23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

POLITIKA: Přizdihráč

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dph 22.7.2006 13:58

Re: Je třeba neustále opakovat

když oni to socialisté mají těžké,protože žádná z demokratických stran s nimi nechce spolupracovat. Proto si Fico na Slovensku vybral neofašisty a Paroubek komunisty.

Radek 22.7.2006 15:50

Re: Re: Je třeba neustále opakovat

Nojono, a co udělá Topolánek s tím 101 hlasem, bez ktrerýho se nehne?

Pete Brich 22.7.2006 12:32

Pane Bárto, omylem je, že se sociální demokracie bolševizovala až po Zemanovi.

Způsob, jakým se Zeman a jeho bolševická kamarila zmocnili této strany a vyházeli staré sociální demokraty připomíná, jakým způsobem se zmocnil Hitler socialistické dělnické strany v Německu. Ne náhodou čelo ČSSD nyní tvoří bývalí komunisté, SSM kádry a StBáci.

Půvabné je, jak Roko nyní spoléhá už jen na to, že ho při volbách podrží trojkoalice. Když rudý doubledecker mohl být přelakován na oranžovo, proč by nemohl být oranžový buldozer přelakován na modro s černým a zeleným proužkem? ;-):-P;-P:-D;-D;-D

PB

analytik 22.7.2006 12:53

Re: Pane Pete, Vaším omylem je, že se nedíváte co dělá Topolánek a jeho melodyboys

První použití výraziva z doby Hitlera má na svědomí dutý Topol. V ODS je dost starých komunistů ( ovšem s obrácenými kabáty ), kteří do strany vnesli více stalinistických metod než Rusové k nám v 50-tých letech. To, že jsou mezi nimi i STBáci s čistými osvědčeními, které dostali za to, že budou šlapat podle nových písní, to je snadno prokazatelné. To, že se při jednání neřídí demokratickými principy mám za prokázané.

Výlevy na adresu pana Paroubka, ať je jakýkoliv, jsou jen ukázkou toho, že taktika ČSSD na koalu platí a je účinná. Takže mnozí přispivatelé tohoto fóra mohou jen nadávat a žít z toho, co se ještě nestačilo rozkrást za Klause a jemu podobných. Ten opovrhovaný socialismus měl moc dobrý kořínek, když i přes ubohost nových mocipánů ve firmách je stále z čeho brát.

A abych předešel Vašemu argumentu na téma mých názorů, sděluji, že podnikám, daně na rozdíl od lumpenkapitalistů z ODS platím a nepožívám výhod. Naproti tomu mohu sdělovat svůj názor tak, jak jsem ho sděloval i dříve. Jen nutno dodat, že dříve nebylo tolik hloupých lidí vidět a slyšet na veřejnosti.

Přeji pěkný den.

Pete Brich 22.7.2006 13:08

Re: Re: Pane Pete, Vaším omylem je, že se nedíváte co dělá Topolánek a jeho melodyboys

Nejmenujete se STEM, anylytiku?

Má poklona(Y)

PB

Georgg 22.7.2006 13:34

Re: Re: Pane Pete, Vaším omylem je, že se nedíváte co dělá Topolánek a jeho melodyboys

Prosím pěkně, kteří jsou ti staří komunisti a STBáci  v ODS? Ale konkrétně! Podotýkám, se mne týká rovněž Váš poslední odstavec.

Fafa 22.7.2006 20:43

Nikoliv Analytiku:

Prvni pouziti vyraziva z dob Treti rise nalezi panu Zemanovi a jeho prohlaseni o vazani stranickych knizek do kuze oponentu.

franta 22.7.2006 13:12

Půvabné je, jak Roko nyní spoléhá už jen na to, že ho při volbách podrží trojkoalice

Je to asi jeho jediná naděje. Teď ale nevím jestli Paroubkova nebo Brichova. 

Pete Brich 22.7.2006 13:59

Re: Půvabné bude, franto, jak Roko začne modrat, až mu nějaký komunista přiškrtí kyslík.

8-o;-O;-€(Y)Rv

PB

Vlali 22.7.2006 12:08

srovnání

Tak nám zase nezvolili předsedu parlamentu. Hned se ozvali modří, že jsou oranžoví zbabělí. No ono to spíše vypadá tak, že P je chytřejší /vyčur.. než T. Ono nasadit Němcovou co prohrála volby na Vysočině a nesjednat jí podporu byla pěkná blbost. Holt P tak blbej není aby ukazoval karty předem tak do něj kopneme aspoň, že hraje při zdi. Omlouvat vlastní blbost vychytralostí protivníka je přinejmenším zbloudilé. Zajímat se o dění ve vlastních řadách, proč? T vidí že ho VK hodil již přes palubu tak si aspoň zaplakal tu na B tu na VK. Hroutí se Vám sen o snadném přechodu k moci tak aspoň nadáváte soupeři. Asi závist, že to umí lépe.

Ladislav N. 22.7.2006 12:44

Re: srovnání

Nejste vy Paroubkův "marťan"? Ignorujete Paroubkova prohlášení? Máte básnickou licenci? ;-)

Vlali 22.7.2006 13:10

LadislaveN

není to co píšu spíše (krutá) pravda co Vás rozčiluje abyste klesal do přirovnávání k Pablbkovým Marťanům. Od Vás bych spíše čekal spílání do "vlastních řad" za blbosti v kampani, kritiku postavení Římanů, Langrů a spol do čel kandidátek. To, že je protistrana šikovnější nemusí znamenat mou osobní přízeň. Pláč nad rozlitým mlékem by snad neměl být hlavní argumentační bází.

Ladislav N. 22.7.2006 16:21

Re: Pláč nad rozlitým mlékem?

Šikovnější Paroubek? Ale v čem?

Že Toplolánek byl jako vítěz voleb první na tahu a Paroubek jenom blokuje svou malostí  vývoj?  Já  už si začínám  v koutku duše přát, aby Topolánek vládu těm idiotům slavnostně přenechal a  začal se vůči vládě chovat v témže stylu. Nechat je pěkně "vymáchat" v průšvizích, které si sami připravili a chystat jim velkolepé vyjádření nedůvěry v okamžiku, kdy ty průšvihy vyplavou na povrch... ;-)

Vlali 22.7.2006 17:50

asi píšu nesrozumitelně

Dovolil jsem si napsat, že Topol to dělá blbě. Má samozřejmě právo sestavit vládu, zároveň je však povinen zajistit té vládě většinu v dolní komoře. on o ničem nejednal dohodl trojkoalu a hurá do sněmovny. Tam samozřejmě narazil. Vládnutí je o tom co můžu a co musím. Můžu od rána do večera křičet, že jsem vyhrál a když bude stav polovic na polovic musím se dohodnout. Nebo nemusím a skusím to znovu (nové volby). Dělám-li to tak blbě jako Topol musí ze mne mít levá strana spektra srandu a jen si počká až narazím na skutečnost. Kecy o státotvornosti a "vítězství" jsou o ničem. Jelikož Vás považuji za inteligentího diskutéra nevím v čem máte problém. Paroubek sice nevyhrál ale ani neprohrál a musí se sním jednat. Já na straně Topola bych nejprve zajistil podporu a pak si teprv šel nabít hubu do parlamentu. On to ale udělal obráceně to je ten základní problém. Nikoliv však Paroubka ale Topolánka. Neschopnost se v politice promíjí jen těm co jsou věrní nebo na Vás něco vědí. A Topol asi není nic z toho. Tak hoé prostě hází VK a Bém přes palubu.

Ale 22.7.2006 19:03

Re: asi píšu nesrozumitelně

Třeba by se to Topolánkovi povedlo, kdyby Paroubek nesvéprávným poslancům ČSSD dovolil vyjádřit jejich vlastní názor v tajné volbě.

PS: Dovoluji si pogratulovat Jiřímu Viserionoviči Paroubkovi k jeho nové funkci generálního tajemníka ČSSD.

Kuba 22.7.2006 21:26

Re: asi píšu nesrozumitelně

Já myslím,že to Topol zase tak blbě nedělá,ono mu nezbylo nic jiného když ješitný Paroubek odmítl uznat byť těsně,ale co do počtu hlasů prohrané volby.Jistě namítnete cosi o počtu mandátů a já namítnu,že ústava je nedokonalá a volební zákon taky ale ,že se předpokládá jistá "politická kultura".Tož v této situaci to byla zákopová válka nervů a nyní mám pocit,že se to mírně otevřelo,byť příští týden se ukáže.Je těžké dojednat cokoliv s protihráčem,který má jediný cíl 3.volbu a křeslo premiera ať je to třeba i proti zdravému rozumu.Holt demokracie je sviňa a když se vyskytne takový týpek tak si s ním neumí poradit.

Karel008 22.7.2006 11:11

Copek netušíte, že to je jen další finta na hloupý národ?

Patron Divný 22.7.2006 12:14

Re: Copek netušíte, že to je jen další finta na hloupý národ?

To jako mluvíte za sebe?

jonáš 22.7.2006 11:00

No možná to bylo tim

že už byl domluvenej s kámošem z magoše a nechtěl zabetonovat situaci ?8-o

bara 22.7.2006 13:19

Re: No možná to bylo tim

myslím, že tak  ;-)

Satirik 22.7.2006 10:18

Splín

Splín na duši mám a já se stále ptám,kdy skončí politiků labutí píseň, to mi dělá v duši tíseň.

Kdy válka žabomyší,kdy už jednou skončí a peníze,které berou, za nic nedělání si seberou.

Elia 22.7.2006 9:56

Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Stojí zde proti sobě na jedné straně velkokapitál zastupovaný levicí předstírající, že myslí na pracující, jejímž pravým úkolem je zmást co nejvíce lidí, aby měli velkokapitalisté jak své jisté, tak dostatek lidského materiálu do svých velkoprovozoven.

Na druhé straně stojí střední třída (lidé, kteří se o sebe chtějí a dovedou postarat) kterou by měla zastupovat pravice.

Proti obrovské finanční síle velkokapitálu to má střední třída těžce zdecimovaná komunisty velice těžké. Je proto velice obtížné zastavit zničující nástup levice směřující k novému otrokářství pokud jejich falešné předstírání včas neprohlédne dostatečná většina.

Je ještě šance je zastavit?

janoryna 22.7.2006 11:21

Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

od kdy je KSČ přestavitel velkokapitálu ? A představa, že s. Filip je loutka nastrčená úspěšnými podnikateli Krejčřem, Salzmanem a Koženým je teda poněkud scestná. a čí zájmy hájí ODS. rozhodně ne nějakých intelektuálů, učitelů či neuznaných umělců.  ale 101 dávají dohromady p. Tlustý a s. Filip. Socani budou vedle jak ta jedle.  nebude to vláda s podporou komunistů. tohle by bylo je kdyby to udělal paroubek.

Patron Divný 22.7.2006 11:54

Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

ODS hájí např. moje zájmy kvalifikovaného zaměstnance v menší soukromé firmě. Pokud jde o ostatní vaše tvrzení, tak na ně nedokážu reagovat, protože mi nedávají smysl ani syntakticky, o sémantice nelmuvě.

Karel H. 22.7.2006 19:33

Re: Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Omyl, ODS hájí zájmy právě vašeho zaměstnavatele. Aby, když bude chtít, jste mohl bejt za pět minut na dlažbě apod.

Ladislav N. 23.7.2006 10:42

Re: Karel H.- Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

ODS hájí rovnoprávné vztahy v zákoně vázané na dobrovolné DOHODĚ mezi oběma subjekty. Paroubek a soc. spol. s r.o.  vyvoleným (dle vlastního uvážení) rovnou dává peníze vybrané od firem a daňových poplatníků, čímž podporuje nekalosoutěžní podmínky na trhu (části konkurentů stát peníze sebere a jinému je vyplatí). Totéž viz různé dotace a podpory včetně cenových přesunů u el. energie (nesmyslná podpora větrných elektráren) apod...

P.S.: Proč by nemohl zaměstnavatel bez zbytečných průtahů propustit zaměstnance, které nepotřebuje?

Patron Divný 23.7.2006 15:18

Re: Re: Karel H.- Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

Přesně tak. Mé zájmy a zájmy mého zaměstnavatele jsou minimálně z 90% shodné a na tom zbytku se vždycky nějak domluvíme. Proč by mě vyhazoval, když pro něj dělám dobrou práci? Tím přece zkomplikuje život nejen mně, ale i sám sobě, a možná víc.

Elia 22.7.2006 12:18

Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

I ve vedení levicových stran jsou samozřejmě užiteční idioti, kteří si svoji roli ve scénáři neuvědomují.

Velkokapitál u nás to jsou hlavně nadnárodní korporace, které u nás budují montovny do kterých si dokonce i částečně dovážejí zahraniční dělníky. Těch pár zločinců kteří se přiživili na transformaci se za velkokapitál nedá považovat ani omylem.  Hlavním viníkem transformačních nákladů jsou samozřejmě komunisté, kteří ukradli původním vlastníků vše, co se dalo a z celého státu udělali jeden veliký velkoprovoz. Když si to chtěli začátkem devadesátých let rozdělit mezi sebou, do značné míry jim v tom zabránil právě Václav Klaus a lidé kolem něj. A byla to právě tehdejší levice, která dělal co mohla, aby se co nejvíce majetku dostalo do „těch správných rukou“.

Jako příklad lze uvést právě investiční fondy, které levice prosadila do kuponové privatizace pod heslem „umožněme přístup každému“, ve skutečnosti ovšem se záměrem umožnit snadnou koncentraci do rukou těch, kteří věděli co kde má svoji cenu tj. vysoké nomenklatuře. A že toho shrábli hodně.

Střední třída jsou lidé kteří se dovedou a chtějí postarat o sebe i další lidi v oblasti svého vlivu. U nás se bohužel vyskytují ve velice malém množství z dříve popsaných příčin. Musejí se hledat např. mezi menšími a středními podnikateli nebo kvalifikovanými odborníky. Představují proto jen slabou sílu a nemají tedy ani v politice dostatečnou sílu. I naše tzv. pravice je proto příliš levicová. Tvrdá levice se soustřeďuje na marginalizaci skutečné střední třídy protože ona největším nepřítelem  systému  vyhovujícího velkokapitálu.

Pete Brich 22.7.2006 12:48

Re: Re: Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

O.K.R^

PB

H.K. 22.7.2006 12:03

Re: Velkokapitál a jeho bílý kůň Jiří Áda Paroubek

R^R^R^

Není co dodat.