15.5.2024 | Svátek má Žofie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
foreigner 5.12.2007 9:21

Re: Re: jo, jo

Vase moudrost je schopna podporit tento krok. Pokud se vratim na zacatek, mate odpoved na to, kolika z desetitisicu podnikatelu tento krok povoli vsechny schvalovaci instance. Pan Mertlik rekl pravdu, je to ojedinely pristup- A vysvetleni. Kdyz nekdo zije s mafii, umi se k tomu dostat, zvlast kdyz ten klub je StB nebo exKGB.

čtenář zdrojů 5.12.2007 9:36

Re: Re: Re: jo, jo

pan Mertlík nezná podrobnosti kauzy narozdíl od Kalouska a Sobotky. Tomu podnikateli nebyla daň odpuštěna, pouze bylo zrušeno původní rozhodnutí o doplatku daně.

Já sám jsem zažil něco podobného v roce 1994, kdy mi při dovozu zboží finančáci vyměřili neoprávněně DPH ve výši 23% místo 5%. Daň jsem zaplatíl a poté to řešil ředitelstvím Celní správy. Toto ředitelství pak rozhodlo, že zboží patří do 5% sazby a nikoli do 23%. FÚ mi pak daň vrátil. Asi za mě tehdy také orodoval Paroubek. ;-D

StandaT 5.12.2007 9:48

Re: Re: Re: Re: jo, jo

Máte pravdu. Toto je pseudokauza. Vlastní kauza je zakrytá - to, že podnikatel, který má daňové nedoplatky, dostává od státu dotace. Pro vysvětlení - nepominutelným podkladem pro získání dotace je potvrzení bezdlužnosti od místně příslušného FÚ. Bez toho se dotace přidělit nesmí. Bez vyjímky.

čtenář zdrojů 5.12.2007 9:58

Re: Re: Re: Re: Re: jo, jo

ta dotace mě také překvapila

Von 5.12.2007 15:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jo, jo

Aspoň něco -čtenáři.

vlasta 232 5.12.2007 8:35

VELKÉ DÍKY

Skvělý - článek  a ani jeden komunistický žvást! Prostě dnes si tu ani jeden komouš nedovolil oponovat! Nechápu jen jedno- soud probíhá již tak dlouho- a veřejnost neni dohromady o této zlodějině socanu informovaná! Když si koupí Topolánek s přítelkyní - v bazaru auto za 400 tisíc- mohou se novináři potrhat- jak hledají nějaký - podraz! Když se doslova rozkrade 200 milionu- je ticho po pěšině!!! Že by se báli Paroubkovo - odstřelovaču???

Karel 22 5.12.2007 8:41

Re: VELKÉ DÍKY

Když se doslova rozkrade 200 milionu- je ticho po pěšině!!! - no to je přesné. Stačí se podívat na jiné diskuze - viz např  pod články o Čunkvi - oranžády tam kvičí, jako smyslu zbavené. Tady je není moc vidět - museli by nad tím článkem trochu přemýšlet. To nemají v popisu práce. :-):-)

vlasta 232 5.12.2007 8:45

Re: Re: VELKÉ DÍKY

Přesně tak!!!!

Jarin 5.12.2007 13:29

Re: Re: VELKÉ DÍKY

R^

vlasta 232 5.12.2007 8:42

Re: VELKÉ DÍKY

Jen jsem dopsala- a již se dva rudí trotlové objevili!!!!

alan 5.12.2007 9:12

Re: VELKÉ DÍKY

???

Jarin 5.12.2007 13:28

Re: VELKÉ DÍKY

R^R^R^

Ivan 13.12.2007 13:04

Re: VELKÉ DÍKY

Celá záležitost přece vznikla v roce 1994, to byl příslušným ministrem jistý Dyba, který zorganizoval mimo jiné také celou velkou akci s lehkými topnými oleji. Pod příslušným zákonem, který tento švindl umožňoval,  je taky spolu se svým náměstkem Klakem podepsaný. Oba aktivní členové ODS s vlastnostmi pravých mafiánských kmotrů. V té době  byl Paroubek jen úředníčkem. Takže v čem je Paroubkova vina? Že nepodával trestní oznámení? Nebo jak to bylo myšleno?  Před soudem by přece měli být autoři příslušných smluv a organizátoři podvodů. Ti ovšem s ČSSD nemají nic společného a proto jde vyšetřování do ztracena. ODS Dybu a jemu podobné bude vždy chránit, ví toho příliš mnoho (a co teprve Dybův bratr, který jako tichý společník toho způsobil ještě více).

Pan 5.12.2007 8:33

Urban

nějak moc ví!! ˇZe by BIS???

čtenář zdrojů 5.12.2007 8:32

O co jde, pane Urbane...?

Mohl byste sdělit, pane Urbane, co tedy vlastně Paroubek provedl? Smlouvy byly sepsány v letech 1998 až 2001. Tehdy Paroubek seděl na pražském magistrátu a nikoli ve vládě. Pan Forman vypověděl smlouvu v roc 2003, kdy Paroubek stále ještě seděl na Magistrátu. Ministrem se stal až v roce 2004, kdy už bylo na problém dávno zaděláno. Paroubek také v této kauze vystupuje jako svědek a nikoli jako obviněný. Podobně v této kauze jsou vyslýcháni i ostaní bývalí ministři. A nebo je to snad jinak, pane Urbane?

vlasta 232 5.12.2007 8:37

Re: O co jde, pane Urbane...?

Vy jste si trtle ten článek nemohl přečíst celý- !!! To je neskutečné!!§

vlasta 232 5.12.2007 8:38

Re: Re: O co jde, pane Urbane...?

OPRAVA- TROTLE

čtenář zdrojů 5.12.2007 9:01

ale četl

pan Urban dává za vinu Paroubkovi to, že se snažil vyšetřování toho problému s PHARE a poradenskou firmou CVP znemožnit. Sám Urban ale tvrdí, že prostředky PHARE byly rozkradeny v letech 1994 až 2002 (viz: http://www.soscr.cz/?page=1143). Přitom roce 1994 byl ministrem Dyba a Paroubek se stal ministrem až v roce 2004.

Dále Urban klade Paroubkovi za vinu to, že Formana vyhodil. Ano, Paroubek Formana opravdu vyhodil, ale to přece není nic protizákonného. Na to má nadřízený právo.

Martin 5.12.2007 9:04

Re: ale četl

Pro "vlastu" - vy jste ten článek asi četla,ale nerozuměla mu,že.

Karel 5.12.2007 9:18

Re: Re: ale četl

Pro inteligentní pány, vznik problémů s firmou CVP datuje autor článku do doby ministrování pana Paroubka po roce 2004 zmínkou, že ve firmě CVP byly vzbuzeny "oprávněné naděje" na náhradu... Tzn. meritem článku není uzavření smlouvy s CVP, nýbrž nesmyslné nadbíhání této firmě za pana Paroubka... Ale chápu, že pro čtenáře Haló novin je tento text příliš složitý...

čtenář zdrojů 5.12.2007 10:01

Re: Re: Re: ale četl

CVP pohrozila arbitráži v roce 2003. Bylo ji sděleno, ať předloží důkazy. To neudělala, takže arbitráž se nekonala. Paroubek nastoupil do funce ministra v roce 2004 a nikdy CVP nic neslíbil.

Jarin 5.12.2007 13:31

Re: Re: Re: ale četl

R^

Haui1 5.12.2007 8:15

Třeba se rozjasní některým nedůvtipným,

proč má Zuzka Paroubková tolik utajených sponzorů pro svoji nadaci.

Karel 22 5.12.2007 8:35

Re: Třeba se rozjasní některým nedůvtipným,

Jestliže těmi "nedovtipnými, kterým se rozsvítí" myslíte voliče socanů, tak se dopouštíte velikého omylu.

vlasta 232 5.12.2007 8:40

Re: Re: Třeba se rozjasní některým nedůvtipným,

Asi máte pravdu- už se tu dva sockomouši objevili!!!

Mari 5.12.2007 7:45

Jan Urban

R^R^R^

No.... 5.12.2007 7:32

S potěšením si představuji kroutícího se Paroubka s pěnou u huby..

Jen houšť a do všech řad, padni komu padni . Jinak si každý pingl bude myslet, že mu projde i sodovka za sto tisíc v nákladech na reprezentaci ...

Gurmán 5.12.2007 8:10

Re: S potěšením si představuji kroutícího se Paroubka s pěnou u huby..

Hezké to je, ale představit si prase s nadjateční vahou, jak se kroutí, to mi bohužel nejde (ta pěna ano).

Jarin 5.12.2007 13:34

Re: Re: S potěšením si představuji kroutícího se Paroubka s pěnou u huby..

R^

Lazarus 5.12.2007 6:19

omyl

Jan Urban se plete. Politici nejsou obslužný personál, ktarý pro nás pracuje. Je to vládní gang, který od nás vybírá výpalný.