výnosy z neoprávněně zkolaudovaných solárních elektráren potřebovali pro ekonomické udržení jejich podniků.

R. Vacek 3.9.2019 11:11

Jako kdyby k odsouzení nestačilo to,

že se jedná o oligarchu a bývalého komunistu.

K. Salajka 3.9.2019 9:36

Možná by

stálo za zmínku, že vrácení prostředků nemusí vymáhat jen orgány činné v trestním řízení. Lze také podat občanskoprávní žalobu, aniž by se Ti, kdo při čerpání pochybili, kriminalizovali. Protože však smyslem všech trestních oznámení tohoto typu je výlučně politický útok na protivníky, a vyšetřování platí daňoví poplatníci, nikdo vrácení prostředků nežaluje u civilních soudů.

A. Alda 3.9.2019 9:35

Co to žvaníte?

Šaroch jako státní zástupce nemá s justicí nic společného, neb patří do exekutivy. Případ Čapího hnízda se k justici zatím vůbec nedostal. A nejspíš ani nedostane, protože když státní zástupce (či po staru prokurátor) nemá materiál k sepsání žaloby, tak ji prostě nemůže sepsat. A není-li žalobce, není ani soudce.

L. Harvánek 3.9.2019 8:26

Re: Názor, že

???

V. Student 3.9.2019 7:46

Názor, že

"Odpůrci budou Andreje Babiše napadat kvůli rozhodnutí setrvat ve vládě i v případě podání obžaloby.", je poměrně optimistické. Myslím že všichni víme, že odpůrci Andreje Babiše jej budou napadat i v případě odložení žaloby. Už je to připraveno: Pokud bude odsouzen, hurá a je vinen. Pokud odsouzen nebude, hanba, protože je přece vinen. Tak co tady řešíme?

J. Prikner 3.9.2019 4:55

Šarochovo "rozhodnutí" je projevem neschopnosti justičních orgánů. ČH je policejně a s dozorem zastupitelstva řešeno pátý rok. Vše nasvědčuje tomu, že bylo objednáno jakmile se Babiš objevil nad obzorem s 2ciferným počtem hlasů a začal ohrožovat spolek ODS, KDU, Top, stan a i ČSSD a zatlačovat je ke hranici nevolitelnosti . Tito za použití ČT, mediální štvanice a umělé kauzy ale dnes prohrávají a není i přes milion chvilek ho odstranit.