20.3.2023 | Svátek má Světlana


Diskuse k článku

POLITIKA: Sobotkovy „spravedlivé daně“ jsou jen zfušovaný facelift

Švýcaři si v roce 2000 v referendu odsouhlasili, že začnou dodávkám a náklaďákům na svých silnicích účtovat mýtné podle ujeté trasy, hmotnosti a emisí. Z výnosů si postavili nejdelší železniční tunel na světě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 10.3.2017 19:05

Vyšší zdanění nemovitostí může dostat příslušné politiky až

na lucerny a oni to většinou vědí. Fakticky to znamená např. to, že stát lidem zděděný majetek UKRADNE, tak jako svého času bolševici (oni to svého času dělali z velké části stejně, do JZD vstupovali lidé "dobrovolně" a činžáky státu darovali také "dobrovolně." Znám případ, kdy stát přidělil jedné paní jako byt přízemí úplně cizí větší CHATY, stojící v chatové kolonii).

Pokud jde o mýto, musel by se zdanit průjezd kamionů bez ohledu na to kudy, jinak je totiž vyženete na ulice druhé či třetí třídy. Toto je dost ošidné.

Jeden extrém, svého času chtěl ve Španělsku řidič kamionu, přepravujícího kapalný propan/butan ušetřit 25 DM na mýtném. Sjel proto z dálnice na silnici nevím kolikáté třídy, cestu z dost prudkéko kopce nezvládnul a tak najel na zeď vedle stojícho kempu. Plyn, unikajíci s rozbité nádrže vzplanul a výsledkem bylo přes 200 mrtvých...

P. Rudolf 10.3.2017 14:16

Tak tak

To ovšem zdejším pravičákům z leknutí nevysvětlíte.

Z. Lapil 10.3.2017 12:26

Náklady na mýto mi unikají

Mýtných bran je něco ke dvěma stům. Zavedení mýtného stálo 24 miliardy, čili 120 miliónů na kus. Chápu, že systém je víc, než ty portály nad dálnicí, ale stejně mi to připadá absurdně mnoho.

Z odkazovaného článku se dozvídám, že "letos", tj. v r. 2011 (není to trochu neaktuální?) přijde provoz na miliard sedm, což po vydělení 200 kusů vyjde na 35 miliónů na bránu. I kdyby autor do pojmu "provoz" zahrnul odpisy nebo jak se to jmenuje, stejně mi připadá, že je tam nula navíc. Ne-li půl druhé, protože i 3 500 000,- hodí nějakých deset táců denně.

Teď koukám na wiki: koncem r. 2014 bylo 265 mýtných bran. Přepočítávat to nebudu, pro moji úvahu to zásadní význam nemá.

A. Bocek 10.3.2017 10:52

Socialistům na to skočí jen slaboduchý.

Kvalitní odborník, manažer, lékař si řekne o přidání , pokud né tak odejdou do rozvinutějších států , na jejich pozici nastoupí méně kvalitní odborník , manažér , lékař a k tomu mu zvednou velikost zařízení, počet podřízených , počet pacientů no a produktivita práce,rozvoj, koruna,HDP půjde kam soudruzi ? No do prd..le soudruzi , do prd..le !

M. Malovec 10.3.2017 10:42

Tak jste se odkopal, Kašpárku,

nemáte ani byt, ani chalupu po rodičích, ale platíte nájemné, které nestačí ani na prostou obnovu toho, co zlikvidujete. Čert s Vámi!

J. Hejna 10.3.2017 10:20

Re: přesně tak, autore

"Všechno se dá totiž řešit změnami odpočitatelných položek, nebo změnami slevy na dani."

Hlavně neměnit špatný daňový systém.

J. Hejna 10.3.2017 10:19

Neuvěřitelný blábol

Neuvěřitelný blábol závistivce.

M. Zdobinský 10.3.2017 9:59

Klasická hnusná předvolební finta

Klasická hnusná levičácká předvolební finta, kterou už dokonale uměli bolševici. Poštvat různé vrstvy lidí proti sobě. Ty relativně chudé (jako voličů je jich víc) proti těm relativně bohatým (tak ať solí). Je to lákavé, přidají mi na úkor souseda,který má o pár tisícovek vyšší plat. (Možná se jenom líp učil,měl štěstí nebo líp pracuje) Ubohost ČSSD ( jak se udržet u koryt) nemá žádné hranice. Možná by těm bohatým mohli ty chudé i nastěhovat domů (mají tam zbytečně větší prostor).Uděláme jim z těch zbytečně velkých domů a bytů nějakou "alternativní Kliniku".To už tu také bylo.

M. Šejna 10.3.2017 7:56

přesně tak, autore

ale dnes to tady od tržních komsomolců bojujících za rovnou daň pořádně schytáte. To co píšete Vy jsem tady psal v komentářích i já, a taky jsem to tu od tržních komsomolců schytal.

Každopádně znovuzavedení více daňových sazeb považuji za pitomost. Za pitomost ale považuji i zavedení negativní daně. Držím se zásady, že daňový systém by se neměl měnit po každých volbách. Všechno se dá totiž řešit změnami odpočitatelných položek, nebo změnami slevy na dani.