16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

POLITIKA: Přizdihráč

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Realista 24.7.2006 10:30

Re: Re: Re: V pátek takové hlasování nehrozilo,

Ten co nepřišel byl Godot

Radek 23.7.2006 20:57

Re: Re: Zamezení ekonom. ztrát

k bodu 2: To je čistě technický problém, a asi by to chtělo udělat pouze jeden volební obvod, jinak to přepočítávání bude v každym kraji.

Papouch 23.7.2006 20:55

Re: Re: Zamezení ekonom. ztrát

To chce trochu kreativity. Volebni obdobi prepocitat na poslancomesice a dily rozlosovat

Radek 23.7.2006 20:51

Re: Re: někde tu je stížnost ed na to že nedostali peníze za hlasy. A já se ptám vzdělanějších či informovanějších: PROČ mají jakékoliv partaje dostávat peníze ze st. kasy.

A víte že to je velice podnětnej návrh? Sice to asi těžko projde (museli by si to poslanci schválit sami) ale já jsem pro, ať se poslancuje zadarmo. :-D

herdekbabka 23.7.2006 18:40

Re: Re: někde tu je stížnost ed na to že nedostali peníze za hlasy. A já se ptám vzdělanějších či informovanějších: PROČ mají jakékoliv partaje dostávat peníze ze st. kasy.

Platy poslanců chápu, ale : stejně - ta zkorumpovanost je stejna - možná ještě horší. Vždyť si jen vezměte majetky a porovnejte s příjmy - navíc ty  další platy v různých radách - pro které stejně jen lobují a nic nedělají - výhodně nakupují akcie a podobné podrazy.kdyby z toho všeho měli zaplatit příspěvky - joj to by byly bohaté partaje - a neplatili bychom je my. -

zíralek 23.7.2006 17:48

Re: Re: V pátek takové hlasování nehrozilo,

no při patu se může čekat na gogota;-D

Křupan 23.7.2006 17:44

Re: V pátek takové hlasování nehrozilo,

A jak ví, že nemá jejich kandidát podporu, když o něm ani nenechají hlasovat? Jestli chtějí mít všechno domluvené předem, tak nemusí být ani tajné volby.

zíralek 23.7.2006 17:10

V pátek takové hlasování nehrozilo,

socani jasně dávají najevo že bez podpory svého kandidáta nepostaví. Komu to není jasné může tleskat trojkoalici, za bušení na zavřená vrata a čekání na zrádce. Nakonec se toho zrádce dočkali, ve vlastních řadách. Ve třetím kole se museli kontrolovat navzájem, jen aby dali dohromady tu stovku.;-D

zíralek 23.7.2006 17:02

Re: Ocenění

já oceňuji hlavně nulovou toleranci, demagogii trojkoalice, bušení prázdnou hlavou proti zdi. U voleb ocením;-D

Mard 23.7.2006 16:57

Ocenění

Nikdy bych nevěřil jak volby a následné vyjednávání, dokážou odkrýt myšlenkové pochody některých lidí. Paroubek se ukázal jako člověk, který nesnáší volby, svého kandidáta nasadí do voleb, jen když mu všichni ostatní slíbí podporu, zabraňuje svým poslancům vhazovat hlasy do volební urny (prý je takto naplněna správně představa svobodné volby), po volbách učiní nechutný diktátorský projev a pak přizná chybu - že chybou bylo to, že byl zle informován, kdo má většinu. Doufám že hodně voličů ČSSD toto zaregistruje a v předčasných volbách (též i komunálních a senátních) zaregistrované poznatky uplatní.

Patron Divný 23.7.2006 15:18

Re: Re: Karel H.- Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Přesně tak. Mé zájmy a zájmy mého zaměstnavatele jsou minimálně z 90% shodné a na tom zbytku se vždycky nějak domluvíme. Proč by mě vyhazoval, když pro něj dělám dobrou práci? Tím přece zkomplikuje život nejen mně, ale i sám sobě, a možná víc.

JD 23.7.2006 14:37

Re: Re: Re: Přidám jen svůj názor...

Jezisi - ve druhe vete ma byt "to NENI o obousmernosti" omlouvam se.

JD 23.7.2006 14:36

Re: Re: Přidám jen svůj názor...

Nepochopil... To je o obousmernosti. Jde o to, ze treti pokus o vladu bude uspesny s pravdepodobnosti hranicici s jistotou. Z duvodu popsanych vyse. Odmitnout prvni dva pokusy je relativne jednoduche, da se zajistit i technicky (viz "tajna" volba v podani CSSD). Na treti pokus neni nutne nikoho "kupovat". Pud sebezachovy zafunguje spolehlive. Takze zaver - kdo bude mit treti pokus, ten bude vladnout. Proto ta urputne rvacka o predsedu snemovny "bez podminek".

r 23.7.2006 12:13

Re: Zamezení ekonom. ztrát

Bod 2 - souhlasím.

Bod 1 - chcete stoprocentní poměrný systém, ale to prostě nejde tak jednoduše realizovat. Co uděláte, pokud vám výjde, že nějaká strana má mít 65,45 poslance. Budete je čtvrtit? Jistě se může použít např. matematické zaokrouhlování, ale to už je zase nějaký způsob přepočtu. Opět může nastat situace, kdy jedna strana získá pouze o pár tisíc hlasů víc než jiná a díky zaokrouhlování dostane o jednoho poslance víc. Kromě toho se lehce může stát, že díky zaokrouhlování zůstane několik mandátů volných - komu je přidělíte? Prostě nějaký způsob přepočtu hlasů na mandáty musí existovat. Tím netvrdím, že ten současný způsob je nejlepší. Je to jeden z možných (a používaných) způsobů přepočtu.

Oteplovač 23.7.2006 12:02

Re: někde tu je stížnost ed na to že nedostali peníze za hlasy. A já se ptám vzdělanějších či informovanějších: PROČ mají jakékoliv partaje dostávat peníze ze st. kasy.

Všude na světě je to o dvou extrémech. Buď budou strany dostávat peníze ze st. rozpočtu a soukromé příspěvky podléhají restrikci. Pak budou, podobně jako Vy, někteří lidé protestovat.  Nebo nebudou strany dostávat žádné příspěvky z daní, pak ale musíte uvolnit financování privátními osobami a firmami. Pak budou další lidé )v některých případech ti samí) protestovat proti zkorumpovanosti politiky. Je ovšem ještě třetí vyzkoušené řešení - zrušit politické strany úplně (nebo povolit jen jednu, což je totéž).

Podobná logika platí pro platy poslanců.  Do začátku 20. století poslanci nedostávali plat žádný.

herdekbabka 23.7.2006 11:32

někde tu je stížnost ed na to že nedostali peníze za hlasy. A já se ptám vzdělanějších či informovanějších: PROČ mají jakékoliv partaje dostávat peníze ze st. kasy.

Na základě čeho. Proč mám přispívat na partaje které mne nazajímají? Jak je to jinde ve světě. Chápu, že z něčeho fungovat musejí, ale proč jacíkoliv stranící - neplatěj svý oblíbený partaji příspěvky , proč je musíme platit všichni - je to přece zájmové sdružení jako každé jiné. Když mám zájem o posilovnu či plavání, platít buď příspěvky či vstupné. Chceš být v partaji - máš z ní výhody - tak plať. Proč mám platit na kdekterého b... který si zamane být v nějaké partaji. Jak je to jinde ve světě??? Potom skuhráme -. jak vysoké daně platíme , co všechno platíme. A kontroluje někdo čerpání těchto peněz nás všech. Vždyť pos.anci mají nadmíru slušné platy ... to jim to nestačí. ju a ten želeněc - co je vlastně původní profesí - že se nedokáže uživit a musí strašit????

Malý Aston 23.7.2006 10:44

Pan Paroubek,generální tajemník ČSSD je bez komunistů nula.

V politice zřejmě čest,upřímnost a zásadovost nic neznamená. Tříkoalice,která odmítá přímou nebo nepřímou podporu ze strany KSČM nemůže nic dělat,protože má jen 100 poslanců. ČSSD neuzavřela s KSČM žádnou dvoukoalici ale o hlasy KSČM stojí a o jejich hlasy se opírá. Skutečně levice pod vedením pana Paroubka a pana Filipa má také 100 poslanců ale i společný program.Tvrzení pana Paroubka,že nepotřebuje hlasy KSČM není pravdivé. Bez jejich hlasů má jen 74 poslanců. Takže vše co pan Paroubek dělá,je vtáhnout komunisty do vlády a to přímo nebo nepřímo. Filip jistě neprodá svou kůži bez dobrého výdělku.To je ta snaha,jednat jen ODS+ČSSD. Jenže jaký to bude mít výsledek? ODS bude stát proti ČSSD+KSČM+KDU+Zelení. Pan Paroubek nejen neustále mění požadavky,ale stupňuje nátlak. Ano,my Vás podpoříme,ale budete realizovat program ČSSD. Takže kdo tady rozhoduje? Pan Paroubek nebo pan Filip. Oba dva totiž nic nemají,jedině jejich spojení jim dává sílu k jednání. Tříkoalice,pokud jedná s ČSSD,tak jedná přímo i s KSČM. A naopak,ani tříkoalice nic nemá. Spojení s ČSSD,bude spojení i s KSČM,není důvod aby KSČM tříkoalici podpořila,není to jejich pokrevný bratr jako ČSSD. Ale může KSČM podpořit tříkoalici a to v případě,že má zájem zlikvidovat ČSSD a stát se jedinou stranou na levici.Takže kombinací je hodně ale věřte,že se nám ti naši soudruzi nějak domluví. Koryta jsou koryta. Kde jinde by naši poslanci z levice i pravice takové prachy normálně vydělali.

Ladislav N. 23.7.2006 10:42

Re: Karel H.- Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

ODS hájí rovnoprávné vztahy v zákoně vázané na dobrovolné DOHODĚ mezi oběma subjekty. Paroubek a soc. spol. s r.o.  vyvoleným (dle vlastního uvážení) rovnou dává peníze vybrané od firem a daňových poplatníků, čímž podporuje nekalosoutěžní podmínky na trhu (části konkurentů stát peníze sebere a jinému je vyplatí). Totéž viz různé dotace a podpory včetně cenových přesunů u el. energie (nesmyslná podpora větrných elektráren) apod...

P.S.: Proč by nemohl zaměstnavatel bez zbytečných průtahů propustit zaměstnance, které nepotřebuje?

Hl. Honza 23.7.2006 10:02

Zamezení ekonom. ztrát

Je zřejmé, že několikatýdenní neschopnost ustavit funkční vládu vede k ekonomickým ztrátám i k posilování argumentů o slabinách demokratického systému evropského typu. Myslím, že by se dalo předcházet podobnému "mlácení prázdné slámy", kdyby některá kompetentní instituce dala návrh k uzákonění:

1) Mandáty přidělovat po volbách podle počtu získaných hlasů voličů bez žádných dalších korekcí.

2) Zmenšit počet poslanců sněmovny z 200 na 199.

Malý Aston 23.7.2006 8:56

Re: Přidám jen svůj názor...

Ale toto pravidlo platí obousměrně. Jednak může koupit hlasy Paroubek z tříkolaice,nebo nějaký soc.dem.přestoupí k tříkoalici pod heslen,nemám rád komunisty,nebo Paroubek naštve koministy a jeden podpoří státotvorně tříkoalici aby následně při hlasování o rozpočtu si vyyměnili role. Je to divadlo,které bude pokračovat celé 4 roky nebo jsou to všechno již předvolební turnaje.

Oteplovač 22.7.2006 23:35

To, co napsal realista v 17.07 je naprosto přesné

Je to to jediné, o co se hraje. Vše ostatní je jen hra o to, kdo sestaví 3.vládu. Nic jiného není důležité. Všichni aktéři to vědí. Jen  pár komentátorů se tváří, že jde o něco jiného. 

Kuba 22.7.2006 21:26

Re: asi píšu nesrozumitelně

Já myslím,že to Topol zase tak blbě nedělá,ono mu nezbylo nic jiného když ješitný Paroubek odmítl uznat byť těsně,ale co do počtu hlasů prohrané volby.Jistě namítnete cosi o počtu mandátů a já namítnu,že ústava je nedokonalá a volební zákon taky ale ,že se předpokládá jistá "politická kultura".Tož v této situaci to byla zákopová válka nervů a nyní mám pocit,že se to mírně otevřelo,byť příští týden se ukáže.Je těžké dojednat cokoliv s protihráčem,který má jediný cíl 3.volbu a křeslo premiera ať je to třeba i proti zdravému rozumu.Holt demokracie je sviňa a když se vyskytne takový týpek tak si s ním neumí poradit.

Fafa 22.7.2006 20:43

Nikoliv Analytiku:

Prvni pouziti vyraziva z dob Treti rise nalezi panu Zemanovi a jeho prohlaseni o vazani stranickych knizek do kuze oponentu.

Karel H. 22.7.2006 19:33

Re: Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Omyl, ODS hájí zájmy právě vašeho zaměstnavatele. Aby, když bude chtít, jste mohl bejt za pět minut na dlažbě apod.

Ale 22.7.2006 19:03

Re: asi píšu nesrozumitelně

Třeba by se to Topolánkovi povedlo, kdyby Paroubek nesvéprávným poslancům ČSSD dovolil vyjádřit jejich vlastní názor v tajné volbě.

PS: Dovoluji si pogratulovat Jiřímu Viserionoviči Paroubkovi k jeho nové funkci generálního tajemníka ČSSD.

funebrák jarda 22.7.2006 17:59

"Škoda, mohlo být řešení povolební situace, byť jakékoliv, zase o kousek blíže."

*urva štelung a není? Od voleb k volbám to komunisty všech parlamentních stran jen posilovalo, jako když je pokropíš živou vodou. ;-D

Vlali 22.7.2006 17:50

asi píšu nesrozumitelně

Dovolil jsem si napsat, že Topol to dělá blbě. Má samozřejmě právo sestavit vládu, zároveň je však povinen zajistit té vládě většinu v dolní komoře. on o ničem nejednal dohodl trojkoalu a hurá do sněmovny. Tam samozřejmě narazil. Vládnutí je o tom co můžu a co musím. Můžu od rána do večera křičet, že jsem vyhrál a když bude stav polovic na polovic musím se dohodnout. Nebo nemusím a skusím to znovu (nové volby). Dělám-li to tak blbě jako Topol musí ze mne mít levá strana spektra srandu a jen si počká až narazím na skutečnost. Kecy o státotvornosti a "vítězství" jsou o ničem. Jelikož Vás považuji za inteligentího diskutéra nevím v čem máte problém. Paroubek sice nevyhrál ale ani neprohrál a musí se sním jednat. Já na straně Topola bych nejprve zajistil podporu a pak si teprv šel nabít hubu do parlamentu. On to ale udělal obráceně to je ten základní problém. Nikoliv však Paroubka ale Topolánka. Neschopnost se v politice promíjí jen těm co jsou věrní nebo na Vás něco vědí. A Topol asi není nic z toho. Tak hoé prostě hází VK a Bém přes palubu.

Realista 22.7.2006 17:07

Přidám jen svůj názor...

Urputnost s jakou je vedena tato zákopová válka má podle mne jeden cíl. Opravdu být tím posledním, kdo bude zkoušet vládu. Při třetí volbě bude na výběr: 101 a víc nebo nové volby. A co znamenají nové volby? Nové kandidátky a nové složení poslanecké sněmovny A teď si představte, že jste ten poslanec ( jedno jestli levice či pravice ), který prošel do PS na posledním volitelném místě v kraji. Podaří se vám to i příště? teď máte 48 měsíců vliv, 100.000 Kč bez výborů měsíčně, to je cca 5 milionů!!!  A máte se poslat k novým volbám?! No, tak co, košile je bližší než kabát. Důvody, proč podpořit protistranu si už najdete (nejlépe nějakými řečmi o stabilitě atd..), když vás mateřská strana vyloučí, opačný pól vás rád přijme. Bude mít přeci 4 roky 101! Takže kolik je kandidátů na přestup?

Ladislav N. 22.7.2006 16:21

Re: Pláč nad rozlitým mlékem?

Šikovnější Paroubek? Ale v čem?

Že Toplolánek byl jako vítěz voleb první na tahu a Paroubek jenom blokuje svou malostí  vývoj?  Já  už si začínám  v koutku duše přát, aby Topolánek vládu těm idiotům slavnostně přenechal a  začal se vůči vládě chovat v témže stylu. Nechat je pěkně "vymáchat" v průšvizích, které si sami připravili a chystat jim velkolepé vyjádření nedůvěry v okamžiku, kdy ty průšvihy vyplavou na povrch... ;-)

Zdeno 22.7.2006 15:53

Re: Re: Tupolánek

Samozřejmě že můžou. Ovšečm Topolánek se pasoval na vítěze voleb, ovšem na vítěze s pouze 100 hlasy. A to je problém tohohle vítěze.