30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Trojnásobné potěšení od Václava KlauseŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 96, poslední: 25.11.2009 22:02, přehled diskusí

Trojnásobné potěšení ...:
Autor: MirekS Datum: 25.11.2009 0:33

Zdravím,

dobrý, ale toho důrazu na subjektivní (soukromé) hodnocení Václava Klause v úvodu a závěru mohlo být méně... Obsahová stránka článku by tím nakonec mohla vyznít lépe.

havel:
Autor: expat Datum: 24.11.2009 21:59

Havel + tak zvana sametova revoluce = bull-shit of the 20th century 

lisabon:
Autor: walda Datum: 24.11.2009 19:41

jen se z  ls neposerl.

Možná by tě Kikina potěšil i počtvrtý,:
Autor: těšse Datum: 24.11.2009 18:23

jsi-li fešný jinoch, v hlavě nic moc!

klaus sice pro mnohe chcije proti vetru,:
Autor: maiden09 Datum: 24.11.2009 18:21

ale ve skutecnosti vi, co a jak. A mozna ho i hnete ta "zrychlena" privatizace, coz bylo neco, co asi nepredpokladal ani on. Fakt, ze vyzdvihl Havla svedci o tom, ze urcita demokratizace nasi spolecnosti je jiz ukoncena. Je nam vsem proste uz DVACET.

Slizak Klaus:
Autor: Kotas Datum: 24.11.2009 18:18

Me nepotesil Klaus ani jednou. Doufam jen stale, ze me potesi, kdyz si sbali svych par svestek a vypadne z Hradu. Neni statnika, ktery by delal vetsi ostudu svemu narodu nez je Klaus.

pane klusi:
Autor: Kája Datum: 24.11.2009 17:24

ja Vaclave tě nemám rád ani aminku si na víročí nedal

chválím:
Autor: in the clay Court of Posseidon Datum: 24.11.2009 16:42

Havel:
Autor: mmm Datum: 24.11.2009 16:19

Mně osobně Václav Havel rozzlobil, když ho političtí vězni padesátých let pozvali na odahalení památníku obětem komunistických przekucí před nejhorší věznicí v republice v Uh.Hradišti, presidentská kancelář se neobtěžovala ani odpovědět.  Jeho kontakty s komunisty, kteří byli připraveni převzít moc velmi úzce spolupracoval. Je to plyvnutí do tváře obětem komunistické zhovadilosti. Takže jeho morální kredit u mně klesl na nulu. Havlovi ušel jeden podstatný fakt , a to, že moralisováním hospodářsví nerozhýbe. Takže ty jeho zásluhy se nakonec změnily v poškozování této zeme. Každý stát je závislý na prosperitě hospodářství a to když nefunguje, tak moralizování státní pokladnu nenaplní.(Y)(Y)

Re: Havel:
Autor: . Datum: 24.11.2009 22:21

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

Re: Havel:
Autor: Bohumila Holíková Datum: 25.11.2009 22:02

VVTeď už je to jenom  na nás lidech, osobní statečnosti a úhlu osobního pohledu každého z nás.

Jen jednu poznámku: před lety jsem měla možnost mluvit osobně s Richardem von Weizs"ackrem, bylo příjemné při loučení slyšet , jak si Václava Havla váží  a je-li možné ho pozdravovat. Dodnes jsem tak neučinila , ale že si já vážím obou - to vím už dávno.

Nejsem naivní, ale uznávám určité morální a etické hodnoty .Zdravím

Při všech třech vámi kvitovaných gestech Václava Klause:
Autor: Medikolog Datum: 24.11.2009 15:30

Václav Klaus přestal být Václavem Klausem dnešní doby a vrátil se do své původní podoby ješity Vaška II., kdy škodil, škodil, škodil... Zločinec si musí odsedět své bez ohledu na národnost. Bez ohledu na stranickou či etnickou příslušnost. Squater, zloděj, překupník, přechovávač, parasit vyhýbající se výkonu pravomocného trestu odnětí svobody za majetkovou kriminalitu v jedné osobě prostě PATŘÍ DO KRIMINÁLU i když má tu kliku a není bílý". A courtoasní ocenění V. Havla při oficiální tryzně" za pravdu bych nepřeceňoval. Diplomacie má mnoho krásných, diplomaticky bezobsažných slov....

Zapomenul vyznamenat:
Autor: Majda Datum: 24.11.2009 14:09

disidenty k 28. říjnu.  Bez nich by byl bezvýznamným ouřadou v bance. Ale aspoň by neškodil

Re: Zapomenul vyznamenat:
Autor: Jenda Datum: 24.11.2009 15:47

Oni cesti disidenti zajistili nastup Gorbacova do cela Sovetskeho Svazu? Zajimave!

Neprecenujte disidenty!

co je nam do toho?:
Autor: RosPerot jr Datum: 24.11.2009 13:57

Jen se z toho nepos....  Tvoje averze vuci prezidentovi je tvoje soukroma vec a nevim proc nas tady s tim krmis. Na tom ze te potesil, jak vyplyva z tveho clanku neni dulezite to ze te potesil, ale ze potesil "TE"!!. Quos ego? Snad abys take vyhledal lekare ze nevis proc te baby nechteji?

Za co ještě autor bude hodnému Klausovi děkovat?:
Autor: Karel K Datum: 24.11.2009 13:43

Podepsání Lisabonu byla víceméně povinnost, dání milosti bylo populistické  gesto a pochválit Havla bylo jen pokrytectví - všichni přece víme, jak ho Klaus nenávidí. Naše hradní mumie,    která před svou zákonitou smrtí stačila ještě shodit vládu, bránit podepsání LIsabonu (než mu to Rusové dovolili) a udělat nám ostudu ve světě, by se konečně už měla dostat tam, kam patří, do muzea.

Re: Za co ještě autor bude hodnému Klausovi děkovat?:
Autor: tristana Datum: 24.11.2009 15:29

Souhlas s Vami pane Karle K !!!    A par dni po koncerte na besede se studenty Havlem poradany koncert shodil!!! Pry co to bylo za zpevaky a gratulanty? To pry on vubec ale vubec nepochopil!!!         

Re: Za co ještě autor bude hodnému Klausovi děkovat?:
Autor: Karel K Datum: 24.11.2009 20:53

Klaus se pochopitelně o převrat nezasloužil, ale tím, že Havlovi poděkoval, to krásně zamaskoval. A každý hned zapomene, že zatímco Havel seděl ve vězení, Klaus si jezdil po Americe a po cizině. Tomu se také říká politika :-)

Re: Za co ještě autor bude hodnému Klausovi děkovat?:
Autor: Jenda Datum: 24.11.2009 15:50

Rusum LS nevadi. EU je obrany neschopna a obranu odmitajici, takze nejaka LS je jim u peeeerele. A s tou nenavisti je to jestli jste si nevsiml vzajemne.

Demon:
Autor: vltava Datum: 24.11.2009 13:28

Myslím, že autor pana prezidenta zbytečně démonizuje.

1) VK řekl, že podepíše, až LS bude schválena ÚS. ÚS schválil, VK podepsal. Jenom kdyby i ostatní politici drželi své slovo aspoň tak, jako VK.

2) Milost pro Kudrika - bohužel se vracíme do doby, kdy se odměňuje ne za vlastní schopnosti nebo zásluhy, ale za prožité ponížení a útlak od těch druhých, těch zlých. Tedy kdyby rodině pana Kudrika ublížil "dobrý" stát, např. tím, že by ho nespravedlivě poslal do vězení, neštěkl by ani pes. Ale protože jeho rodině ublížili ti "zlí" neonacisté, tak je odměněn. V podstatě je to jako v absurdním dramatu od Havla.

3) Václav Havel byl opravdu v polistopadové době nezastupitelný. Nikomu jinému než levcovému intelektuálovi, který sice navenek nemá komunisty rád, ale v podstatě je stejného smýšlení, by totiž komunisti moc nepřenechali. Díky za to.

Nicméně to je minulost. To, že po 20 letech máme komunistu za předsedu vlády a druhého za EU komisaře, to už je jenom naše vlastní ostuda.

Re: Demon:
Autor: Jaka Datum: 24.11.2009 14:09

R^R^R^

Re: Demon:
Autor: in the clay Court of Posseidon Datum: 24.11.2009 16:45

bod 1 jasná lež....toto on nikdy neřekl, vyhýbal se tomu jak čert kříži, aby potvrdil, že pokud bude mít verdikt ÚS tak podepíše....

jste ze stejně prolhaného těsta...!!!!

Re: Demon:
Autor: vltava Datum: 24.11.2009 18:10

Bod 1) je pravda. To VK řekl, poté co EU přislíbila vyjímku z Listiny práv ohledně Benešových dekretů. Hodně jeho odpůrců to nebralo vážně, tvrdili, že stejně nepodepíše. Podepsal.

Re: Demon:
Autor: . Datum: 24.11.2009 22:27

Cleyi, lžeš účelově ty. V.Klaus řekl jasně , že pokud by byl tím posledním , kdo LS nepodepsal, že podepíše a pak prohlásil, že čeká na výsledek 'US.

Že se tu vyskytuješ jako zdatný manipulátor s goeblsovskými manýry, to už všichni vímě. Jsi gauner prach sprostý.

Re: Demon:
Autor: Kenavp Datum: 24.11.2009 21:11

Perfektní, souhlas. 

Jo,jo pravda veliká:
Autor: JIrka Datum: 24.11.2009 13:26

Cítím z vašeho článku trochu ironie, která nikoho nezabije. Václav Klaus je pragmatik a veliký manipulátor. Až na to, že je prokouknutelný, dobrý terč kritiků. Ví, že pokud se nebude o něm mluvit, je mrtvý. Tedy kritici tvoří jeho image, které on chce. Je to takové skočení na špek. Zkuste o něm nemluvit a dočkáme se zajímavých kultovních trháků. Vím, že k tomu nedojde, protože novináři se nedomluví, ale představit si to mohu.

Jak jiste vite...:
Autor: V.K. Datum: 24.11.2009 13:15

 ....pani Klausova oslovuje sveho manzela "Klausi". Vite,kdy a proc ,toto oslovovani

vzniklo ?  Uz v davne minulosti,kdyz byli oba studenti VS ,pan V.K. snasel resp. nesnasel

osloveni Venco,Vasku,Vendo ,je to pro neho obycejne. A tak mu jeho spoluzacka a divka se

kterou chodil musela zacit rikat Klausi.   Jak bu bu asi rikala,kdyby se jmenoval

 Vaclav  (  Volek,Slepicka.Kohout,Sedlacek atd.)? 

Re: Jak jiste vite...:
Autor: mmm Datum: 24.11.2009 16:22

A co jevám po tom? My se taky nezajímáme o to jak vám říká vaše manželka. A je mi to srdečně jedno, i kdyby vám říkala idiotr.;-D;-D

Je nad slunce jasné,:
Autor: Štváč Datum: 24.11.2009 13:14

že Klaus jinak jednat nemohl.

1) Hradu, by se nikdy tento uzurpátor moci nevzdal. Takže mimo vás mu nikdo nevěří, že o tom vážně přemýšlel, co se týká podpisu LS.

2) Vzhledem k rasistickému činu, byla milost pro otce popálené holčičky samozřejmá a tušil, že bude přijata kladně. Nic nedělá s myšlenkou ve svůj prospěch.

3) Ocenění Havla vyplývalo ze situace, kdy byl na pokraji zhroucení, když viděl nesympatie vůči své osobě a Havel mu přesto prokázal čest, pozval jej, nechal mu zahrát fanfáry a posadil jej na velmi čestné křeslo, prakticky místo sebe. To by tento mocichtivý srábek nikdy neudělal a vždy by usiloval z pozice síly okamžiku, Havla shodit. Sám samozřejmě žádnou oslavu neorganizoval, nikdo by se s ním nezahazoval. Snad komunisti a ti nemají co slavit.

Jinak jsem nikdy od vás nečetl kritiku Klause, tak si příště nevymýšlejte, byl byste stejně nedůvěryhodný, jako je ve světě náš hradní vejtaha.

Re: Je nad slunce jasné,:
Autor: Georgis Fasulis Datum: 25.11.2009 0:40

To, že jste nečetl, ještě neznamená, že je nepíšu. Kdybyste se podíval pod článek zjistil byste, že Nev. pes článek přebral z mého blogu na iDnes.cz - tam si mých kritických článků o VK můžete užít, co je vám libo.

Vaši logiku bych fakt nechtěl mít. Jak to říkal ten Bolek Polívka, když se mu Ivana Chýlkova v Dědictví snažila dokázat neexistenci Boha tím, že jej nikdy nikdo neviděl?