26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

POLITIKA: Volby 2010

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vašíček 4.6.2010 18:28

slova, slovaq

 Co se tyka tvrzeni, ze v nizsich vrstvach chybi ochota se vzdelavat, tak moje maminka byla uklizecka, a s kolegou, jehoz matka byla rovnez uklizecka, jsme patrili k vynikajicim studentum, nejuspesnejsi nejsou absloventi tech nejdrazsich soukromych skol, ale prave lide z nizsich a strednich vrstev, kteri maji motivaci neceho dosahnout, je

priznacne, ze modroptacnici, kteri se hlasi verbalne k prosazovani svobody obcanu a svobody projevu by chteli urcovat, jestli nekdo muze neco zverejnit nebo ne, jestli muze projevit svuj nazor nebo ne, to delali komuniste a ostatne clenum ODS se na zapade rika pravicovi komuniste

Za socialismu komuniste kazdeho, kdo projevi jiný nazor, nalepkovali jako samozvance a ztroskotance. Stejni lide, kteri vymenili cervenou knizku za modreho ptaka ted smahem nalepkuji kazdeho jako komunistu a ultralevicaka atd.

Co se tyka toho, kdo prohral a kdo vyhral,  tak nejvic hlasu ztratila ODS a at se divam, jak se divam, tak CSSD vyhrala

J. Anděl 1.6.2010 10:04

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Souhlasím, že se děje Vámi popisované v druhém odstavci. Nevidím to ale jako "problém".

Každá doba má svůj mainstream. Sametová událost mě zastihla v počátcích puberty. Měl jsem dojem, že teď tedy všechny ty věci, které jsme nesměli, smíme. A v jistém smyslu je to pravda. Dostal jsem se k nepřebernému množství materiálů, které byly zakázány. Duchovní literatuře, zakázaným písničkám, pornografii, různým (i šíleným) politickým názorům, vše halabala najednou. A to ještě nebyl internet, resp. byl v plenkách. Teď lze všechno zmíněné nabírat vidlemi a vozit po kamionech a nikdo vám v tom nebrání.

V tom je ten "výrazný" rozdíl.

Ovšem chcete-li dosáhnout společenského úspěchu, musíte tak či onak buď jít s proudem, nebo ten proud vytvořit. Obecně se nám zdá dosažitelnější s ním jít - a v tom cítíme i ta omezení. Tedy - zase je tu spousta věcí, které "musíme" a které "nesmíme". Hlavní proud je vždycky despotický. Ať je to etiketa na královském dvoře, ať je to protestantská morálka v historii Ameriky, ať je to vlastenecký postoj v USA době války ve Vietnamu, boj s reakcionářskými živly tady u nás, nebo kult těla, zelených cereálií a Evropy dnes - všechno jsou despotické proudy.

Vůči nim si vždycky v historii šlo získat nezávislost jen osobním osvobozením se od lákadel, která tento hlavní proud nabízí. Tak získali svou moc (samozřejmě s různou úspěšností podle jejich vyspělosti) hippies, disidenti, Budha... Svoboda pro jednotlivce spočívá vždy v jeho postoji a nezávislosti a je dnes určitě dosažitelná (myslím, že je dosažitelná ve všech dobách, v koncentračním táboře to ale muselo být výrazně těžší než dnes). A jestli o ní většina lidí zvlášť nestojí? Každý máme svou možnost volby.

P. Vandas 31.5.2010 23:27

Re: Přemluv bábu !

Však já též. A s tím mladíkem,nebuďte takový optimista.

M. Vondráček 31.5.2010 18:42

myslím, že prohráli obyčejní lidé ...

Myslíte, opravdu myslíte, že jste schpen myslet ?? Z textu mi spíše vyplývá, že jste schopen opakovat fráze vydané Lidovým domem :-))

K. Podroužková 31.5.2010 18:12

Prohrál jste!

J. Novák 31.5.2010 17:03

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Že číst mezi řádky bylo, je a bude obtížné vždy, za jakéhokoliv režimu, je pravda a problém to být nemusí.

Problémem je masivní propaganda a soustředěná součinnost všech hlavních médií v zájmu vybraných politických názorů, která reálně svobodu slova a tím i úroveň demokracie u nás omezuje.

Potože k některým klíčovým informacím se člověk dopídí jedině s příliš velkým úsilím a takto "snaživých" voličů jistě není mnoho.

Ale nebojte se, i já si myslím, že "tady máme větší svobodu slova než před dvaceti lety", jen si zrovna v tomto volebním roce nemyslím, že "výrazně".

J. Novák 31.5.2010 16:41

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Jedna věc je, jestli se vám něco zdá a druhá jestli to tak je.

S panem Císařem sice nesouhlasím a někdy se sodobnými názory pokouším argumentačně vypořádat, ale neupírám mu právo na jejich vyjádření.

Nemůžete dokázat opak.

J. Novák 31.5.2010 16:30

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Evidentně ani netušíte jak nebetyčný je rozdíl mezi sociální demokracií a bolševismem.

P. Kolář 31.5.2010 16:13

Čest vaší práci, soudruhu,

ale nechte aspoň těch paroubkovských plků.

M. Vondráček 31.5.2010 15:35

milý autore - cituji z Vašeho

"Realita je bohužel taková, že značná část voličů není schopná kriticky posoudit marketingová tvrzení politiků. Např. někteří voliči, hlavně voličky, se rozhodují podle toho, jak by se budoucí prezident vyjímal na poštovní známce, jakou má kravatu atd. "

Také jsem si to myslel, ale po tom jak voliči vyběhli s Paroubkem, se jim upřímě omlouvám.

L. Kubeš 31.5.2010 14:33

Už dost těch komunistických keců

Naštěstí se ve volbách nedostali k veslu lidé podobní autorovi článku, aby nás zase vedli ke "šťastným zítřkům", které by nám při své příslovečné drzosti jistě zase nabízeli.

J. Štrobl 31.5.2010 13:09

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Ale ať si každý vajadřuje názory jaké chce, ale nesmí se divit, že k nim ostatní zaujmou svoje stanovisko. A to se mi zdá, že nám chcete upřít.

V. Kain 31.5.2010 13:02

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Samozřejmě,že by to byli právě socialisté kteří by tady s Paroubkem v čele zavedli takovou cenzuru,že bychom se nestačili divit.A pokud je o ten článek,tak to je typická bolševická slátanina.Autorovi se musí velice stýskat po časech před rokem 89.

J. Anděl 31.5.2010 13:00

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

No, klídek, ne?

Článek myslím je neobvykle mimo. Zakázaný by být neměl nikdy a nijak. Máme tady výrazně větší svobodu slova než  před dvaceti lety. Číst mezi řádky hlavního proudu bylo, je a bude obtížné vždy, za jakéhokoliv režimu.

J. Novák 31.5.2010 12:12

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Děkuji, nejspíš jsem tedy zcela nesprávně pochopil větu: "Po oficiáním a právním odmítnutí Dělnické strany snad dojde někdy i na zastánce takových názorů jako je autor hrozného článku". Pravděpodobně tím tedy pan Císař naopak potvrdil, že autor má plné právo vyjádřit názor.

Vaši zmínku o "pochopitelném" rozhořčení, samozřejmě chápu taky jako váš subjektivní názor, na který máte právo.

A ještě poslední noticka: to poslední, co rozhoduje o tom, který názor smí nebo nesmí být vyjádřen, je to zda je dostatečně in. Notabene podle vás nebo pana Císaře.

T. Kočí 31.5.2010 11:54

Re: Pojďte si pro něj !

Vtipné!

T. Kočí 31.5.2010 11:53

Re: Správná bolševická drzost a ignorance

Máte pravdu.Sobotka pokračuje tam,kde Paroubek zaplaťbůh skončil.Bude to dlouhá cesta k rehabilitaci levice.Zeman se stáhl do nory a jiné inteligenty nalevo nevidět.....

T. Kočí 31.5.2010 11:49

Re: Dělit lidi na obyčejné a neobyčejné je zrůdnost.

Jo,já taky.

J. Štrobl 31.5.2010 11:46

Re: Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Ale, ale. Pan Císař nikomu právo na svobodu projevu neupírá - to dělají jen socani, viz studentské volby. Dává jen průchod svému docela pochopitelnému rozhořčení.

J. Novák 31.5.2010 11:26

Re: Kajan

No, pokud prohrají jen blbci, tak se budu (tak trochu) snad radovat s vámi.

Jsem ale bohužel pesimista.

To, co totiž očekávám spíš, jsou úžasné kšefty v podobě několika monstrózních privatizací tradičně veřejných služeb, tzn. zejména zdravotnictví a důchodový systém,

a podvázání hospodářství propadem valné části nejpočetnější nižší střední třídy do ekonomicko sociálně nesoběstačné vrstvy.

K. Janyška 31.5.2010 11:07

Kajan

Ano, prohráli blbci a tak to má být ! Dzp.

J. Novák 31.5.2010 10:53

Ano, neuvěřitelná hrůza. Zavřete toho blázna, který křičí, že král je nahý!

Pane Císaři. Extrémní není článek pana Vašíčka. Ještě pořád tady máme svobodu slova snad aspoň o málinko větší, než před dvaceti lety. Přestože už to zase dá práci číst mezi řádky médií hlavního proudu.

Extrémní je naopak váš názor, že jiné než modré názory by měly být zákonem zakázány. To je až neuvěřitelné, jak fanaticky toužíte po totalitě. Nevím jestli jste vskrytu, aniž to sám tušíte, rudý nebo hnědý. Ale jste právě takový, jaké vlastnosti neprávem přisuzujete panu Vašíčkovi na začátku vašeho příspěvečku.

Je to hrůza, co ještě po dvaceti letech leze z lidí znásilněných kdysi normalizačním fašizoidním režimem.

J. Císař 31.5.2010 10:34

Je to důkaz!

Tahle napsaná hrůza je skutečně důkazem naprosté drzosti, arogance, sebestřednosti, hulvátství, lživosti, převracení skutečností,pohrdání spoluobčany, běžných to vlastností všch bolševiků! Myslím, že je dobře že ji pan Wagner zařadil! Vždyť je to veřejná ukázka toho,jak mnoho ještě zbývá naší společnosti do doby než se přirozenou cestou vytratí ty nebezpečné extremistické názory ohrožující normální středoevropskou demokracii. Po oficiáním a právním odmítnutí Dělnické strany snad dojde někdy i na zastánce takových názorů jako je autor hrozného článku.

J. Štrobl 31.5.2010 10:30

Re: Přemluv bábu !

Rádo se stalo mladíku. Já volil TOP09.

J. Anděl 31.5.2010 10:28

Re: Uvidíme.

Nu, máte pravdu, že toto je obtížné prostředí pro ultralevicové myšlenky :-)

Článek není slohově úplně dobře napsaný, ale autor se určitě může časem zlepšit.

Víte... to samé jsem si říkal, když jsem viděl prognózu, že drtivě zvítězí Paroubek. Že alespoň lidé uvidí, co si zvolili. Tak je to obráceně. Jsem si jistý, že uvidíme spoustu zajímavých věcí. Jsem si i jistý, že se v budoucnosti socdem zase dostane k moci.

Teď momentálně jsem příjemně překvapený - a samozřejmě sám budu pozorně sledovat, jestli to byla dobrá volba, nebo jestli se začnou plnit nejčernější levicové prognózy tyranie a vykořisťování obyčejných lidí.

J. Anděl 31.5.2010 10:22

rozpor

píšete, že mladí k volbám skoro vůbec nepřišli a hned vzápětí, že mladí zvolili topku kvůli své půlroční paměti...

O. Malstoka 31.5.2010 10:08

Sundejte so brýle Vy.

Jsem již odrostlý (72letý) občan, ale takovou slátaninu jsem již dlouho nečetl. Celý Váš článek nemá v podstatě hlavu ani patu. Je mi Vás líto, ale s takovým textem se ješzě můžete snad uplatnit jen v Rudém (pardon) v Právu nebo Haló novinách.

J. Havelka 31.5.2010 10:01

Dělit lidi na obyčejné a neobyčejné je zrůdnost.

Já se cítím občanem a po delší době jsem znovu na občany ČR hrdý.

J. Hejna 31.5.2010 9:56

Přečíst to celé jsem nezvládl

Je mi Vás, autore, upřímně líto.

F. Pavlis 31.5.2010 9:28

Pane Vašíčku,

respektuji váš úhel pohledu. Toliko si kladu otázku, proč ČSSD celý rok nebyla schopna převzít odpovědnost za vládnutí a zemi stresovala svými pitomostmi. Proč musí začínat znova ? Co se jí nepodařilo zachytit jako změnu? Proč ignorovala zákony, které jí nevyhovovaly a ještě to kryla ministerským mlčením? Z 8 milionů oprávněních voličů dostala jednu osminu hlasů.  Co ji opravňuje k takovému žvanění, které předváděl Jiří Paroubek a poněkud kultivovaněji předvádí B.Sobotka ? Jste nekritický, řečeno slušně...