28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

POLITIKA: Semafor pro Česko?

Je to dobrý nápad ten SEMAFOR? Podle všeho je to systém, který může jen dál povzbuzovat emoce mezi politiky, protože dnes už je čínská chřipka pouze a jenom politicky zneužívaný problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 29.7.2020 18:44

Pane Bartoňi že děláte Babišovi advokáta je známé,ale myslím si,že naštvaných lidí je dost na to, aby v podzimních volbách ostrouhal.Přeci jenom ta jeho marketingová oblbovací taktika začíná mít trhliny a to je velice dobré.

J. Ptáček 29.7.2020 10:43

Železniční semafor má zásadní smysl, jenže ministerstvo dopravy ho nějak nezvládá (viz cirkus na železnicích). Zdravotnický semafor smysl nemá, ale řeší se pořád. Veřejně i důvěrně na vládě. Ministerstvo zdravotnictví asi nic jiného neumí. Když se objeví na scéně nějaký kvalitní odborník (epidemiolog, statistik a pod.) "marš pryč".

Š. Hašek 29.7.2020 13:36

Jen technická, pane Ptáčku!!!

Semafor není. Jest to návěstidlo. Semafor je pro děcka do třech let, než se konečně naučí na nočníček. Zkráceno.

Podobně neexistuje plácačka. Jest to výpravka. Fest důležitý, bylo z toho hodně mrtvol na poli železničním. Nemá spojitost s tím, že v kuchyni na chaloupce jest plácačka na mouchy, Vždy pohotově!

J. Kindl 29.7.2020 10:30

Přibývá důkazů, že údajná pandemie vlastně není žádnou pandemie, ale jen sezónní chřipka – a to ostatní je jen mediální divadlo se zfalšovanými statistikami. Produktem této pandemie nejsou mrtví, ale strach. Strach politiků, že přijdou o kariéru a strach lidí že přijdou o život. Před pár dny se pak v Itálii díky italskému poslanci Vittoriu Sgarbimu provalilo, že na covid-19 ve skutečnosti nezemřely desetitisíce lidí, jak mainstream opakovaně tvrdí – údajně až 29 000, ale pouze 925 osob. Sgarbimu se dostaly do rukou statistiky italského národního institutu zdraví, podle kterých, kromě oněch 925 osob, u všech ostatních uvedených v podvodné coronavirové statistice, byly příčinou smrti naprosto jiné a mnohem závažnější choroby, kterými už dlouho předtím trpěly, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, diabetes, onkologická onemocnění a další závažné choroby. Vždyť i u nás se auditem zjistilo, že počet uváděných zemřelých na coronavirus je o 60 procent nižší, stejně tak nesedí počet hospitalizovaných, který je také silně nadhocen.

Š. Hašek 29.7.2020 10:36

Trefné poznámky!

Včera sousedka říkala, že třeba Brazílie je úplně mrtvá. Na moji poznámku, že tam ale také umírají tři děti z deseti, pitevní protokoly mají asi ledabylý štempl a voda ve slumech je asi dost "minerální" ...... no hádejte, jak mi "odborně" odpověděla???

J. Kindl 29.7.2020 10:18

Prof. Ing. Stanislav Kmoch, CSc. vedoucí laboratoře pro studium vzácných nemocí při první lékařské fakultě v Praze, který studuje covid a covid 361 vir, který studuje a, který uvádí, že virus je shluk proteinů, jež v sobě udržuje vodu a proteiny. Pokud jej v teplém počasí vyplivnete , než dopadne na zem odpaří se uschne. Nemůžete jej získat dotykem. Naše pokožka je součástí imunitního systému. Proti viru máme na pokožce proteiny, které trčí nahoru. Vir, který se vám dostane na pokožku vir se nalepí na proteiny a proteázy začnou vir žrát Covid-19 je kapénková nákaza a vyžaduje delší kontakt lidí. Není tam přenos dotykem na kliku a podobně. Rouška má smysl u toho, kdo smrká, kašle, jinak se jedná o placebo efekt

Š. Hašek 29.7.2020 10:23

Trefné poznámky!

Začínám mít dojem, že bez deklu (a televize) vymřeme všici do roka!

A nedělám si srandu!

Š. Hašek 29.7.2020 9:28

Přiznám, že z výrazů "chytrá karanténa" a "semafor" se mi dělá šoufl.

Velice podobně jako z výrazů "čerpat" (rozhazovat peníze) a "zadarmo" (tedy dostávat něco, co mnozí třikrát zaplatili a ouřady jim to potom přidělují).

Kontrolní otázky: Kolik z Vás zná někoho nakaženým tím virem (tedy za pět měsíců)? Myslíte si, že sto občanů s teplotama (z deseti milionů) má vyvolávat karantény a semafory??? Otázky zpracovány na základě konzultací s dvěma zkušenými lékaři, nutno dodat, že ani jeden z nich není zaháčkován v léko-očkovací mašinerii. Další třetí již dost cuknul z minulých pozic, protože není konec února, ví tedy více a rovněž nevyrábí léky, "jen" se stará o pacienty.

Zkráceno.

V. Halašta 29.7.2020 9:07

Žádná chytrá karanténa neexistuje. Je to je prázdný pojem, který vytvořil Prchal k oblbovani mas ale který Prnnenaplnil. Jinak by nebylo možné, aby se zase objevily a řešily až a posteriori tak základní věci, jako kapacity KHS a testů, základní chyby ve statistice, velení atp.

Celé to prokazuje koncept ANO, ovládnout voliče ale skutečně výsledky jsou jim u zadele.

D. Zítko 29.7.2020 7:50

Tzv. chytrá karanténa je nerealizovatelná chiméra , další Vojtěchův a Burešův blábol!

J. Vobr 29.7.2020 5:49

Píši panu Bartoňovi eminenter, t.j. 1* !!!

Velmi dobře popsáno "o co jde" !!!

Nemám otázku ani připomínku !!! R^R^R^

Š. Hašek 29.7.2020 10:31

Asi tak.

Naivně jsem předpokládal, že většina společnosti opráší školní znalosti o virech. Dá si dohromady čísla za pět měsíců ......... Stalo částečně až nepatrně.

Včera jsem (opět) vyslechl, že těch vln bude asi padesát. No, já zažívám minimálně jednu vlnu každý rok. Bývalo nemocných i 20% kolegů a dělaly se tedy v únory hodně přesčasy. Nerouškovalo se a politici nestavěli semafory. Ve školní třídě nás taky třeba pětina chyběla.

Též veřejnost tolik nejančila! Hlídala si, kam dovezli "uzené makrely, hovězí a pomeranče" ......... Zkráceno.

P. Hatina 29.7.2020 5:14

No a v tom je právě jádro pudla. Pokud by "..chytrá karanténa měla vést k omezení plošných zákazů na co nejmenší míru", tak by se ale měla používat jako jediná metoda pro výběr lidí do karantény. Jenomže, pokud se ještě před ní pošle preventivně do karantény osazenstvo celého dolu, celého podniku, hotelu, domova důchodců, celého tábora, celého sportovního týmu, celé obce atd.. je potom ještě následná "chytrá karanténa" dosti špatné řešení,..

Nebo ještě jinak řečeno, v takovém případě by ta "chytrá karanténa" měla být "superrychlá karanténa " schopná ty kontakty nejen dohledat ale už i otestovat a prokázat/vyřadit z karantény v naprosto minimálním čase, řekněme desítek hodin,,Což není a nebude

I. Spálený 29.7.2020 6:59

Chytrá karanténa má jen urychlit nalezení dolů k zavření. Propojuje infikované lidi a místa jejich setkání s ostatními, nic víc.