30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Střet zájmů českých politiků

Evropský parlament odhlasoval výraznou většinou politickou deklaraci o střetu zájmů Andreje Babiše. Problémem je, že ve střetu zájmů jsou zejména čeští europoslanci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 22.6.2020 10:59

Strop dotací (pro firmy nad nějakou velikost) v ČR není, ale také máme naprosto unikátní strukturu zemědělských firem. Průměrná velikost obhospodařované plochy zemědělskou firmou: Polsko cca13ha, Německo a Francie cca60-70ha, ČR cca130ha. (údaje jsou pár let staré a říkám je zpaměti, čili nejsou přesné, ale hrubý obrázek dávají myslím jasný). ČR je zemí s v průměru největšími zemědělskými podniky v EU. Těžko pro nás tedy bude výhodný stejný dotační systém, jako v jiných zemích.

Obecně, souhlasím, že A.B. opravdu škodí zemi tím, že je 1) ve střetu zájmů a 2) lídrem nesystémového, bezideologického hnutí. Ale vzhledem k současné hrozbě levicového globalprogresivistického šílenství je jeho technokratický, pragmatismus opřený celkem často o selský rozum určitě menší zlo. (mimochodem, nevolil jsem ho)

V. Halašta 22.6.2020 11:19

Bartoň naznačuje, že nárokové dotrace nemá jak Babiš ovlivnit. Není to pravda.

Jeho Agropragmatismus levicovému šílenství nijak nebrání. Stačí se podívat na konkrétní hlasování ať v EP nebo v ER. A není opřen o selský rozum ale o rozum účetního Agrofertu.

V. Čermák 22.6.2020 13:39

Možná proto jsou dotace pro ČR několikanásobně nižší, než jinde v EU, např. pro Francii...

D. Zítko 22.6.2020 9:42

Prolhaný Bureš bude čerpat dokud to půjde a pak na nás udělá dlouhý nos...

P. Lenc 22.6.2020 9:19

Jediná medicína je likvidace dotací pro celou EU, což je samozřejmně sci-fi.

J. Svoboda 22.6.2020 9:27

Já bych začal zvolna, nedávat je oligarchům ...

Pěkný den.

T. Hraj 22.6.2020 11:02

Aha, takže někomu ano, někomu ne. Super, skvělý nápad!

F. Navrátil 22.6.2020 11:53

A kterým oligarchům? Máme hodné oligarchy jako Bakalu, co financuje TOP 09 nebo Luďka Sekyru, který financuje lidovce a lavičky Václava Havla a pak máme zlé oligarchy, třeba Babiše, kteří vstoupili s vlastní kůží na politický trh a neposlouchají Brusel.

J. Svoboda 22.6.2020 15:15

Jaké bere EU dotace? Jo žádné, to jste jen psal nenávistné kraviny ...

Pěkný den.

V. Halašta 22.6.2020 10:16

Klasická agrotrollí taktika - rozvolnění jednoho konkrétního problému do celkového problému.

Ten celkový problém vyřešit je nereálné, není to jen problém Evropy. Všichni víme, na čem vydělal otec majora Majora Majora. Takže zavést debatu do neřešitelných vod je takové pěkné řešení jednoho dílčího problému - Babiš je ve střetu zájmů.

Medicíny jsou tři a jsou jednoduchá. Jedno mají v rukou i voliči.

L. Netolická 22.6.2020 13:58

Kvůli postoji Babiše je opravdu jediná cesta zastavení dotací pro ČR než si naše země toto vyřeší. To bych udělala já. Ale rušit dotace, protože je zloději rozkrádají a u nás jich je nejspíš jako máku, tak to je směšné, jelikož dotace mají smysl pro malé a střední firmy, pro začínající atd. Ne, aby si je rozebrali oligarchové jako je Babiš.

V. Šťastný 22.6.2020 9:03

Líbí se mi, jak je většina europoslanců rozhořčena nad tím, že Babiš pobírá dotace. Ale on si přece nejde sám nabrat lopatou, kolik unese, on o ně požádá eurounijní orgány a orgány na národní úrovni a ti mu ji přidělí. Užívá tak jen meducínku, kterou si EU sama vymyslela. Kdo by tedy měl být popotahován za to, že Babiš čerpá dotace? Když tvrdí, že je čerpá neoprávněně, proč mu je přidělují?

Babiš není příčina, Babiš je dítě hovadské, eurounijní politiky, kterou Unie sama prosadila.

J. Svoboda 22.6.2020 9:08

Babiš se na oko tváří, že nic nepobírá. Takže jste jen překroutil fakta.

Pěkný den.

V. Šťastný 22.6.2020 9:19

Jak se Babiš tváří opravdu nesleduji, to, že Agrofert pobírá dotace je fakt, který ani zástupci firmy nezpochybňují. Jestli Babiš na dotace nemá nárok, nemají mu je příslušné úřady přidělovat. Nic jsem nepřekroutil.

Ještě krásnější den přeji.;-D

J. Svoboda 22.6.2020 9:23

Asi jste si tedy nevšiml, že z EU chodí upozornění, že mu ty dotace zarazí ;-D

Náhle jste neznalý věci, když se vám to nehodí do krámu, nešťastníku.

Pěkný den.

V. Šťastný 22.6.2020 10:56

Jak dlouho je Babiš premiérem? A už chdí z EU upozornění? A nezačal EU spíš vadit fakt, že jim Babiš občas hodí vidle do jejich pitomých návrhů?

L. Netolická 22.6.2020 14:08

Dívám, že našinec už myslí tak, jak jednala STB či mafie. EU nikoho nezastrašuje, ale nemůže si nechávat oligarchou rozkrádat dotace, když patří pro malé a střední a jak by to ty státy doma odůvodnily, že to posílají jednomu vychcánkovi do Česka, který si z nich dělá polštář?

T. Torzová 22.6.2020 9:10

Lidoveckému europoslanci pan Jurečka nevadí? Ten přepsal všechno na manželku a bratra a dotace bere dál

I. Pávek 22.6.2020 9:24

Tak paní Torzová.

J. Dvořák 22.6.2020 9:28

EU nemůže překousnout, že Babiš bere dotace a neposlouchá co po něm (respektive ČR) orgány EU chtějí. EU dotace fungují jako korupční nástroj.

S. Novák 22.6.2020 10:38

V. Šťastný....Máte pravdu! Tak je to ! Někdo to schválil, ....čili uznal, že má Agrofert nárok! Jinak...pokud se pamatuji v parlamentu hádka, prosadil se svěřenský fond! Proč nám do toho EU kecá? Nárokové dotace na 1 ha, nebo dobytčí jednotku berou všichni zemědělci, nebo chcete diskriminaci? Zvonili jste klíči pro kapitalismus.....tady ho máte....a hlavně nezáviďte. Svět patří chytrým a pracovitým, lemplové mohou jenom závidět! JInak....p. Šťastný, jsem rád, že jsme se tu potkali. Na Idnesu mám dovolenou 28 týdnů, zbývá mi ještě 15: Deklarovaná "svoboda slova"....můžete se svobodně vyjadřovat, ale....následky si ponesete sami! Moc Vás zdravím a perte se ....s omezenými na rozumu! R^

V. Šťastný 22.6.2020 10:54

Děkuji, ať vám to uteče.R^

T. Hraj 22.6.2020 11:07

"Garantujeme vám svobodu projevu, nikoli svobodu po projevu." (Třicet let se mi na ten vtip prášilo na půdě. Málem jsem ho, blázen, v ́90 vyhodil).

V. Šťastný 22.6.2020 11:57

;-D

M. Valenta 22.6.2020 8:59

Merit věci autore, když už ho zmiňujete je následující - Babiš je v gigantickém střetu zájmů a tudíž nemá na postu předsedy vlády co pohledávat.

P. Staronový 22.6.2020 9:01

To máte pravdu. Jen je třeba o tom přesvědčit voliče. So geht das. :-P

J. Svoboda 22.6.2020 9:09

Nebo ho EU může ustřihnout od dotací, registrační podvodníku Prokope.

Pěkný den.

J. Jurax 22.6.2020 13:23

Jak?

J. Svoboda 22.6.2020 15:18

Nebude je Agrofertu proplácet, to je pecka, že? ;-D

Pěkný den.

J. Jurax 22.6.2020 15:29

Vskutku?