27.1.2020 | Svátek má IngridDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Republiku čeká nový „boj o Hrad“Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 29.11.2014 0:21, přehled diskusí

Většina nás běduje:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 28.11.2014 18:50

protože jsme volili z kandidátů, které jsme nechtěli. To je kouzlo demokracie. Teoreticky by se mohlo stát, že by se prezidentem mohl stát třeba Bakala, pokud by uplatil protikandidáty a volilo ho 5 lidí z 10ti milionů. Nebo Jára Cimrman, kdyby se objevil žijící. asi se s tím budeme muset naučit žít.

Mimochodem, volební recesí se stal místostarostou Úval u Prahy Alexis Kimbembe :-)

No zase na druhou stranu::
Autor: P. Skřivan Datum: 28.11.2014 17:02

když jste rozvědčík a nechcete podporovat novou válečnou cestu, tak jakou máte možnost ? Jen se nechat vyhodit ?

Dost dobré, další stát, který Zeman na§ral::
Autor: J. Urban Datum: 28.11.2014 14:27

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/slovo-finlandizace-nas-urazi-rika-finsky-historik/r~0e53254c762111e4b6d20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-2

Problém se Zemanem je ten, :
Autor: L. Křivan Datum: 28.11.2014 13:23

že Zeman je sice buran, ale občas řekne něco pravdivého a nassere tím dementy.  Například na plastelince má správný názor.

Re: Problém se Zemanem je ten, :
Autor: M. Prokop Datum: 28.11.2014 15:29

Dost chabá útěcha.

Re: Problém se Zemanem je ten, :
Autor: P. Skřivan Datum: 28.11.2014 17:04

Možná to někoho překvapí, ale i Rusové mají občas pravdu. Problém je v tom, že to ale nic nemění na prostém faktu, že válčit je špatné a že hájit úmyslně zájmy cizí země ve veřejné funkci, je nepochybně nejen odporné, ale také trestným činem.

pindy starého Dyndy:
Autor: J. Klepal Datum: 28.11.2014 13:01

Příspěvek je typickou ukázkou, jak zveličovat význam některých událostí pod heslem účel světí prostředky. Jistě, s mnohými výroky současného českého prezidenta není třeba souhlasit a používání nevhodných slov v přímém přenosu nepatří mezi znaky diplomatického chování, pravda je však taková, že jimi nijak nevybočil z rámce dnešní zhrublé doby. Označení protestů za "velké" je však pouhým autorovým zbožným přáním. Pokud jde o jisté znepokojení v zahraničí nad Zemanovými výroky ohledně anexe (či chcete-li navrácení) Krymu Ruskou federací neprovedené v souladu s mezinárodními pravidly, které žádný z mocných států stejně neměl a nemá v úmyslu dodržovat, pak nutno zdůraznit, že jde pouze o pokrytectví jednoho amerického senátora. A pokud jde o vstřícnost vůči některým režimům, vzpomeňme na mezinárodní bouři, kterou Zeman svého času způsobil svým návrhem řešení izraelského problému ve stylu českého poválečného odsunu. Na tento návrh ovšem autor kupodivu zapomněl.

Re: pindy starého Dyndy:
Autor: B. Rybák Datum: 29.11.2014 0:21

Ano. To, že stejní lidé mohou na útočit na prezidenta za sprostoty pronesené v podobě správně přeloženého názvu, morálně relativistickou (P&L) levicí oslavovaných agresivních exhibicionistek a zároveň obhajovat (přinejmenším neodsoudit) protizákonné (s demokracií neslučitelné) výtržnictví snad ani není nutno komentovat!

http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-358/

Když tak pročítám příspěvky:
Autor: Atas9 Datum: 28.11.2014 10:32

diskutérů připomínající ohranou desku (lže, je vulgární,létá do Číny a taky z ní, má virozu, je dementní, nemá rád Pussi riot) musím konstatovat, že jsou nesoudní. Proč? No protože díky jim máme takového prezidenta jakého máme. Ubožáci s dementním chápáním principu demokratických voleb si nasadili jako svého kandidáta morální noblesní nulu. Samozřejmě prohráli, protože i nejposlednějšího z milionů "rudých prasat" vyděsila představa zvolení Schwarzenberga prezidentem a šel volit. Tak si nehrajte na ublížence, po....li jste si to sami. Máte tři roky na přemýšlení koho nám předhodíte jako vašeho kandidáta.

typický zemanovec:
Autor: J. Podešva Datum: 28.11.2014 10:44

Zemanovci podle svého guru přijali styl "každého urazit". "Ubožáci s dementním chápáním", "morální noblesní nula". Že se, pane Vyšato, vyjadřujete jako hulvát, podle svého vzoru, je vaše věc. Ale komická je vaše formulace " i nejposlednějšího z milionů "rudých prasat" vyděsila ..." Zřejmě se sám řadíte do této skupiny obyvatel. Ohledně toho "nejposlednějšího", asi vám uniklo, že Schwarzenberga volilo cca. 2,2 milionu lidí. To je ta vaše "pražská lumpenkavárna" že jo :-D

Re: typický zemanovec:
Autor: J. Boleslav Datum: 28.11.2014 10:56

Tak Ovara máme prý proto, že ho jeho odpůrci oprávněně kritizují. Zoufalá logika.

Re: typický zemanovec:
Autor: Atas9 Datum: 28.11.2014 11:24

Pane Podešvo, dementní chápání demokratické volby není myšleno jako urážka, demence je vážná mozková choroba a mě tak připadá, že křiklouni s heslem -Zeman není můj prezident- jsou jí postiženi, protože demokrat uznává volební vítězství a podřídí se mu do dalších voleb. U noblesní nuly by se dalo dlouze diskutovat, ale jít do boje o prezidentskou pozici jen s nálepkou "noblesní" byla vaše chyba při výběru protikandidáta. No a ta "rudá prasata" , to je výrok jednoho režiséra a podle mě jeho sprosté vyjádření obsahuje souhrnný pohled voličů Schwarzenberga na voliče Zemana. Ano obviňuji 2,2 milionu lidí, že se při volbě prezidenta nepostavili za správného kandidáta a proto máme prezidentem Zemana. Skuhráte v dalším příspěvku jak vás čeká tři roky hrůzy, tak si uvědomte svůj podíl a vydržte.

no já Zemana nevolil ...:
Autor: J. Podešva Datum: 28.11.2014 12:08

Takže já na těch třech letech hrůzy vinu nenesu :-)

Re: no já Zemana nevolil ...:
Autor: J. Fleiszner Datum: 28.11.2014 15:09

Já ho v druhém kole volil. Jak by to vypadalo, kdyby byl zvolen druhý kandidát nevím, ale stále jsem rád, že jsem to udělal. Možná svůj postoj změním, ale do konce volebního období bude Zeman mým prezidentem a prezidentem všech občanů ČR. Kdo říká, že Zeman jeho prezidentem není, tak říká, že respektuje jen takové volby ve kterých vyhraje jeho favorit.

Re: no já Zemana nevolil ...:
Autor: M. Prokop Datum: 28.11.2014 15:28

Zeman je presidentem ČR.

"Mým" presidentem by byl, kdybych ho volil, nebo uznával za autoritu.

Re: Když tak pročítám příspěvky:
Autor: M. Prokop Datum: 28.11.2014 15:25

Já vám nepředhodil žádného, ani tohohle.

Ani v budoucnosti nelze ode mne něco takového očekávat, obraťte se s důvěrou na KSČ(M) nebo její "B"team ČSSD.

Zeman je tragédie České republiky:
Autor: J. Podešva Datum: 28.11.2014 9:48

Představa, že ho tu budeme mít ještě 3 roky je trýznivá. Ale že by vyhrál i další volby, tak to už by bylo na emigraci :-)

Re: Zeman je tragédie České republiky:
Autor: J. Boleslav Datum: 28.11.2014 10:57

Bůh nás chraň a opatruj před dalším pokračováním hradní ovariády.

Re: Zeman je tragédie České republiky:
Autor: D. Grundel Datum: 28.11.2014 21:49

Zeman si přes své excesy pevně obsadil nejnižší sociodemografický segment elektorátu, který je zároveň bohužel největší. Pokud se nenajde někdo, kdo bude slušný a vzdělaný, aby dokázal oslovit vyšší voličské segmenty a zároveň bude dostatečně lidový a dostatečně jednoduchý ve vyjadřování pro nižší segmenty, musíme se spokojit se Zemanem.

Jinými slovy, potřebujeme někoho, kdo bude schopen hrát na šovinistickou a sociálně nenávistnou náladu frustrovaného póvlu (kecy typu národní zájmy, národní hrdost, sociální spravedlnost) a zároveň se normálně bavit s lidmi na úrovni a dělat normální przápadní politiku.

vsadím se:
Autor: I. Fencl Datum: 28.11.2014 9:38

Vsadím si u Fortuny, že Zeman, ať je jakýkoli, bude zvolen i podruhé. Obávám se, že bych však na sázce moc nevydělal a Fortuna si myslí, co já.

Re: vsadím se:
Autor: Ť. Mráček Datum: 28.11.2014 10:30

Češi od nepaměti oplývali kulturou mastné brady a pozdní sebelítostí - vlastnostmi - které se krásně doplňují.

Re: vsadím se:
Autor: J. Boleslav Datum: 28.11.2014 11:03

Nevsázejte, prohrál byste.

Majdan-CZ:
Autor: J. Fleiszner Datum: 28.11.2014 9:28

Češi jsou chytří, ale jak dojde na volby, tak se z většiny stanou hlupáci. Příjemně jsem byl překvapenej u druhého kola prezidentských voleb, kde voliči neskočili na gigantický špek v podobě mediální prezentace Schwarzenberga. V prvním kole jsem Zemana nevolil, ale v druhém ano.

Zemana jsem za prezidenta nechtěl, ale "stín" schovanej za Schwarzenbergem až příliš vykukoval. Takže Zeman je mým prezidentem a ať někteří Češi chtějí nebo ne, tak je prezidentem všech Čechů.

Nevím, co si přejí jeho odpůrci. Připadá mi, že by rádi Majdan-CZ, po kterém by došlo k vyhnání Zemana ze země a následné dosazení nějakého oblíbence odpůrců. Kdo by to byl nevím a asi to neví ani většina lidí z červenejma kartama. Ale takhle si změnu prezidenta rozhodně nepředstavuju a nic takového v Čechách nechci.

Odpůrcům by se taky mohlo stát, že dva roky po dosazení oblíbence, by mohl přijít Majdan-CZ II. Oblíbenec by tomu, ale mohl zabránit pomocí armády a "dvojkaře" trošku humanitárně postřílet. Oblíbenec by tak zůstal tam, kde ho odpůrci chtějí.

Re: Majdan-CZ:
Autor: T. Vodvářka Datum: 28.11.2014 9:44

Vzhledem k výsledkům presidentských voleb lze s Vaší první větou souhlasit bez výhrad.

Odpůrci Miloše Zemana si přejí, aby měli presidenta slušného, neopilého, presidenta, který neblábolí cokoli o čínské demokracii, presidenta, který není spojen pupeční šňůrou s různými pochybnými existencemi, presidenta, který nebude ostudou Evropy.

A přestaňte s tím Schwarzenbergem, už je to hodně ohrané....

Re: Majdan-CZ:
Autor: J. Fleiszner Datum: 28.11.2014 9:49

Schwarzenbega (hlavně lidi, kteří ho před sebou tlačili jako transparent) uvádím proto, že to byl můj důvod pro volbu Zemana.

Re: Majdan-CZ:
Autor: J. Boleslav Datum: 28.11.2014 11:03

V tom případě Vás dost lituju. V čem Vám přišel Ovar lepší než kníže? Ve lhaní, podpásovkách, narcismu, ožralectví, hulvátství, hulení nebo v čem?

Re: Majdan-CZ:
Autor: J. Fleiszner Datum: 28.11.2014 11:28

Kníže jsem nevolil, protože tím by se stal fakticky prezidentem Kalousek.

Re: Majdan-CZ:
Autor: J. Lepka Datum: 28.11.2014 10:17

"V prvním kole jsem Zemana nevolil, ale v druhém ano."

A ani vám přitom nedojde, že jste tak spoluviníkem celosvětové blamáže, dokonce se tím chlubíte.

Re: Majdan-CZ:
Autor: J. Fleiszner Datum: 28.11.2014 11:21

Nechlubím, ale stojím si za tím, co jsem udělal. Vy jste rovněž přistoupil na to, že se zúčastníte voleb (doufám) a musel jste počítat i s tím, že nevyhraje vámi volený. Blamáž a to masivní jsem zaznamenal u jeho protivníka v druhém kole voleb.

Re: Majdan-CZ:
Autor: M. Prokop Datum: 28.11.2014 15:32

Pokud by zde za Zemana byly poměry jako na Ukrajině, nedalo by se MajdanuCZ nijak divit.

Proč by takové poměry měl nastolit Schwarzenberg (a jak), to je známo asi jen vám.