25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

POLITIKA: Přizdihráč

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
loizik 22.7.2006 11:54

Re: Re: Re: Proč né druhý pokus?

Hlavne je rozdil, jestli KSC zlanarim, aby se Paroubek dostal od vesla a nedavna svistva se zacla vysetrovat (na cemz maji zajem jak trojkoalice - ziska vladu, tak komousi - muzou tim ziskat volice socanu v pristich volbach) - nebo jestli s KSC prosadim ultralevicove zakony, podle kterych se bude ridit zivot zeme.

Patron Divný 22.7.2006 11:54

Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

ODS hájí např. moje zájmy kvalifikovaného zaměstnance v menší soukromé firmě. Pokud jde o ostatní vaše tvrzení, tak na ně nedokážu reagovat, protože mi nedávají smysl ani syntakticky, o sémantice nelmuvě.

Pavel ze Slezska 22.7.2006 11:53

Re: Není o čem jednat.

Dále nechápu,proč pan Paroubek,vytváří tak složité kombinace.

Protože jediné, pro něj přijatelné východisko je, že ON bude předsedou vlády! Žádný jiný výsledek voleb nepřipustí.

Marat 22.7.2006 11:52

Re: Re: to je opravdu zvláštní

Luboši,kdo má poslancum zastavit plat? Vždyť jedíný kdo jím může zastavit platy,to jsou oni samotní a ti to zásadně neudělají.Jedině oni,sami sobě by mohli ty platy zastavit.Na širém světě se nenajde nikdy nikdo,kdo by odmítl brát peníze,zvláště svou mzdu i mzdu nezaslouženou. To je přece fór!

Malý Aston 22.7.2006 11:37

Re: Re: Re: Re: Není o čem jednat.

Souhlasím,ale to nám nepomůže,na naše názory nikdo nedá.Máte pravdu v tom,že tříkoalice má skutečně 100 poslanců a ještě někteří mají svůj rozum. Ale tím se dostáváme k mému názoru,že je tady hráno divadlo. Skutečně musí jednat ODS a ČSSD. Jenže výsledek bude nevýhodný pro ODS. Jednak naštvou KDU a Zelené a ještě budou mít proti sobě ČSSD+KSČM.Zelení budou mít pro své členy argument,ODS se na nás vykašlala,proto budeme spolupracovat s ČSSD a ještě řeknou,že KSČM nemají rádi.Tento divadelní kus bude dohrán,o tom není žádných pochybností.Jen zůstává otázka,co na to všechno řekne KSČM. Tato strana dostala méně hlasů než předpokládala,oproti ČSSD nemá tužbu jit do vlády,v opozici je jí dobře. Musíme připustit,že mají řadu vynikajících odborníků a nejsou namočeni do žádných afér. To,že je nutné provést řadu reforem a to velmi nepopulárních,oni dobře znají.Kdo tyto reformy provede,příští volby prohraje.A protože neznám jejich krátkodobý ani dlouhodobý program,jak se stát rozhodující politickou stranou ne levici,čekám na kterou stranu se přikloní. V žádném případě není u nich zájem aby z této divadelní hry vypadli.

Ladislav N. :-))) 22.7.2006 11:34

Re: Re: Re: Re: Není o čem jednat.

Oryna - komunista to přece musí vědět... A čtenáři NP vědí, že nikdy nekecá... ;-D

janoryna 22.7.2006 11:30

Re: Re: Proč né druhý pokus?

bez obav. socany pomůže odstavit KSČ. když dva dělají totéž, není to totéž !

janoryna 22.7.2006 11:28

Re: Proč né druhý pokus?

bez obav. trojkoalici pomůže KSČ odtavit socany. co je na tom špatného. když dva spoluracují s KSČ, není to totéž !

janoryna 22.7.2006 11:23

Re: Re: Re: Není o čem jednat.

to je jasný, že ODS nebude spolupracovat s KSČ. jen si s jejich pomocí státnicky moudře zajistí ten 101 hlas. už se na tom pracuje. 

janoryna 22.7.2006 11:21

Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

od kdy je KSČ přestavitel velkokapitálu ? A představa, že s. Filip je loutka nastrčená úspěšnými podnikateli Krejčřem, Salzmanem a Koženým je teda poněkud scestná. a čí zájmy hájí ODS. rozhodně ne nějakých intelektuálů, učitelů či neuznaných umělců.  ale 101 dávají dohromady p. Tlustý a s. Filip. Socani budou vedle jak ta jedle.  nebude to vláda s podporou komunistů. tohle by bylo je kdyby to udělal paroubek.

Karel008 22.7.2006 11:11

Copek netušíte, že to je jen další finta na hloupý národ?

Milaz 22.7.2006 11:05

Re: Re: Re: Není o čem jednat.

Myslel jsem to jinak. Je sice pěkné, že ODS, KDU a Zelení vytvořili trojkoalici, ale PROČ? Mají 100 hlasů a pokud chtějí podporu vládě, tak potřebují podporu KSČ nebo ČSSD. Tu první by morálně přijmout neměli a podporu ČSSD nedostanou bez ústupků z progamu. ČSSD při součastném stavu ve sněmovně by musela být na hlavu padlá, kdyby požadavky neměla. Takže pro ODS, pokud chce cokoli, musí jednat s ČSSD a né s lidovci a zelenýma. Je přece nesmysl udělat ústupky prckům a pak i ČSSD. A navíc s těma prckama nemá sílu prosadit ani nové volby. Proto si myslím, že složité kombinace vytváří ODS a né ČSSD.

jonáš 22.7.2006 11:00

No možná to bylo tim

že už byl domluvenej s kámošem z magoše a nechtěl zabetonovat situaci ?8-o

Malý Aston 22.7.2006 10:52

Re: Re: Není o čem jednat.

Já chápu,že některé strany před vobami jasně deklarovali,že nebudou spolupracovat ani se opírat o podporu KSČM. U ODS je to jasné,má jiný program. U KDU,nic jiného jim nezbývá,mají s ČSSD špatné zkušenosti a na kolaboraci doplatili,tak tak že prolezli. Strana Zelených je strana,která byla postavena na některých jedincích,kteří by se zbláznili,kdyby je KSČM podporovala a to ve spojení s ČSSD. Vnitřně ale jsem přesvědčen,že  ČSSD a KSČM a Zelení mohou spolupracovat ale nebudou to říkat moc nahlas. Takže já chápu tříkoalici v tomto současném složení jako strany,které nechtějí spolupracovat s KSČM. Pan Paroubek legitimně využává všechny možnosti a je to normální,jen ta jeho spolupráce s KSČM o kterou se opírá,mu neumožní jednat s některou jinou stranou současné tříkoalice.Tím,že se včas veřejně neoddělil od KSČM mu snižuje manévrovací prostor. Nechce v poslanecké sněmovně hlasovat společně a veřejně s KSČM ale pravice mu nemůže pomoci.Takže taktika ano a ne,která je vedena ze strany ČSSD ke straně KSČM je dobrá,ale nesmí ji přepísknout. Pak se proti němu mohou z KSČM postavit,jako to udělali ve volbě nevolbě Zemana na Hrad . Já se domnívám,že situace má řešení v nových volbách a stanovení počtu poslanců na lichý počet,nebo získání maxima pro ČSSD,která státotvorně odejde do opozice a nechá vládnout tříkoalici a při první příležitosti jim vysloví nedůvěru a budou nové volby. Nové volby nás neminou.

Satirik 22.7.2006 10:18

Splín

Splín na duši mám a já se stále ptám,kdy skončí politiků labutí píseň, to mi dělá v duši tíseň.

Kdy válka žabomyší,kdy už jednou skončí a peníze,které berou, za nic nedělání si seberou.

Elia 22.7.2006 9:56

Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Stojí zde proti sobě na jedné straně velkokapitál zastupovaný levicí předstírající, že myslí na pracující, jejímž pravým úkolem je zmást co nejvíce lidí, aby měli velkokapitalisté jak své jisté, tak dostatek lidského materiálu do svých velkoprovozoven.

Na druhé straně stojí střední třída (lidé, kteří se o sebe chtějí a dovedou postarat) kterou by měla zastupovat pravice.

Proti obrovské finanční síle velkokapitálu to má střední třída těžce zdecimovaná komunisty velice těžké. Je proto velice obtížné zastavit zničující nástup levice směřující k novému otrokářství pokud jejich falešné předstírání včas neprohlédne dostatečná většina.

Je ještě šance je zastavit?

Luboš 22.7.2006 9:38

Re: to je opravdu zvláštní

Správně, pozastavíme všem poslancům výplaty a dohodnou se natotata!

Milaz 22.7.2006 9:35

Re: Není o čem jednat.

Je to až neuvěřitelné, ale musím s Vámi souhlasit. Jen otázka - chápete smysl trojkoalice?

Malý Aston 22.7.2006 9:25

Není o čem jednat.

Rozdíl v programech tříkoalice a dvoukoalice je natolik rozdílný,že dohoda o programu společném,není možná. Ano dohoda mezi politiky možná je.Jedni chtějí ještě vládnout a druzí již chtějí vládnout.Poměr 100:100 nic jiného neumožňuje, je nutné zahájit jednání o nových volbách s jedinou změnou a to je počet poslanců na lichý počet. Není důvod aby levice podporovala pravici a naopak. Naopak je možné,že politici začnou podporovat jeden druhého,bez rozdílu levičák,pravičák . Ona ta touha po moci i když nebudou schopni plnit programy svých stran,pro které je občané volili,může být větší než jejich odpovědnost . Tedy zrada svých občanů,voličů. Pokud ODS odstoupí od své politiky,najdou si pravicoví voliči stranu jinou,pokud ČSSD bude trvat na spolupráci s KSČM,budou občané voliči,příště volit přímo KSČM. Já osobně nepodporuji spojení ČSSD+KSČM a zejména nepodporuji,že poslanci KSČM jsou postaveni do pozice rozhodující politické strany. Dále nechápu,proč pan Paroubek,vytváří tak složité kombinace.Pokud bude tříkoalice u vlády,tak levice bude mít v parlamentu dostatek síly,aby mohla zabránit ODS realizaci jejich programu,který ČSSD nepodporuje a to jednak společným hlasováním s KSČM tak i s jinými stranami tříkoalice.Naopak ČSSD nemůže vytvořit vládu bez KSČM. Není pravda,že se musí politici dohodnout,to je jen jejich přání. My občané voliči jsme nešli k volbám,aby se za našimi zády dohodli,my voliči jsme tu možnost neměli,my jsme volili dle svého přesvědčení.Jedni volili levici,druzí pravici a z důvodů špatně postaveného zákona,kdy máme sudý počet poslanců vznikla tato situace.Pokud je pravda,že se již nějak dohodli,tak to co nám tady předvádí,je jen divadlo,obsazené špatnými herci,scénář napsal pan Jičínský a my jako diváci jsme postaveni do role blbců sedících v hledišti a střídavě tleskající jednou nalevo,podruhé napravo. Prospěch z tohoto divadla mají jen šatnářky a majitel divadla,který vybírá vstupné od nás občanů,kteří tu šaškárnu zaplatíme ze svých daní.

Milaz 22.7.2006 9:06

Proč né druhý pokus?

Proč Klaus neprohlásí, že dá Paroubkovi druhou šanci na sestavení vlády? - za křeslo předsedy parlamentu pro ODS

Vždyď kdyby to udělal, tak Paroubka mohou zrušit tím, že mu "trojkoala" nedá podporu a třetí volbu má ODS. No a v případě neúspěchu by byly předčasné volby s nedůvěryhodnou vládou Topolánka a spol.. Vše zablokoval Klaus - né Paroubek. Ten chce jen svou legitimní šanci na sestavení vlády.

Patron Divný 22.7.2006 9:00

Re: Porad slysim jak panu Topolankovi a ODS ublizuji.

"Kdyz jsou tak dobri tak proc nevyhrali vic ?"

Protože volební právo mají i takoví myslitelé jako vy.

Ladislav N. 22.7.2006 8:57

Re: tři miliony denně...

Horší jsou stamiliony denně prošustrované přesluhující vládou... a pokračování Rathových personálních čistek v době, kdy vláda ztratila mandát...

Topolánek: Klausův postoj ovlivňuje snaha být znovu zvolen

"Václav Klaus je v pozici prezidenta druhé poloviny svého funkčního období a myslí na první polovinu dalšího funkčního období. Takže jeho postoj je modifikován daleko víc tímto než čímkoli jiným," řekl listu Topolánek.

Skepticus Maximus 22.7.2006 8:57

Výborná příležitost parlament zrušit a nechat jen senát.

Beztak z té zvlčilé chátry není žádný užitek :-/

Zdeno 22.7.2006 8:55

Re: Re: Re: Re: Tupolánek vs. Pablbek

Ten základní problém je v tom, že Topolánek stále nepovhopil že dokud nesežene ten 101. hlas, tak nepovládne. A získat ho může pouze od komunistů nebo od ČSSD. V politice vždycky platilio něco za něco, takže jim holt musí něco nabídnout. A musí jim nabídnout něco za co by byli ochotni jim ten jeden hlas dát, a TO zatim neudělal. Rv

BuBu 22.7.2006 8:49

Re: To se Pete nedělá . . .

. . . Ty jsi mi ten správný termín PŘIZDI-SRÁČ vzal z úst ! To bylo to první, co mě napadlo ve zlomku vteřiny, když jsem viděl ten titulek !

P.S. Ale ani  tento "termín" zdaleka nevystihuje a nepopisuje člověka takových "morálních kvalit", jako je všemi bolševiky milovaný soudruh bratr, alias Velký Duce, Paroubek ! 

Olina 22.7.2006 8:34

Re: No vida, a Paroubek zase pro TV mlel cosi o tom, že koalice už se mohla zabydlovat ve vládě....

Já jsem divživ z jeho myšlenkových kotrmelců.Jeden den.že s trojkoalicí končí,další den,že se bude znovu jednat.Ráno,že kandidáta na předsedu PS postaví a odpoledne to už neplatí.Je komický sledovat tisk,jak ty jeho zvraty nestíhá.Když se podíváte na noviny tak každý píše něco jiného a je zřejmé,že novináři v tom mají guláš.

grrr 22.7.2006 8:06

Re: Není "přizdisráč" daleko přesnější než použitý termín?

Jistě. Ale autor by riskoval trestní oznámení od Parouba.

grrr 22.7.2006 8:05

to je opravdu zvláštní

že pravidla hry umožňují "nikoho nenominovat" jen se tak sejít, poklábosit a zas jít domů. A pořád dokola To je stejný jako mít auto před barákem, vždycky si jít zajezdit na neutrál, šlapat tam dvě hodiny na plyn bez pohybu, dělat brmbrm, plýtvat benzínem, zasmrdět okolí.... a pak jít zase domů. No ano. Tohle jsou pravidla fungování tohoto státu. Pro jistotu, aby je Klaus nemohl rozpustit, si odhlasovali aspoň mandátní výbor. Moc pěkný přizdisráčismus za tři miliony denně.

Pete 22.7.2006 8:05

Není "přizdisráč" daleko přesnější než použitý termín?

nd 22.7.2006 8:00

Porad slysim jak panu Topolankovi a ODS ublizuji.

Kdyz jsou tak dobri tak proc nevyhrali vic ?

Za prolezeni s odrenyma usima se zas tak moc neplati.