24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

POLITIKA: Tunelování státu v resortu práce a sociálních věcí pokračuje

Ministryně Müllerová (TOP 09) podle všech indicií hodlá dovršit záměry svého předchůdce a pokračovat v privatizaci veřejných služeb. Jak jinak interpretovat obnovenou snahu ministerstva práce a sociálních věcí o sdílené zprostředkování zaměstnání v rámci zákona o zaměstnanosti?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 16.4.2013 16:50

Někdo bude asi dosti mimo.

Vzhledem k tomu, že soudruh Rouček jest kovaný odborník na všechno, delegovaný ČSSD do brusele - no tak budu mimo zřejmě já, řadový občan, bez jediné absence pracující 38 let.

Může mi někdo vysvětlit k čemu to monstrum, které se nazývá ministerstvem pro práci  a sociálno asi tak je? Co tam proboha furt řeší - kromě případů o které se stejně hádá s ministerstvem zdravotnictví? To tam všichni buší do počitadel svodky od firem? Od kdy člověk hledá práci nikoliv u firem případně v inzerci, ale u nějakého úředního šaltru (viz agentury)?

Ministerstvo k ničemu, podpora v nezaměstananosti na základě vlastního účtu z minulé práce (když už). Pokud někdo má naspořeno, případně nemá - každého občana věc.

Výjimka pouze válečné vdovy, sirotci a výteční chudí studenti. To je fakt o ničem, ten Rouček.

M. Kosejk 16.4.2013 18:17

Re: Někdo bude asi dosti mimo.

MPSV alespoň nějakou agendu má. Jsou ministerstva, které jsou úplně k ničemu - např. kultury, školství...

Spíš mě zajímá fenomén Úřadu práce. Cca 10 let se ptám lidí, zda-li jim někdy na ÚP sehnali práci. Ještě mi nikdo neodpověděl kladně. A co se týká současného stavu, tak mám dojem, že cílem úředníků na ÚP má být jen to, aby nezaměstnaným znechutili registraci na pracáku - tím, že je budou neustále prudit s nějakými zbytečnými školeními, na kterých si mastí kapsu lektoři (většinou z peněž EU a státu). Na jednu stranu to chápu, tohle prudění opravdu mnohé donutí si najít práci.  Ale už nechápu tu pokryteckou snahu vypadat, že na ÚP hledají lidem práci. A mám pocit, že tohle "prudění" nezaměstnaných by šlo dělat daleko levněji a efektivněji, než se to děje dnes.

A mimochodem - asi před rokem jsem se byl na ÚP zeptat, jaký prostoj můžu mít mezi prac. smlouvami, aby mi nevznikl dluh na pojištění. A tehdy jsem přišel na to, že ty ženské vůbec nemají znalosti o zákoníku práce.

Š. Hašek 16.4.2013 19:56

Re: Někdo bude asi dosti mimo.

Samozřejmě, že ministerstva (nebudu se raději vyjadřovat třeba k "místnímu rozvoji") mají co na práci. Otázkou zůstává, jaká zrušit, jaká zachovat na kolika procentech současného stavu.

Soudruh Rouček - pokud jsem pochopil - volá po rozšíření opatrovnictví všech úřadů nad voliči sociální demokracie. Ti samostatní (nevoliči ČSSD) to ovšem zaplatí.

Jest to stále o jednom.