16.4.2021 | Svátek má Irena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 7.1.2006 20:56

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!)

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...
divizna 7.1.2006 18:24

Re: Re: Kdepak, autore,

Jste sice o krok dále než autor, ale pořád ještě trochu vzdálen realitě. Korumpovat je asi opravdu možno každého, ale každá korupce musí mít důvod. Ve většině případů důvod ke korupci dává špatný zákon, nikoliv zákon každý. Známé "množství větší než malé". Pokud o tom rozhoduje člověk (jakýkoliv) je možno dát množství peněz větší než malé (nad hranicí "korumpovatelnosti korumpované osoby) a rozhodnutí je ovlivněno. Zákony (předpisy, vyhlášky) musí být formulovány tak, aby úředník pouze kontroloval, jestli jsou splněny nároky (skutková podstata) a pokud ano, rozhodne kladně, pokud ne záporně. Rozhodnutí však neovlivňuje. Nelze to udělat vždy a se vším, ale těch "prokorupčních zákonů máme trochu moc.
Joska 7.1.2006 9:42

Re: relativita a morálka

Mám shodný " příběh" a souhlasím s Vámi. ( vyjma té poslední věty)
Joska 7.1.2006 9:39

Spasitel Reiniš

Proč jste ten článek pane Reiniši vůbec psal? Po jeho přečtení vůbec nechápu co nám sdělujete! Všichni jsme aktéry korupce okrádáni, otravováni, demotivováni a jinak ochuzováni, a Vy nám v podstatě vnucujete názor, že se s tím máme smířit. Jste advokát podsvětí, nebo novinář? Nebo jen oslabený na duchu? Pak byste měl toho řemesla nechat! 
Jan 6.1.2006 23:58

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!!

DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI k volbám, ale pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedení a okradeni, NEVOLIT žádnou parlamentní stranu vládnoucí (post) komunistické kriminální fízlokracie!!!
Jan 6.1.2006 23:57

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ...

CYKLICKY VLÁDNOUCÍ KRIMINÁLNÍ ELITY, VŽDY POD SPOLEHLIVOU OCHRANOU SVÉHO CENTRALIZOVANÉHO KRIMINÁLNÍHO STÁTU A SVÝCH CENTRALIZOVANÝCH KRIMINÁLNÍCH MASMÉDIÍ:
 
Jan 6.1.2006 23:56

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!)

Hlasujme na www.volebnipreference.cz. MomentálnÍ stav: 1.ODS (53,2%), 2.ČSSD (9,3%), 3. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii  WWW.CIBULKA.NET (9,2%!!!!), 4. SNK-Evropští demokraté (8,8%), 5. Strana zelených (7,2%), 6. KSČM (3,3%), 7. KDU - ČSL (3,2%)...
AeroKarel 6.1.2006 22:24

LM - Lidové milice?

Skoro by to odpovídalo ........
LM 6.1.2006 22:03

relativita a morálka

Když se pana Klause, předsedy parlamentu i ODS ptali co říká na to, že se v jeho okolí krade, řekl, že dokud jeho přátelé nebudou pravomocně odsouzeni, je všechno v pořádku. Tak v médiích odstartoval období veřejné popularizace mravního relativismu. Ten se rozvíjí dál, košatí a nabírá příznivce, a chce přesvědčit stále širší část veřejnosti že je to lepší pstoj, než bazírování na " nemoderní morálce" Tehdy u mě skončila ODS. Od té doby i KSČ je pro mě morálně výš než špičky ODS.
Yoska 6.1.2006 19:25

Re: rakže abych odpověděl oboum ...

Skoro jak bánbu, vševědoucí racek
Eva D. 6.1.2006 19:17

Re: korupce

Předseda vlády udělal to, co vždy. Řekl, že ON se na něco zaměří a tím se to vyřeší. Jako ta kalamita v JČ. Někdo mu to i věří, asi.
 
Já si přesto myslím, že jihočeští hasiči a energetici makali Paroubek neparoubek, a Paroubek jen kecá. Stejně, jako s tou korupcí! 
Eva D. 6.1.2006 19:06

Re: Dokonce pomohl Jihočechům v kalamitě.

Tak tak, ten zvládne vše.
JAB 6.1.2006 18:43

upřesnění

Auror se mýklí pod jde o genetické oddělení, tenkrát se část opic oddělila jen fysicky a odebrala se vlastní cestou do České kotliny, vybraní jedinci se pak oddělili do vládních křesel ČSSD.
Proxy Blue 6.1.2006 17:00

Re: Kdepak, autore,

Skandinávské země patří k nejméně zkorumpovaným na světě a "socilismus" tam nerušeně kvete. Úlný ráj pro poctivé podnikatele prý musí být na Islandu a ve Finsku. Zkorumpovat se dá také soudce, policajt, každý a nemusí v tom být žádná cizí věc. Korumpuje se proto, aby se mohl obejít zákon. Pokud chcete zrušit zdroj korupce, zrušte zákony. A jaký je rozdíl mezi korupcí a obchodem? Názorná ukázka: Dejme tomu fronta na lístky do kina. Nechce se vám čekat. Vytáhnete portmonku a každému nabídnete určitý obolus, aby vás pustili hned na řadu. To je obchod. Vytáhnete mobil a zavoláte řediteli kina, aby vás pustil bez čekání někde bokem a nabídnete mu obolus v ceně vstupenky plus osobní ohodnocení respektive nějakou atraktivní protislužbičku. To je korupce.
AeroKarel 6.1.2006 16:31

Máku, vrdlouháte.

ODS tvrdí (což je stejná kategorie jako když tvrdí Paroubek) že její reformy částečně odstraní příčiny korupce.
Osobně si myslím, že je to jediná reálná cesta, ovšem otázka je, zda, kdo a jak se po ní vydá.
To co tvrdí Paroubek je tak akorát dobré do Blesku a korupci to může jen zvýšit.
AeroKarel 6.1.2006 16:17

Kdepak, autore,

"Dokud bude existovat nerovnost ve vlastnictví a užívání pozemských statků, bude korupce."
V tom to není. Budete-li mít více peněz než já (nerovnost ve vlastnictví), buď si ode mne něco koupíte, třeba práci či co, což korupce není, nebo si prostě jen od kohokoliv koupíte více nebo lepší než já a to také korupce není.
Ale bude-li jakýsi třeba úředník rozhodovat o něčem co není jeho - což zase není nerovnost ve vlastnictví - je vysoce pravděpodobné že ho vy nebo já korumpujeme aby rozhodl v náš prospěch.
Ne nerovnost vlastnictví. Možnost rozhodování o cizích věcech. Proto také socialismem korupčnost pronikavě vzrůstá.
Jiří K. 6.1.2006 15:35

To máte Bédo sice pravdu,

ale za Klause k nám bohužel proudily pouze ty horké.
 
Ty ostatní se nám tehdy velkým obloukem vyhýbaly a končily často v Polsku nebo Maďarsku.
Velký obrat v přílivu zahraničních investic a náš skok na špici začal až po pádu Klause za vlád Tošovského a hlavně Zemana (a dalších vlád ČSSD).
Z jejich opatření dnes těžíme a na špici zůstáváme přesto, že mediálně frekventovaní analytici ruku v ruce s přemnohými redaktory nám již několik let každoročně neúspěšně prognózují, že s investicemi bude utrum a investoři půjdou (či dokonce utečou) jinam za nižšími daněmi a náklady práce.
Výsledkem je pak mnohdy další rekord v množství investic a jak se zdá, ani letošní rok by nemusel být výjimkou.
 
 
Saša 6.1.2006 15:17

Nejvíc korupce je mimo veřejnou správu.

Nejvíc korupce je ve zdravotnictví a sportu.
A když už parafrázujete pana Michala - tedy:
čím méně bude bumážek a štemplíčků, tím méně bude korumpujících a korumpovaných
Saša 6.1.2006 15:15

Čím větší pravomoc a rozsáhlejší působnost represivních a kontrolních orgánů,

tím je ve společnosti větší korupce.
Protože i kontrolora a policajta lze korumpovat a i oni korumpováni být chtějí...
Saša 6.1.2006 15:12

Také kontrola je důvodem korupce.

Právě kontroloři všeho druhu dostávají "nevšimné".
Dalším velkým zdrojem korupce je omezení trhu s léky - to, že
a) léky smějí prodávat jen lékárny
b) většina léků je jen na lékařský předpis.
A zdravotnictví jako celek je jeden velký korupční propletenec. I ten nejposlednější doktůrek z poslední vísky je pravidelně korumpován. Co teprve páni profesoři a primáři z různých klinik...
Kdyby se vymyslel zákon, že každý je povinen mýt si dvakrát denně nohy, a že to budou kontrolovat kontrolorky osobní hygieny, rázem nám tu rozkvete nová oblast korupce - korumpování kontrolorek osobní hygieny.
 
Saša 6.1.2006 15:08

Nový zdroj korupce: zákon o majetkových přiznáních.

Opět má někdo něco kontrolovat, opět se mají dělat nějaké posudky - no to je přeci báječný důvod ke korumpování!
Renata D. 6.1.2006 14:53

Re: příčina korupce

A také v soukromých firmách, na to jste zapomněl. Vy nevíte, že musíte něco strčit i těm co pro firmy nakupují materiál,služby atd. Někdy si to zkuste, korupcí je tenhle nrod prolezlý skrz naskrz.
Franta 6.1.2006 14:51

korupce

Korumpovatelný je káždý,záleží vše na charakteru.Domnívám se, že předseda vlády projevil dobrou vůli, víc není možné.
Jenda 6.1.2006 14:43

Re: příčina korupce

A casto i tam kde to fakt vubec nedava smysl. Napriklad kdyz se podivate na prodej listku na nejake to mistrovstvi sveta ci evropy v hokeji nebo fotbale a sileni s tim kdo se kdy smi kam zaregistrovat, kdo si smi koupit kolik listku a nasledne "zatahy" na prekupniky.
Tak ksakru kdyz je previs poptavky tak zvedam cenu dokud se to nevyrovna, a ne ze budu zavadet omezeni a pozadovat vypomoc policie aby nahodou nekdo nemel pocit, ze nemohl na fotbal protoze to na nej bylo moc drahe. Fotbalovy zapas neni operace, bez toho se klidne obejdu.
Jenda 6.1.2006 14:32

Re: Re: Korupce se dá poměrně dost snadno potírat.

Korupce neni vzdy jenom vuci statu. Prave naopak.
Jenda 6.1.2006 14:31

Re: NEŠAHEJTE MI NA PREMIÉRA !!!

"mi"? Tak to vy jste nam ho sem nasadil?
Jestli vam vadi, ze vam na nej lidi sahaj tak si ho nekam zavrete. A nekrmit!
Jenda 6.1.2006 14:24

Ale on prece nic neslibil

Pouze nam oznamil, ze chce projevit jakousi rozhodnou vuli :-P
Nic jineho nez nejake to rozhodne projevovani od nej prece snad nikdo neceka!
huhu 6.1.2006 14:09

příčina korupce

korupce je tam, kde špatně funguje trh. Tj. skutečná tržní cena se nerovná deklarované ceně = rozdíl prostor pro korupci. A tam, kde někdo (úředník) rozhoduje o majetku, který mu nepatří tedy kde není soukromé vlastnictví. Takže proč byla korupce typická pro totalitu a nyní roste za socanů je snad jasné. Bohužel nelze svobodný trh a soukromé vlastnictví aplikovat úplně všude. takže i v těch nejsvobodnějších společnostech je korupce - např. v armádních či policejních zakázkách, stavbě silnic atd.
karel 6.1.2006 13:48

Nevím jestli korupce za vlády ODS byla velká nebo malá.

Vím jen, že za socilaistických vlád jsme souběžně s akcí čisté ruce poklesi na mezinárodní stupnici korupce o 25 míst někam mezi země střední Afriky.
* 6.1.2006 13:41

Ekonomie, nebo ekonomika, Reinisi?