21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

PRÁVO: Odborník žasne a laik se diví

Odborník žasne a laik se diví. Tak jsme (v mé generaci) komentovali něco, co svou neuvěřitelností nebo absurditou přesahovalo normální chápání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Gabriel st. 21.6.2012 18:11

Umíte si představit jiný motiv?

Pane Vašku, než korupci, vezmete-li v úvahu, že vzdor požadavkům armády politici rozhodli o nákupu jiných letadel, která nesplňují požadované technické parametry do té míry, že neumožňují přepravu potřebné techniky a jsou navíc předražené ve srovnání s nákupy téhož pro jiné armády NATO?

P. Schuh 21.6.2012 13:01

Kdo se zastává mafie ?

Pokud má policie podezření na spáchání trestného činu, ať ho vyšetří a prokáže u soudu. I když je podezřelí kdokoliv - občan Pepa, nebo vznešená Parkanová.

J. Kiklhornová 21.6.2012 10:35

Tak nějak

mi to připomíná stav po 48. Tenkrát šli do čela všeho kovaní soudruzi. Sice ničemu nerozuměli, ale byli prokádrování. Pravda je že neměli šanci na vzdělání,no vždyť víme,je to historie. Ale zas nebyli až tak blbí,aby se nepoučili. Tito posametoví soudruzi myslím všceh stran jsou hloupí a nepoučitelní. Proto i já žasnu a divím se,že ještě neskončili na smetišti dějin,ale jsou stále u koryt,která si mezi sebou jen prohazují,aniž by je vůbec zajímalo,čemu že to vlasně momentálně šéfují.Jako poradce si berou známé,příbuzné či milenky.

 Asi to bude tím,že lid má existenční starosti a poučen sametem nevidí východisko.

K. Luboš 21.6.2012 10:29

Re: O nekompetentnosti Parkanové jako minstryně obrany

O Parkanové se obecně ví, že je to trubka. Ale právě takového člověka, který vše podepíše a na nic se neptá, potřebovali  na MO. Např.  podle úplně stejného principu jmenovali ředitelkou MS v lyžování v Liberci další trubku Katku Neumannovou. Jsou to prostě politici ve funkci bílých koní.

M. Starý 21.6.2012 9:19

Paní Parkanová není žádná hlupačka

Nářky nad tím, že paní Parkanovou doběhli protřelí "plukovníci a podplukovníci" jsou směšné. Paní Parkanová věděla do čeho leze, pokud viděla, že na to nemá (nebo, že to nemá pod kontrolou), mohla podat demisi. Paní Parkanová tu půlmiliardu neukradla, nemá jí doma ve štrozoku ani zakopanou ve sklepě. Z ní měli prospěch jiní a ti se třeba (jak to naplno řekl Rath) odvděčili straně.

P. Lenc 21.6.2012 8:48

Re: O nekompetentnosti Parkanové jako minstryně obrany

Naprostý souhlas.Jinak s autorem souhlasím v tom, že by měla být vydána.Ovšem pokud by byla odsouzena k vůli nekompetentnosti, tak v tom případě by policie měla jít do nikterak vzdálené minulisti a pokračovat B.Sobotkem a dalšími.

P. Pavlovský 21.6.2012 4:08

O nekompetentnosti Parkanové jako minstryně obrany

nemůže být pochyb, to se obecně vědělo už v okamžiku jejího delegování stranou, která tento post v koaličním jednání získala, tedy KDU-ČSL. (Odpovědnost zato má tedy tehdejší vedení této strany, která teď mlčí jako hrob a nechává svého odběhlíka Kalouska, aby se historicky znemožňovalmísto ní.)

Je ale v demokratrických státech zcela běžné, že ministr není odborník v daném resortu - jinak by nebyla možná běžná  praxe, že týž člověk v ministerské funkci resorty (úspěšně) střídá. Stačí podívat se do politické praxe na západ od nás.

Když něčemu nerozumím, pozvu si odborníky. Co už ale musím být schpen posoudit sám, to je kvalifikovanost a důvěryhodnost těch přizvaných odborníků. Budete-li chtít koupit či prodat dům nebo ojetý automobil, také si nencháte radit od kohokoli.

V. P, si radit od darebáků nechala, souhlasila a odnesla to na vládu. V tom spočívá její potenciální vina.