19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

POLITIKA: Vítězem je Brusel

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Juraška 12.10.2021 11:08

R^

J. Ptáček 11.10.2021 19:56

Orwellovská nenávist? Zrovna od pana Petra Štěpánka to sedí.

J. Gottlieb 11.10.2021 16:51

JJ ,piráti byli ve volbách hloupoučtí idealisté, kteří věří STAN.

J. Urban 11.10.2021 22:04

No, mozna, mozna taky zapomneli pocitat, co se stane, kdyz...

J. Řezníček 11.10.2021 16:03

Dobře popsáno autorem.

Vítězové voleb jsou lidovci, potápějící se TOP 09 a starostové ( to jako mají málo starostí v obcích, že lezou do celostátní politiky ?). Největší poražení jsou piráti, vlastními chybami, měli zůstat svými, ale zblbli. Bartoš se dokonce jel na jaře představit se, jako budoucí premiér.

J. Berka 11.10.2021 20:29

Ti kdož se povyšují, budou poníženi...

L. Dočekal 11.10.2021 14:47

Piráti se odstřelili sami,Rakušan se nemusel ani moc namáhat.Jejich bláboly,byla katastrofa

J. Uzel 11.10.2021 14:48

R^

R. Polášek 11.10.2021 15:54

R^R^

J. Urban 11.10.2021 22:06

V podstate souhlasim, ta kampan byla totalne slaboducha a neverohodna. Zato kouknete na Slachtu, s piaristy od Babise predbehl i cssd! Klika, ze to nakonec nedal, Babis by to s nim a Okamurou dal.

H. Lukešová 11.10.2021 13:11

Tak Piráti toho hodně nekacali, Bartoš snil o muslimské Evropě, Profant nadával poslancům do "konzervativních bílých páprdů", pirátské prosazování ekošíleností jako je grýn dýl, úlety s unisex toaletami, obrázky s lasem, jak Piráti věší neposlušné politiky, trestanecké autobusy..., to všechno Piráti řekli, takže žádné desinfo... ,pouštěli si ústa na špacír, což je také dobře, lidé poznali, že jsou to neomarxisté, naprosto odtrženi od reality...

J. Urban 11.10.2021 22:08

Tak to "neomarxiste" je takova nalepka, ze... polepime s ni kdekoho, v posledni dobe, hlavne staromarxiste to radi pouzivaji;-D ale jinak souhlas, kazdy lojza u piratu si poustel hubu na spacir, jak se mu zachtelo, az to mnoho lidi logicky vylekalo (i mne8-o)

K. A. 11.10.2021 12:50

Je otázka, jestli výpadek KSČM a ČSSD je v tuto chvíli žádoucí. Pro ekonomickou pravici možná ano, ale pokud je někdo konzervativec, tak mu musí být jasné, že tyto strany nejsou progresivistické a že progresivní levice si bude dělat zálusk na jejich místo. Myslím, že s ČSSD se může konzervativec alespoň na něčem dohodnout (s KSČM ne), s Piráty a Zelenými však nikoliv.

Konzervativci by si měli rozvážit, jestli chtějí spíš trh bez přívlastků nebo zachování národa a národního státu a podle toho si vybírat spojence a kompromisy.

F. Kusák 11.10.2021 12:43

A. Babiš není slovenský oligarcha, ale český oligarcha, protože jeho společnost Agrofert je registrována v Česku a on je český občan, před tím československý, ale slovenské národnosti. To jen pro pořádek, když chce pan Štěpánek neustále někoho školit.

A Piráty nepoškodil Babiš, nýbrž oni sami sebe, svou naivitou a bohorovností, která byla pro voliče K2 nestravitelná. Už to nebyli ti mladí sympatičtí rebelové, ale podivné kreatury, toužící po moci. To hlavně. Tak volili raději STAN.

A pojem "luxování voličů" je další stupidní termín. Komunisti, jak známo, mají velmi konzervativní elektorát i členskou základnu. Že byli třeba nespokojeni s vedením své strany, to možná, ale že by jen tak přešli k oligarchovi, to bych silně pochyboval. A nerozhodnutí voliči, no tak to je asi dnes běžné, to se děje všude, naposled jsme to mohli zaznamenat v Německu. Nevím jestli socialisti "luxovali" CDU-CSU, nebo AfD třeba Die Linke. Prostě volí ad hoc, protože jim třeba více věří. Luxuje se špína v koberci pane Štěpánku. Koneckonců A. Babiš vyhrál volby, udržel si své voliče a prošel si pandemickým peklem. Ani jsem nečekal, že ho podpoří tolik voličů. A budoucnost, jako dlouholetý volič ODS, který se od ní znechuceně odvrátil, jsem zvědav jak ODS naplní ty předvolební sliby a co se z toho reálně dostane do programového prohlášení vlády.

J. Vavrochová 11.10.2021 10:59

Výstižné, smutné.R^

O. Kaucký 11.10.2021 12:05

R^

B. Rameš 11.10.2021 10:43

Bylo by užitečnější namísto sdělení "vy jste si nás nezvolili, tak si to teď odskáčete, kyš, kyš" zamyslet se "kde jsme, kruci, udělali chybu?" Ale od některých lidí se sebereflexe čekat nedá.

V. Kučer 11.10.2021 10:12

Největší problém je Green Deal. To ostatní jako je homosexuální manželství, hafo roztodivných pohlaví a politických neziskovek, multikulti a podobně nemá na ekonomiku podstatný vliv.

J. Pavelka 11.10.2021 10:20

Kromě toho hafo rozdílných pohlaví asi nebude zaváděno zákonem, aby se tím zabývala sněmovna (jde o jakousi pseudoakademmickou záležitost) ...a homosexuální manželství je pro většinu populace okrajová záležitost, podobně toostatní...ale gren deal může být opravdu průšvih..

J. Koutský 11.10.2021 10:47

Green Deal opravdu může být průšvih. Je to poslední pokus zachránit civilizaci a existenci člověka na Zemi. Bohužel,většině lidí je bližší cena energií než život jejich potomků.

O. Kaucký 11.10.2021 12:09

Čím, proboha GreenDeal zachraňuje civilizaci? Oběd si v paneláku na ohni neuvaříte i když v Chánově se o to pokoušeli.

O. Vašíček 11.10.2021 13:21

Trochu jste ujel. GD ve stavu, jak se prosazuje je cesta do pekla a protože mám rád svoje děti, tak rychle pryč od něj.

Úmysl byl asi, kdysi, chvályhodný, ale provedení pekelné. Jak se říká, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

Co je na tom prospěšného pro planetu, že se na jedné straně světa kácí pralesy, vezou se přes půl světa na čoudících lodích, aby se pak během chvíle spálili v elektrárně. Proč nikdo neukáže, jak vypadá takto "ozeleněná" krajina? Např. Britský Drax spotřebuje ročně 7,5mil tun pelet= cca 15 mil. tun dřeva! tj. přes 1mil tun/měs.! Co je na tom, proboha, ekologického.

Další, kolik solárních panelů musím osadit, aby v noci pokryly spotřebu energie? Na co je preferuji, když k nim stavím fosilní zálohu? Ta záloha pojde cca 1/2 doby!

Pokud budu akumulovat v xMW akumulátorech, kolik budu potřebovat vzácných surovin? Zatím se to, naštěstí, nestalo, ale jak bude vypadat okolí, až to jednou chytne? Ono se to nezdá, ale ekologické důsledky budou srovnatelné s černobylem.

Jak se změní hospodaření s vodou a místní podmínky při vybudování cca 3-6 přečerpávacích elektráren? Jedná se o spoustu vody, kterou honím nahoru a dolů.

A to jsou všechno technologie, které jsou PREFEROVÁNY jako ekologické v GD. Zatím se nikdo nesnažil do nich zahrnout opravdu ekologické JE!

V. Hodorka 11.10.2021 17:43

Mate pravdu, ze prirodu ke treba chranit.. Ale bezte kricet a protestovat pred velvyslanectvi ciny, indie a usa. To jsou nejvetsi znecistovatele a co s tim delaji?

A. Renjascu 11.10.2021 10:23

V ČR je více než 134 tisíc neziskovek a tak bych řekl, že to na ekonomiku vliv mít bude a to jak přímý, tak i nepřímý. Živení multi kulti také není zadarmo a stojí státní pokladnu rozhodně nezanedbatelné peníze a kolik stojí materiálně i morálně zločinnost s tím spojená ani nemluvě. A ta podivná manželství a desítky pohlaví, také nejsou bezplatné...

V. Kučer 11.10.2021 11:12

Neziskovky nás stojí 17 miliard ročně, některé jsou potřebné, jiné škodí ale průmysl běží pořád stejně. Multi kulti ohrožuje naší bezpečnost nikoliv ekonomiku. Manželství homosexuálů nemá pro stát žádný význam ale pokud to zavedou protestovat nebudu protože budu mít penzi pořád stejnou. Stručně řečeno vliv na ekonomiku je zanedbatelný což neplatí pro Green Deal.

R. Polášek 11.10.2021 11:44

To je ale hlavně díky tomu, že u nás máme rozbujelé masové vysoké školství. Když jde na vysokou školu a vyfasuje od státu diplom na 60 % lidí z současných mladých ročníků, má nakonec diplom i hafo lidí s IQ tak 95 - 100. Jenže co s takovými lidmi? Náročnější práci na technických a jiných pozicích nezvládají, takže je firmy nezaměstnají a pokud ano, tak za mzdy odpovídající jejich výkonu, tudíž velmi nízké. Manuální práci nikdy už dělat nebudou, tak končí v neziskovkách.

Stát tak doplácí na populistické politiky, kteří před 15 - 20 lety vyždímali voličské hlasy na slibu dát lidem vysokoškolské vzdělání jejich dětí v masovém rozsahu a zadarmo placené státem. Ve zdravé společnosti tito lidé nepracují v neziskovkách , které z valné většiny společnosti svou činností spíš škodí než prospívají, ale na všelijakých středoškolských řemeslných pozicích. A lidi, kteří v závětří na akademické půdě je učí, ve zdravé společnosti takovou práci neseženo u a živí se tak většinou prací ve výrobní sféře, jako další technici nebo manažeři a podobně ve firmách. Takže není třeba na tyto pracovní místa dovážet odborníky ze zahraničí

J. Pavelka 11.10.2021 14:36

Jako je dost naivní představa, že tolik lidí pracuje v placených funkcích v neziskovkách (myslím v těch o kterých mluvíte, neziskovka je dost široký pojem)ú...Jednak plat tam nic moc a poptávka ....Oni ti vysokoškoláci se někde upíchnou, v korporacích, ve státní správě a i v soukromém sektoru, třeba ve spořitelnách apod., často na flecích a v administrativních funkcích , kde by objektivně stačila střední škola...Už člověk s maturitou málokdy dělal řemeslníka, i za komunisstů, a prestiž řemesel bohužel ještě poklesla...Ale neziskovky za to fakt zas tak moc moc nemůžou, tak to nefunguje...

R. Polášek 11.10.2021 15:52

Spíš myslím to, že by ti lidi neměli možnost vystudovat vysokou školu a tak by měli jen střední školu. A tím by i víc lidí šlo na řemesla. Sám píšete, že se ti mnou popsaní vysokoškoláci se někde upíchnou, defakto na pozicích určených původně pro středoškoláky. Stát by tedy ušetřil, pokud by rovnou vystudoval i jen ty střední školy.

Koneckonců aby člověk dokázal být dobrým řemeslníkem, taky nemůže být příliš hloupý. To, co dnes vysoké školy už nepřijmou a těm lidem tak zbývá vystudovat jen nějakou střední školu, je pro zastávání místa kvalitního řemeslníka nedostatečné. Takoví lidi se nedokáží vyznat v dnešních nových řemeslnýcjh technologiích, neobsáhnou dnešní složité předpisy, třeba bezpečnostní nebo třeba pro podnikání, každý trochu lepší šmejdovský prodejce je obalamutí, vnutí jim třeba šmejdovskou technologii nebo nářadí... Aby byl člověk kvalitním řemeslníkem schopným dlouhodobě a bez průšvihů samostatně pracovat , potřebuje opravdu nadprpůměrné IQ, tak aspoň 105 , lépe 110 - 115 bodů. Jenže tyto lidi dnes beze zbytku vysává dnešní masové vysoké školství.

P. Hák 11.10.2021 18:19

R^

R. Polášek 11.10.2021 11:33

Ano, Green Deal v podání radikálnějších zelených, pokud nedosáhneme jeho výrazného změkčení, má potenciál způsobit výrazné zchudnutí celé Evropy a zařadit ji mezi rozvojové země sužované finančním imperialismem těch států, kde neváhali a zelené a jejich zrůdnou propagandu hned na začátku rázně utnuli.

A v podstatě ničeho tím nedosáhneme. kromě toho, že z zelených (loupeživých) baronů vznikne vrstva zelených oligarchů.