25.1.2021 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

PRÁVO: Babišovy kauzy

Pavel Zeman, náš nejvyšší státní zástupce, se vyjádřil k rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje ve věci střetu zájmů Andreje Babiše. Rozhodnutí označil za „nesprávné“, ale nepožádal o jeho přezkoumání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 7.8.2020 18:03

Poslední dobou se v ČR rozmáhají nešvary, např., že starosta, Řeporyjský hovnivál vyhlašuje válku Rusku, ctižádostivý senátor Vystrčil vyhlašuje válku Ćíně, Černošický úřad, místo aby řešil odmetání sněhu, vyhlašuje válku premiérovi Babišovi a stejně tak i úřad středočeského kraje, místo aby řešil odmetání listí, také vyhlašuje válku premiérovi Babišovi, navíc podpichovaný Babišem vyhozeným panem Ondráčkou. Babišem vyhozený pan Wagenknecht také vede válku s premiérem Babišem, navíc v Bruselu. Všechny tyto Nešvary místo jednorázového odmítnutí jsou velevážně projednávány jako kdyby nebylo jasné, o CO ve skutečnosti jde. A VSZ Zeman okolo toho stepuje jako kašpárek, kterým také ve skutečnosti JE.

V. Kučer 7.8.2020 16:56

Státní zástupce by měl stíhat kauzy kde lítají miliardy. Čapí hnízdo je proti tomu prkotina.

P. Kubáč 7.8.2020 16:08

Pokud si uvědomíte, že Pavel Zeman chce být státním zástupcem , nebo jiným vysokým státním úředníkem za Babiše - i po něm - pak pochopíte, že žádat od něj jasné stanovisko je nesmysl.

A. Sekanina 7.8.2020 15:51

Je třeba vyhnat Bureše!

V. Čermák 7.8.2020 18:27

Ale tím, že se střelíte do vlastní nohy se vám to nejspíš nepodaří.;-DRv;-D

V. Novák 7.8.2020 11:29

Lex Babiš vymysleli, sepsali a prosadili politici všech parlamentních stran s výjimkou ANO.

Jestliže nevyhovuje, tak ho nejspíš zvojtili - oni, ne Babiš a ANO.

A státní zástupce by se měl držet zákona a ne nějakých svých pocitů. Už dávno neplatí, že soud "svobodně nalézá právem" jako za krále Jiřího...

J. Zdvora 7.8.2020 9:09

Možná to P.Zeman myslí tak,že momentálně není vhodná doba zatěžovat premiéra vzhledem k jeho postavení a oslabovat jeho pozici v zahraničí.Jeho stíhání a rozmázávání jeho kauz poškozuje celou republiku.Že je premiér bezcharakterní gauner a lhář,musí být jasné každému kdo se o jeho kauzy aspoň povrchně zajímal.P.Zeman se prostě zachoval jako politik.

V. Novák 7.8.2020 11:26

A proto je potřeba jeho stíhání-nestíhání neustále rozmazávat a pod kotlem mírně přitápět, aby polívka vydržela k dalším volbám.

A dalším a dalším...

P. Kmoníček 7.8.2020 8:43

Opět vášnivá diskuze nad Bartoňovým článkem.

A. Bocek 7.8.2020 6:38

Domnívám se ,že závažné je to, že Pavel Zeman počínání Babiše nepovažuje za závažné.

M. Valenta 7.8.2020 8:52

Vyjádřil jste to přesně.

K. Salajka 7.8.2020 12:35

Pole naše křičí zrada. A tohohle nedovtipu chtěli Miky a Rejžek ustanovit doživotním prokurátrem (Vrchním Státním Zástupcem).

To si žádá zdravotní procházku po Letné !!! -přes Staromák, ať k Vám připočítají turisty.

M. Krátký 7.8.2020 4:10

tak se nám tedy Pavel Zeman, náš nejvyšší státní zástupce úplně zesjal a nechal to podepsat svým pobočníkem - tak jo - R^R^R^

P. Hatina 7.8.2020 2:14

Spíše tedy pan Bartoň ještě neobjevil tu správnou Ameriku. Totiž že zákon říká, že za ten mediálně vykřičený střet zájmů je akorát pokuta. A že by tedy Nejvyšší státní zástupce měl kohokoliv hnát k soudu kvůli pokutě, tak to by opravdu byla fraška..

V. Braun 7.8.2020 8:50

Tak ono by to nebylo "jen kvůli pokutě", ale aby soud závazně určil, jak na takového vlastníka-nevlastníka v podobných rozhodováních o střetu zájmů nahlížet. Bez soudního rozhodnutí může být v budoucnu podobných "nesprávných" rozhodnutí úřadů ještě hodně.

P. Hatina 7.8.2020 17:41

Jenomže to co požadujete se vůbec nemusí stát. Nejsme v Americe, kde by rozhodnutí jakéhokoliv soudu stávalo do budoucna jako výkladové a závazné pro další soudy v budoucnu.

U nás mají takovou pravomoc vyhlašovat své rozsudky jako precedentní pouze Ústavní a Nejvyšší soud - ale navíc to v tom rozsudku musí speciálně vyznačit. Ale pak stejně stačí prohlásit že "ten a ten případ je v něčem trochu jiný" a stejně to neplatí.

Takže ani v tomto případě. Ostatně, když se nad tím zamyslíte, ti ostatní politici určitě nebudou chtít aby taky je honila justice jako Babiše...A dokonce, ani justice nebude mít zájem se v tom v jejich případech hrabat.

V. Novák 7.8.2020 11:33

A není závažné to, že soud rozhodl špatně - tedy aspoň podle pana Nejvyššího?

Povídání "oni to rozhodli takhle, ale já s tím nesouhlasím" si může dovolit stará Blažková na pavlači, Nejvyšší státní zástupce by měl buď konat - a nebo držet hubu a nezpochybňovat justici.

V tomto případě spíše konat a nechat rozhodnutí přezkoumat - jenže do toho se mu nechce.

P. Hatina 7.8.2020 12:37

Soud právě nerozhodl špatně, leč Krajskej úřad. Do toho právě zatím justici vůbec nic není. A Nejvyšší státní zástupce nebude spouštět mimořádný soudní řízení kvůli pokutě.

V. Novák 7.8.2020 13:45

Ne kvůli pokutě, ale kvůli špatnému rozhodnutí úřadu.

A pokud mu to nestojí za soudní přezkum, pak nemá na to rozhodnutí ani plivat.

V. Halašta 7.8.2020 1:24

Zase agropropaganda jak přímo od Babise. Tak se pojďme podívat, jak vyhověl.

Par. 4 podnikání - ok, vyhovel

Pár. 4a média - ovládaná osoba, nevyhovel

Par 4b veřejné zakázky - dtto, nevyhovel

Par 4c dotace - dtto, nevyhověl.

Takže si ty lži strc za klobouk, Bartoni. Koneckonců i Zeman to konstatuje. To si jako Babisuv podřízený dovolil dost. Zametl pod koberec ale s pindama!

K. Pavlik 7.8.2020 0:26

Autora rad ctu. Asi by si mel uvedomit ze v Cesku je neuveritelny neporadek (to co bych chtel napsat by asi Lidovky vyhodlily) takze proc se rozciluje jen o Babisovi? Plati ho za to nekdo nebo se to dobre cte?