Diskuse
POLITIKA: Snížená sazba DPH na potraviny? Ano, ale na všechny
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K. Novák 396
Snížení DPH nestačí.
Ceny potravin rostly i v obdobích, kdy se daně nezvyšovaly. V některých případech to jsou desítky procent. Nadnárodní řetězce, které trh s potravinami u nás ovládají, snížené daně využijí především pro sebe (tedy pro své akcionáře, nikoli pro prodavačky). A ovšem Agrofert také. Vláda musí podporovat konkurenční prostředí, aby neviditelná ruka trhu zvýhodnila potraviny z našich zdrojů před dováženými kdoví odkud. Konkurence také tlačí ceny dolů a kvalitu nahoru. Z některých materiálů to vypadalo, že si to vláda uvědomuje, ale zatím nemám dojem, že by něco v téhle věci udělala.
L. Novák 475
Re: Vláda musí podporovat konkurenční prostředí
"Vláda musí podporovat konkurenční prostředí, aby neviditelná ruka trhu zvýhodnila potraviny z našich zdrojů před dováženými kdoví odkud."
Obávám se, že "neviditelná ruka trhu" a její nezávislost na politické partaji vám zůstala utajena... :-D
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz