16.4.2021 | Svátek má Irena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
prouky 5.2.2008 7:13

Re: 2 autor

P. S.

Škoda, že se nevyjádřil autor.

prouky 5.2.2008 6:54

Re: Re: 2 autor

Nesouhlasím, ale beru na vědomí. Prezident i podle ústavy může být stíhán, třeba za vlastizradu. Takže není tak zcela imunní. A i kdybych přistoupil na Vaši argumentaci, tak právě pokora a dobrý příklad pro ostatní by měly být jeho dostatečným motivem pro respektování rozsudku. Zpochybňuje celý náš soudní systém nejen před národem, ale před celým světem.

A co s tím senátem? Ústava už není nějaký rozsudek. Ústava má být železobeton!

kamil 4.2.2008 22:01

pane kadleci-vy modří ptáci jste dáreček pro nás všechny-dobře nám tak-chtšli jsme vás-tak si nemůžeme stěžovat-přesto si myslím,že jste naše zhouba--tak,tak dobře nám tak

Ludva 4.2.2008 16:51

Re: 2 autor

V ústavě je něco jako : prezident není z výkonu své funkce odpovědný, nelze ho trestně stíhat. Řekl bych, že by asi neměl podléhat rozhodnutím jakéhokoliv našeho soudu. Přece je hlavou státu a nemusí se řídit nikým, kromě ústavy. A když soudce jmenuje nebo nejmenuje, tak je to čistě jeho věc. Souhlasím, že Langera nejmenoval, cpát se do takové funkce soudem s prezidentem je vrchol arogance a absence pokory, která má k tomuto povolání patřit.

Ludva 4.2.2008 16:18

Re: Re: Sobotka udělal dobře

Myslíte že  v ústavě je něco jako : bezplatná zdravotní péče, ale za podmínek, že zákon stanoví výši poplatků. To by byl teda pěkný Kocourkov. Mě nejde o poplatky, zvláště když měsíčně platím několik tisíc za pojištění, jde mi o tu ústavu - ať ji změní anebo ať nevybírají poplatky - mohou si přece zvýšit pojištění. A ty vaše zlaté korunky ? Jasně přece jde o to: stanovit rozsah bezplatné péče, to ostatní je placený nadstandart. A zlato byl nadstandart vždy, klapačky jste dostal zadarmo.

prouky 4.2.2008 15:40

2 autor

Pane, souhlasím s Vámi, co se Sobotky týká. Jsem taky pro, aby se jelo podle platných zákonů, i když se nám nelíbí. Správnou cestou je usilování o jejich změnu, nikoli jejich porušování. Slouží to nepochybně k narovnávání společnosti, ale ne v poslední řadě i ekonomickému rozvoji a jistotě investorů.

Jak v tom případě hledíte na předsedu vlády, resp. významnou vládní stranu, které se nelíbí ustanovení ÚSTAVY (ne nějakého podružného zákona) a tudíž 6 let blokuje ustanovení senátu! Ne že se snaží o změnu ústavy, prostě ji nedodržuje.

A jak hledíte na nejvyššího ústavního činitele, který má v ruce pravoplatný rozsudek, že je buď povinen jmenovat jistého Langra soudcem nebo zdůvodnit, proč ho nejmenuje. A on se na ten rozsudek s odpuštěním vy.....?

Děkuji předem za odpověď.

Jara 4.2.2008 15:31

STEMU věří už jenom Paroubek

A Jan Hartl by byl blbý, kdyby vyzkoumal něco jiného, než že Švejnar je nejlepší, ČSSD vede o 20% a Paroubek je oblíben u 90% populace( zkoumáno u Davida v léčebně).- Takhle má Hartl z průzkůmů od Paroubka jistý příjem, četnost průzkůmů tak 10 krát do týdne.

Jara 4.2.2008 15:28

Re: Krásný příklad demagogie a populismu

Prý je čestně vrátí Krejčířovi, ale až přijede do Česka.

www racek 4.2.2008 14:57

Re: Re: Sobotka je krajně trapný

no, sobotka je něco jako topolánek ... falešný a prázdný.

Harry 4.2.2008 13:33

Re: Sobotka udělal dobře

No myslim ze tam v ustave je neco jako..... "bezplatnou zdravotni peci, za podminek danych zakonem". Cili ponekud jiny vyklad. I za tech nadhernych casu budovani komunismu nebylo u doktora tak uplne vsechno zcela zdarma, napr. za recept se platila 1 Kc a pokud jste chtel brejle trosku mene ohavne nezli "na pokladnu" tak jste musel doplacet. Zlata korunka na zoubek tez byla zdarma? No a pokud jste nechteli na tu korunku cekat rok tak holt do kapsicky pani doktorky putovala prislusna obalcica.... vzpominate?

emersonskej 4.2.2008 13:18

Re: Sobotka udělal dobře

No je vidět, že jste opravdu odborník...;-D

emersonskej 4.2.2008 13:17

Re: Další ,oslavující Klause........

Totéž se dá říct o novinkách - jenže v obráceném gardu...;-P

emersonskej 4.2.2008 13:16

Re: Okamžiky uplynulého týdne

Ale pozor - před použitím pořádně zmuchlat a tím zvláčnit - aby nedošlo k oděrkům...;-D

emersonskej 4.2.2008 13:13

Re: Sobotka je krajně trapný

Souhlas - a to jsem ... řekněme s výhradami volič ODS. S těma kojencema a lidma v komatu je to fakt trochu přitažený za vlasy. Mimochodem kašpárek Sobotka je opravdu JENOM populista. Když si vzpomenu na jeho trapný škleb a pokyvování hlavičkou při onom slavném puchejřově povolebním projevu, zvedá se mi kufr ještě dnes...;-€

ri 4.2.2008 12:34

Re: Další ,oslavující Klause........

 Přece  NP nebude chválit slabého, problematického Švejnara.

koli 4.2.2008 11:37

Re: Sobotka udělal dobře

Ludva má pravdu a autor článku je khokhot

Šelma 4.2.2008 11:13

Sobotka je krajně trapný

Jsem sice příznivec ČSSD ale ne nekritický. Sobotka je trapný populista. Lehce se mu machruje. Mnohonásobně navýšenou částku za zprávní příp. i soudní řízení přece lehce zaplatí. To jako že ho mají ostatní napodobovat? Taky jim zaplatí mnohonásobné navýšení 30 Kč? Je to krajně nechutné gesto.

A mimochodem, nejsem úplně proti všem poplatkům. Kojenci a lidé v komatu by ale neměli platit nic. A taky chronicky choří či děti. Vadí mi zkrátka ta sociální necitlivost té reformy. Je vidět že ji dělali dřevorubci na čele s hlavním hulvátem.

Magor Milda 4.2.2008 10:37

Krásný příklad demagogie a populismu

Pan Sobotka si určitě s těmi 30 korunami nepomohl, v ČSSD jsou částky pod 30 milionů prkotina. Pokud jde o vracení, očekávám, že pan Gross řádně vysvětlí odkud ty peníze má, za co a pak je vrátí do státní pokladny.

Harazim Kejhák, filantrop 4.2.2008 10:34

Re: Re: Okamžiky uplynulého týdne

a jako státní zaměstnanec neopomeňte šetřit! Na každé státní toaletě by měl viset nápis: Šetříme naše lesy, každý list papíru používáme na obou stranách!

Vocílka 4.2.2008 9:42

Re: Okamžiky uplynulého týdne

To vašim hemeroidům neudělá dobře!

Ludva 4.2.2008 8:28

Sobotka udělal dobře

Především vláda a poslanci by měli vědět, co je napsáno v ústavě. Když je tam slovo bezplatná zdravotní péče, tak pouze arogantní ignorant to může pominout. Doufám, že to ústavní soud smete a že se poplatky budou vracet. Ještě maličkost k poznámce o přihláškách na střední školu. Někdo si myslí, že systém jedné přihlášky žáky omezuje. Je to ovšem přesně naopak, při možnosti více přihlášek se řada dobrých žáků dostane na více škol a ty místa budou držet až do září. Klidně mohou na více školách závazně podepsat, že nastoupí jen u nich. A ti slabší budou na podzim pátrat po volných místech. Co vypadá demokraticky, je ve skutečnosti nesmysl, protože nyní se žáci v dalších kolech bez problémů dostanou všichni na školu, jelikož nabídka převyšuje poptávku. Systém více přihlášek přinese jen 3x více papírů a mnohem více nervů, jak školám, tak žákům.

fox 4.2.2008 8:14

Okamžiky uplynulého týdne

Už se těším,jak bude kandidovat Drath.Jeho volební lístek použiju na hygienu a pak pošlu do lihového domu.Totéž co s Paroukem.

norbert clai 4.2.2008 6:21

Další ,oslavující Klause........

NP se snaží a snaží a snaží ...........:-/