28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

PRÁVO: Politická korupce?

Policie, státní zástupci a dnes i soud se rozhodly posunout vnímání slova korupce. Tím, že obžalovaly a vzaly do vazby čtyři vysoce postavené politiky a státní úředníky (budu dále mluvit pouze o první linii současně vyšetřovaného případu, a sice domnělé korupci tří poslanců za vzdání se mandátu), do něj nově zařazují i přijetí postu ve státní správě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vozábalová 17.6.2013 23:01

Nějak tomu nerozumím

Poslanci se nechtěli zpronevěřit svému pravicovému pohledu na zvýšení daní a tak raději volili odchod ze sněmovny, respektive složení mandátu. Budiž, to je zcela legitimní a chvályhodné. Nerozumím ale tomu, proč by měli tito pánové dostat jakékoli nabídky čehokoli - proč jako?  Je sice pravda, že si platově pohoršili, ale i tak zůstali nad průměrem - to ale není tak podstatné - proč by vůbec měli něco - nějaké posty -  "dostávat", to je celá podstata věci.

Pokud kdokoli nebude souhlasit s nějakými pracovními metodami svého zaměstnavatele a rozhodne se proto z daného místa odejít, musí se samozřejmě postavit na trh práce a hledat si jiné uplatnění. Tito pánové ne? A proč ne?

Aby mně nebylo špatně rozuměno, vůbec bych si nepřála pád pravicové vlády a vůbec se netěším na dřívější či pozdější - ale bohužel už asi nevyhnutelný - nástup ČSSD. Nejsem tak naivní, abych si myslela, že takový "handl" proběhl jen v daném případě - děje se do pořád a všude. To ovšem nic nemění na tom, že to je praxe značně nemravná - já to aspoň tak vidím. 

B. Rybák 19.6.2013 12:05

Re: Nějak tomu nerozumím

Dohody a kompromisy jsou naprosto nezbytnou součástí politiky. Morálkou politika je alespoň střednědobý prospěch voličů (národa, státu). Jediným soudcem nad politikou jsou voliči ve volbách.