19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Strach jménem ANOŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 86, poslední: 14.11.2017 23:15, přehled diskusí

Neni vsechno zasluha Babise.:
Autor: M. Šurgot Datum: 14.11.2017 21:34

Afery, zminovane v clanku, v mnoha pripadech vznikly a dale zily "diky" masivnim a tolerovanym unikum z policejnich spisu, kdy jsme dostavali napriklad k dennimu cteni perlicky z odposlechu z zivych kauz... Krome odposlechu se dostavaly do medii i citace, nebo parafrazovane zaznamy, z jinych zivych spisu...

Je urcite zasluhou soucasneho vedeni Policie, jakkoliv bych nikdy nedal svuj hlas u voleb Chovancovi, ze se uz ven ze zivych spisu moc podrobnosti nedostava. Muze to ale byt i snaha o "ochranu" vlastnich kresel, co donutilo vrchnost zasahnout proti unikum.

A pak je taky otazkou, jak jsou vedeni redaktori deniku, vlastnenych Babisem. Co kdyz uz nemaji, taky z praktickych ochrannych duvodu, volnost v tajne komunikaci s policisty...

Re: Neni vsechno zasluha Babise.:
Autor: V. Klepetko Datum: 14.11.2017 23:15

Nostalgie? :-)

Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!:
Autor: L. Novák 475 Datum: 14.11.2017 19:17

Ten pablb Sobotka i s celou jeho ČSSD a koalanty prověřili obchodníky a výrobce, ty to pak přimělo zastydět se nad výší marže a snížili ceny másla! :-D

Jo, včera to bylo máslo Laktos Praha, dnes zase dovoz z Polska. :-)

Re: Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!:
Autor: V. Kotas Datum: 14.11.2017 19:52

V Kolíně v Kauflandu bylo už v pátek, dneska v K. Hoře, za tuto cenu, německý.

Re: Lidi, viděl jsem v obchodě máslo za 36,60 Kč!:
Autor: V. Kotas Datum: 14.11.2017 19:53

Komu patří Laktos Praha ?

Politika v posledních letech:
Autor: K. Novák 396 Datum: 14.11.2017 17:13

byla u nás formována především duem Schwarzenberg-Kalousek. Ti mají vliv i teď, vpodstatě jim patří třeba ČT a další HDP, KDU ČSL je jejich klon, Bělobrádek jim zobe z ruky, i když nepřímo přes část katolické církve. Ovládali minulé vládní strany a jejich šéfy (Topolánka i Nečase) a podařilo se jim mít velký vliv i na neschopného Sobotku. "Kavárna" je rovněž pod (úplným) vlivem tohoto dua, které mělo ve vládě i jiné vlivové kanály (Dienstbier údajně pracoval pro Schwarzenberga už v 90. letech). Jediní dva vrcholní politici, na které vliv nemají, je Zeman a Babiš. Celá hysterie proti Zemanovi a Babišovi je dána tímto. Kalousek si jistě uvědomuje, že na rozdíl od neschopného Sobotky ho Babiš z ČT vypráská a zbaví ho i vlivu na ekonomiku a politiku. Navíc "kmotři" v pozadí ho už teď nepovažují za příliš užitečného a až se ujme Babiš předsednictví vládě, bude to Kalouskův konec. Fiala je vpodstatě jen Kalouskem ovlivňovaný tlučhuba podbízející se některým "kmotrům" v pozadí, samostatnou politiku dělat není schopný. Pokud bude takto pokračovat, přivede ODS do postavení marginální strany. ČSSD Sobotka rovněž pod Kalouskovým vlivem umrtvil a neprovede-li ČSSD personální obnovu, stane se marginální stranou také. Babiš a Zeman si nastolují agendu a pak ji řeší. Topolánkovi, Nečasovi i Sobotkovi ji do značné míry nastoloval Kalousek. Ani Zeman, ani Babiš nejsou žádné ideály. Jejich skutečná problematičnost je bohužel Schwarzenbergovkso-Kalouskovskou kavárnou zastírána.

Re: Politika v posledních letech:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2017 17:26

a Kalousek, pane, Kalousek, to je ďábel.

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rangers-plavci/balicek-karet-27236

:-P

Re: Politika v posledních letech:
Autor: V. Kotas Datum: 14.11.2017 19:57

Ani Zeman, Ani Babiš nejsou žádné ideály, ale pořád lepší, než všichni ti jmenovaní.

Každopádně je stejně zajímavé,:
Autor: B. Rameš Datum: 14.11.2017 14:40

jak ze sebe Babiš dokázal vyrobit kombinaci Jánošíka, Jana Husa a J.D. Rockefellera. Copak se asi pod těmi marketingovými maskami skrývá?

Re: Každopádně je stejně zajímavé,:
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 14.11.2017 15:00

Copak se skryva? Je to tak tezke pochopit? samej tunel

Re: Každopádně je stejně zajímavé,:
Autor: V. Klepetko Datum: 14.11.2017 16:45

Babiš - to je jen malý detail na olejomalbě současnosti, která tak trochu připomíná bubliny na plátnech Jirky Dokoupila.

Pravda se skrývá v detailech, říkával Jonathan Fletwood... a dá se to i obrátit - právě v detailech se skrývá pravda!

:-)))))))))

To si autor opravdu myslí? Asi ANO :-(:
Autor: Z. Velínský Datum: 14.11.2017 13:34

Článek je neskutečně zhutnělý komplex všeho, co nás dostalo do stavu, v jakém teď jsme. Relativizace Babišových prohřešků (vlády ODS a ČSSD generovaly více afér, než ta poslední vláda ANO a ČSSD), změkčování drsné skutečnosti (ANO není strana, ale je to pouhé hnutí!, bez jasných pravidel; Babiš není pouhý sponzor a zakladatel hnutí ANO, ale je také jeho vlastník!, poněvadž si registroval značku ANO na své jméno) a důvěřivého připuštění, že drakonické zásahy do financí a ekonomiky fungují. Až to připomíná články z Rudého Práva, komunistického tisku, v roce 1980. Také plno úspěchů a zářných zítřků. Přitom ale se skutečnost nikoho neptala, čemu kdo chce věřit, ekonomika se propadala s tím, jak už nebylo co dále ždímat, a přes prezentované plány dohnat a předehnat západní svět se ta naše ekonomika nakonec zhroutila.

Nepodezírám autora, že věří tomu, co napsal. Já VÍM, že on je o tom přesvědčen! Tak, holt, musíme si to vyzkoušet znovu ...

Re: To si autor opravdu myslí? Asi ANO :-(:
Autor: V. Klepetko Datum: 14.11.2017 16:56

Váš diskuzní příspěvek je ideální k vytvoření rekurentního vzorce :

V prvním kroku dosaďte celý Váš text bez prvních dvou slov za nový začátek:

"Tento diskuzní příspěvek je" ... ... ...

Potom celý proces opakujte ad infinum, a postupně se tak v textu začne objevovat pravda, kterou jste nám ale sdělit nezamýšlel :-)))))))

Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 12:29

Zaujala mne poslední věta o "strachu ze semletí silnějším partnerem". Podle mne ten strach je zcela iracionální, či dokonce jen předstíraný, aby zakryl nevíru ve svou vlastní schopnost převzít vládní zodpovědnost.

Ve vládě, kde tím silnějším partnerem byla ODS, byla přece kupodivu semleta právě ODS! Taktéž ČSSD byla přece sama tím silnějším partnerem v dosavadní vládě a přesto byla nakonec voliči vypráskána ona a ne Babiš. Opravdu ji "semlel" Babiš, nebo se semlela sama?

Ve skutečnosti to, co semlelo jak předtím ODS, tak nyní ČSSD, bylo laškování těchto stran s pravdoláskařstvím. Bylo to Topolánkovo "rozkračování se", jeho ustupování Bursíkovi, Schwarzenbergovi a Kalouskovi. Bylo to okaté vykašlání se na tradiční voliče ODS a naplivání jim do tváře prosazením Lisabonské smlouvy. Ani slabý Nečas pak na tom obrazu ODS nedokázal nic změnit a jeho sesazení policejním pučem bylo už jen doražení beztak polomrtvé ODS.

V Topolánkových stopách se vydala pod Sobotkovým vedením i ČSSD. Sobotka se rovněž vykašlal na své tradiční voliče a místo toho kolaboroval s pravdoláskaři. Za silné podpory pravdoláskařských médií z vedení ČSSD vypráskal všechny stoupence Zemana (tzv. "lánské pučisty"). Do vlády vzal silně neoblíbeného Dienstbiera, kterého sice posléze byl nucen vyhodit, ale škoda v očích voličů již byla napáchána. Pak za mohutné podpory pravdoláskařských médií a účelové kriminalizace vypráskal z vlády Babiše, přičemž Sobotka sám se navíc znemožnil svým kotrmelcem s demisí-nedemisí. Stavět to tedy tak, že "ČSSD byla semleta Babišem" je naprostý nesmysl.

Pro obě padlé kdysi velké strany, ODS i ČSSD, bylo také charakteristické jejich distancování se od "otců zakladatelů" Klause a Zemana (Zeman sice není přímo zakladatel ČSSD, ale on to byl, kdo z malé pidistrany udělal stranu velkou) a jejich permanentní okopávání. I v tom si okopávači notovali s pravdoláskařským mediálním mainstreamem, zatímco voliči to viděli jinak.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 12:29

Prostě dokud si ODS a ČSSD neuvědomí, že mají hájit zájmy svých voličů a ne lézt do zadku pražské kavárně, dotud se jim jejich bývalí voliči nevrátí. I ten současný iracionální "strach z Babiše" není ničím jiným, než právě lezením do zadku pražské kavárně. Kdyby totiž ODS měla jako svůj hlavní úkol prosazení programu a měla na to "koule", tak by s Babišem do té vlády šla a maximum ze svého programu tam prosadila, bez ohledu na to, že pražská kavárna bude na ni ječet a moralizovat.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.11.2017 12:38

Pokud si Madam Varadinková neuvědomíte, že jste hloupá, tak tu budete stále dokola sepisovat spisky podobné spiskům páně Batistovým, ve kterých dotyčný pisálek doporučuje omývat přirození vlažnou vodou. Možná by vám to omývání pomohlo. Možná.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: F. Kusák Datum: 14.11.2017 12:46

Svou poznámku o hlouposti si odpusťte. Je vysoce pravděpodobné, že nejste schopen smysluplně argumentovat, tak urážíte. Jak typické pro všechny diskuze.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 14.11.2017 13:47

Pane F. Kusák

Proc jste nenapsal te pani Varadinkove ze je sprosta a urazi? Ale to je u vas typicke Nekdo muze byt sprosty a nekdo ne ze?

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 13:56

Kde jsem já sprostá a urážím? Já jsem napsala čistě věcný příspěvek, kde nebylo nic o žádném Novém ani o žádném Ševčíkovi.

Urážet mne začal Nový, který krom osobního ataku nic do diskuse nepřinesl. Podobně jako Vy.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 14.11.2017 14:53

Toto neni urazka moudra zeno?

Jako dokonalý hlupák

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 16:33

A na co jsem reagovala, to jste nečetl, chytráku? Já jsem si rozhodně nezačala! A Nový se jako hlupák opravdu projevuje, protože nikdy se nezmůže na věcný příspěvek, vždycky jen uráží a okopává. Hlavně když máte důvod se ho zastávat!

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 12:46

Jako dokonalý hlupák, neschopný vyplodit nějakou vlastní myšlenku, jste se ovšem právě předvedl Vy:-)))))

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.11.2017 12:59

Nejlepší jsou rady politickým stranám co mají dělat od jakési domovnice ze Slušovic.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 13:46

Zato Vy jste takový chudák, že se nezmůžete ani na ty rady, ani na žádnou vlastní myšlenku. Tak aspoň okopáváte pořád dokola jako gramodeska. I ten nejprimitivněji naprogramovaný robot je proti Vám génius.

A jé, geniální domovnice naprogramovaná TNS. :-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.11.2017 14:40

Vaše geniální myšlééénky jsou opravdu výživné. Něco jako kuře stokrát jinak.

Re: A jé, geniální domovnice naprogramovaná TNS. :-)):
Autor: J. Ševčík 106 Datum: 14.11.2017 14:55

:):):):)

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: V. Klepetko Datum: 14.11.2017 16:33

Zajímavá diskuze... Je pozoruhodné , že se někteří diskutéři snaží zamaskovat svou alternativní inteligenci tím, že nevyjadřují vůbec žádné myšlenky. Buďte ráda - možná že je to vůči nám všem vlastně ohleduplné :-)))

Také mě nic chytrého právě teď nenapadá, takže jen poznamenám, že dohadovat se o tom kdo je a kdo není naivní blb je úplně zbytečné.

Nefalšovaný blb se totiž pozná s naprostou jistotou - má v úmyslu volit Mirka Topolánka:-)))))))))))))))))

:-))):
Autor: A. Nový 840 Datum: 14.11.2017 17:01

Tak to jsem sám zvědav, kolik se těch blbů najde. :-)) Myslím že hodně.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Těhanová Datum: 14.11.2017 12:36

No, řekla bych, že na ODS se provinil hlavně Klaus tím, jak nebyl schopný akceptovat Topolánka a dělal všechno proti němu. Bylo to podobné tomu, co dělal Havel Klausovi. Holt, ani jeden nedokázal svého nástupce tolerovat.

Re: Semletí silnějším partnerem?:
Autor: M. Varadinková Datum: 14.11.2017 12:42

Tak Vám to nasvítila pravdoláskařská média. Ve skutečnosti to ale byl Topolánek, kdo vedl ODS do propasti a Klaus ho za to plným právem kritizoval. A dle mého názoru ho kritizoval mnohem zdrženlivěji, než by bývalo bylo záhodno!