1.6.2023 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: Vzpamatuj se, ODS!

Trpělivost nás pravicových voličů, kteří dlouhodobě dáváme hlas ODS jako „(nej)menšímu zlu“, je obdivuhodná. Zkousnuli jsme během let už leccos, kolikrát jsme se zaklínali, že už nikdy víc, a přece jsme nakonec vždycky znovu zatnuli zuby a hodili jim to tam.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 13.3.2018 23:59

Měli by kopnout Fialu

a zvolit si realističtějšího předsedu co nebude především prosazovat vlastní ego. Ale co chtěli, mají.

Z. Rychlý 13.3.2018 22:11

Jsem si jist, že většina kritických

rádoby poraděnků by stejně hlas ODS nedala NIKDY.

L. Písařík 14.3.2018 0:00

Re: Jsem si jist, že většina kritických

Máš pravdu, za Fialy ani omylem.

J. Jurax 13.3.2018 20:35

No jo,

k těm pěti bodům bych přidal šestý - odstraňte Fialu z postu šéfa strany a dosaďte tam rétora s charismatem a s viděním světa podle těch zmíněných pěti bodů. Profesor Fiala při vší úctě k němu se jeví být hlavně profesorem, ne šéfem a vůdcem.

A pak se ODS zase stane volitelnou stranou. A doufám, že to ODS stihne do příštích voleb.

Mimoto - příkrý odsudek komunismu je samozřejmým atributem pravicové strany, nicméně sám o sobě z politického subjektu pravicovou stranu nedělá.

M. Prokop 13.3.2018 21:57

Re: No jo,

Bral bych. Ale, Vy o někom takovém víte? Churchill ani Klaus se nelíhne každý týden. Natož Thatcherka.

J. Jurax 13.3.2018 23:10

Re: No jo,

Nevím. Nemůžu vědět všechno ... :-)

A. Nový 13.3.2018 23:49

Re: No jo,

Mám podobný názor.

L. Písařík 14.3.2018 0:01

Re: No jo,

Snad nechcete Fialu srovnávat s Chuchilem?

L. Písařík 14.3.2018 0:01

Re: No jo,

oprava .... s Churchilem.

J. Karlík 13.3.2018 18:22

Uvědomit si chyby

a začít pracovat na nápravě. Pro pána Jána, jenom to ne! Zůstaňte pěkně sedět na zadku a neotravujte! Už jste toho podělali dost. Obroda ODS je možná stejně jako obroda EU.

J. Vlček 13.3.2018 17:19

Pane Břicháčku,...

...díky za výborně sepsaný článek.

Bude-li se ODS ještě nějakou dobu ukájet slušností svého nemastněho neslaného předsedy, zabývat se nejrůznějšími podružnými tématy, budovat jakési demokratické bloky s kdejakými pidistranami proklouznuvšími jakýmsi nedopatřením do parlamentu, čeká ji skvělá perspektiva nikoho nezajímající pidistrany z okraje zájmu voličů, ovšem s podtitulem v názvu strany "slušná". Členům této bývalé nejsilnější strany zbydou nakonec slzy pro pláč ze své vlastní neschopnosti, a to vše ke škodě pro nás pro všechny.

P. Urban 13.3.2018 17:10

Autorův omyl

Český politický fundament je v Evropě atypický tím, že postrádá autenticky konzervativní složku. Tu najdeme jen v některých moravských regionech. Hlavní pravicovou ideologií je zde pravicový liberalismus, ne konzervatismus.

Pravicový liberalismus nestojí na anti-západních hodnotách, jak je definuje pan Břicháček. Ale problémy s těmi hodnotami většinou nemá. ODS byla vždy stranou pravicově liberální, byť jistý příklon ke konzervatismu v posledních letech pozorovat lze.

Pokud se hodnoty, kterých se pan Břicháček zastává, mohou skutečně stát politicky významnými, pak v českém kontextu nepůjde o konzervatismus, ale revoluci. V tom případě je ovšem logické jit spíše ke kováři Okamurovi než k případným kováříčkům ODS.

Při vší úctě k inteligenci a přehledu pana Břicháčka nutno konstatovat, že si v případě ODS spletl adresu.

J. Kyselková 13.3.2018 16:26

Hodně kritiky a "hezké" rady.

Mně pasuje pojem "slušní lidé" na odesáky.

Babiš si napalmem vyčistil politickou scénu. Hlavičky vystrkují rychlokvašky piráti.

ODS zkoumá zaminovaný terén. Držím palce !

O. Mayer 13.3.2018 16:21

mohlo by se to jmenovat Manifest oportunisty...

.... a zakončit třeba ve stylu "Soudruzi Odésáci, připojte se konečně tak jako mi to jednotného šiku Putincionáli a za konečné vítezství oligarchismu. Event by bylo možno zakončit také nějakou negativní motivací, typu: "A pokud to brzy neuděláte, nasadíme vám do bytu buzíka, genderovou feministku, multikulturalistu, NGOistu, oteplovače, eurohujera, sluníčkáře nebo nedejbože pražskýho intelektuálního kavárníka. Ostatně, nemalá část voličů ODS odešla asi právě proto, že už na té cestě, kam je autor posílá, odešla poměrně velký kus....

P. Selinger 13.3.2018 15:58

Hlavně tříštěte hlasy pravice,

nadávejte na tu z prvacových nejsilnější a hlasy dávejte trpaslíkům nebo Agrofertu. A pak se divte !

P. Papež 13.3.2018 15:21

Jestli takoví , jako je autor, budou volit ODS, tak to je opravdu konec. Vyčítat strane , že byla na straně Drahose a že výsledek prezidentských voleb byl předem jasný, může napsat jen pitomec. Právě takovi "odbornici" na všechno dokáži udelat poradnou devastaci na politicke scéně, velmi často i na zakázku.

J. Jurax 13.3.2018 20:40

Re:

No, po mém soudu vyčítat ODS, že byla na straně Drahoše lze. Ono by jí bylo lze vyčítat, kdyby byla na straně kteréhokoliv z kandidátů druhého kola prezidentské volby - v tom je ten problém ... ty volby byly jako již tradičně u nás ve volbách volbou menšího zla ...

A. Nový 13.3.2018 15:04

Kua, tady je odborníků - politologů :-))

Nejlepší ze všech je odbornice na politiku, domovnice z čubistánu, jistá Varadinková.

P. Klíma 13.3.2018 15:01

Jsem tradiční pravicový volič. Ale dát hlas ODS? Nikdy.

J. Jurax 13.3.2018 20:43

Re: Jsem tradiční pravicový volič. Ale dát hlas ODS? Nikdy.

Budiž.

Ale pak nemáte co volit, leda marginální vcelku neznámé slabé straničky nemající nejmenší naději dostat se do sněmovny.

A. Alda 13.3.2018 14:59

ODS za tak podrobný rozbor už vůbec nestojí.

Mrtvá parta na hřbitově.

M. Krátký 13.3.2018 14:48

Nastane-li skutečné jední s Andrejem

tak by pan Profesor Fiala měl na to jednání přijít s Klausem juniorem aby získal křeslo ministra školství - jinak to zase bude řídit ňáká Nána s důrazem na inkluzi a pod sociální inženýrství a další kraviny. Někde se začít musí - byl jsem prvních asi deset-dvanáct let voličem ODS ale pak se to hroutilo až do této chvíle. Hezký den přátelé. K obědu jsem měl tři ks topinky s česnekem na kachním sádle - super ( ten pták je sice dutej, ale celkem vážil 3,8 kg a byl nádhernej - pekl jsem ho 4,5 hod na 150C a pak 20 minut na 180C odklopenýho )

L. Severa 13.3.2018 14:39

Většina diskutujících

s článkem zřejmě souhlasí. Zajímalo by mne zda jsou to také příznivci ODS. Autor článku víceméně nabádá ke spojenectví s Babišem se zdůvodněním, že je třeba čelit většímu zlu. Něco, jako když byl Churchill ochoten spojit se třeba s ďáblem proti nacistům. Jenže mnozí voliči ODS mají proti Babišovi(někteří i proti Zemanovi) takovou aversi, že by takové gesto neunesli. Je otázkou zda by ztráty voličů pro tuto stranu nebyly větší. Soc.dem ani Lidovci si koalicí s ANO moc nepomohli. Je také otázkou zda Babiš splní naděje, které v něj autor vkládá.

P. Portwyn 13.3.2018 14:13

Náhodou to není špatné,

i když se samozřejmě dá s některými závěry polemizovat. Celkově ale poměrně přesně vystihuje smutek části voličů či ex-voličů ODS, nespokojených s tím, jak se strana přibližuje havlovské TOPce.

Mimochodem ta "dekadence" mne docela pobavila - slovník jak z nějaké totalitní brožurky, a ještě k tomu nesmysl, pokrokáři jsou všechno možné, ale dekadentní fakt nejsou.

Ovšem to jen na okraj :o)

J. Schwarz 13.3.2018 17:21

Re: Náhodou to není špatné,

To všechny ty "Gay pride", volba pohlaví, homo-manželství a podobné kraviny nejsou dekadentní? Co potom dekadentní je?

P. Portwyn 14.3.2018 7:41

Re: Náhodou to není špatné,

Viz moje poznámka k dekadenci jako "kultuře zmaru".

J. Ráž 13.3.2018 18:15

Re: Náhodou to není špatné,

Vzhledem k tomu, že název dekadence se prvně spojoval s obdobím úpadku a rozpadu Římské říše, je označení skupin lidí podílejících se na pokračujícím úpadku a rozpadu Evropské společnosti, což liberální "pokrokáři" zcela jistě jsou, tak označit tyto skupiny příznivců ideologie New Left jako dekadentní, je na místě.

PS. Nechápu Vaši spojnici mezi označením "dekadentní" a totalitní brožurky.

J. Jurax 13.3.2018 20:49

Re: Náhodou to není špatné,

No, ono slovo dekadentní bylo v takových totalitních brožurkách častým označením nekomunistických a nelevicových a tedy špatně smýšlejících intelektuálů a vzdělanců. Ba někdy i levicových, leč taky špatně smýšlejících.

P. Portwyn 14.3.2018 7:37

Re: Náhodou to není špatné,

Komunisti (a také nacisti) rádi označovali západní kulturu jako "dekadentní".

Jde o to, že k dekadenci patří pesimismus, pocit marnosti, nudy. Dekadenti sami sebe vidí jako upadající. Progresivisté rozhodně nebudí dojem, že by sami sebe viděli jako marné, upadlé a pesimistické - právě naopak. Kráčejí optimisticky k zářné budoucnosti unisex kávového unijního Evropana, v ruce pochodeň revolucionářů a na rtech Ódu na radost.

To, co je na nich nebezpečné, je právě to "nerozborné" přesvědčení, že oni jsou avantgardou pokroku a kdo je jiného názoru, musí být smeten.

P. Portwyn 14.3.2018 7:47

Re: Náhodou to není špatné,

Jen pro zajímavost - když gůglíte větu "kapitalismus je dekadentní", vyběhne spousta odkazů. Na prvním místě je Ahmadínežád :o)