25.5.2022 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
krab 6.2.2008 0:13

Jelinku, jakej STALEJ clen Rady bezpecnosti???

to snad nemyslite vazne, ze kvuli Klausovi se vedle USA, UK, Francie, Ruska a Ciny nestala dalsim stalym clenem RB OSN Ceska republika??

Klasickej socanskej nedouk

k 5.2.2008 19:06

mimorádně souhlasím

Ekonom jaako ekonom, všechny, co jsem poznal, kradli a okrádali. Švejnar je menší zlo, a je skromnější.

Starý J. 5.2.2008 16:59

Už první odstavec předurčil,

jaký bude výsledek Jelenových úvah. Samozřejmě nejsou stejní a rozhodně podle Jelena Klaus lepší není a nemůže být. Klaus nepíská a nemíní pískat Paroubkovu píseň, kdežto už nyní nemá Švejnar názor svůj, ale Paroubkův!

A ještě maličkost! nevím, jak může Klaus ovlivnit složení Ústavního soudu, když každého navrhovaného mu Senát vrátil a neprošel nikdo, koho chtěl Klaus. Výsledek určovali senátoři!

kurbet 5.2.2008 18:47

Re: Už první odstavec předurčil,

Jak jsi Starý,tak jsi blbej.

PetrK 5.2.2008 15:19

Opět promluvil řetízek místo telete.

;-O;-O;-O

jk 5.2.2008 17:05

Re: Opět promluvil řetízek místo telete.

ale   notak p. Livie.

Pava 5.2.2008 14:18

Ti muži nejsou stejní

Klaus je velmi subjektivní. Musí stále něco předstírat a kličkovat. Své role vůbec nedorostl. Švejnar obstál v objektivním světě, není důvod si myslet, že by neobstál u nás. Naopak přináší to, co nám občas chybí. Úroveň.

Malý Aston 5.2.2008 14:34

Re: Ti muži nejsou stejní

Především Vám chybí. Ale nebojte Váš Světlonoš pan Švejnar jistě bude zvolen neboť jen on nás všechny zachrání.Bez Švejnara zahyneme,bez Švejnara se nedostanou k moci komouši,ti co tady vládli od roku 1948 do roku 1989 a poslední 4 roky. Máte pravdu,když jít zase pod rudou vlajkou za lepší zítřky bez Švejnara se neobejdeme.Tak lid oslavoval generála Svobodu že nás zachrání,tak lid oslavoval Husáka že nás zachrání a lid čekal dalších 15 let na Havla,který nás také nezachránil. Ale Švejnar ano, ten nás zachrání.:-D

hama 5.2.2008 18:57

Re: Re: Ti muži nejsou stejní

ta nezapřeš bura  ODS

PS 5.2.2008 20:50

Re: Re: Ti muži nejsou stejní

Čistá hysterie a rozšiřování paniky. Tohle se nedá jinak nazvat.

čtenář 5.2.2008 16:03

Re: Ti muži nejsou stejní

Švejnar dává velkou naději, že jako Paroubkovo pimprle obstojí výborně. Když bude potřebovat vědět, co je na prezidentské vlajce, Paroubek ho rád poučí. V tom se mu Klaus vůbec nemůže rovnat.

vlasta 5.2.2008 16:21

Re: Pojem "úroveň" sám o sobě neříká nic.

Úroveň může být i ničemná.

ginANDtonix 5.2.2008 16:47

Re: Ti muži nejsou stejní

Schopnost obstat v politice nelze predjimat uspechem v akademicke sfere. To je stejne jako si myslet, ze genialni konstrukter leteckych motoru bude i vybornym pilotem. Nebo, ze uspesny historik bude dobrym armadnim generalem.

Klaus hure ci lepe bojoval na poli, pro ktere je ted volen. Od zacatku sve kariery az do konce. Svejnar ze stejneho boje utekl.

Vsimnete si, ze to nevylucuje, ze Svejnar nebude lepsim prezidentem. Ale skutecne sance aby to tak opravdu bylo jsou velmi mizive.

pavlik 5.2.2008 23:15

Re: Re: Ti muži nejsou stejní

Prezident není úplně obyčejný politik, jinou roli má dejme tomu předseda vlády, jinou senátor, jinou řadový poslanec. Prezident by měl mít nadhled, schopnost reprezentovat, měl by být diplomatický, měl by být schopen skutečně komunikovat .

Připadá mi, že toto vše by mohl splňovat Jan Švejnar lépe než Václav Klaus a že akademické prostředí vůbec není špatným základem.

Tino 5.2.2008 13:37

Ech Jelínku!

 To co nám tady prezentujete, jako nutnost při výkonu prezidentské funkce, to je jakýsi panák automaticky vykonávající ústavní povinnosti bez vlastního názoru a vlivu. To skutečně může dělat kdokoliv. Jen ty prachy se mi zdají v tom případě moc vysoké. Naco takovému panáku peníze a hlavně za co?

 Vůbec nevidím důvod, proč by měl prezident jmenovat automaticky předsedu vlády podle pořadí úspěšnosti ve volbách. Chcete prostě osekat pravomoci prezidenta, protože se vám to teď hodí. Vy vůbec chcete vždy jen to co se hodí vám! Tedy vaší partě. Odmítám vás nazvat levicí, protože ač dělník, za vašeho vládnutí takzvané levice jsem doznal jen újmu na svých právech a z nadprůměrně vydělávajícího jsem se dostal pod průměr, protože nejsem státní zaměstnanec ani mraveneček z gigantické firmy se silnými odborovými bosy.

 Účelovost prosazení antiklause na prezidenta je pobuřující. Vám nejde o sesazení zrovna toho Klause, vám totiž jde pouze o příští hlasy ve volbách do sněmovny. Což je pochopitelně normální, ale co je mimo, to je pomlouvačná kampaň vůči Klausovi. Vy víte, že neuspějete počtem hlasů senátu a sněmovny, ale je to parádní příležitost, jak kydat hnůj na Klause. Prostí lidi budou zhnusení Švejnarovou porážkou a tak vám budou zobat z ruky při parlamentních volbách. Tedy máte aspoň takovou představu. Zapomínáte přitom na KSČM, která v takovém případě vydělá na hlasech nejvíc a z vašeho!

 DOKÁZALI JSTE POTOPIT KANDIDATURU SVÉHO GURU - ZEMANA, DOKÁŽETE POTOPIT I SOCIÁLNÍ DEMOKRACII!!!

PROKOP BUBEN 5.2.2008 13:46

Re: Ech Jelínku!

Prozatím ovšem teče mnohem více bahna do galoší naší slovutné pseudopravici v zastoupení Klausostrany......

Malý Aston 5.2.2008 14:39

Re: Re: Ech Jelínku!

No nevím,ale na pokraji zhroucení je především Paroubek ze svých poslanců a Rath pořád vymýšlí jak je kontrolovat.Paroubek prohraje o tom není žádných pochybností.A že to ještě nechápe pan Švejnar? Nevadí,své náklady si nechá proplatit Bursíkem a odjede si domů do USA.:-D

Schumacher 5.2.2008 12:48

Pak mám nápad. Zvolit oba a ve funkci by se mohli střídat.

Lichý, sudý.....;-D

Pavel 5.2.2008 15:19

Re: Pak mám nápad. Zvolit oba a ve funkci by se mohli střídat.

Ale "Šumi", to myslíš jako gumy "suchý - mokrý" - F1 8-o;-D;-D;-D;-D

lada_sf 5.2.2008 11:59

Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

Jen jestli pan autor nechodí po světě napůl poslepu, maje na pravém oku klapku. Asi proto vše vidí jen jednostranně. Zajímavé je, že si kupodivu vůbec nevšimnul kolik kandidát levice Švejnar udělal během své kampaně názorových veletočů. ;-P  

karel-smíchov@seznam.cz 5.2.2008 12:21

Re: Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

autor  Lada   jen připomínku :  p.V.K. prohlašuje ,že neradí vládě !!!  V pondělí v televizi  nenápadně navrhl předsedovi vlády  kdo by byl výborným ministrem školstvím  samozřejmě bez protekce    V.K.ml.  !;-P        Protože zelení nejsou poslušní !!!  Nyní má p.předseda vlády

příležitost  naklonit  Hrad !!!!!>-

H.K. 5.2.2008 12:53

Re: Re: Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

Vaše fantazírování je úchvatné. Rozhovor jsem pečlivě sledoval a přání V,K. staršího, aby byl jeho syn ministrem, jsem neslyšel. Na přímou otázku dal přímou odpověď. Řekl, že by byl dobrý ministr, ale má dost práce jako ředitel školy. Nevím,  proč zkreslujete rozhovor. 

Vasekpasek 5.2.2008 12:58

Re: Re: Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

Jestli si dobře vzpomínám, tak mu to ten redaktor vyloženě podstrčil, pan prezident o tom sám mluvit rozhodně nezačal

PROKOP BUBEN 5.2.2008 14:22

Re: Re: Re: Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

no, podstrčil, nepodstrčil, pravdou, je že Klaus se svým samolibým šklebem prohlásil, že by jeho syn byl GENIÁLNÍM ministrem o čemž je přesvědčen.....Doslova to nebude, ovšem není problém si přesné znění zjistit....

H.K. 5.2.2008 18:09

Re: Re: Re: Re: Pan autor, tedy jako vždy, nic moc..

Můžete si to poslechnout znovu Vy. Já jsem to slyšel velmi dobře. Různí křiváci si všechno převykládají jak jim to pasuje.

Jířa 5.2.2008 11:19

Zástupný mýtus dvou pravičáků je jen zástupný problém.

Nejdříve jsme měli prezidenta, kterého nám záviděli a prošlo mu téměř vše. Nyní máme prezidenta pro ostudu a bez práva na vlastní názor a chceme prezidenta, který se u nás neomočil ve špíně. Ale on si ten šůsek již potřísnil. Buď bude prezidentem nebo se vrací do svobodného světa. A je po ideálech. Shánění kandidáta stylem vše je dobré jen ne Klaus vede ke zesměšnění volby jako takové a lituji každého kdo se do ní nechá zavléct. Problém není v nedostatku možných kandidátů, ale ve způsobu jejich nominací a prezentací stranickými sekretariáty. Představy o nadstranickosti prezidenta(to nebyl ani prezident Havel) nominovaného jakoukoliv stranou jsou směšné . Bojme se křišťálově čistých lidí.

balance 5.2.2008 11:56

Re: Zástupný mýtus dvou pravičáků je jen zástupný problém.

Jířa na hrad!! Jířa na hrad!! Jířa na hrad!!>-

Jířa 5.2.2008 20:12

Re: Re: Zástupný mýtus dvou pravičáků je jen zástupný problém.

Tak já to beru. Jen abych nezklamal.

lada_sf 5.2.2008 12:59

Re: Zástupný mýtus dvou pravičáků je jen zástupný problém.

Veškeré iluse o našem "mediálně vyrobeném "  protikandidátoví  jsem ztratil po přečtění rozhovoru na idnes s papá ze Švýcar. Jen pro jedince se silným žaludkem. :-D

ginANDtonix 5.2.2008 16:52

Re: Re: Zástupný mýtus dvou pravičáků je jen zástupný problém.

R^;-)