7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Ubohost, kam se podíváš

Prezident Miloš Zeman je o dva měsíce mladší než já, takže kdybychom spolu vyrazili na tramp, musel by mi chodit pro pivo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sura 25.10.2021 10:32

Možná nebyl tak úplně lump (mimo to členství v KSČ), ale vždycky to byl inteligentní a sečtělý žvanil (měl na to čtení spoustu času a na to pamatování spoustu nevyužité mozkové kapacity). Díky tomu se prožvanil až na Hrad..... Génius svým způsobem asi jo, ale to byl Hitler taky. SVÝM ZPŮSOBEM.

V. Heidlerová 25.10.2021 10:43

Ano, souhlas. Můj známý ze studií pracoval v blízkosti MZ v době, kdy byl již v parlamentu, tak ten přesně popsal jeho náplň dne. Bezcharakternost ale byla v Zemanově osobnostní výbavě již dříve (viz třeba první rodina) znatelně přítomna. Ano, jsou géniové dobří a jsou géniové zla. MZ i Hitler patří do té druhé skupiny.

Š. Hašek 25.10.2021 11:00

Jedna moje známá pracovala v blízkosti (nevím, kolik metrů ............... ten zas měl plnovous a občas, v restauraci, mu tam prý uvízla nudle z hovězí polévky. Běs a děs.

Ale to se asi Hitlerovi nikdá nestalo .... to byla jiná skupina.

Dokážete obveselit. Děkuji.

M. Bernatová 25.10.2021 12:38

Pavlačová drbna se vším, co k ní patří. Zkrátka - jedna paní povídala.

J. Ptáček 25.10.2021 15:39

Géniové?

Myslím zbytečně silný výraz. Pod označením "génius" si představím někoho úplně jiného. To zlo, to jo, to mně tam pasuje.

A. Novák 25.10.2021 8:46

postupně vylézá na světlo, že senátor Fischer a jeho nohsledi připravují aplikaci článku 66 už několik měsíců, čekali na vhodnou příležitost.

Maskují svůj pokus o puč ústavností. Právník Kysela, který je součástí tohoto senátního týmu, se zároveň podílel na formulaci "dopisu" z ÚVN, kterým se Vystrčil a spol ohání.

L. Beneš 25.10.2021 8:54

Jsou lidé bezvlasí, kteří si mažou lysinu lubrikačním gelem, domnívajíce se, že jim naroste bujná čupřina. Do té doby gel dobře poslouží k tomu, k čemu je určen. Snižuje frikci při penetraci.

V. Heidlerová 25.10.2021 9:22

To je naprosto v pořádku, vždyť president neplní své ústavní povinnosti, nepracuje, povaloval se v Lánech, dnes přezdívaných LDN, velkohubě sliboval, kam poletí, které kraje navštíví - a ticho po pěšině, k našemu dobru. Nemohoucnost presidenta je patrná už od volby v 2.období, rovněž viditelně vzrostla činnost hradní mafie, tak není čemu se divit. Jen fanatik si nepřipustí, že MZ je lidská troska. Senát jednal prozíravě - a hnedle vylezly na povrch špinavé praktiky kancléře a spol.

A. Renjascu 25.10.2021 9:41

Myslel jsem, že píšete o Václavu Havlovi, který strávil v posledním volebním období v nemocnici 230 dní a hle ono to je o Zemanovi, který tam strávil sotva desetinu času toho co Havel. Máte opravdu divná měřítka, ale nejhorší je, že to asi ani nevidíte. Tomuto stavu se již neříká pokrytectví, ale sebeklam...

M. Bouček 25.10.2021 9:43

R^

J. Schovánek 25.10.2021 10:27

:-)

V. Heidlerová 25.10.2021 10:36

Pan president V. Havel se nedá srovnávat s MZ, jemu fungovala hlava i v nemoci, byl vězněn a prošel těžšími životními zkouškami než MZ, naší republice vydobyl celosvětové uznání, kdežto MZ jen ostudu. MZ už "nepresidentuje" nejméně 3. rok a je loutkou v rukou hradní mafie. Vy asi dobře nerozumíte textu příspěvku, zdáte se mi trochu opožděný, také je smutné, že propadáte nepravdivým úvahám. Neumím váš stav dobře pojmenovat, protože vás neznám, z jednoho příspěvku těžko usuzovat, ale plést si VH s MZ, nebo jen vůbec srovnávat, to považuju aspoň pro tento případ za popletenost.;-D;-D;-D

L. Beneš 25.10.2021 8:44

Sotva jsem spustil dnes ráno PC, dozvěděl jsem se dvě věci: V Seznamu Zprávy mi sděluje Jindřich Šídlo:

Den vítězství: Česko definitivně přežilo éru Miloše Zemana. Takže MZ je už hin? Tak to může Schmock Šídlo slavit a s ním ti, o nichž píše autor tohoto článku, totiž lidé, kteří ničemně vytloukají politické body ze skutečnosti, že se MZ dostal do špitálu. Tj. ničemové. Máme se tedy na co těšit. Jsou v posledních dnech ke spatření na televizní obrazovce od rána do večera. A to je ta druhá zpráva.

J. Hanzal 25.10.2021 8:43

Pane autoreR^R^R^

M. Valenta 25.10.2021 8:40

Zeman se svojí politikou, svými hanebnými kalkulacemi, nešťastným výběrem spolupracovníků a neschopností včas odejít vmanévroval do této situace sám.

A. Renjascu 25.10.2021 8:53

Je zajímavé jak lidé, kteří se ohánějí slušností, morálkou a dodržováním pravidel si dokáží omluvit to, že se chovají jako prasata. Musím říct, že je mi daleko milejší levičácký křupan Zeman se kterým jsem vždy věděl jak na to jsem, než pokrytecké kreatury zakrývající svou špínou morálními kecy a svalováním vlastních selhání na druhé s tím, že si to vlastně zasloužili. O židech se v třicátých letech v Německu říkalo to samé co píšete vy pane Valento...

M. Valenta 25.10.2021 9:36

Je zajímavé jak slušnost a morálka, o kterýchž to vlastnostech se ani nezmiňuji, dokáže někoho vytočit. Možná to bude proto, že dotyční ví, že Zeman je těchto vlastností karikatura.

A. Renjascu 25.10.2021 10:07

Slušnost a morálka mě nevystačí, ale vytáčí mě pokrytectví. A vy sám jste o morálce psal opakovaně

M. Valenta 25.10.2021 10:15

A to se nesmí?

A. Renjascu 25.10.2021 8:53

Je zajímavé jak lidé, kteří se ohánějí slušností, morálkou a dodržováním pravidel si dokáží omluvit to, že se chovají jako prasata. Musím říct, že je mi daleko milejší levičácký křupan Zeman se kterým jsem vždy věděl jak na to jsem, než pokrytecké kreatury zakrývající svou špínou morálními kecy a svalováním vlastních selhání na druhé s tím, že si to vlastně zasloužili. O židech se v třicátých letech v Německu říkalo to samé co píšete vy pane Valento...

F. Navrátil 25.10.2021 8:36

Opoblok se choval uboze po celou dobu své existence. Není důvodu se domnívat, že se ve formě vládní pětikolky bude chovat jinak než uboze. Pokud se autor diví ubohosti senátu, pak by si měl povšimnout, že akci k sesazení prezidenta Zemana pod různými záminkami, od velezrady až po agónii, organizují v senátu poražení kandidáti prezidentských voleb jako jsou Fischer, Hilšer nebo Vystrčilův poradce Kolář, který neúspěšné finalisty Schwarzenberga a Drahoše vybral, vyrobil a připravil. A nyní připravuje dalšího neúspěšného finalistu, křivopřísežného generála v.v. Pavla.

A. Pakosta 25.10.2021 8:22

Tohle se Vám, Mroži, úplně nepovedlo. Velmi rád čtu Vaše články z historie čehokoli na moři, mám doma všechny Vaše jachtařské knížky, které mě mnohému naučily, ale do politiky se, prosím snažně, nemíchejte. Aktivace článku 66 má totiž hlavní význam v tom, že by se zabránilo hradní kamarile M.N.O. manipulovat prezidentem podle svých vlastních představ a zájmů a dělat z něho de facto loutkového prezidenta.

Souhlasím s Vámi ve smyslu hodnocení bývalé neobyčejné osobnosti páně Zemanovy, i jejího současného rozvratu, kdy nenávist a pomstychtivost zůstaly tím jediným, co jej ovládá. Bylo to patrné i na Mynářově videu, s jakou potměšilou škodolibostí Zet "svolal" schůzi nové Sněmovny právě na ten den, kdy by se sešla i bez jeho "přičinění", a vyvolal tím spokojené poznámky své kamarily ve smyslu "máme tedy čas". Mají čas, který ukradli republice. K čemu jej využijí, to se teprve dozvíme...

A. Novák 25.10.2021 8:51

aplikace článku 66 tak, jak se o to snaží Fischer a spol, má všechny znaky palácového převratu. Investigativní novináři by se měli zaměřit na schůzky senátní stálé komise Senátu pro Ústavu ČR a parlamentní procedury.

P. Sura 25.10.2021 9:15

Nemelte nesmysly! Senát jen připravuje ústavní proceduru, která je, pravděpodobná, protože v tomto období, díky Zemanovi proflákaném, je to racionální vyplnění pracovní doby. Kdyby to začali řešit až po schůzi 9.11. zase by se proflákal další čas zbytečně. A jestli máte pocit, že není co řešit, jste buď velmi šťastný člověk nebo úžasný ignorant.

Jedete-li na v zimě hory, taky si berete řetězy i když to, zda je nasadíte nebo ne, zjistíte až na místě.

A. Pakosta 25.10.2021 13:14

To jste hodně přehnal, milý jmenovče. O palácovém převratu nelze mluvit v situaci, kdy je tu legálně a demokraticky zvolená Sněmovna i normálně fungující Senát, a kdy článek 66 nemá a nemůže mít za cíl zbavit prezidenta Zemana jeho úřadu. Jediné, co lze aktivací čl. 66 získat je to, že poťouchlý hradní pán by nemohl zlomyslně držet u moci vládu bez důvěry parlamentu, ať už tu Burešovu (v demisi), nebo zase nějakou uplácanou "úřednickou" pavládu. A ovšem - last not least - významným a pozitivním "vedlejším produktem" tohoto aktu by byla likvidace zákulisní vlády hradního triumvirátu M.N.O.

P. Sura 25.10.2021 9:05

Pane Pakosto, lépe a komplexněji bych to nevystihl. Tak se přidávám.

V. Církva 25.10.2021 8:16

Tak já mám pocit že Havel se podrobil operaci nádoru plic v roce 1997 během svého prezidentského angažmá, nepamatuji si, že by se tehdy uvažovalo o zrušení jeho pravomocí, o Masarykovi před abdikací (jasně, byla jiná doba) ani nemluvě. No už to rozebírali jinde Svoboda, Beneš, Hácha.......

Myslím, že by se prezidenti nemuseli své funkce tak držet. Nicméně Masaryk, Havel i ostatní to dělali. V případě Beneše se to dá pochopit, byla to jedna z mála možností pokusit se tlumit komunisty. V případě Zemana je to jedna z mála možností pokusit se neokomunisty držet na uzdě nebo je alespoň pozlobit :-).

A souhlasím s autorem, Babiš jasně řekl že vládu v dané konstelaci parlamentu sestavit odmítne. Proto je to už jenom fraška. Pokud chce být Vystrčil prezidentem, udělal vše pro to aby ho rozumní lidé sůl země nevolili.

A. Pakosta 25.10.2021 8:30

Babiš se samozřejmě vykašle na nějaké trapné pokusy sestavovat donekonečna vládu bez šance získat důvěru Sněmovny. Byla by to pro něho ztráta času i kreditu, který se mu bude hodit v nastávajících prezidentských volbách, ať už těch řádných, za rok a půl, a nebo předčasných, možná podstatně dříve. Má totiž mnohem vyšší ambici než znova obsadit Strakovku. Míří jednoznačně na Hrad, kde se chce na deset let zabarikádovat, aby jej zákon nedostihl. Ví moc dobře, že pokud se mu to nepodaří, mohl by skončit v teplákách.

P. Sura 25.10.2021 9:06

R^R^R^

P. Sura 25.10.2021 9:17

Babiš zkrátka zjistil (zřejmě při své návštěve v Lánech, že mu od Zemana už nic nehrozí, ani nemá co očekávat. Tak si jede po svém a spoustu nás to nepřekvapuje....