4.12.2022 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

PRÁVO: Arogance žalobce, bohorovnost policisty

V minulém roce to začalo prapodivným jednáním státního zástupce Ištvana a v tomto roce to nese trpké plody. Stejně tak jako jednání politiků, kteří lačni voličských hlasů reagují na každou pitomost voláním po změně zákonného předpisu či přijímání nového "lepšího" zákona, má citlivý nos na společenskou poptávku státní aparát při rozšiřování svých pravomocí a budování institucí, jejichž existencí zdůvodňuje existenci svoji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.1.2014 12:50

Výborný článek

Žádná ekonomická korupce neohrozila náš stát tolik, jako výběrová, na EU-politicky nezkorumpované politiky zaměřená "spravedlnost" Ištvanova. Horší než to, že díky bezprecedentní kriminalizaci politiky naši zastrašení politici rozhodovat, tedy přijímat nezbytné politické riziko nebudou (viz např. Metro), už je jenom rozhodování EU-hujerské. A o tom to je!

M. Liška 27.1.2014 19:58

Pan advokát se snaží

Hezký článek pana advokáta . Je vidět, že se za své peníze snaží. Tohle je prostě zjevný příklad arogance moci. Pokud policie bude stíhat nějakého pitomce, který ukradne kus okapu nebo kanál,  či jiného ,který úmyslně uvede do smlouvy o úvěru v řádu 10 -ti tisíc nesprávné údane , tak to s panem advokátem ani nehne. Tady ovšem policie sáhla na hájené darebáky a to tedy pozor ! To si dovolovat nebude ! Všemi možnými prostředky, a že jich ten náš trestní řád , vyhotovený a neustále " vylepšovaný"  vykutálenými adokáty má , vše zpochybníme, zmaříme, napadeneme opakovanými stížnostmi , vyneseme informace, koupíme svědky ,někoho zastrašíme...  A potom napíšeme připitomělý článek do tisku.  Stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Kapitalismus a-la ČR si rozvracet nedáme !!!

M. Prokop 27.1.2014 20:48

Re: Pan advokát se snaží

Vy asi moc nerozumíte čtenému textu, že?

Zkoušel jste to přečíst vícekrát, zda snad přece ....

J. Křivánek 27.1.2014 21:21

Re: Pan advokát se snaží

P-I-Č-U-S-E. Ty dva poďobanci zatkli jednu tetku - štětku co dávala premiérovi. A ty hýkaš jako vosel. To je fakt důvod k akcím za milióny a soudním tahanícím za desítky miliónů. Tetka štětka dostávala od Petříka pársetticíc na vodměnách. A to mu byla po vůli a fakticky sloužila státu, když pomáhala premiérovi relaxovat. Koukni ty de-me-nte kolik si porozdávali ti fajn odborníci - vovarovi řiťolezi - a pak otvýrej tu svou tupu nemytou tlamu.

Š. Hašek 27.1.2014 14:38

Asi tak.

Přesné.

Bohužel 85 % lidu křičelo nadšením, že konečně "budou ti lumpové viset". Už tady bylo. Za studentských let Kohouta, Šiklové. Musím si rejpnout, aby se připomnělo.

L. David 27.1.2014 12:56

Bezpráví organizované Českou republikou,

nabývá stále hlubších rozměrů.

Mohl bych vyprávět!!

Hlavně, že skuteční zločinci s rozkradenými miliardami zůstávají nedotčeni! Na ně ani Ištván, ani Šlachta nemají!

M. Prokop 27.1.2014 14:54

Re: Bezpráví organizované Českou republikou,

Třeba Gross?

Nebo Fencl, Šling, .......

K. Luboš 27.1.2014 12:36

Pouze doufám,...

...že pan Vlk ten originální Rittigův mail z Monaka přepsal do Lidovek a do Neviditelného psa bez chyb! Ale pokud je pan autor advokát, tak by mě i zajímala klientela, kterou zastupuje. Ale je pravda, že PR nelze podceňovat!

K. Janyška 27.1.2014 10:28

Přiblblí vítězní politici, vedeni rudým raplem z Hradu

a členem zločineckých organizací ze zákona, tedy Babišem, sevřených Evropskou unií nejsou kompetentní k popsání situace u nás a předložení řešení. Bohužel, jsou nedostatečně vzděláni, o principech, na kterých vyrost a stojí lidský svět... Dzp.

M. Rastislav 27.1.2014 8:52

Kdo zaplatí za "zmetek" ?

Pánové Tluchoř, Fuksa a Šnajdr žádají na státu každý po 4 milionech za to, že jejich jednání, kdy se vzdali mandátu za jakousi kompenzaci, bylo kriminalizováno a oni …...

K jejich kriminalizaci řekl zástupce ombudsmana Křeček, že nelze chápat imunitu poslance jen jako ochranu slova, protože hlavním smyslem práce parlamentu není beztrestně žvanit, ale že imunita má především chránit výkon poslaneckého mandátu, tedy to, co je politika. Proto nelze, bez předchozí diskuze v PS, posunovat politický handl z roviny etické do roviny trestní (i když handl neschvaluji).

Zmetek udělali pánové Šlachta z UOOZ a István z VSZ, jejichž vystoupení v TV k "protikorupčnímu zásahu" bych označil více za ukázku policejní manipulace a trapnosti, než za projev nestrannosti policie. A prohlášení NSZ Zemana, že jde o střet dvou právních názorů a že Ištván nemohl předvídat rozhodnutí NS s tak široce pojímanou imunitou poslanců, raději nekomentuji.

Jestliže zákoník práce vymezuje odpovědnost úředníků za způsobení škody na pětinásobek Ø mzdy konkrétního pracovníka, tak možná 5 násobek Ø mzdy Šlachty a Istvána by „hodil“ celkem 1 mil. Kč.

Jestli by stát měl zaplatit zbytek z požadovaného odškodnění 12 mil. bez 1 milionu od Šlachty a Istvána, tj. 11 milionů, tak by to pro mne bylo přijatelnější, než kdyby daňoví poplatníci měli platit celých 12 milionů.

V. Pavelek 27.1.2014 8:17

Čas ukáže

podstatu počínání pana Ištvána a spol. Za pár let ho bude společnost hodnotit podobně, jako jeho neblaze proslulého předchůdce Urválka. Není to sice příliš povzbudivé, ale jsem v tomto směru optimista.

K. Frauknecht 27.1.2014 7:32

Hezký a potřebný článek, díky.

Pan Bouše zatýkal sám. Jenom když šli sebrat ozbrojeného vraha, tak šla celá "čtyrka". Pan Vrchní rada čekal v kanclu :-))).

H. Grúbr 27.1.2014 7:13

Já na rozdíl od pana Vlka chápu nutnost

toho zásahu i formy jakou byl proveden. Souhlasím se zveřejněním klíčové části záznamu zásahu na internetu a v bedně jako obrannou reakci na tvrzení o brutalitě zásahu. Mimochodem, s kriminálním jednáním začala Naďová &spol. Měli si své kriminální jednání rozmyslet a nebyli by popotahováni. Pan Vlk je sice právník, ale pojem spravedlnost nechápe, protože se zastává těch, kteří ač by měli, nehájili naše zájmy, ale zájmy svých klientů, ale za naše daně.

K. Frauknecht 27.1.2014 7:27

No to je smutek!!

A přitroublý dav při popravě nadšeně hýká: "Pověste ho vejš, ať se houpá!".

"Pan Vlk je sice právník, ale pojem spravedlnost nechápe"??? IQ tykve!

M. Prokop 27.1.2014 14:56

Re: No to je smutek!!

Zřejmě Grebeníček užívá pseudomym Grůbr ....

O. Prochazka 27.1.2014 7:51

Re: Já na rozdíl od pana Vlka chápu nutnost

O čem to proboha svatýho mluvíte? O jaké kriminální činnosti? Nikdo nebyl dosud odsouzen!

P. Lenc 27.1.2014 8:51

Re: Já na rozdíl od pana Vlka chápu nutnost

Vaše pojetí spravedlnosti je opravdu to pravé, Urválovské.Jen tak dál, soudruhu, nakonec i na vás přece došlo.

J. Kulheim 27.1.2014 9:08

Pane H. Grúbre,

jak chápete spravedlnost vy? Máte nějakou definici spravedlnosti?

Píšete o kriminálním jednání paní Nagyové. Jakého kriminálního jednání se dopustila?

P. Vaňura 27.1.2014 13:20

Způsob, kterým byl zásah proveden

lze vysvětlit jen tak, že šlo o vyvolání POLITICKÉHO PŘEVRATU.

Za něco takového se staví ke zdi!

T. Pansky 27.1.2014 1:01

Nekolik uhlu pohledu: 1) Primo voleny prezident - nami ...

... sobe zvoleny - prezident se mohl vyjadrit a neprimo usmernit popsane jevy ceske exekuce a soudnictvi (naprosto nevhodne policejni postupy a jednani statniho zastupce).  Nas primo zvoleny prezident to neudelal, proste na svou funkci zastupovat nas, obcany, nema.  V konecnem vysledku to znamena - priste nevolit !!!  2) Neprimerenost zasahu na Nagyovou a nasledne publikovani na Internetu je nejen neprofesionalni, ale i kriminalni.  Kde bere dustojnik pravo na zverejnovani dokumentu ze zasahu?  Bude se tim nekdo zabyvat?  3) Autor presne popsal, jak by melo zatceni probehnout: dva civilne obleceni muzi rano zaklepou na dvere a oslovenou pani pozadaji o doprovod na sluzebnu.  Navic: dela policie zaznam z kazdeho zatykani???  Zda se, ze zde policie (jeji dustojnici) hrajou nejakou vyssi politickou hru, ktera je naprosto nepripustna.  Ale reknete mi: bylo by to v tehle zemi neco noveho???  Koho volat k zodpovednosti???  Rekl bych, ze dve dominantni strany, ktere zde vladly poslednich dvacet let.  top0625top@live.com

E. Vašátko 27.1.2014 5:34

Re: Nekolik uhlu pohledu: 1) Primo voleny prezident - nami ...

Jednak je otázka, do jaké míry byl záznam ze zatýkání paní Nagyové vystříhán a smontován dohromady, kolik policajtů bylo vystřiženo atd. Mimo to mě jaksi uniká v celém tom kolotoči kolem pana Ištvána role pana Zemana jako nejvyššího státního zástupce. Do své funkce nastupoval jako odborník s vynikající pověstí. Pokud vše okolo této (a dalších) kauzy shledává v pořádku a nezasahuje, možná by bylo dobré podívat se na tu jeho pověst a na důvody, proč nic nedělá. Přece nezodpovězených otázek okolo nejdůležitější kauzy, která z malicherných příčin dokázala rozbourat vládní systém v ČR, vyvolat nové volby, stav dosavadního bezvládí a bůhví, čeho se ještě dočkáme je čím dál více a v civilizované zemi by se už pod tlakem veřejného mínění vše muselo co nejdříve řešit. Bohužel v Česku budeme možná ještě chvíli nadávat na webu, případně v hospodě a postupně vše vyšumí do ztracena. Někdy jsem rád, že už je mi přes 70. Další změnu režimu už nepotřebuji zažít. Jenom je mi líto těch mladých.

P. Lenc 27.1.2014 8:59

Re: Nekolik uhlu pohledu: 1) Primo voleny prezident - nami ...

On pan Zeman je potichu jako mediálně jinak zdatná paní Bradáčová.O tom jsem psal již před drahnou dobou.Jinak pane Vašátko máte naprostou pravdu.Včetně té poslední věty.Mladí se nechali účelovou propagandou znechutit, k volbám jich chodí minimum a samozřejmně to odnesou.

M. Křápová 27.1.2014 13:29

Re: Nekolik uhlu pohledu: 1) Primo voleny prezident - nami ...

Píšete pane Panský, že se tu hraje jakási podivná hra. Určitě máte pravdu. Také se mi to tak jeví. Proč se tak děje?  Příčin je asi více. Hysterický hon na novodobé čarodějnice - korupčínky, ale jistě má také pravdu p.Doležal ve svém dnešním článku, kde píše : Na zplození se podíleli více či méně "ušlechtilí a rozvášnění idealisté" : iniciativa Vraťte nám stát, Nadační fond

proti korupci, Rekonstrukce státu, Trasparency International,

Holešovská výzva. Nevěřím, že by si to opravdu takhle představovali. Pouze chtěli, aby vše šlo podle jejich představ a když to nešlo, tak ať je ještě hůře.

M. Prokop 27.1.2014 15:01

Re: Nekolik uhlu pohledu: 1) Primo voleny prezident - nami ...

To výstižně popisuje dnešní Viditelný Macek:

"Nemohu se zbavit dojmu, že většina lidí dnes zastává následující názor: Vše, co se mi nelíbí by mělo být zakázané. Vše, co se mi líbí patří mezi základní lidská práva a ostatní by mi to měli hradit."